info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

Vzali jsme Xiaomi CyberDoga na procházku

Společnost Xiaomi poprvé představila svůj prototyp čtyřnohého robota v srpnu 2021. Od té doby se velmi často objevuje na nejrůznějších akcích Xiaomi. Nám se porařilo se s robotím miláčkem poprvé seznámit na veletrhu MWC 2022. Minulý týden Cyberdog dorazil také do Prahy a naše redakce měla možnost jej vyvenčit a prožít s ním pár hodin. A dojem na nás rozhodně udělal. 

Vzali jsme Xiaomi CyberDoga na procházku

Co je vůbec Xiaomi CyberDog?

ℹ️ Na úvod si pojďme říci, co to vlastně CyberDog je. Jedná se o robota, který je podobný psovi a do kterého je integrovaná velká spousta drahé elektroniky. Dokáže se samostatně pohybovat po svém okolí a energii čerpá z baterie, která vystačí asi na půl hodiny nepřetržitého provozu, což se nezdá být mnoho, ale na prototyp je to úplně v pořádku. CyberDog se chlubí certifikací IP53 a tím pádem je odolný pouze proti pocákání vodou a mírnému dešti.
 

Cyberdog


Robotický superpočítač

CyberDog je v podstatě superpočítač, který se skládá z množství jader, procesorů a motorů. Najdete v něm čip od společnosti Nvidia a speciální procesor s umělou inteligencí zpracovávající data z 11 senzorů. CyberDog také disponuje GPS modulem, světelnými, dotykovými i ultrazvukovými senzory. Kamery pocházejí přímo z koncernu společnosti Xiaomi a skládají se ze soustavy hloubkových senzorů, objektivů typu rybí oko a kamer optimalizovaných pro umělou inteligenci, které pomáhají CyberDogu analyzovat okolí a vytvářet navigační mapy v reálném čase a díky tomu se dokáže v reálném čase vyhýbat překážkám.
 

Cyberdog


Xiaomi dokonce slibuje, že s CyberDogem můžete - teoreticky - komunikovat pomocí vašeho hlasu, přičemž stačí říci "Ok Google" a tato hláška se postará o to, aby vás CyberDog neustále poslouchal. Vývojáři si mohou robota dále přizpůsobit díky třem portům USB-C a 1x HDMI, což umožňuje doplňky v podobě displejů, světel, kamer, radarů a další. Specifikace jsou 8 GB operační paměti LPDDR4x nebo 128GB SSD disk. Baterie robota udrží stroj na jedno nabití v provozu cca 30 min, nabíjet jej pak musíte asi dvě a půl hodiny.
 

Cyberdog se ovládá pomocí aplikace v mobilu


Ovládání pomocí aplikace v mobilu

Vše zní naprosto slibně, ale aktuálně je CyberDog stále ještě v rané fázi svého vývoje a zástupci Xiaomi nám to dali jasně najevo. Během naší schůzky byl robot výhradně ovládán operátorem, což ho téměř zcela zbavilo jakékoliv autonomie. CyberDog se ovládal pomocí dvou virtuálních joysticků v aplikaci pro Android, která nabízí také tlačítka pro naprogramované pohyby, jako je chůze po čtyřech, běh (až rychlostí 3,2 m/s, tedy 11,5 km/h), převrácení, postavení se, sednutí si, položení, skákání, salto, podání packy a několik dalších.
 

Cyberdog


I když jsou to všechno předem naprogramované pohyby, robot stále musí sám udržovat rovnováhu v terénu, který nezná, takže je jasné, že na pozadí probíhají desítky operací. Například, když jsme robota jemně zatlačili a vytvořili tak neočekávanou sílu, která na něj působila, snažil se hned udržet ve vzpřímené poloze, a jakmile jsme jej pustili, zcela se vyvážil, aniž by bylo zapotřebí jakéhokoli zásahu. Z technologického hlediska to jsou důležité kroky a bylo rozhodně neuvěřitelné vidět, jak spolehlivě robot reaguje. Některé z předem naprogramovaných pohybů nás doslova uchvátily a vypadaly dost zábavně a skutečně... jako například, když vám CybeDog podá tlapku nebo se nechá pohladit.
 

Cyberdog


Xiaomi uvádí, že záleží na samotných majitelích, na co si psa naprogramují. Jednak umí přepravovat drobnější předměty, unese nejvýš tři kilogramy. Integrované senzory pak umí rozpoznat svého páníčka a pak ho třeba poslušně sledovat. CyberDog umí poslouchat také příkazy, a to i například gesty rukou.

Navštivte náš Huramobil YouTube kanál
 

Inspirováno robotem Spot od Boston Dynamics

Je zřejmé, že CyberDoga inspiroval profesionální robot Spot od Boston Dynamics, který vyjde v přepočtu na 1,75 milionu korun. Xiaomi si jednoduše řeklo, že by s podobnou hi-tech hračkou mohlo přijít také, ale za dostupně peníze a potěšit tím tak běžného člověka. Cena CyberDogu je přibližně 35 000 Kč, ale v prodeji je aktuálně pouze v Číně a ve velmi omezeném množství 1000 kusů. Je tedy otázkou, zda se CyberDog bude někdy pohybovat v našich domovech po boku našich skutečných domácích mazlíčků a stane se nedílnou součástí našich životů. Kdo ví, třeba s námi v budoucnu budou takoví roboti pobíhat a stanou se skutečnými společníky. Osobně nás podobná myšlenka děsí a fascinuje zároveň.

 

Mohlo by se vám také líbit

Novinky na e-mail...Další podobné články

TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 14.11.2022
TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Dnes jdeme do finále uceleného výběru mobilů do určité částky, ale nebojte, ještě vás čekají výběry a to nejlepší z Black Friday nabídek, nejlepší sluchátka, gadgety, tipy na vánoční dárky. Pokud tedy hledáte inspiraci, nezapomeňte náš blog navštěvovat pravidelně, abyste o žádné další články nepř...

Zobrazit celý článek

Virtuální RAM na Androidu: Co je to, jak funguje, a měla by vás zajímat?

Virtuální RAM na Androidu: Co je to, jak funguje, a měla by vás zajímat?

Virtuální RAM, (Dynamic RAM Expansion – Dynamické rozšíření RAM) – pokud se zajímáte o novinky ze světa Android smartphonů a sledujete pravidelně náš blog nebo Youtube kanál, zřejmě jste toto označení už někde zaslechli. V dnešním článku se dozvíte, o co se přesně jedná, jaký je rozdíl mezi klasi...

Zobrazit celý článek

TOP 5 mobilů do 15 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 11.11.2022
TOP 5 mobilů do 15 000 Kč [Vánoce 2022]

Vítám vás u dalšího dílu seriálu TOP 5 telefonů. Již jsem vybral nejlepší smartphony do 3 000 Kč, 5 000 Kč, 7 000 Kč, 10 000 Kč i 12 000 Kč a odkazy na články přikládám níže. A protože se pomalu blížíme do Black Friday, chystám pro vás další sérii, ať už přímo o Black Friday nejvýhodnějších nabíd...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.