info
info

Co je to Galileo, proč je to u nás ta nejpřesnější navigace v telefonech a v jakých zařízeních jej najdete?

Určitě každý z vás občas používá ve svém smartphonu navigaci, nebo alespoň zjišťujete svou polohu pomocí GPS. V tom případě dozajista znáte také ten pocit, když se navigace nemůže chvíli najít a vaše poloha tancuje po mapě sem a tam, než se konečně někde usídlí. Existují ovšem telefony, které mohou zaručit nesrovnatelně přesnější navigaci. Stačí aby podporovaly relativně nový polohovací systém Galileo, o kterém vám nyní povyprávím a představím všechny s ním dostupné telefony.

Co je to Galileo, proč je to u nás ta nejpřesnější navigace v telefonech a v jakých zařízeních jej najdete?

Nejprve trocha obecného vysvětlování. Co je vůbec Galileo zač? Jednoduše řečeno se jedná o konkurenci či chcete-li obdobu amerického polohovacího systému GPS, ruského GLONASS či čínského BeiDou. Konečně máme tedy i my v Evropě vlastní systém, který zaručuje tu nejrychlejší a nepřesnější možnou navigaci. Poprvé byl systém spuštěn před rokem a půl v prosinci 2016, kdy bylo vypuštěno prvních 10 satelitních družic. Příští rok by měla síť fungovat už na plné obrátky a v roce 2020 má být vypuštěna kompletní soustava 30 družic. Už nyní lze však službu bez problémů využívat. Technologie je zároveň kompatibilní se zbytkem již zavedených polohovacích systémů, takže nemusíte v telefonu nic přepínat či zapínat a používáte automaticky vždy GPS, GLONASS, BeiDou i Galileo najednou.

K čemu se vůbec hodí mít tento systém v telefonu? Největší předností Galilea je bezesporu rychlost a přesnost, s jakou vás dokáže na mapě zaměřit, jelikož družice obíhající Zemi se soustředí primárně na Evropu. Běžná odchylka totiž nečiní několik desítek metru, ale jen jeden metr. Platící zákazníci jako záchranáři a podobně mohou poté počítat dokonce s přesností polohy na neuvěřitelných 30 centimetrů. Zároveň dokáže Galileo jako bonus nejen přijímat signál, ale také jej umí odesílat, takže třeba záchranáři budou mít v případně nouze ulehčenou práci s hledáním lidí. Pokud vás zajímalo porovnání s tradiční GPS, tak se jedná o čtyřikrát lepší výsledek, a navíc bude Galileo fungovat i na místech v Evropě, kde mají ostatní systémy potíže s pokrytím. Těchto předností se však dočkáme naplno až když bude kolem naší planety kroužit plná eskadra 30 družic.

A teď už k tomu hlavnímu - výčtu zařízení, která Galileo podporují. V současnosti jej integruje do svých čipů více jak 30 společností po celém světě, mezi nimiž narazíme na Qualcomm, MediaTek, Samsung nebo Intel. Drtivá většina smartphonu s Galileem je však zatím bohužel té nejvyšší a tím pádem i nejdražší třídy. Kupříkladu najdeme tento systém u všech iPhonů od modelu 6S a novější. Stejně tak jej podporuje řada zařízení z rodiny ASUS ZenFone 4, od Huawei tu máme všechny vlajkové modely od P10 a Matu 9, LG má V30, Nokia oba dva své modely s číslem 8, Samsung všechny vlajky od Galaxy S8 a Notu 8, OnePlus všechny zařízení od OP5 a třeba Sony zase všechny nejdražší telefony od Xperie XZ Premium.  

Podporovaných telefonů najdete však ještě víc, a tak vás odkáži raději na tento neustále aktualizovaný seznam smartphonů s Galileem, kde se můžete přehledně přesvědčit, které telefony jej v současnosti mají. Za seznamem stojí přímo agentura, která má projekt Galileo na starost, a navíc je pravidelně aktualizovaný, takže pokud vyjde nějaké nové zařízení s Galileem, určitě jej tu velice rychle najdete.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Samsung Galaxy S10 - Na co se můžeme těšit?

Petr | 27.11.2018
Samsung Galaxy S10 - Na co se můžeme těšit?

Samsung Galaxy S9 byl pouze lehce inovovanou verzí S8 a u výroční desáté verze si asi Samsung nenechá ujít to, aby připravil něco speciálního. Už jen z toho pohledu, že ve střední třídě Samsung poměrně dost zaspal a nechce si nechat ujet vlak i ve vlajkových modelech. Spekuluje se tak, že S10 a m...

Zobrazit celý článek

Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

Michal Šrajer | 13.08.2018
Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

Určitě jste už někdy viděli fotku iPhonu či jiného telefonu, který ukazuje na obrazovce zprávu o přehřívání a upozorňuje, že se za chvilku raději vypne. V takovém horku, jaké nyní sužuje naší zemi se s takovou zprávou můžete snadno setkat i vy. Proto vám přináším tento seznam tipů a upozornění, j...

Zobrazit celý článek

Recenze Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Michal Šrajer | 31.10.2018
Recenze Xiaomi Redmi Note 6 Pro

Zcela na rovinu vám řeknu, že už se začínám pomalu i já v portfoliu Xiaomi ztrácet. Sotva se jeden model ohřeje na poličkách obchodů už je tu druhý vesměs stejný, nebo nástupce, nebo vyjde něco lépe vybaveného ale levnějšího. Podle mě už ani Xiaomi netuší, jaké telefony vlastně má. V každém přípa...

Zobrazit celý článek

5 tipů a triků pro tvůj iPhone

Petr | 12.06.2018
5 tipů a triků pro tvůj iPhone

Jak často obměňujete svůj iPhone a co vás k tomu vede? Design, nové funkce, zpomaluje se nebo tím, že vám třeba už dochází paměť pro fotky a aplikace? Dnes si představíme 5 tipů a triků, na které rozhodně stojí za to se ve svém iPhonu podívat.

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Ověřená kvalita
Kontakty
  • NetComp. spol. s r.o.
  • Bělehradská 68, 120 00 Praha 2
  • Tel.: +420 724 850 672
  • Po-Pá 9-19 hod., So-Ne 9-14 hod.
  • Email: dotazy@huramobil.cz


Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.
 
LiveZilla Live Chat Software