Xiaomi

Xiaomi je společnost založená v roce 2010 v Číně, odkud se během rekordně krátké doby rozšířila do celého světa. Jejich produktové portfolio se však nezahrnuje jen chytré telefony, ale celý ekosystém, ke kterému Xiaomi získává přístup financováním rozličných startupů, které následně vyrábějí výrobky právě pod touto značkou. 

Hlavní myšlenkou společnosti Xiaomi je víra, že špičkové technologie nemusí být vždy cenově nedostupné. Společnost úzce spolupracuje se svými fanoušky z celého světa, reaguje na jejich připomínky a staví na uživatelské přívětivosti svých produktů. Všechny produkty Xiaomi spojuje jedno: vysoká kvalita za nízkou cenu.

Název jedné z nejúspěšnějších značek je pro mnohé velké mystérium. Chyby se kupí hlavně co do výslovnosti. Ksiaomi, šiaomi, ksaomi a tak dále. Jediným správným způsobem výslovnosti je však „Šiaomi“ s důrazem na poslední hlásku „mi“. Co ale tento jazykolam vlastně znamená? V doslovném překladu „malá rýže“, podstatné jsou ale i dvě poslední písmena. Podle zástupců značky totiž zkracují „Mobile & Internet“.

Xiaomi najdete v těchto kategoriích

Články

Pořiďte si Xiaomi řady 12 s hodnotnými DÁRKY

Pořiďte si Xiaomi řady 12 s hodnotnými DÁRKY

Milujete Xiaomi? A už jste objevili jejich nejnovější řadu 12? A vlajkové modely Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro a odlehčenější Xiaomi 12X? Telefony nabízí zbrusu nový procesor Snapdragon, ultrarychlé nabíjení, kvalitní fotovýbavu a různé velikosti displejů. Právě nyní ke každému z těchto telefonů dostanete dárek nebo rovnou celou sadu dárků, které potěší nejen všechny milovníky dobré kávy, ale i sportovní nadšence. Nerozmýšlejte se a udělejte si radost novým telefonem Xiaomi, protože právě teď je ta správná chvíle!

Recenze Xiaomi 12X: Zájemci o kompaktní telefony, zbystřete!

Recenze Xiaomi 12X: Zájemci o kompaktní telefony, zbystřete!

Když jste se tak jeden rok či dva zpátky podívali kolem sebe, neměli jste šanci sehnat u drtivé většiny výrobců kompaktní telefon. Vlastně i nejmenší „Sko“ od Samsungu neustále rostlo od Galaxy S9 na rozměrech a zastavilo se to až u loňského modelu Galaxy S21. U Apple iPhonu SE snad ani nepočítám a s kompaktním iPhonem mini jsme se rozloučili loňským modelem. U čínských výrobců jste pak neměli šanci sehnat něco kompaktnějšího prakticky vůbec, ale pomalu a jistě se začíná blýskat na lepší časy. Dnešní Xiaomi 12X je tak zástupcem kompaktnější řady telefonů a i když má displej pořád o velikosti 6,3“, spolehněte se, že vám velikost v dnešní době všech „pádel“ bude připadat skoro jak takový iPhone 12 mini.

Vzali jsme Xiaomi CyberDoga na procházku

Vzali jsme Xiaomi CyberDoga na procházku

Společnost Xiaomi poprvé představila svůj prototyp čtyřnohého robota v srpnu 2021. Od té doby se velmi často objevuje na nejrůznějších akcích Xiaomi. Nám se porařilo se s robotím miláčkem poprvé seznámit na veletrhu MWC 2022. Minulý týden Cyberdog dorazil také do Prahy a naše redakce měla možnost jej vyvenčit a prožít s ním pár hodin. A dojem na nás rozhodně udělal. 

Xiaomi - Jaro plné slev a cenových trháků

Xiaomi - Jaro plné slev a cenových trháků

Co může být hezčího než být po dlouhé zimě zase venku, užívat si čerstvého vzduchu a přivítat jaro? My vám zaručujeme, že s nabídkou našich slev od Xiaomi se i vy rozloučíte se zimní spánkem. V této jarní nabídce naleznete mobilní telefony, pomocníky do chytré domácnosti, chytré koloběžky, sluchátka, hodinky a další skvělé výrobky.

Recenze Xiaomi 12 Pro - Nádherný telefon se skvělým hardwarem

Recenze Xiaomi 12 Pro - Nádherný telefon se skvělým hardwarem

Pokaždé, když mám recenzovat nějaký vlajkový telefon Xiaomi, upřímně se na to hrozně těším, ale zároveň se také hrozně bojím, jak taková recenze dopadne. Hlavou se mi totiž honí obrovská spousta myšlenek na to, kde ještě před třemi roky bylo Xiaomi, kde je jeho síla dnes, kde by Xiaomi rádo samo sebe nejradši vidělo a jestli dokáže jejich TOP model ustát silnou konkurenci v cenovce kolem 30 tisíc korun. Tam totiž, ať se nám to líbí nebo ne, vládne neochvějně Apple se Samsungem a kdokoliv, kdo se této cenové hladině přiblíží, to má sakra těžké. Našlapaný hardware totiž může vyrobit kdekdo, ale v kategorii vlajkových telefonů jste ve světle reflektorů a k úspěchu musíte být buď obrovská značka nebo přinést něčím výjimečný telefon. Xiaomi bezpochyby už velká značka je, ale přinese Xiaomi 12 Pro něco výjimečného? Na to vám pochopitelně odpoví dnešní recenze.