info
info

37 nových emotikonů v roce 2022

37 nových emotikonů v roce 2022

 

Emotikony, chcete-li emoji nebo smajlíci, které tvarem připomínají výrazy tváře. Hodně z nás by si konverzaci bez nich nedokázalo představit. S nástupem sociálních sítí postupně zaplavily celý svět. A právě příznivci emoji se mohou radovat, protože v příštím roce Konsorcium Unicode vydá dalších 37 druhů. Můžete se tak těšit například na tající tvář, gesto srdce ruky, indikátor vybité baterie a předměty jako jsou korály, fazolky, bubliny a další.

 

Nejpoužívanějším smajlíkem je podle serveru EmojiTracker, který v reálném čase počítá použití smajlíků, smějící se smajlík se slzami. 😂  Na druhém místě je srdce ❤️ a bronzovou příčkou se dělí zamilovaný pohled 😍 a smajlík smějící se až k pláči. 🤣

 

Autorem historicky prvního smajlíku byl americký vysokoškolský profesor Scott Fahlman, který ho v roce 1982 použil ve vzkazu svým kolegům. Chtěl tak naznačit adresátovi textu své emoční rozpoložení. Napadlo ho udělat :) jako úsměv a :(  jako mračícího panáčka. Usmívající se smajlík se podle něj hned ujal. 

 

A jaký je váš oblíbený smajlík? Podělte se do komentáře. 
 

Novinky na e-mail...


arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.