info
info

Potřebujete tvrzené sklo na mobil? S naším návodem nešlápnete vedle

Máte zánovní nebo nový telefon a sháníte na displej tvrzené sklo? Máme pro vás pár tipů, které vám s výběrem pomůžou.

Potřebujete tvrzené sklo na mobil? S naším návodem nešlápnete vedle

Tvrzené sklo stejně jako obal nebo kryt chrání váš smartphone před poškozením. U displeje je aplikace zvýšené ochrany mnohdy nutností; ať už z důvodu práce v prašném prostředí nebo proto, protože nechcete riskovat jeho poškrábání nebo rozbití. Menší daní za tento "komfort" může být občasný problém díky horší odezvě na dotyk (u levných skel).

 

Rozhodují maličkosti

Touto poznámkou se ale v žádném případě nenechte odradit. Ne každý totiž vlastní telefony řady Galaxy S21 od Samsungu, u nichž si uživatelé čas od času stěžují na divné chování ultrazvukové čtečky. Mimoto, i pro ně existují kvalitní a poměrně spolehlivá skla. To samé platí i pro spoustu smartphonů ostatních značek jako je AppleXiaomi, Realme nebo Huawei.

 

Záleží na displeji i telefonu

Pozor! Nyní se nebavíme o technologii (AMOLED, IPS), ale o tom, zdali je váš displej úplně plochý nebo má menší či větší zkosení po stranách, protože:

a) rovné tvrzené sklo displej ochrání jen a pouze do místa ohybu,

b) u obrazovky bez úkosu nabídne kompletní ochranu přes celou její plochu.

A samozřejmě musíte znát i typ svého telefonu (výrobce, název), abyste měli jistotu naprosté kompatibility.


Důležité tipy před koupí skla:
 

 1. Vybrat takové, které je určené pro váš telefon
   
 2. Pokrývá co největší plochu displeje
   
 3. Je odolné a příliš na něm neulpívají otisky prstů
   
 4. Lze jednoduše čistit
   
 5. Po aplikaci perfektně sedí, a zvláště na okrajích se neodlepuje
   
 6. Zvládnete si jej nalepit sami


Ochranné tvrzené sklo se vyplatí a displej telefonu poměrně dobře chrání.

Na prvním místě je odolnost

Vybrali jste si sklo, ale nerozumíte uváděné tloušťce? Žádný problém, vysvětlíme! V popiscích se velmi často setkáte s čísly 0,2, 0,3 nebo 0,4 apod. Jde o veličinu, která určuje, jak je sklo silné. Platí zde přímá úměra. Čím je uváděná hodnota vyšší, tím je sklo tlustší. To má rozhodující vliv na jeho pevnost, a hlavně odolnost. Je to prosté: sklo se při pádu může rozbít, ale displej musí vždy zůstat bez újmy.

 

Nepodceňujte tvrdost skla

Stejně jako tloušťka je důležitá i tvrdost. U ní se ustálilo označení, které se využívá například u grafitu. Tento údaj však berte s rezervou. Spousta výrobců si pouze "honí triko". Nevybírejte si jen podle ceny a za kvalitnější produkt si klidně připlaťte. Populárními jsou např. Nilkin, Fixed, PanzerGlass, Picasee nebo 4smarts. Pokud navíc v popisku vidíte zkratku 9H, máte vyhráno. Jde totiž o tvrdost, která odpovídá safíru, a takové sklo je opravdu velmi odolné.

A také si rozhodně nenechte ujít i špičková skla (a krycí fólie) značky Vmax, která u nás aktuálně zakoupíte za naprosto bezkonkurenční cenu. Při odběru většího množství navíc ušetříte levou zadní až 70 % z původní částky (platí při koupi 3, 5 nebo 10 kusů).

Sklo rovné nebo zakřivené?

Sklo může být zcela rovné, zakřivené na jedné straně, nebo na obou. V dnešní době převládají právě zakřivená skla, která jsou příjemnější k používání a lépe k displeji přilnou. Podle zakřivení se dělí následovně: a) 2D - jedná se o zcela rovné sklo určené pro plochý displej, b) 2.5D - jde o variantu s mírným zkosením po stranách, které zajistí precizní splynutí s konstrukcí mobilu, c) 3D - určené pro telefony se zakřiveným displejem.

 

Cena

Nejlevnější rovná skla seženete klidně i s cenovkou kolem 100 korun. Počítejte však s tím, že nebudou příliš odolná a dost často se při každodenní manipulaci poškrábou. Pakliže potřebujete mít jistotu koupě kvalitního produktu, kvalitní skla startují přibližně na 300 - 500 Kč. Špičková a extrémně odolná skla pak klidně vyjdou i na 1 000 korun.


Sklo je potřeba nanášet na displej pečlivě. Využijte beze zbytku veškeré pomůcky v balení.

Jak tvrzené sklo správně aplikovat?

Pokud se rozhodnete tvrzené sklo aplikovat sami, mějte na paměti, že základem je dokonale čistý displej. V drtivé většině případů dostane ke sklu i "safety pack", což je např. čistící prostředek nebo hadřík napuštěný speciální látkou, která displej odmastí a zbaví nečistot. K dispozici máte také druhý hadřík, s jehož pomocí obrazovku vytřete do sucha.

Snažte se také vyhnout jakémukoliv prašnému prostředí! I sebelepší nachystání totiž nezabraňuje usazování malých prachových částic; ať už na spodní lepící plochu skla nebo samotného displeje. Sklo pak uchopte čtyřmi prsty po širších stranách a opatrně přiložte. Anebo lze využít fixačních nálepek, které před instalací na svrchní vrstvu přilepíte. Jejich výhodou je snadnější manipulace i přesnější usazení.

Jakmile máte sklo na displeji, jemně jej zmáčkněte uprostřed a vyhlazujte do směrem ven do stran, dokud nezmizí všechny bubliny. K tomuto účelu můžete použít klidně i kreditku, hadřík nebo i palec, jen je nutné postupovat obezřetně!
Novinky na e-mail...Další podobné články

Co obnáší technologie mini-LED

Petr | 05.01.2022
Co obnáší technologie mini-LED

Také všude kolem sebe vidíte pojem miniLED? Pokud ano a nevíte o co jde, rád vám to zde vysvětlím. Pokud jste o pojmu stále ještě neslyšeli je to jen otázka času, kdy se budete rozhodovat, zda v novém zařízení chcete právě tuto technologii. Pojďme si tedy něco říci o technologii mini-LED.

Zobrazit celý článek

Recenze Peak Design Mobile - Nejlepší mobilní příslušenství pro váš mobil

Petr Hudec | 05.04.2022
Recenze Peak Design Mobile - Nejlepší mobilní příslušenství pro váš mobil

Na dnešní recenzi jsem se nesmírně těšil. Podíváme se spolu na značku Peak Design. Těm z vás, kteří se zajímáte o fototechniku určitě nemusím vysvětlovat vůbec nic a máte dvě následující věty pohov a pro zbytek čtenářů to napíšu poměrně jednoduše. Peak Design je v zásadě značka fokusující a vyráb...

Zobrazit celý článek

MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

Petr Hudec | 06.01.2023
MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

Vítám vás u vyhlášení MOBILU ROKU 2022. Vyhlášení nejlepších mobilních telefonů, které se v roce představily a také, což je neméně důležité, se hlavně dostaly na náš trh. Pochopitelně doba je těžká nejen pro každého z nás, ale i pro výrobce, kteří se stále potýkají s důsledkem pandemie a s tím ro...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.