info
info

Služba Apple Pay dorazila do ČR!

Majitelé iPhonů se radují. Možnost bezkontaktních plateb prostřednictvím Apple Pay se dostala konečně i do Česka. Vlastníci zařízení se systémem Android mají tuto možnost už téměř rok, a to přes Google Pay. Od té doby se začalo mluvit také o Applu.

Služba Apple Pay dorazila do ČR!

Podporované banky

Přípravy trvaly trochu déle, než se předpokládalo, ale konečně je to tady, a to v daleko větším rozsahu, než tomu bylo u Google Pay. Již teď je možné provádět platby kartami od České spořitelny, Komerční banky, Air Bank, Monety Money Bank, mBank, Twista, J&T banky a Edenred. Počet podporovaných bank se navíc bude dále rozšiřovat.

Přidání karty / karet

Ale jak vlastně Apple Pay používat? Jednoduché ovládání zajišťuje aplikace Wallet, kterou už uživatelé delší dobu používají. V této aplikaci stačí kliknout na volbu "přidat kartu", a do ní si jednoduše naskenovat fotoaparátem číslo platební karty, a napsat ručně bezpečnostní CVV kód na zadní straně karty. Číslo vaší platební karty je možné rovněž napsat rukou. Po uložení karty obdrží uživatel SMS s kódem, a poté už je možné vesele platit. Samozřejmě je tu možnost upravit si nastavení, týkající se například oznámení o transakcích, jejich historii, atd. Do aplikace je také možné uložit si více karet, a jednu označit jako přednostní.

Snadné placení

Samotné placení je velmi jednoduché, a funguje obdobně jako bezkontaktní platební karty. Pokud používáte zařízení se čtečkou otisků prstů, stačí podržet prst na čtečce, a pak přiložit iPhone. U novějších typů vybavených jen odemykáním obličejem je nutné stisknout dvakrát zapínací tlačítko, poté naskenovat obličej, a nakonec přiložit. Platby hodinkami Apple Watch jsou také možné, stačí znovu dvakrát stisknout zapínací tlačítko, a přiložit hodinky k platebnímu terminálu. Uvedený postup se týká plateb do 500 Kč. Pokud je ale daná částka vyšší, telefon bude požadovat ještě bezpečnostní PIN kód. Velkou výhodou je realizace veškerých plateb bez nutnosti připojení k internetu, protože placení probíhá přes NFC. To zajišťuje vysokou míru zabezpečení. Zároveň telefon neuloží číslo karty ani do své paměti, ani nikam na internet.

Kde služba funguje?

Služba Apple Pay můžete použít, stejně jako placení od společnosti Google, ve všech restauracích a obchodech, vybavených terminálem pro bezkontaktní platby. Placení je pak umožněno všem majitelům Apple zařízení, počínaje iPhonem SE, iPhonem 6, a všech generací hodinek Apple Watch.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Apple Event 2019: Představení iPhonů, iPadu a Apple Watch

Petr Hudec | 10.09.2019
Apple Event 2019: Představení iPhonů, iPadu a Apple Watch

Kalifornská společnost Apple v úterý 10. září uspořádala představení nových produktů, tedy iPhonů, iPadů a Apple Watch. Především u telefonů Apple pozměnil design - modul fotoaparátu či barevné varianty, a přinesl pár zajímavých změn a vylepšení. Každý ale až do konce čekal, zda se v iPhonech kon...

Zobrazit celý článek

Jak uvolnit úložiště na iPhonu: 5 jednoduchých vychytávek

Jak uvolnit úložiště na iPhonu: 5 jednoduchých vychytávek

Nezbývá vám ve vašem iPhone úložišti dost místa? Pojďme se podívat na několik užitečných tipů, jak ho jednoduše pročistit.

Zobrazit celý článek

Fotoakademie 1: Jak na základy focení mobilem?

Petr Hudec | 03.06.2019
Fotoakademie 1: Jak na základy focení mobilem?

Velká většina lidí řeší u mobilního telefonu poměr ceny a výkonu a nebo jaký telefon nejlépe fotí. To je holý fakt. Teď si ale položme otázku, zda vůbec umíme fotit nebo jestli jen bezmyšlenkovitě spustíme fotoaparát a cvak a cvak a ona některá z těch fotek vyjde. Právě pro ty z vás, kteří se cht...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.