info
info

Aplikace, které zachraňují životy

Petr Hudec | 26.04.2017

Říká se, že být připraven, je nejdůležitější předpoklad úspěchu. Proto jsme pro vás připravili 3 české aplikace, které vám pomohou v případě nouze.

Aplikace, které zachraňují životy

Záchranka
Záchranka je česká aplikace, kterou má ve svém telefonu staženou již více než 200 000 uživatelů. V případě nouze zalarmuje Zdravotnickou záchrannou službu. Té odešle vaši přesnou polohu, aby vás záchranáři mohli bezproblému najít i v hůře identifikovatelném terénu. Pomoc se k vám tak dostane rychle a bez zbytečných komplikací. Aplikace vám se záchranou života pomůže ve třech krocích a to pomocí Alarmu, Lokátoru a První pomoc. První krok je tedy přivolání záchranky pomocí Alarmu. Stačí jen stisknout nouzové tlačítko (3 vteřiny), které kontaktuje linku 155 a spojí vás s operátorem. Navíc lékařům odešle vaši polohu, záchranáři tak mohou vyrazit. Další je Lokátor, díky kterému zjistíte přesnou polohu GPS a nejbližší nemocnice v okolí. Poslední je funkce Rychlá pomoc. Pomocí interaktivních návodů, můžete poskytnou první pomoc i vy do příjezdu záchranky. Nově aplikace také rozezná v jaké jste zemi a na základě vaší polohy vytočí zahraniční tísňové číslo. Můžete si tak zavolat o pomoc z Německa, Rakouska, Slovenska a Polska. Bohužel aplikace v cizí zemi ještě neumí automatické odeslání nouzové zprávy. 

Ke stažení:
- Pro Android
- Pro Apple
- Windows Phone

První pomoc

První pomoc je aplikace, kterou sestavil Červený kříž. Slouží jako příručka první pomoci, ve které najdete různé situace (od zvrtnutí kotníku až po život ohrožující situaci), a jak se na ně připravit. Pro efektivní výuku vám poslouží videa, interaktivní kvízy a návody krok za krokem. Dokonce můžete volat nouzová čísla přímo z aplikace.

Ke stažení:
- Pro Android
- Pro Apple
 


Zvíře v nouzi
Nesmíme zapomenout ani na zvířátka. Aplikace Zvíře v nouzi vám pomůže pokud naleznete zraněné nebo opuštěné volně žijící zvířete, u kterého vám něco nepřijde v pořádku. V takovém případě je totiž potřeba, co nejrychleji kontaktovat záchrannou stanici, která vám poradí, jak postupovat a jestli zvíře opravdu potřebuje vaši pomoc. 
Aplikace na základě vaší polohy najde záchrannou stanici, která se nachází ve vašem okolí. Té se můžete také hned dovolat stisknutím tlačítka "Volat pomoc" a následně sdílet vaší polohu, tak aby došlo k co nejrychlejší pomoci. Dále můžete zvíře do záchranné stanice sami odvést a předat záchranné stanici. Pomoc takovým zvířátkům je bezplatná, ale pozor! Národní síť záchranných stanic neposkytuje pomoc domácím mazlíčkům (psi, kočky atd.) nebo hospodářským zvířatům.   

Ke stažení:
- Pro Android
- Pro Apple
 

Horská služba

Skvělá aplikace pro všechny milovníky hor! Aplikace vám pomůže v případě nouze a jistě oceníte další řadu funkcí. Jako je rychlé přivolání pomoci s lokalizací volajícího nebo rychlé a snadné přivolání hlídky Horské služby nebo odeslání sms s vaší lokalizací. Dostane se vám tak rychlé a včasné pomoci. Tato mobilní Horská služba vám navíc pomůže vyhledat lyžařská střediska, poskytne základní aktuální informace o sněhových podmínkách, lavinovém nebezpečí a počasí. Také obsahuje informace o počtu vleků, sjezdovek, zda jsou v provozu a další informace, které oceníte. 

Ke stažení:
- Pro Android
- Pro Apple
 

Novinky na e-mail...Další podobné články

Nejlepší Android aplikace pro novoroční předsevzetí [leden 2022]

Petr | 08.01.2022
Nejlepší Android aplikace pro novoroční předsevzetí [leden 2022]

Potřebujete se více věnovat čtení či meditaci? Nebo si snad přestat kousat nehty? Tyto aplikace vám určitě pomohou.

Zobrazit celý článek

Apple obrátil. Aplikace můžete brzy stahovat i mimo App Store!

Tomáš Richter | 29.08.2021
Apple obrátil. Aplikace můžete brzy stahovat i mimo App Store!

Máte iPhone a vadí vám, že nemůžete aplikace stahovat i mimo App Store? S tím může být brzy konec!

Zobrazit celý článek

Aplikace na cesty 8 . díl - Pošlete pozdrav z dovolené

Petr Hudec | 14.07.2017
Aplikace na cesty 8 . díl - Pošlete pozdrav z dovolené

V posledním díle našeho seriálu se podíváme na aplikace, se kterými můžete jednoduše poslat pohlednici. Ušetří vám čas a vy si můžete užívat skvělé dovolené o trošku déle.

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.