info
info

Podkategorie
Vybrat dle ceny
100 Kč
73 000 Kč

Výrobce
Hlavní displej - velikost

Konektivita

Navigace

Paměť

Paměťová karta

Paměť RAM
  • 0 GB
    18 GB
Sítě

Počet jader procesoru

Vybrat dle dostupnosti
Všechny produkty
Praha 2 ihned k odběru
Praha 2 zítra
Balíkem do 24 hodin
Balíkem do 48 hodin
Vybrat dle atributů
Vyhledat příslušenství pro
indicator
2 3 4 5 ... 8


banner
banner

Tablety

Tablety jsou univerzální zařízením, na půli cesty mezi chytrými telefony a notebooky. Liší se od sebe zejména velikostí displeje, konstrukcí, výbavou a operačním systémem. Pomůžeme vám ujasnit si, jak si vybrat tablet, který je nejlepší tablet přímo pro vás. Jestli spíše levný tablet, grafický tablet nebo dotykový tablet.

Tablety mají různé operační systémy, které ovlivňují jejich kompatibilitu a ovládání. Android tablety nabízí nespočet aplikací zdarma, můžete si je přizpůsobit svým potřebám a podporují paměťové karty. 
Tablety iPad s iOS jsou produktem společnosti Apple. Nabízejí mnoho aplikací a vynikají extrémní kvalitou zpracování a odolností. Výhodou je i snadná synchronizace dat, vstřícné uživatelské rozhraní a spolehlivost. Za servis a příslušenství si ale připlatíte a Apple tablety si nemůžete příliš přizpůsobit podle sebe. Nepodporují také paměťové karty a jejich rozšiřitelnost je omezená.

Pokud je pro vás rozhodující velikost tabletu, ty nejmenší začínají už úhlopříčce 7 palců a ty největší mají pak až 15 palců. S menšími tablety se snadněji cestuje, ale nejsou tak komfortní třeba pro sledování filmů nebo práci.

Důležitým parametrem je i rozlišení. Čím větší displej, tím vyšší by mělo být i rozlišení.

Dalším parametrem je velikost vnitřního úložiště. Pokud chcete, aby se vám do tabletu vešly všechny vaše fotografie, hudba nebo filmy, vybírejte ten s vyšší kapacitou úložiště. Případně také s možností využití paměťové karty.

V neposlední řadě zvažte i velikost o
perační paměti (RAM). Ta má vliv na plynulý provoz systému, aplikací a procesů. Pro nenáročné uživatele stačí paměť od 2 GB, pokud ale vyžadujete plynulost i při mnoha náročných činnostech najednou, volte spíše tablet s 4 GB RAM a více.

Parametrem pro výběr je i kapacita baterie. Na ní má vliv náročnost aplikací i úhlopříčka displeje. Spolu s vyšší výdrží baterie roste i cena tabletu. 

Herní tablety se vyznačují vysokým výkonem. Silný procesor a vysoká kapacita RAM paměti umožňují hraní náročných her i využití více aplikací najednou. Grafické tablety jsou vhodné především pro digitální kreativce. V nabídce jsou klasické modely s displejem, i ty bez displeje, které je potřeba připojit k počítači. Obě tyto možnosti zaručují detailnější kreslení. Můžete si ho pořídit se speciálním perem i bez něj. Dětské tablety jsou díky své konstrukci odolné a často mají ochranný obal, který zabraňuje jejich poškození. Bývají vybaveny výukovými aplikacemi a mají navíc rodičovský zámek, který zabraňuje tomu, aby navštěvovaly nevhodné stránky a používaly nevhodné aplikace.

Některé tablety nabízí i další funkce usnadňující jejich využití, například 5G modem (umožní internetové připojení přes mobilní data), Bluetooth
(pro wireless spárování se sluchátky či reproduktory), čtečku otisků prstů, NFC připojení pro snadné placení či spárování, kancelářské aplikace a mohou být dokonce i voděodolné a prachuvzdorné.

 

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.