info
info
Dle výrobce...
Příslušenství...
Dle OS...

Recenze Xiaomi Redmi 10

Recenze Xiaomi Redmi 10


Z velkých výšin drahých telefonů dneska zamířím trochu níž, směrem k těm z vás, kdo nechcete utrácet víc jak 5 000 Kč za mobilní telefon. Přesně tam totiž míří nové Xiaomi Redmi 10, přímý konkurent nedávno uvedeného viva Y33s nebo realme 8i. A hned na začátku musím říct, že tento telefon opravdu překvapil. Tak se pojďte podívat na to, jaký telefon je.
 

Xiaomi Redmi 10

 

DESIGN

Xiaomi musím pochválit, že za poslední léta se opravdu celkem vyšvihlo. Samozřejmě, dominovali už dávno v poměru ceny a výkonu, který už není tak jednoznačný jako dřív, ale přidali ovšem na daleko důležitějších disciplínách, jako jsou třeba foťáky nebo i design. Ten oproti loňsku dospěl a převzal designovou linku desáté série dospělých Xiaomi Mi 10. Rámeček je ovšem plastový, stejně jako záda, a i když kapacita baterie zůstala stále na úctyhodných 5000mAh, pocitově se telefon oproti svému předchůdci hodně odlehčil. Samozřejmě by se dalo jít ze 180g klidně o dalších 20g dolů směrem k Xiaomi Mi 11 Lite, ale to jednak není účel této levné třídy a jednak by to mělo za následek samozřejmě kratší výdrž.

 

Xiaomi Redmi 10


Tento telefon je totiž pro lidi, kteří nežijí nonstop na mobilním telefonu, ale naopak oceňují přístroj, který má slušné parametry, slušný jeden foťák a hlavně kdykoli jej vytáhnou z kapsy, nemusí se zrovna starat o to, aby hledali nabíječku. Ne nadarmo jsem tak s novým Xiaomi Redmi 10 neměl problém dosáhnout i více jak 2denní výdrže, ještě mi pořád procenta v baterce zbývala a kdybych se zasnažil, asi bych možná i do večera třetího dne vydržel. Určitě je to ale samozřejmě i faktem, že ten, kdo si tento telefon koupí, asi není ten typ člověka, který by byl nonstop na telefonu. K tomu je potřeba určitě přihlédnout přesně v momentě, že pokud takový telefon koupíte svému dítku na hraní her, rázem se i u něj bude jednat o jednodenní telefon. Každopádně 5000mAh baterie je doprovázena v balení, kromě obligátního pouzdra také i 18 W nabíječkou, která sice na první pohled vypadá jako rychlá, ale při tak velké baterii stejně počítejte zhruba kolem 2 hodin nabíjení z 0 do plna, což je zhruba to samé, co u přímé konkurence realme 8i i vivo Y33s.

 

Xiaomi Redmi 10


DISPLEJ

Čím se ovšem Xiaomi Redmi 10 pyšní, třeba právě oproti modelu vivo Y33s, je 6,5“ IPS displej s obnovovací frekvencí 90Hz a je to přesně takový ten „sweet spot“ neboli zlatá střední cesta přesně mezi vivo Y33s s 60Hz a 120Hz displejem v realme 8i. Vzhledem k tomu, že jsme v ceně telefonů, kde každý investovaný dolar se dvakrát obrací, bude hodně záležet na vás, čemu dáváte preferenci. Pokud budete chtít lepší 120Hz displej u realme 8i, fajn, ale zase nedostanete širokoúhlý fotoaparát nebo stereo reproduktory, které má právě Xiaomi Redmi 10. Holt čím levnější telefon, tím více platí, že když uberete tady, můžete přidat jinde a naopak. Každopádně displej za uvedenou cenu hodnotím právě jako zlatou střední cestu. Maximální světelnost na sluníčku je necelých 500 nitů, což telefon nekatapultuje do výšin, ale nemusíte se zase obávat, že byste na displeji něco nepřečetli. Displej je fajn, brada je sice trochu větší, ale za 4 500 Kč startovní ceny je 90Hz IPS s věrnými barvami naprosto v pohodě.
 

Xiaomi Redmi 10


VÝKON

Zlatá střední cesta je to i u výkonu a Xiaomi Redmi 10 stojí přesně na půl cesty mezi nejslabším vivo Y33s a silnějším realme 8i. Zbrusu nový procesor Mediatek Helio G88 sice oproti G80 podporuje právě 90Hz displej nebo možnost virtuálního rozšíření RAM, ale při 200 tisících bodů v Antutu se prostě občas nějaká animace sem tak škubne, občas najede pomaleji klávesnice, než bych čekal a zkrátka v tomto ohledu bych ještě, být Xiaomi, trochu na optimalizaci zapracoval. Nový MIUI 12.5 pak přináší trochu přepracované ovládací a notifikační centrum, které vyvoláte přejetím z horního levého nebo horního pravého rohu anebo mezi nimi můžete při otevření jednoduše přejíždět právě přejetím zleva doprava. Xiaomi Redmi 10 je nejlevnějším telefonem ze všech tří dnes jmenovaných a třeba jako jediný z nich nabízí celkem slušně hrající stereo reproduktory. Basů tady sice moc není, ale už samotný fakt, že za 4 500 Kč dostanete telefon se stereo repráčky je prostě fajn.
 

Xiaomi Redmi 10


FOTOAPARÁTY

Xiaomi Redmi 10 je, stejně jako předchůdce, vybavena čtveřicí foťáků. Hlavní 13MP byl ovšem tentokrát nahrazen novým 50MP ISOCELLem od Samsungu, doplněným o 8MP šíro z loňského roku a pak tou již nechvalně známou kombinací 2MP makra a 2MP pro rozostření pozadí. Tentokrát ovšem musím objektivně říct, že jsem trochu nemile překvapený výsledkem z hlavního foťáku a obzvlášť poté, co jsem viděl, co tento senzor dokázal na vivo Y33s. Ano, byly samozřejmě trochu jiné podmínky, Lisabon, krásné sluníčko oproti podzimní Praze, ale i tak bylo vidět, že foťák se celkem dost pere s relativně horším dynamickým rozsahem, nic moc kontrastem a občas trochu divným barevným podáním.
 

Xiaomi Redmi 10


Oproti tomu jsem byl zase trochu netypicky překvapený z širokoúhlého fotoaparátu, který oproti stejně drahé konkurenci podává relativně dobrý výkon a opravdu netypicky i saturovanější snímky, než produkuje hlavní senzor. Osobně jsem zvědavý, jestli Xiaomi v některé z dalších aktualizací fotoaparát ještě vylepší, protože ani nijak zásadně jsem nebyl spokojený s večerními snímky, kdy jsem občas dostal i hezčí fotku ze širokoúhlého fotoaparátu než z hlavního foťáku, byť s nočním režimem. Ten sice umí potlačit světla a vytáhnout stíny, ale celkově je i tak fotka dost měkká. No a u videa se jedná o prostý základ, fullHD při 30 snímcích bez jakékoli formy stabilizace vás automaticky katapultuje spíš na točení statických záběrů. Na druhou stranu, zase je potřeba si uvědomit, že se jedná o telefon za 4 500 Kč.
 

Xiaomi Redmi 10


FOTOGRAFIE POŘÍZENÍ XIAOMI REDMI 10


ZÁVĚREČNÝ VERDIKT

Když bych měl Xiaomi Redmi 10 celkově shrnout, jde o velmi slušný telefon s krásným designem inspirovaný vlajkovými loděmi, spolehlivou čtečkou otisků v zapínacím tlačítku, slotem na microSD kartu, hodně slušnou výdrží na jedno nabití, velmi dobrým displejem, ale také celkem průměrným procesorem i foťáky, které celkově telefon z TOP nabídek sráží zhruba na stejnou úroveň jako je vivo Y33s. Momentálně největším konkurentem je tak nedávno představené realme 8i, které nabídne rychlejší procesor a 120Hz displej. Chybí mu ale zase na druhou stranu širokoúhlý fotoaparát anebo vaše oblíbené FM rádio. To přece jen, společně se stereo reproduktory, dává dnešní Xiaomi Redmi 10 nespornou výhodu – pochopitelně těm, kteří to využijí. 😊

 

VIDEO RECENZE

Novinky na e-mail...Další podobné články

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.