info
info

iPhone, iPad, Apple Watch: Čím nás Apple překvapí v roce 2022

Začíná nám rok 2022. Bude stejně tak od Applu nabitý jako rok předchozí? Na jaké nové modely, vychytávky, a funkce se můžeme těšit? Bude mít iPad skleněné záda? Pojďme si dnes spolu přijít všechny předpovědi na rok 2022

iPhone, iPad, Apple Watch: Čím nás Apple překvapí v roce 2022

 

V roce 2021 jsme se dočkali nových Macbooků, iPhonů, hodinek a příslušenství. Z pohledu Apple fanouška to byl opravdu zajímavý rok. A na co se můžeme těšit v roce 2022? Nové MacBooky už jsou takřka samozřejmostí, o těch jsme si připravili samostatný článek Nové Macy v roce 2022.   

iPad Pro

V roce 2021 jsme se poměrně překvapivě seznámili s novým iPadem Pro s M1 čipem a s novou technologií mini-LED displeje použitou ve větších 12,9palcových iPadech. Jak je již zvykem ihned po představení již kolovaly zvěsti o nastávající generaci, která by měla přijít v roce 2022.  

Dle portálu Bloomberg, Apple vyvíjí konečně nový design u nových iPad. Dle zvěstí by iPad mohl mít skleněné záda. Díky této změně by iPad podporoval bezdrátové nabíjení a také dokonce i tzv. funkci „reverse charging“, kdy stačí položit iPhone nebo třeba AirPods na záda iPadu a ten jej začne bezdrátově nabíjet.  

Další „změnou“, která by měla přijít s novým iPadem Pro 2022 je použití technologie mini-LED displeje i na 11palcový iPad. Tato technologie je zatím dostupná pouze v 12,9palcovém iPadu pro 2021.    

Skvělá zpráva je, že bychom se nových iPadů mohli dočkat již v první polovině tohoto roku. Zpravidla na jaře.  


iPad 2021 I Zdroj: Apple.com

 

iPhone SE 3

Sám využívám iPhone SE (2020) a jsem maximálně nadšený. Zatím jsem nenašel žádný rozumný důvod si kupovat lepší či dražší iPhone.

V letošním roce bychom se mohli dočkat nástupce jednoho z nejúspěšnějších iPhonů. iPhone SE třetí generace by měl být velmi podobný předchozí generaci. Přidaná by měla být podpora 5G sítě a v telefonu bude rychlejší A15 čip.    

Dle analytiků by díky iPhone SE třetí generace mohli milióny, ne-li miliardy Android uživatelů přejít právě na nový iPhone SE.    

V některých diskusích taky nalezneme zajímavý koncept varianty iPhonu SE s větším displejem. Je nejasné, zda by tento model byl představen v roce 2022. Klasický iPhone SE třetí generace očekáváme v první polovině roku 2022.  


Koncept iPhone SE 2022

 

iPhone 14  

Samozřejmě nesmíme zapomenout na iPhone 14. iPhone 14 by měl být hlavní tahoun všech iPhonů. Měl by bát nabízen ve dvou velikostech a to s 6,1 a 6,7palcovým displejem.    

Sestava iPhonů pro rok 2022 by mohla z hlediska jmen vypadat takto iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro, and iPhone 14 Pro Max. Analytici říkají, že bychom za iPhone 14 s 6,7palcovým displejem mohli zaplatit okolo 900 dolarů.    

iPhone 14 by měl také výrazně vylepšit přední kameru. Dle posledních zpráv by selfie kamera u iPhone 14 a u iPhonu 14 Pro Max mohla mít 48 megapixelů. Pro srovnání, iPhone 13 má momentálně 12 megapixelovou kameru.  

 Nová řada iPhone 14 by mohla být představena na podzim roku 2022.    

 
Koncept iPhonu 14 I Zdroj: Jon Prosser

 

Apple Watch Series 8

V roce 2022 by měly být také představení nástupci nynějších Apple Watch 7 generace a Apple Watch SE. Dle odhadů by měly vyjít tři modely hodinek v roce 2022. Nejprestižnější model Series 8, nová generace Apple Watch SE a nová sportovní verze hodinek.  

Bohužel o nových Apple Watch toho víme nejméně a stále vyhlížíme nové informace.


Koncept Apple Watch Series 8 I Zdroj: Jon Prosser

 

Airpods Pro 2

Apple by měl také plánovat vydání nové generace Airpodů Pro druhé generace. Nové Airpods Pro 2 by měly nově podporovat měření zdravotních funkcí. Ruku v ruce by měl přijít také nový design. Podle Kevina Lynche se můžeme těšit na zcela nové měřitelné funkce právě díky nových Airpods.  

Dle portálu Bloomberg budou nové Airpods Pro více kompaktní a nový design by měl odstranit „nožičky“ trčící z ucha. Design by mohl být podobný sluchátkům od Amazonu Echo buds.  


Koncept Airpods Pro 2. generace  

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze Apple iPhone 14 Pro Max: Opravdu jej tak nutně potřebujete?

Petr Hudec | 24.12.2022
Recenze Apple iPhone 14 Pro Max: Opravdu jej tak nutně potřebujete?

Apple iPhone 14 Pro Max. Pro někoho nejmilovanější a pro někoho nejnenáviděnější značka. Pryč ale od extrémních emocí a pojďme si říct po pravdě, jestli nejnovější počin od Apple stojí za to.

Zobrazit celý článek

Recenze iPhone 14: Nastal čas na změnu?

Petr Hudec | 02.10.2022
Recenze iPhone 14: Nastal čas na změnu?

Vítejte u recenze iPhone 14. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych recenzoval podruhé téměř stejný produkt. Vlastně možná i potřetí, protože když jsem si přečetl loňskou recenzi iPhone 13, začínal jsem jí mírným chlácholením, že se jedná o S-kový rok a že zásadnější upgrade přijde určitě až v roce 2...

Zobrazit celý článek

HURÁTIP: Kvalitní a levná sluchátka na styl Apple Airpods - 4smarts Eara TWS SkyPods Lite

Michal Kužel | 15.09.2020
HURÁTIP: Kvalitní a levná sluchátka na styl Apple Airpods - 4smarts Eara TWS SkyPods Lite

Nechce se vám platit za drahé Apple Airpods a chcete mít sluchátka, která vypadají podobně a nehrají špatně? Tak se podívejte na 4smarts Eara TWS SkyPods Lite.

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.