info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

Jak uvolnit úložiště na iPhonu: 5 jednoduchých vychytávek

Nezbývá vám ve vašem iPhone úložišti dost místa? Pojďme se podívat na několik užitečných tipů, jak ho jednoduše pročistit.

Jak uvolnit úložiště na iPhonu: 5 jednoduchých vychytávek

Pro mnohé majitele iPhonu je jejich telefon každodenní společník, na němž si ukládají důležité momenty v podobě fotek a videí, poslouchají svoji oblíbenou hudbu, nebo ho například používají při práci. Při pravidelném používání se vnitřní paměť iPhonu rychle zaplní a telefon tím pádem nezvládne podávat takový výkon, jako když v jeho úložišti zbývalo ještě nějaké to místo navíc.

Pokud tenhle problém dobře znáte, nebojte se, nejste v tom sami! Podle průzkumu, který provedla společnost IceCream již v roce 2015 ve Velké Británii a USA, více než 40% iPhone uživatelů dokáže zaplnit své úložiště během jednoho měsíce. A ačkoliv Apple u dosud nejnovějších iPhonů 13 navýšil základní kapacitu paměti na 128 GB, stejně má mnoho majitelů této značky telefonů problém s daným základem vystačit.

Mám pro ale vás dobrou zprávu! I v tomto případě existuje několik řešení, které si teď společně ukážeme. ☺


Kde najít údaje o úložišti

 1. Otevřete si Nastavení a sjedete na ikonku Obecné.
 2. Poté klikněte na Informace.
 3. A v Informacích stačí sjet dolů na Kapacita a pod ní K dispozici.

Jak uvolnit uloziste na iPhonu

Jak uvilnit ulozister na iphonu

Kapacita paměti se vždy uvádí v GB (gigabyte). Například na mém iPhonu vidíte, že mám původní kapacitu 64 GB, ale z toho můžu využít už jen 45,63 GB. Také se můžu hned podívat, co mi zabírá nejvíce místa.

Proto je třeba se vrátit znovu do Obecné a zvolit Úložiště iPhone. Velmi často nejvíce GB zabírají multimediální soubory (fotky, videa, hudba...). Například v mém případě na prvním místě jsou to Podcasty s 2,28 GB, a hned za nimi Fotky s 1,68 GB.


1. Čištění úložiště iPhone: Vymažte zbytečné fotografie

Víte, že průměrný majitel iPhonu má v aplikaci Fotky uložených více než 600 fotek? A že jedna fotka má okolo 300-400 kB? Je zřejmé, že smazáním rozmazaných, nepotřebných fotek, si uvolníte podstatně dost paměti.

Dávejte ale pozor! Pokud smažete vybrané fotky, smažete je automaticky i z dalších vašich Apple zařízení. Takže určitě je dobré si dopředu fotky zálohovat třeba na iCloud, nebo na jiné platformy tzv. třetích stran jako je např. Google Fotky. Bohužel také zálohované fotky na iCloudu, po smazání z vašeho iPhonu, stejně zmizí i z dalších zařízeních. Jakmile jednou vybrané soubory z aplikace Fotky smažete, můžete je přibližně do 30 dnů obnovit z koše.

Odstraněné fotky najdete v aplikaci Fotky, kliknutím dole na obrazovce na Alba. Sjedete dolů na Ostatní Alba a Nedávno smazané. Sama aplikace je natolik chytrá, že vám řekne, kolik dní ještě zbývá do smazání konkrétní fotografie. ☺

Jak uvolnit uloziste na iPhonu


2. Odložte nebo odinstalujte nepoužívané aplikace

Když si otevřete Nastavení – Obecné, tak se můžete u konkrétní appky podívat, kdy naposledy jste ji použili. Pokud víte, že vám daná aplikace jen „visí“ na ploše a zabírá zbytečně místo, můžete ji rovnou odinstalovat nebo tzv. odložit.

 1. V Nastavení sjeďte dolů a vyberte App Store.
 2. V App Store sjeďte rovněž úplně dolů a uvidíte možnost Odložit nepoužívané aplikace.

Jak uvolnit uloziste na iPhonu

Když se rozhodnete konkrétní aplikaci odložit, znamená to, že se aplikace smaže, ale o vaše dosavadní data nepřijdete! Jakmile budete chtít nainstalovat danou appku znovu, získáte opět přístup ke svým datům.

 
3. Nastavte automatické smazání starých zpráv

Nebaví vás si pravidelně promazávat zprávy na iPhonu? Můžete si nastavit jejich „automatické promazávání“.

 1. Otevřete si Nastavení a poté vyberte Zprávy.
 2. Kliknete na Zachovat zprávy a poté se můžete rozhodnout, zda se vaše zprávy budou ukládat v iPhonu po dobu měsíce, roku, či déle.
   

4. Odstraňte vámi stažená média

Oblíbené filmy z Netflixu nebo stovky písniček ve Spotify můžou také zabírat velkou část paměti vašeho iPhonu. Proto, chcete-li některé z těchto médií promazat, stačí znovu zajít do:

 1. Nastavení – Úložiště iPhone a kliknout na konkrétní aplikaci.
 2. Opět se vám nabídne možnost Odložit aplikaci, díky níž uvolníte obsazené místo, ale vaše data budou zachována. Nebo můžete úplně Smazat aplikaci.

Jak uvolnit uloziste na iphonu


5. Smažte historii a data stránek v Safari

Tuto možnost jsme vám už ukazovali v předchozím článku. Uvedený postup se týká pouze Safari prohlížeče. Pokud používáte navíc ještě např. Google Chrome, Seznam, Mozillu Firefox, je třeba, abyste otevřeli samotný prohlížeč a v něm vpravo dole vybrali tři čárky nad sebou. Poté zvolte Historie a Smazat historii prohlížení. Uvidíte, že brouzdání na internetu bude od této doby mnohem svižnější!

Jak uvolnit uloziste na iPhonu


Věřím, že vám tyto vychytávky pomohou uvolnit více místa v úložišti vašeho iPhonu. Víte-li o dalších tipech, neváhejte se o nich s námi podělit!

 


Mohlo by se vám líbit

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze iPhone 14: Nastal čas na změnu?

Petr Hudec | 02.10.2022
Recenze iPhone 14: Nastal čas na změnu?

Vítejte u recenze iPhone 14. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych recenzoval podruhé téměř stejný produkt. Vlastně možná i potřetí, protože když jsem si přečetl loňskou recenzi iPhone 13, začínal jsem jí mírným chlácholením, že se jedná o S-kový rok a že zásadnější upgrade přijde určitě až v roce 2...

Zobrazit celý článek

TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 14.11.2022
TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Dnes jdeme do finále uceleného výběru mobilů do určité částky, ale nebojte, ještě vás čekají výběry a to nejlepší z Black Friday nabídek, nejlepší sluchátka, gadgety, tipy na vánoční dárky. Pokud tedy hledáte inspiraci, nezapomeňte náš blog navštěvovat pravidelně, abyste o žádné další články nepř...

Zobrazit celý článek

iPhone 14 Pro přichází | Předobjednávky začínají 9. září

Kateřina Červená | 08.09.2022
iPhone 14 Pro přichází | Předobjednávky začínají 9. září

Apple ve středu 7. září odhalil své letošní novinky iPhonů. Těmi nejočekávanějšími byly nové iPhony 14, tedy dvojice základních modelů a dvojice špičkových Pro variant.  

Zobrazit celý článek

TOP 5 mobilů do 15 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 11.11.2022
TOP 5 mobilů do 15 000 Kč [Vánoce 2022]

Vítám vás u dalšího dílu seriálu TOP 5 telefonů. Již jsem vybral nejlepší smartphony do 3 000 Kč, 5 000 Kč, 7 000 Kč, 10 000 Kč i 12 000 Kč a odkazy na články přikládám níže. A protože se pomalu blížíme do Black Friday, chystám pro vás další sérii, ať už přímo o Black Friday nejvýhodnějších nabíd...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.