info
info

Interkom na motorku - K čemu slouží a jaký vybrat?

Dobrá komunikace je dnes při jízdách na motorce již zcela běžnou záležitostí a výrobci se předhánějí v tom, kdo ji bude mít lepší, vychytanější, sofistikovanější. Běžným standardem je, že díky dobré komunikaci můžete na motorce telefonovat, být navigován, bavit se se spolujezdci, poslouchat hudbu, rádio a také i svou partnerku na zadním sedadle. Jaký interkom na motorku vybrat? Poradíme vám.

Interkom na motorku - K čemu slouží a jaký vybrat?

Co je to interkom do přilby a k čemu slouží?

Interkom do helmy slouží hlavně ke komunikaci se spolujezdci a ovládání telefonních hovorů, tedy handsfree. Většinou bývá nastaven tak, že prioritou je telefonování, následuje komunikace se spolujezdci a pak další funkce jako navigace, rádio a přehrávač hudby.

CellularLine Interphone TOUR

Proč párovat telefon s interkomem, co mi to přinese?

Jezdíte na motorce bez interkomu? Znáte ten pocit, že slyšíte zvonící telefon, musíte najít vhodné místo, zastavit, sundat rukavice, helmu, zavolat, s trochou štěstí se pak spojíte s dotyčným, který hovor pravděpodobně za tu dobu ukončil. No a vás pak čeká celé kolečko znova – nasadit helmu, rukavice, nasednout na motorku a vrátit se do cesty. Teď si přestavte, že máte hovorů více a pořád dokola stejný proces. Buď vypnete telefon, ale co když někdo potřebuje něco opravdu důležitého? Další volbou je pořídit si interkom. Jednoduše přijmete nebo odmítnete příchozí hovor v rukavicích stiskem jediného tlačítka na helmě. Jaká úleva. 
 

Jsem samotář, potřebuji handsfree na motorku?

Interkom neslouží pouze pro komunikaci, jak už je psáno výše, můžete si s ním užít spoustu zábavy a stane se vaším pomocníkem, i když jste samotář. Pusťte si na cestu hudbu, poslouchejte údaje z navigace, propojte se svým telefonem, interkomy dnes nabízejí širokou škálu technologií.
CellularLine Interphone TOUR

Jak interkom funguje?

Interkom na motorku se montuje na helmu a skládá se z hlavní jednotky, která je propojena kabeláží s audio systémem, tedy sluchátky a mikrofonem. Interkom do helmy je tvořen zejména hlavní jednotkou, která obsahuje veškerou elektroniku, nabíjecí baterie, anténu, ovládací prvky a připojovací zásuvky. Na moto helmu je připevněn pomocí zacvakávacího mechanismu. Základna, druhá část mechanismu, se nalepí na bok přilby. Sluchátka do helmy na motorku jsou spojena s hlavní jednotkou pomocí kabeláže. Do helmy se montují nejčastěji pod polstrování. Interkomy na motorku se vyrábějí s jedním nebo dvěma sluchátky. Snímání zvuku pro interkom na motorku zajišťuje mikrofon. Vyskytuje se ve dvou základních tvarech. Mikrofon do helmy s odklápěcím hledím nebo do otevřené přilby je připevněn na pevné ramínko. Naproti tomu mikrofon do integrální přilby se přichytí suchým zipem na vnitřní část ochrany brady.

CellularLine Interphone TOUR

Jaký interkom do helmy?

Typů interkomů je několik. Jakých parametrů si všímat při výběru a na co si dát pozor? Mezi nejčastější typy patří rozdělení na drátové nebo bezdrátové. Oba dva typy mají své výhody i nevýhody. U drátového vás nemusí trápit vypadávající spojení, u bezdrátového vás pro změnu nelimitují všudy přítomné kabely. Při nákupu interkomu se zaměřte na:  

  • Jaký je maximální dosah zařízení – pro komunikaci s posádkou jiného motocyklu (až 1,5 km)
  • Jaký je maximální počet interkomů – počet interkomů, které můžete vzájemně propojit (až 24 ks)
  • Jaká je kapacita baterie – interkomy mohou mít maximální délku hovoru až 20 hodin
  • Jak dlouho se interkom nabíjí – obvykle se pohybuje okolo 3 h
  • Jak lehce se interkom ovládá – umístění ovládacích tlačítek nebo ovládání hlasem
  • Je zařízení kompatibilní – doporučujeme zařízení, které je kompatibilní i s jinými výrobci
  • Jak obtížné je interkom instalovat – praktická je instalace pomocí suchého zipu či nacvaknutí
  • Je interkom odolný – doporučujeme voděodolné modely

 

Vybrali jsme pro vás ty nejlepší interkomy, které vás zaručeně nezklamou


1. CellularLine Interphone TOUR – Bestseller

Zpříjemněte si jízdu na motorce a investujte do špičkového příslušenství CellularLine Interphone TOUR. Jedná se o vodotěsný interkom, který představuje horkou novinku s vysoce kvalitní konstrukcí a elegantně tvarovaným titanovým tělem. Hravě jej nainstalujete na každý typ přilby. Spolu se snadným použitím se v něm snoubí úžasný nadčasový design a pokročilé technologie. Skvěle funguje až do vzdálenosti 1,5 km, v jejímž rámci dokáže spojit čtyři motoristy. Lze jej spárovat se všemi smartphony s technologií Bluetooth. Umožňuje pohodlné přijímání hovorů, čistý poslech hudby a sledování pokynů GPS. Jeho baterie vyniká doslova rekordní výdrží plných 20 hodin, což z něj činí ideálního společníka na dlouhé cesty. Speciální Fast Charge technologie zajistí velmi rychlé nabití – na 80 % baterie za pouhou hodinu! CellularLine Interphone TOUR se nabízí v provedení Single Pack i Twin Pack.

CellularLine Interphone TOUR Single PackCellularLine Interphone TOUR Twin Pack

CellularLine Interphone TOUR


2. CellularLine Interphone U-COM4 – Zlatý střed

Nejmenší interkom CellularLine Interphone U-COM4

, který je kompatibilní se všemi chytrými telefony, vám usnadní vaše vyjížďky. CellularLine Interphone U-COM4 umožňuje komunikaci až 4 motorkářů, a to do vzdálenosti 1 km po dobu až 15 hodin. Interkom vám navíc nabízí kromě komunikace i možnost poslechu hudby z mobilu nebo zabudovaného FM rádia či telefonní hovor. Nabíjení baterie trvá pouze 1 hodinu a lze dobíjet i za provozu. Interkom nabízí voděodolnost IP67, možnost hlasového ovládání. CellularLine Interphone U-COM4 se nabízí v provedení Single Pack i Twin Pack.

CellularLine Interphone U-COM4 CellularLine Interphone U-COM4

Interphone U-COM16 Bluetooth headset pro uzavřené a otevřené přilby


3. CellularLine Interphone U-COM16 – TOP produkt

Kvalitní a kompaktní CellularLine Interphone U-COM16 umožňuje komunikaci až 24 motorkářů současně, a to do vzdálenosti 1,6 km po dobu až 15 hodin. Nabíjení však trvá pouze 1 hodinu a lze ho provádět i za provozu, takže vás baterie nijak neomezuje. Interkom vám navíc nabízí kromě komunikace i možnost poslechu hudby z mobilu nebo zabudovaného FM rádia či telefonní hovor. Interkom nabízí voděodolnost IP67, možnost hlasového ovládání. CellularLine Interphone U-COM16 se nabízí v provedení Single Pack i Twin Pack. 

CellularLine Interphone U-COM16 CellularLine Interphone U-COM16

Novinky na e-mail...Další podobné články

AKCE: Ke každému Interphone TOUR získáte 500 Kč na benzín u OMV

Michal Kužel | 02.04.2021
AKCE: Ke každému Interphone TOUR získáte 500 Kč na benzín u OMV

Nejlepší akce tohoto roku pro motorkáře. Získejte 500Kč na nákup pohonných hmot.

Zobrazit celý článek

MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

Petr Hudec | 06.01.2023
MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

Vítám vás u vyhlášení MOBILU ROKU 2022. Vyhlášení nejlepších mobilních telefonů, které se v roce představily a také, což je neméně důležité, se hlavně dostaly na náš trh. Pochopitelně doba je těžká nejen pro každého z nás, ale i pro výrobce, kteří se stále potýkají s důsledkem pandemie a s tím ro...

Zobrazit celý článek

Vybavte se na motorku za super ceny a benzínem ZDARMA

Jan Nuc | 12.06.2020
Vybavte se na motorku za super ceny a benzínem ZDARMA

Léto už je za rohem a milovníci motorek pomalu připravují svoje miláčky na dlouhé projížďky za dobrodružstvím. A právě pro ně jsme připravili akci na to nejlepší příslušenství od italské značky INTERPHONE. Akce se vztahuje na Interphony řady AVANT, TOUR, CONNECT a vybrané příslušenství. Navíc k v...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.