info
info
Prodejna v Praze 2 je otevřena pouze pro osobní odběry předem objednaného zboží. Pevné zdraví všem!
Dle výrobce...
Dle OS...

LG snižuje svá očekávání pro model V40. Prodej začne začátkem října a přijít má i V45 s 5G

Na špatné prodeje HTC i Sony jsme si mohli za poslední roky už zvyknout, ale bohužel to vypadá, že ke stejnému konci spěje také LG. Většina kdysi velkých výrobců, kteří pomohli založit ekosystém smartphonů s Androidem tak pomalu vymírá. LG na to reaguje minimálními objednávkami na výrobu své nadcházející vlajkové lodi, ale přesto má v plánu vydat hned v závěsu také její vylepšenou verzi.

LG snižuje svá očekávání pro model V40. Prodej začne začátkem října a přijít má i V45 s 5G

Kvůli nevalným prodejům modelu G7 se LG rozhodlo nasadit své cíle pro chystanou vlajkovou loď V40 mnohem níž, než bývá zvykem. A to už předtím nemělo LG nejvyšší cíle. Podle interních zdrojů prodala G7 jen polovinu z očekávaných 3 milionů kusů. Proto nyní údajně objednal výrobce součásti jen na 500 tisíc kusů V40. Jen pro srovnání si objednalo LG pro V30 součásti na 1,5 milionů kusů. Prodejní očekávání a cíle jsou tedy letos mnohem skromnější.

Zároveň vytvořilo LG údajně hned dvě verze V40 - nadupaný model “Phoenix” a ořezanější “Falcon”. Dokonce prý chtělo LG prodat vybavenější model Googlu, avšak ten odmítl, a tak tu máme namísto toho ohyzdný Pixel 3 XL s gigantickým výřezem. Objevily se ovšem názory, že Pixel, který výdáme na všech unicích, by mohl být oním levnějším modelem “Falcon”, kterého chce LG vyrobit 800 tisíc kusů. Vzhledem ke snaze Googlu vyrábět si vlastní hardware to ovšem není moc pravděpodobné. V každém případě se můžete podívat na finální vzhled, který si LG nechalo. Múžeme vidět skutečně tři fotoaparáty na zádech i notch vepředu.

Zajímavou zprávou je také údajně brzký příchod LG V45, jenž má být prvním telefon LG s 5G připojením na palubě. V45 má prý sdílet mnoho součástí s G7 a V40, čímž hodlá LG razantně snížit náklady. Displej i soustava fotoaparátů tak bude na chlup stejná jako u V40, ale V45 bude o maličko tlustší, jelikož ponese 5G modul. Nejsem si jistý, jestli LG dělá dobře, když vytváří samo ještě větší zmatek ve svém portfoliu a bude mít několik prakticky stejných a nepochybně drahých telefonů. Vypadá to, že strategie “vyrobíme si telefon, až bude potřeba” zatím moc v praxi využívána není. Každopádně je vydání LG V40 naplánováno na první týden října, jen pár dní po příchodu nových iPhonů.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze LG Velvet 5G: Proč stojí za pořízení?

Petr Hudec | 16.09.2020
Recenze LG Velvet 5G: Proč stojí za pořízení?

Značka LG to nikdy ve světě mobilních telefonů nedotáhla nikam daleko i když to hodně dávno vypadalo, že by mohla udržet krok. Pak ale přišla série špatných manažerských rozhodnutí a dneska ten, který si jde koupit LG je asi hodně „core“ fanoušek a nebo sec sakra dobře ví, co vlastně chce. LG tel...

Zobrazit celý článek

Recenze LG G8s - Krasavec s nádherným displejem, ale horším foťákem

Petr Hudec | 13.08.2019
Recenze LG G8s - Krasavec s nádherným displejem, ale horším foťákem

Značka LG je s její divizí mobilních telefonů jako na houpačce. Někdy si prochází lepšími, jindy zase horšími časy svého vývoje. Upřímně řečeno, občas to vypadalo i tak, že mobilní telefony u LG nejsou zrovna prioritou. Nutno ale dodat, že korejský výrobce se především zaměřuje na domácí spotřebi...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.