info
info

Nové Macy v roce 2022

Apple měl rok 2021 opravdu nabitý. Bude rok 2022 stejně tak plný dech beroucích novinek? Jaké Macy nás nejspíše čekají v tomto roce? Pojďme společně se mnou spekulovat a diskutovat v novém článku.

Nové Macy v roce 2022

 

Apple měl opravdu nabitý rok 2021. Představil nám nové Macy s jejich úžasnými M1 čipy, nové iPhony 13, dlouho očekáváné AirPody a mnoho dalšího. Za sebe si troufnu říct, že rok 2022 bude stejně, ne-li více nabitý. Můžeme očekávat nové MacBooky, iPhony, iPady a Apple Watche. Pojďme se teď zaměřit na jaké Macy se nejspíše můžeme těšit.

 

MacBook Air

Přepracovaný design

Jedním z nejočekávanějších produktů od společnosti Apple je bezesporu zcela nový a přepracovaný MacBook Air. A to hlavně kvůli oblíbenosti minulé generace. Nový MacBook Air by podle všeho již neměl mít ikonický design, který se ve spodní části zužuje, ale měl by více připomínat MacBook Pro. Čili po celém obvodu je stejná tlouštka.

Nové barvičky

Dle známého a spolehlivého analytika Ming-Chi Kuo by nové MacBooky Air měly mít v nabídce stejné barevné spektrum jako u nových iMaců. Podobná by také měla být bílá klávesnice společně s bílými rámečky. Diskutuje se také o to, že by nový MacBook Air mohl mít na displeji notch podobný novým MacBookům Pro. Tato informace je ale nejméně pravděpodobná.


Nové barevné varianty MacBooku Air I Zdroj: Ming-Chi Kuo

Procesor

To nejlepší nakonec. Nové MacBooky Air by měly disponovat novým M2 čipem. Nové M2 čipy by měly mít stejný počet výpočetních jader, ale dle všeho budou rychlejší. Již ze své zkušenosti mohu říct, že základní MacBook Air byl a je neskutečně výkonný stroj, který stačí většině populace. Uvidíme, co přinese nový MacBook Air.

Cena

Cena by měla být stejná, maximálně o něco málo vyšší, jak u nynějších MacBooků. V Americe okolo 1000 dolarů, u nás v České republice okolo 30 000 Kč.


Mac Mini I Zdroj: Jon Prosser

Mac Mini a Mac Pro

 

Není překvapením, že Apple s implementací svých čipů do jejich strojů bude pokračovat i v roce 2022. Dokonce by v tomto roce přechod mohl být dokončen a všechny nové zařízení by mohly běžet na Apple Silicon čipech.

Podle Bloomberg Apple plánuje nový Mac Pro pohánět právě Apple Silicon čipy. Tento stroj by mohl být z hlediska designu zhruba o polovinu menší než současný Mac Pro.

Dle diskusí by nový Mac Pro mohl přijít v konfiguracích s 20 nebo 40 výpočetními jádry. GPU údajně bude zahrnovat 64jádrové a 128jádrové možnosti konfigurace.

Mezitím Apple také údajně plánuje nový „Mac mini Pro“ s novou generací designu, který bude mít dolní stranu pokrytou reflexním povrchem a horní stranu pokrytou hliníkem.

 

Nový iMac

V dubnu roku 2021 byl představen opravdu dlouho očekávaný 24palcový iMac, fanoušci 27palcové varianty stále čekají. 27palcové iMacy jako jedny z mála stále nabízeny s Intel procesorem.

V roce 2022 se očekává se, že Apple představí nový 27palcový či snad 30palcový iMac poháněný Apple Sillicon čipem. Nový iMac bude pravděpodobně obsahovat výkonnější čip a displej s miniLED technologií spojenou s ProMotion.

iMac by měl mít základní modelovou konfiguraci 16 GB RAM a 512 GB SSD uložistě, čili stejně jako nový MacBook Pro. Nový iMac by mohl také obsahovat porty jako je HDMI, slot pro SD kartu a USB C / Thunderbolt připojení.


iMac I Zdroj: Ming-Chi Kuo

Já jsem si z minulého roku odnesl nový 16palcový MacBook Pro a jsem maximálně spokojený. V dalším roce se nejvíce těším na MacBook Air, již předchozí generace byla opravdu povedená. Co si myslíte, že Apple přinese v oblasti nových Maců v roce 2022 vy?

Novinky na e-mail...Další podobné články

Jak uvolnit úložiště na iPhonu: 5 jednoduchých vychytávek

Jak uvolnit úložiště na iPhonu: 5 jednoduchých vychytávek

Nezbývá vám ve vašem iPhone úložišti dost místa? Pojďme se podívat na několik užitečných tipů, jak ho jednoduše pročistit.

Zobrazit celý článek

iPhone, iPad, Apple Watch: Čím nás Apple překvapí v roce 2022

Petr | 05.01.2022
iPhone, iPad, Apple Watch: Čím nás Apple překvapí v roce 2022

Začíná nám rok 2022. Bude stejně tak od Applu nabitý jako rok předchozí? Na jaké nové modely, vychytávky, a funkce se můžeme těšit? Bude mít iPad skleněné záda? Pojďme si dnes spolu přijít všechny předpovědi na rok 2022

Zobrazit celý článek

13 faktů o společnosti Apple, o kterých jste nevěděli

Petr | 05.01.2022
13 faktů o společnosti Apple, o kterých jste nevěděli

Pojďte si přečíst to, co jste určitě nevěděli o nejhodnotnější firmě světa.

Zobrazit celý článek

Nejlepší mobil do 15 000 Kč [2022]

Petr Hudec | 17.05.2022
Nejlepší mobil do 15 000 Kč [2022]

Přemýšlíte o novém telefonu do 15 000 Kč? Dnes mám pro vás pár skvělých tipů a jeden naprosto bombastický telefon, který by byla chyba nevyužít, pokud o nějakém telefonu v této kategorii uvažujete. Dnešní článek „Nejlepší mobil do patnácti tisíc korun“ je dalším dílem oblíbené série a kdo naskoči...

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.