info
info
Prodejna v Praze 2 je otevřena pouze pro osobní odběry předem objednaného zboží. Pevné zdraví všem!
Dle výrobce...
Dle OS...

5 tipů jak chránit svůj telefon před viry a bakteriemi

Doma, v práci, na cestách - náš telefon je s námi opravdu všude. Častým kontaktem s našimi ne vždy úplně čistými dlaněmi se tak mobilní miláček stává doslova líhní pro nejrůznější bakterie, v horším případě potenciálním přenašečem chorob. Zde je několik rad, jak telefon dezinfikovat a ochránit před nečistotami.

5 tipů jak chránit svůj telefon před viry a bakteriemi

Použijte vhodné prostředky

Při výběru nástrojů pro čištění a dezinfekci je důležité uvědomit si několik faktů. Ne každý čistící prostředek, který najdeme doma je vhodný pro dezinfekci displeje. Může obsahovat velké množství alkoholu (až 70%), které může poškodit ochranou vrstvu displeje, případně tvrzeného skla. Pokud už protředek obsahuje alkohol, neaplikujte jej přímo na displej, ale na utěrku nebo hadřík, který následně použijete. Také je vhodné používat hadříky vyrobené z mikrovláken, u kterých nehrozí poškrábání displeje.

Důkladné, ale opatrné čištění

Pokud máte vše nachystáno, můžete se pustit do samotného čištění. Pokud některé nečistoty nelze odstranit, může vám pomoci kapka destilované vody, či velmi malé množství mýdla naneseného na hadřík. Je ale nutné si počínat opatrně, aby opět nedošlo k poškození displeje nebo zkrácení jeho životnosti.

Pozor na skrytá místa

Vyčistit povrch telefonu je snadné, nesmíme ale zapomínat na mezery mezi tlačítky a další skrytá místa telefonu, kde se opět hromadí bakterie. Kam nedosáhne hadřík, dosáhne tampon nebo vatová tyčinka. S tekutinami je nutné zacházet s mírou, voděodolných telefonů je jako šafránu a mohli byste svého mobilního mazlíka utopit zevnitř.

Nepřehlížejte příslušenství

Ochranné kryty, pouzdra a tvrzená skla jsou dobrým pomocníkem při ochraně proti poškození telefonu, ale rovněž se nevyhnou kontaktu s nebezpečnými mikroby. Nezepomeňte proto ani na toto příslušenství, jehož možné znehodnocení vás bude rozhodně mrzet méně, než zničený displej nebo záda celého telefonu. Mimo to, drtivá většina zadních krytů a pouzder je vyrobena z plastů, které nevyžadují náročnou údržbu, nebojte se mýdla či prostředku na mytí nádobí.

Zázračné UV záření?

Existují i zařízení, používající k čištění UV zaření, které prokazatelně funguje v boji proti zákeřným bakteriím a virům. Jednoduše telefon vložíte do krytu a ten se o veškerou práci postará za vás. Zatím tato zařízení nejsou testována na koronavirus, pro běžné mikroby ale bohatě postačí. Nevýhodou těchto zařízení je ale vyšší cena a horší dostupnost.

Pár tipů na závěr

- Myjte si důkladně ruce
- Před čištěním telefon vypněte
- Využijte přípravky s obsahem alkoholu
- Nepůjčujte telefon na potkání
- Při dezinfekci buďte důslední

Novinky na e-mail...Další podobné články

Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

Michal Šrajer | 13.08.2018
Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

Určitě jste už někdy viděli fotku iPhonu či jiného telefonu, který ukazuje na obrazovce zprávu o přehřívání a upozorňuje, že se za chvilku raději vypne. V takovém horku, jaké nyní sužuje naší zemi se s takovou zprávou můžete snadno setkat i vy. Proto vám přináším tento seznam tipů a upozornění, j...

Zobrazit celý článek

Co je to Galileo, proč je to u nás ta nejpřesnější navigace v telefonech a v jakých zařízeních jej najdete?

Michal Šrajer | 22.08.2018
Co je to Galileo, proč je to u nás ta nejpřesnější navigace v telefonech a v jakých zařízeních jej najdete?

Určitě každý z vás občas používá ve svém smartphonu navigaci, nebo alespoň zjišťujete svou polohu pomocí GPS. V tom případě dozajista znáte také ten pocit, když se navigace nemůže chvíli najít a vaše poloha tancuje po mapě sem a tam, než se konečně někde usídlí. Existují ovšem telefony, které moh...

Zobrazit celý článek

Jak ochránit svá data v telefonu - rady, tipy

Petr Hudec | 31.05.2017
Jak ochránit svá data v telefonu - rady, tipy

Všichni máme v mobilních telefonech uložené velmi citlivé informace, o které se nechceme s ostatními dělit. Abychom předcházeli krádeži našich dat, je důležité dodržovat těchto 6 důležitých rad.

Zobrazit celý článek

5 tipů a triků pro tvůj iPhone

Petr | 12.06.2018
5 tipů a triků pro tvůj iPhone

Jak často obměňujete svůj iPhone a co vás k tomu vede? Design, nové funkce, zpomaluje se nebo tím, že vám třeba už dochází paměť pro fotky a aplikace? Dnes si představíme 5 tipů a triků, na které rozhodně stojí za to se ve svém iPhonu podívat.

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.