info
info
Prodejna v Praze 2 je otevřena pouze pro osobní odběry předem objednaného zboží. Pevné zdraví všem!
Dle výrobce...
Dle OS...

Co je to Galileo, proč je to u nás ta nejpřesnější navigace v telefonech a v jakých zařízeních jej najdete?

Určitě každý z vás občas používá ve svém smartphonu navigaci, nebo alespoň zjišťujete svou polohu pomocí GPS. V tom případě dozajista znáte také ten pocit, když se navigace nemůže chvíli najít a vaše poloha tancuje po mapě sem a tam, než se konečně někde usídlí. Existují ovšem telefony, které mohou zaručit nesrovnatelně přesnější navigaci. Stačí aby podporovaly relativně nový polohovací systém Galileo, o kterém vám nyní povyprávím a představím všechny s ním dostupné telefony.

Co je to Galileo, proč je to u nás ta nejpřesnější navigace v telefonech a v jakých zařízeních jej najdete?

Nejprve trocha obecného vysvětlování. Co je vůbec Galileo zač? Jednoduše řečeno se jedná o konkurenci či chcete-li obdobu amerického polohovacího systému GPS, ruského GLONASS či čínského BeiDou. Konečně máme tedy i my v Evropě vlastní systém, který zaručuje tu nejrychlejší a nepřesnější možnou navigaci. Poprvé byl systém spuštěn před rokem a půl v prosinci 2016, kdy bylo vypuštěno prvních 10 satelitních družic. Příští rok by měla síť fungovat už na plné obrátky a v roce 2020 má být vypuštěna kompletní soustava 30 družic. Už nyní lze však službu bez problémů využívat. Technologie je zároveň kompatibilní se zbytkem již zavedených polohovacích systémů, takže nemusíte v telefonu nic přepínat či zapínat a používáte automaticky vždy GPS, GLONASS, BeiDou i Galileo najednou.

K čemu se vůbec hodí mít tento systém v telefonu? Největší předností Galilea je bezesporu rychlost a přesnost, s jakou vás dokáže na mapě zaměřit, jelikož družice obíhající Zemi se soustředí primárně na Evropu. Běžná odchylka totiž nečiní několik desítek metru, ale jen jeden metr. Platící zákazníci jako záchranáři a podobně mohou poté počítat dokonce s přesností polohy na neuvěřitelných 30 centimetrů. Zároveň dokáže Galileo jako bonus nejen přijímat signál, ale také jej umí odesílat, takže třeba záchranáři budou mít v případně nouze ulehčenou práci s hledáním lidí. Pokud vás zajímalo porovnání s tradiční GPS, tak se jedná o čtyřikrát lepší výsledek, a navíc bude Galileo fungovat i na místech v Evropě, kde mají ostatní systémy potíže s pokrytím. Těchto předností se však dočkáme naplno až když bude kolem naší planety kroužit plná eskadra 30 družic.

A teď už k tomu hlavnímu - výčtu zařízení, která Galileo podporují. V současnosti jej integruje do svých čipů více jak 30 společností po celém světě, mezi nimiž narazíme na Qualcomm, MediaTek, Samsung nebo Intel. Drtivá většina smartphonu s Galileem je však zatím bohužel té nejvyšší a tím pádem i nejdražší třídy. Kupříkladu najdeme tento systém u všech iPhonů od modelu 6S a novější. Stejně tak jej podporuje řada zařízení z rodiny ASUS ZenFone 4, od Huawei tu máme všechny vlajkové modely od P10 a Matu 9, LG má V30, Nokia oba dva své modely s číslem 8, Samsung všechny vlajky od Galaxy S8 a Notu 8, OnePlus všechny zařízení od OP5 a třeba Sony zase všechny nejdražší telefony od Xperie XZ Premium.  

Podporovaných telefonů najdete však ještě víc, a tak vás odkáži raději na tento neustále aktualizovaný seznam smartphonů s Galileem, kde se můžete přehledně přesvědčit, které telefony jej v současnosti mají. Za seznamem stojí přímo agentura, která má projekt Galileo na starost, a navíc je pravidelně aktualizovaný, takže pokud vyjde nějaké nové zařízení s Galileem, určitě jej tu velice rychle najdete.

Novinky na e-mail...Další podobné články

5 tipů jak chránit svůj telefon před viry a bakteriemi

Petr Hudec | 10.04.2020
5 tipů jak chránit svůj telefon před viry a bakteriemi

Doma, v práci, na cestách - náš telefon je s námi opravdu všude. Častým kontaktem s našimi ne vždy úplně čistými dlaněmi se tak mobilní miláček stává doslova líhní pro nejrůznější bakterie, v horším případě potenciálním přenašečem chorob. Zde je několik rad, jak telefon dezinfikovat a ochránit př...

Zobrazit celý článek

Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

Michal Šrajer | 13.08.2018
Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

Určitě jste už někdy viděli fotku iPhonu či jiného telefonu, který ukazuje na obrazovce zprávu o přehřívání a upozorňuje, že se za chvilku raději vypne. V takovém horku, jaké nyní sužuje naší zemi se s takovou zprávou můžete snadno setkat i vy. Proto vám přináším tento seznam tipů a upozornění, j...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.