info
info
Vážení zákazníci, dne 28.10. máme zavřeno. Těšíme se na Vás 29.10.2020. Huramobil.cz
Prodejna v Praze 2 je otevřena pouze pro osobní odběry předem objednaného zboží. Pevné zdraví všem!
Dle výrobce...
Dle OS...

Recenze ZHIYUN Smooth Q2: Natáčejte nádherná videa!

Mobilní telefony na poli fotografie dohánějí profesionální foťáky a pokud je dostatek světla, často ani nepoznáte rozdíl v tom, čím byla fotka pořízena. U videa už je to krapánek horší, hlavně, co se týká stabilizace. Na velké kamery máme velké gimbaly, ale na mobil nám stačí třeba takový jednoduchý malý a kapesní, s kterým můžete docílit opravdu krásných videí.

Recenze ZHIYUN Smooth Q2: Natáčejte nádherná videa!

Gimbaly a jejich využití

Někteří z vás možná znají značku DJI, která je takovým průkopníkem a asi nejznámější značkou v dronech nebo stabilizátorech. Zhiyun sice v našich končinách mezi běžnými uživateli známý není, ale ti, kteří se zajímají o filmařskou techniku znají Zhiyun velmi dobře. K čemu vlastně takový gimbal slouží? Je to věcička, která má uvnitř zabudované 3 motorky, jejichž primárním úkolem je stabilizovat telefon ve 3 osách. Motorky vlastně neutralizují svým protipohybem vaše nežádoucí pohyby rukou. Klepne se vám ruka dolů, motorky kompenzují nahoru a naopak. Výsledkem je pak krásně stabilní video jako ve filmech.

Původně byly gimbaly určené opravdu pro filmaře, ale dneska díky své dostupnosti je může mít kdekdo. Jejich použití přijde vhod nejen při videu, ale třeba i u noční fotografie, kde je potřeba mít ruce opět stabilní. Použití je naprosto jednoduché. Stačí vzít mobilní telefon a zkalibrovat jej jednoduchým posunutím doleva a doprava v držáčku a o zbytek se postará motor. Podržením zapínacího tlačítka už dojde k aktivaci gimbalu, který se srovná do správné polohy a vy můžete zapnout vaší klasickou fotoaplikaci nebo si stáhnout aplikaci ZY Play přimo od Zhiyunu a začít natáčet. Při spárování přes Bluetooth budete moci využívat nejen aplikaci ZY Play, ale i v klasické aplikaci fotoaparátu využívat tlačítka nahrávání nebo pořízení fotografie.

Několik dostupných režimů

Gimbal Zhiyun Smooth Q2 funguje v několika režimech mezi kterými se přepínáte jedním klikem na joystick dopředu a dvojklikem na joystick dozadu. První režim s názvem PF funguje tak, že můžete rukou pohybovat zleva doprava, ale osa nahoru a dolů je pevná a vy ji můžete změnit pouze pohybem joysticku nahoru a dolů. V druhém režimu L jsou všechny osy pro pohyb ruky zamknuté a vy je můžete změnit jedině joystickem. Třetí režim zvaný F naopak všechny osy uvolní a joystickem můžete pouze omezeně otáčet telefonem zhruba o 45 stupňů. Mód POV funguje úplně stejně jako předchozí režim F, pouze s tím rozdílem, že můžete telefon i otáčet. No a konečně poslední režim, tzv. Vortex, který aktivujete dalším klikem na joystick vám telefon otočí do režimu ruční svítilny a vy pomocí joysticku s ním můžete otáčet zleva doprava a vytvářet tak opravdu kreativní záběry. 

Na zadní straně je celý mechanizmus vyosen na jednu stranu. Je to kvůli tomu, aby se do záběru nedostal samotný gimbal. Ten se vám tam ovšem bohužel dostane i tak a to je takové trochu mínus v konstrukci. Naštěstí právě v průběhu testování mi dorazil nejnovější firmware, který řeší už i tento problém. Stačí 3x stisknout tlačítko nahrávání a celý telefon se trochu pootočí tak, aby se právě nedostával gimbal do obrazu. A když už jsme u těch trojích stisků, tak 3x stisknutí zapínacího tlačítka telefon přetočí do selfie módu, pokud se tedy chcete vyfotit daleko kvalitnějším zadním foťákem. Pokud budete natáčet na Instagram, hodí se mít telefon ve vertikálním režimu. Toho docílíte jednoduše tím, že přetočíte držadlo do horizontální polohy a je to.

Stojí za to!

Zhiyun Q2 musím pochválit celkově za zpracování a konstrukční řešení. Celokovové provedení působí opravdu robustně, ze spodní strany máte i závit na klasický stativový šroub a po odmontování víčka můžete vyměnit vestavěnou baterii za další, pokud si nevystačíte s jednou. Za mě ovšem úplně v pohodě stačí ta jedna v balení, protože vám dodá až 17 hodin provozu. Tohle je samozřejmě závislé na typu telefonu a jeho vyvážení. Čím lépe jej vyvážíte, tím méně motory budou muset pracovat. Ale vyvážení zvládne opravdu malé dítě a s tímhle gimbalem si užijete opravdu spoustu zábavy. Zhiyun Q2 stojí 3 990,- a jako vždy jej seženete u nás na Hurámobil.cz.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze 4smarts Gimbal pro mobilní telefony a kamery

Petr | 03.11.2018
Recenze 4smarts Gimbal pro mobilní telefony a kamery

To, že se mobilem dají natáčet videa, ví dneska každé malé dítě. To, že hlavní rozdíl mezi levným a drahým telefonem je v kvalitě výstupního videa nebo fotek, je asi také známá věc. A že mobilní telefony, které mají optickou stabilizaci, dnes stojí kolem 10 000 Kč a výš, je prostě fakt. Zajímavý ...

Zobrazit celý článek

Recenze Huawei P Smart 2021: Velký displej, 4 foťáky a Freebuds 3i zdarma

Petr Hudec | 19.10.2020
Recenze Huawei P Smart 2021: Velký displej, 4 foťáky a Freebuds 3i zdarma

Už je to sakra hodně dlouho, kdy jsem recenzoval nějaký telefon od Huawei, vlastně skoro snad půl roku a tak když jsem z mé hromady věcí, co mi čeká na recenzi šáhnul zrovna na krabici s novým P Smartem, který už v říjnu na sobě nese rok 2021.

Zobrazit celý článek

Recenze Samsung Galaxy S20 FE: Nejlepší letošní Samsung

Petr Hudec | 13.10.2020
Recenze Samsung Galaxy S20 FE: Nejlepší letošní Samsung

Co si budeme povídat, ve vlajkách se Samsungu letošní rok tak úplně moc nevydařil. Procesory Exynos používané v Evropě mají ve vlajkách zhruba o 20% horší výkon a vydrží méně nabité než u těch stejných telefonů prodávaných v USA se Snapdragony. S20 Ultra měla i další problém v podobě hlavního foť...

Zobrazit celý článek

Recenze Xiaomi Redmi 9C: Levný a skvělý mobil pro nenáročné!

Petr Hudec | 12.10.2020
Recenze Xiaomi Redmi 9C: Levný a skvělý mobil pro nenáročné!

Kolik hodláte utratit za nový mobilní telefon? Jestli jste odpověděli tak, že maximálně tři tisíce a přitom chcete relativně slušně vybavený telefon, mám pro vás možná odpověď. Redmi 9C NFC od Xiaomi. Přesně za 2 990,- se totiž podařilo Xiaomi namíchat celkem slušný koktejl zajímavých vlastností ...

Zobrazit celý článek
Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.