info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

Recenze Panasonic RZ-S500W: Skvělá sluchátka s potlačením hluku

Poslední dobou mě občas někdo hrozně mile překvapí. Nedávno jsem na streamu říkal, že mi moje Airpody po 4 letech vydrží už asi jen hodinu na jedno nabití a hned se ozvala firma Panasonic, jestli náhodou nechci otestovat jejich nová True Wireless sluchátka, která hodlají brzo vypustit do světa. A já si říkám proč ne, a tak tady máme nová True Wirless sluchátka RZ-S500W, co vydrží údajně až 19,5h na 1 dobití. Tak se pojďme podívat, co je tohle za sympatické drobečky.

Recenze Panasonic RZ-S500W: Skvělá sluchátka s potlačením hluku

Výbava a výdrž

Panasonic si evidentně vypůjčil složitost názvosloví od Sony, protože RZ-S500W je dost podobně znějící jak WF-1000XM3, tak schválně jestli bude podobná i kvalita zvuku. Dřív než se ale dostanu k samotný kvalitě zvuku, v balení dostanete spolu se sluchátky ještě USB-C kabel, celkem 5 nástavců, každý v separátním pytlíku označeným velikostí a tunu návodů, které dělají zhruba polovinu váhy celého prodejního balení. Jestli Panasonic dováží tohle letadlem, tak aspoň posílám malej tip, jak ušetřit. Každopádně, zpátky ke sluchátkům. Ty dostanete v černém nebo bílém provedení společně s krabičkou, sloužící jako dobíjecí základna.

Výrobce sice udává 19,5h na 1 nabití, to ale hodně záleží jak moc nahlas posloucháte hudbu, jestli používáte aktivní potlačení okolního hluku a podobně. Já jsem se zhruba za 14 dní používání dostal souhrnně na necelých 18h. To znamená necelých 6 hodin poslechu na jedno nabití sluchátek a pak zhruba 2 další dobití v krabičce než budete muset všechno strčit pěkně do do zásuvky. To je zhruba stejná výdrž jako Airpods Pro, pouze s tím rozdílem, že základna Airpodů vám dá ještě jedno nabití navíc. Každopádně ač je krabička bytelná, s pěkně odpruženým víčkem a diodami značícími zbývající energii, přece jen jsem jednu negativní věc našel a tou je použitý plast, který je bohužel docela náchylný k různým oděrkám a po 14 dnech je používání už docela vidět.

Zpracování

Nejvíc, čeho se vždycky u podobných sluchátek bojím jsou 2 věci. Jedna je jak moc dlouho je vydržím mít v uších než to začne být nepříjemné a musím říct, že i po několika hodinách jsem byl úplně v pohodě a druhý, jestli při sportu nebudou vypadávat z uší. Samozřejmě na box bych si je nebral, protože dost vyčuhujou z uší a při první ráně z boku by mi asi prolítly druhou stranou ven, ale pokud si půjdete zaběhat, můžete být v pohodě, fakt drží dobře a nevypadnou. Ochrana IPX4 není rozhodně na plavání, ale pokud si půjdete zaběhat, můžete být úplně v pohodě. Jednu z mála negativních vlastností, kterou jsem za celých 14 dní zaznamenal je neustále blikající dioda na sluchátku. Jestli je tedy budete používat pro poslech hudby třeba večer vedle někoho, kdo chce spát, bude mu dioda nepříjemně blikat do obličeje.

Ovládání a potlačení hluku

Druhou je pak občasné nechtěné přerušení přehrávání hudby když si třeba porovnáváte sluchátka v uších. Ovládání funguje totiž skrz dotyková tlačítka na obou sluchátkách. Krátkým klepnutím na jakékoli z nich pustíte nebo zapauzujete přehrávanou hudbu, dvojklikem na levém zesilujete, trojklikem zeslabujete. Ta samá gesta na pravém sluchátku naopak přeskakují na další skladbu nebo jdou o skladbu zpět. No a protože se jedná o sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku, dlouhým podržením na pravém sluchátku přepínáte mezi jednotlivými režimy aktivního potlačení okolního hluku nebo naopak ambientním režimem, kdy sluchátka propouštějí okolní hluk. Tohle se hodí hlavně pokud chodíte třeba po městě, kde je naopak hodně žádoucí slyšet přijíždějící auta, tramvaje a podobně.

Samozřejmě pro veškeré ovládání a nastavení sluchátek si můžete stáhnout aplikaci Panasonic Audio Connect, kde vidíte stav nabití sluchátek, můžete zapínat funkcí ambientního zvuku nebo naopak štelovat jak moc chcete potlačovat okolní hluk. To znamená nejenom zapnout a vypnout, ale i právě měnit úroveň potlačení. To je dobře patrné, pokud sluchátka dáte do uší bez zapnutí hudby a zkoušíte přidávat nebo ubírat. Efekt to určitě má, ale spíš se jedná o potlačení okolního hluku třeba ulice, fučení klimatizace atd. Jestli se chcete soustředit třeba na práci a potlačit hluk tlachajících kolegů v open space, je potřeba k tomu ještě pustit nějakou muziku, pak je fakt slyšet nebudete. To ale moc nepřikládám funkci potlačení jako spíš utěsnění uší špunty.

Zvuk a telefonování

Po zvukové stránce asi nemusím říkat, že značky Panasonic a dceřiná značka Technics patří už desetiletí ke špičce v oboru. Předpokládal jsem, že zvuk bude u sluchátek na velmi slušné úrovni a v tomto ohledu S500 fakt nejenže nezklamala, ale naopak ještě příjemně překvapila. Samozřejmě, že nejsou až tak basové, jako třeba JBL, ale zvuk je hodně vyvážený, pořád s dostatkem basů a jestli posloucháte vážnou hudbu nebo naopak rockový koncert, budete se sluchátky fakt spokojeni. Já jsem byl fakt dokonce až překvapený, jak skvělý zvuk tak malá sluchátka dokážou vykouzlit. Třeba takový Thunderstruck od AC/DC jsem měl pocit, že poslouchám normálně na velkých over-ear sluchátkách.

Skvělé výšky i basy, které ještě můžete umocnit v aplikaci. Vlastně jediná škoda, že tohle je jediná přednastavená vlastnost, kterou můžete pro poslech zvolit. Připojený ekvalizér je totiž poměrně jednoduchý a bez hlubších znalostí je pro většinu veřejnosti asi těžko pochopitelný. Na druhou stranu přidat přednastavené profily, jako je známe z každého druhého ekvalizéru je asi ta nejmenší věc, kterou může Panasonic do budoucna vytunit. Poslech hudby skrz AAC kodek je totiž skvělý a i když máte možnost přepnout na SBC kdyby náhodou se spojení s telefonem rozpadalo, já neměl sebemenší důvod a i při cestování dopravními prostředky s telefonem v kapse spojení drželo na jedničku.

Sluchátka jsem používat i celkem často na telefonování a ani tady jsem nezaznamenal sebemenší problém. Já slyšel výborně a když jsem se při ukončení hovoru ptal druhé strany, jestli poznala, že jsme ve skutečnosti mluvili přes handsfree, všichni byli překvapeni jak dobře mě v průběhu hovoru slyšeli. Za kvalitu audia musím tím pádem Panasonic jednoznačně pochválit.

S koupí neváhejte

Panasonic RZ-S500W ješte nejsou momentálně v prodeji, jejich uvedení na trh se ještě připravuje, tak doufám, že vás moje recenze na ně pořádně naladila. Jsou totiž naprosto plnohodnotným a důstojným konkurentem pro Airpody od Applu, JBL, WF-1000XM3 od Sony a další v této cenové kategorii. Vlastně je víc než doporučuju a kdokoli si je koupí, myslím, že bude maximálně spokojený. Nezbývá totiž už nic než vám ještě prozradit cenu a kdy si je budete moct koupit, takže cena je stanovena na 4 890,- s dostupností v červenci.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Google Fast Pair

Kateřina Červená | 25.12.2021
Google Fast Pair

Fast Pair je Google technologie, která zjednodušuje a zrychluje párování Bluetooth zařízení – typicky sluchátek s chytrým telefonem či tabletem. Výsledek je velmi podobný tomu, jak Apple páruje sluchátka AirPods se zařízeními s iOS.

Zobrazit celý článek

Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Petr Hudec | 24.10.2022
Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Jestli jste sledovali páteční post na Instagramu, je vám asi jasné, na co bude dnešní recenze. A pro ty z vás, kdo nesledují, tak dnešní malý cvalík je PartyBox Encore. Nejmenší a nejlehčí PartyBox na trhu od JBL – jedničky na našem trhu. Podle mých šedivých vlasů je vám asi jasné, že na plážové ...

Zobrazit celý článek

Recenze Huawei Nova 10 Pro: 100W nabíjení a 60Mpx selfie!

Petr Hudec | 19.10.2022
Recenze Huawei Nova 10 Pro: 100W nabíjení a 60Mpx selfie!

Huawei se vždy u série svých telefonů nova fokusoval na design. Bylo to vlastně takové trochu vylepšení Huawei P Lite o nějaký ten designový prvek. Odlehčené variantě P už ale definitivně odzvonilo a štafetu převzala pouze řada Huawei nova a dnes se podíváme na zoubek modelu Huawei nova 10 Pro. V...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.