info
info

TOP 5: Nejlepší TWS sluchátka [2022]

V rámci komentářů jste mě prosili, ať připravím další TOP 5 sérii a nejvíc rezonovalo téma sluchátek. Sluchátek je na trhu nespočet a jistě chápete, že není v lidských silách vyzkoušet úplně všechny, které se nabízí. I přesto mi ale prošlo rukama dost sluchátek na to, abych vám z nich vybral za mě ty nejlepší nebo ty, co byste rozhodně neměli opomenout, když budete nějaká sluchátka vybírat. Sérii o sluchátkách tak rozděluji do dvou dílů – True Wireless Sound neboli klasické bezdrátové pecky či šputny a sluchátka přes hlavu. Dneska se spolu podíváme na díl první TWS sluchátka. Tak to by bylo na vysvětlenou všechno a jdeme na to.

TOP 5: Nejlepší TWS sluchátka [2022]


Tblitz A7s

Pokud máte hluboko do kapsy nebo vám připadá divné si k telefonu za 2 000 Kč koupit drahá sluchátka nebo kupujete už pátá sluchátka vašemu dítěti, které je za měsíc ztratí nebo ať už máte jakýkoli důvod, kdy hledáte to nejlevnější, mrkněte na sluchátka Tblitz A7s. Stojí totiž jen 239 Kč a když vezmete v úvahu, že do této částky se schovaly výrobní náklady, přeprava z továrny do Evropy a marže obchodníka, je vlastně zázrak, že za tyto peníze dostanete vůbec nějak hrající bezdrátová sluchátka. No jo, jenže na tak nízkou cenu tu najdete i překvapivě zajímavé parametry.
 


Mohlo by se vám také líbit

ℹ️ Nejlepší mobily do 4 000 Kč
ℹ️ Nejlepší mobily do 5 500 Kč
ℹ️ Nejlepší mobily do 7 000 Kč
ℹ️ Nejlepší mobily do 10 000 Kč
ℹ️ Nejlepší mobily do 13 000 Kč
ℹ️ Nejlepší mobily do 15 000 Kč
ℹ️ Nejlepší mobily do 20 000 Kč


Třeba voděodolnost IPX5, to znamená, že si se sluchátky můžete jít v klidu zaběhat. Na sluchátkách také najdete ovládací tlačítka, podporují hlasové asistenty a vybaveny jsou pak Bluetooth 5.1 šetřící výrazně baterku a díky tomu sluchátka vydrží zhruba 4-5 hodin na jedno nabití. Pravda, z krabičky je dobijete pouze 2x, takže dohromady počítejte výdrž nějakých 12 hodin, ale opět uvádím – za ty peníze se snad nedá vytknout vůbec nic. V balení pak dostanete i 3 velikosti náúšníků a odkaz ke koupi přikládám ZDE

Tblitz A7s
Tblitz A7s | Foto: Tblitz


Huawei FreeBuds 4 & Huawei FreeBuds 4i

Na druhé místo jsem nanominoval rovnou dvojici sluchátek od Huawei a to konkrétně Freebuds 4 nebo Freebuds 4i. Dvojici hlavně z toho důvodu, aby si na své přišli jak miliovníci špuntů, tak pecek a záleží tedy, která sluchátka jsou vám pohodlnější. Pokud zvolíte špunty u Freebuds 4i, které vám těsně uzavřou zvukovody, dostanete pochopitelně daleko hutnější zvuk a sekundárně mnohem lepší izolaci od okolního prostředí. To je fajn třeba pokud sedíte v rušném office spacu a potřebujete se soutředit na práci. Izolaci od okolního prostředí pak navíc umocní ještě technologie aktivního potlačení okolního hluku a tak za pouhých aktuálně 1 360 Kč dostanete to, co u jiných značek u mnohem dražších sluchátek.

Co se týká hudby, s 10mm měniči jde o sluchátka na mainstream a zase vzhledem k ceně nabízejí velmi nadstandardní zvuk. Snad jediné, komu bych je vyloženě nedoporučil jsou hráči her na mobilních telefonech – mají totiž dostupný pouze AAC nebo SBC kodek a tak akční střílečky si sice zahrajete, ale zpoždění je zde bohužel znatelné. Co je ovšem neuvěřitelné, je výdrž – zhruba 8,5 hodiny na jedno nabití bez aktivního potlačení nebo 6 s ním a tady by se mohla stydět i mnohem dražší sluchátka.

 

Peckovou alternativou jsou pak druhá sluchátka Freebuds 4. Ta nabízejí mnohem větší, 14,3mm měniče a díky tomu krásný a čistý zvuk ať už posloucháte kytarové skladby, klasiku nebo popík. Stejně jako u 4i pak můžete pro veškeré nastavení potlačení hluku, ekvalizéru využít aplikaci AI Life. U čtyřek si pak ještě navíc oproti 4i můžete aktivovat detekci nošení, protože Freedbuds čtyřky totiž mají v sobě i senzor, který rozpozná když si sluchátka vyndáte nebo zasunete do uší a podle toho vám rovnou pustí, či zapauzují hudbu. Poslední, co stojí u nich ještě za zmínku je funkce multipoint, kdy můžete třeba na notebooku hrát hru a při příchozím hovoru na mobilu se sluchátka automaticky přepnou na telefon a po ukončení zase zpět. Pozor ovšem, k dispozici je zase pouze AAC a SBC. Na druhou stranu za 2 300 Kč je to pořád velmi slušná volba.


OnePlus Buds Pro

Třetími v pořadí a musím se přiznat mými asi největšími oblíbenci, které už půl roku intenzivně používám, jsou OnePlus Buds Pro. I když u mobilních telefonů OnePlus označení flagship killer už dávno opustil, musím uznat, že tato sluchátka za 2 990 Kč by se bez problému mohla prodávat daleko dráž než mnohá konkurence široko daleko. Nabízí totiž ochranu IP55, takže si s nimi můžete v klidu jít zaběhat, ale také jsou jedny z nejpohodlnějších sluchátek, která jsem měl kdy v uších. Příjemné silikonové náušníky padnou naprosto skvěle a díky nižšímu profilu sluchátek s nimi můžete i bez problému usnout. Navíc sluchátka disponují velmi dobrým aktivním potlačením okolního hluku, takže ať už chrápete vy nebo někdo vedle vás, můžete si být jistí, že minimálně vy se vyspinkáte do růžova. Úroveň noise cancelingu se pak dá nastavit přímo v aplikaci, kterou musím rozhodně vyzdvnihnout za to, kolik možností nabízí.

Takovým standardem je možnost upgradu firmware, ale nechybí možnost aktivovat duální připojení, sledování úrovně nabití jak sluchátek, tak krabičky, přizpůsobení sluchátkům na míru vašim zvukovodům nebo speciální mód Zen. Ten využijete přesně ve chvíli kdy nemůžete usnout a počítání oveček už nepomáhá. Pustíte zvuk motorů letadla, šum vodopádu a rázem se můžete ponořit do hlouby bílého zvuku. Poslední perličkou pak je, že na rozdíl od spousty sluchátek dotykové ovládání neprobíhá skrz hlavu sluchátka, ale senzory jsou schované v nožičkách. Vy si pak při každém posunutí nebo dotlačení sluchátek do uší otravně nepauzujete nebo nepouštíte dokola hudbu či asistenta, ale když už něco takového chcete udělat, cíleně smáčknete jednou či dvakrát nebo podržíte nožičku na jednotlivém sluchátku. A to nejlepší na tom je, že si můžete akce nastavit a nebo také kompletně vypnout.

OnePlus Buds Pro
OnePlus Buds Pro 
 

Z negativ jsem zde našel prakticky jen dvě – a to opět kodeky AAC a SBC a novější LDHC. Škoda, že chybí podpora AptX, ale na druhou stranu LHDC, který mimochodem jako jediný spolu s LDAC vlastní certifikaci pro Hi-Res Audio, se pomalu propracovává do spousty čínských telefonů primárně od Xiaomi, Oppo, OnePlus, realme, Huawei nebo Poco. Pro kompletní list je potřeba ovšem trošičku googlovat. Třeba paradoxem je, že u OnePlus tímto kodekem disponují jen jejich vlajkové telefony a ne třeba oblíbený OnePlus Nord 2 5G. Na Applu jste pak pochopitelně s AAC naprosto v pohodě i ve hrách. Druhou slabinou je pak chybějící ekvalizér v aplikaci, ale tady víceméně záleží na vás, jestli toto vůbec využijete. Za mě tedy za zvuk, výdrž, noise canceling, velmi dobrou aplikaci a odpovídající cenu nemohu OnePlus Buds Pro jinak než doporučit.


Apple AirPods & Apple AirPods Pro

Čtvrté místo je víceméně také hodně dělené a to z důvodu, že primárně záleží k jakému mobilnímu telefonu budete sluchátka používat. U zařízení z dílny Apple je to poměrně jednoduché, jejich dvorní AAC kodek mají téměř jakákoli sluchátka a tak ať už posloucháte hudbu nebo hrajete hry, jde spíš o to, kolik chcete investovat do kvalitního zvuku, jestli chcete pecky či špunty a jestli požadujete aktivní potlačení okolního hluku. Tam bych se tím pádem rozhodoval mezi širokou plejádou dnešní nabídky a nebo pokud chcete originál, na výběr máte mezi klasickými AirPods, ať už bez nebo s bezdrátovým dobíjením a nebo AirPods Pro, která mají navíc ono aktivní potlačení okolního hluku. Sekundárně pak dostanete u AirPods Pro i možnost jejich nalezení v aplikaci FindMy, stejně jako AirTagů. Výhoda pro ty, co 18x denně hledají, kam si sluchátka jenom zašantročili. Hotovo, vyřešeno. 

Apple AirPods (3rd gen.) bezdrátová sluchátka bílá
Apple AirPods (3rd gen.) bezdrátová sluchátka bílá | Foto: Apple

Mnohem horší situace je pak u Androidu, kde je potřeba studovat, co váš mobil podporuje za kodeky, což se zase ještě často váže k použitému procesoru, ale zas to není pravidlem. U hudby jste v pohodě, ale ve hrách je potřeba se dívat právě třeba  po AptX kodeku, LDAC v případě Sony nebo před chvilkou zmiňovaný LHDC. Kodek navíc musí podporovat jak telefon, tak sluchátka. Tím narážím primárně na značku Samsung, která už v takové šlamastyce s kodeky udělala ještě větší bordel. Přinesla totiž mezi všechny již existující kodeky svůj SSC nebo Samsung Scaleable Codec a tím pochopitelně vybavila pouze své telefony a svoje sluchátka. Pokud tedy chcete mít nízkou latenci ve hrách na telefonech Samsung Galaxy S22 a neřešit u jiných sluchátek rizika spojená v různě kvalitních herních režimech, sázkou na jistotu jsou buď Galaxy Buds2 nebo Galaxy Buds Pro s tím rozdílem, že buď chcete levnější nebo dražší sluchátka. 

Apple AirPods Pro bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku bílá
Apple AirPods Pro bezdrátová sluchátka s aktivním potlačením hluku bílá | Foto: Apple


Sony WF-1000XM4

Konečně pátými sluchátky jsou Sony WF-1000XM4 a asi je každému milovníku hudby jasné, že jsem nemohl jinak. Sluchátka jsou etalon a menší brácha oblíbených náhlavních sluchátek Sony WH-1000XM4 s vlajkovým potlačením okolního hluku. Jestli chcete jedny z nejlepších sluchátek na trhu, co se týká poslechu i právě potlačení okolního hluku, asi nemůžete šáhnout jinam. Pochopitelně, stejně jako u předchozích sluchátek je dobré si zkontrolovat podporované kodeky vašeho mobilního telefonu. Tady je totiž AAC, SBC a dvorní kodek Sony LDAC a pochybuju, že by se sem dostal vůbec někdy konkurenční AptX či LHDC. Ideální jsou tím pádem tyhle kousky jak k jakémukoli Apple produktu, mobilním telefonům od Sony nebo jakémukoli jinému, pokud je úplně nechcete na gaming. Na jedno nabití vydrží příjemných 8h s ANC nebo 10 hodin s vypnutým, ale kdo by tohle chtěl. Tato sluchátka si totiž kupujete hlavně kvůli ANC.

SONY WF-1000XM4 bezdrátová sluchátka do uší s potlačením hluku
Sony WF-1000XM4 bezdrátová sluchátka do uší s potlačením hluku | Foto: SONY


Jsme u konce dnešního výběru nejlepších sluchátek pro léto 2022. Jestli se vám dnešní článek líbil, budu rád, když mi napíšete například na jedné z našich sociálních sítí (Facebook, Instagram, YouTube, Twitter) a budu se těšit zase příště. 

Novinky na e-mail...Další podobné články

Představujeme epické Samsung novinky s dárky v hodnotě až 10 tisíc Kč

Kateřina Červená | 10.08.2022
Představujeme epické Samsung novinky s dárky v hodnotě až 10 tisíc Kč

Dlouho očekávané Samsung novinky jsou zde a vy se tak můžete seznámit s novou řadou vlajkových lodí v podobě ohebných telefonů Galaxy Z Fold4 a Z Flip4, hodinek Galaxy Watch5 a sluchátek Galaxy Buds2 Pro.

Zobrazit celý článek

Recenze Apple iPhone 14 Pro Max: Opravdu jej tak nutně potřebujete?

Petr Hudec | 24.12.2022
Recenze Apple iPhone 14 Pro Max: Opravdu jej tak nutně potřebujete?

Apple iPhone 14 Pro Max. Pro někoho nejmilovanější a pro někoho nejnenáviděnější značka. Pryč ale od extrémních emocí a pojďme si říct po pravdě, jestli nejnovější počin od Apple stojí za to.

Zobrazit celý článek

Tipy na vánoční dárky pod 1000 Kč

Petr Hudec | 16.12.2021
Tipy na vánoční dárky pod 1000 Kč

Existuje mnoho důvodů, proč je 1000 Kč je magická hranice pro nákup vánočního dárku. Někdo víc investovat nechce či nemůže, jiný hledá nějaký doplňující dárek k hlavnímu a někdo se vzájemně mezi blízkými dohodl na limitu. Důvody mohou být různé, ale co je častý problém spousty lidí je to, že by n...

Zobrazit celý článek

Novoroční předsevzetí: 5 tipů, jak si stanovit realistické cíle a udržet si motivaci po celý rok

Kateřina Červená | 04.01.2023
Novoroční předsevzetí: 5 tipů, jak si stanovit realistické cíle a udržet si motivaci po celý rok

S koncem roku přichází čas, kdy si stanovujeme cíle na příští rok a předsevzetí. „Budu víc cvičit,” „Budu jíst zdravěji,” „Budu víc číst,” – to jsou klasická předsevzetí, která si stanovujeme při odpočítávání dní do Silvestra. Je to čas, kdy jsme obzvlášť motivovaní ke změně životního stylu. Jak ...

Zobrazit celý článek
Nastavení cookies: Aby web fungoval, tak jak ho znáte

Aby naše webové stránky fungovaly správně, našli jste na nich, co hledáte, ušetřili spoustu času a nezobrazovaly se vám věci, které Vás nezajímají, potřebujeme od Vás souhlas se zpracováním souborů cookies, tj. malých souborů, které se ukládají ve vašem prohlížeči.

Tyto cookies jsou nutné pro správné fungování našich webových stránek. Vždy aktivní.

Čím víc lidí má statistické cookies zapnuté, tím lépe můžeme naše stránky vyladit. Tyto cookies shromažďují informace o tom, jak lidé web používají, které stránky navštívili, na co klikají. a na které odkazy jsi klikla. Všechny informace, které soubory cookie shromažďují, jsou souhrnné a anonymní.

Díky marketingovým cookies třetích stran vám můžeme připomenout nabídky, které jste si prohlíželi na našich stránkách, i jinde na internetu. Když tyto cookies zakážete, reklam bude pořád stejně. Ovšem na věci, které vás nezajímají.

Zavřít
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.