info
info
Dle výrobce...
Dle OS...

5 tipů a triků pro tvůj iPhone

Jak často obměňujete svůj iPhone a co vás k tomu vede? Design, nové funkce, zpomaluje se nebo tím, že vám třeba už dochází paměť pro fotky a aplikace? Dnes si představíme 5 tipů a triků, na které rozhodně stojí za to se ve svém iPhonu podívat.

5 tipů a triků pro tvůj iPhone

Jak často obměňujete svůj iPhone a co vás k tomu vede? Design, nové funkce, zpomaluje se nebo tím, že vám třeba už dochází paměť pro fotky a aplikace? Dnes si představíme 5 tipů a triků, na které rozhodně stojí za to se ve svém iPhonu podívat.

 

Tip číslo 1

Dochází vám v iPhonu místo?

Běžte do Nastavení->Obecné->Úložiště: iPhone

Tady uvidíte kolik místa je aktuálně využito a kolik místa ještě zbývá a dokonce i návrhy na zvětšení volného místa a odstranění nepotřebných věcí. Knihovna fotografií na Cloudu rozhodně ušetří spoustu místa všem, kteří jsou náruživí fotografové. Veškeré vaše fotografie a videa se přenesou do virtuálního uložiště zvaného iCloud. Pokud nevíte, co to je, tak je to takový vzdálený externí disk. Fotky máte k dispozici ze všech svých Apple zařízení kdykoli jste připojeni k internetu. Pozor jen na vaše data tarify u operátora. Další volbou je odložení nepoužívaných aplikací. Znáte to, za ta léta, kdy máte iPhone jste si nainstalovali spoustu aplikací, které jste už roky nepoužili, ale při přenesení nastavení ze starého iPhonu se vám přenesly i tyto nepoužívané aplikace. Díky zapnutí této funkce iPhone automaticky nepoužívané aplikace odinstaluje a v případě potřeby si je můžete zase nahrát zpátky. Jediný problém asi nastane třeba v momentě, kdy používáte offline navigaci jednou za rok, tak si ji budete muset stáhnout znovu. V každém případě data aplikací zůstávají a tím pádem po reinstalaci aplikace zase máte svá data zpět. V případě, že chcete mít nainstalované aplikace plně pod kontrolou, uvidíte seznam aplikací, které zabírají nejvíce místa a máte možnost je ihned odinstalovat.

 

Tip číslo 2

Vydrží vám málo baterie?

Běžte do Nastavení->Obecné->Aktualizace aplikací na pozadí

Určitě jste si všimli, že iPhonu ubývají procenta z baterie daleko pomaleji v šetřícím režimu, než pokud běží normálně. Jedním z důvodů mohou být aplikace, které se zbytečně aktualizují na pozadí. Typický může být třeba Booking.com, který si pustíte na vyhledání hotelu a dále jej nepotřebujete. Aplikace pak na pozadí připravuje data pokud se k ní vrátíte. Některé aplikace mají toto nastaveno inteligentně třeba jen v nějaké lokaci nebo když jste připojeni na wifi a jiné méně. Samozřejmě se jedná pouze o spuštěné aplikace v multitaskingu, tím pádem pokud aplikaci zavřete jako takovou swipnutím nahoru, tak tato volba na to nemá vliv. Je na místě si tedy položit otázku – opravdu nutně potřebuji, abych ihned po spuštění dané aplikace měl hned připravena svá data? Pokud ne, můžete v klidu jednotlivé aplikace povypínat a ponechat si jen ty důležité.

 

 

Tip číslo 3

Nenechte se rušit ze spánku

Běžte do Nastavení->Nerušit

Pokud vám třeba v noci volá opilý kamarád nebo kamarádka s náramně vtipnou historkou a vy pak dlouhé hodiny nemůžete usnout, určitě si nastavte funkci Nerušit. Dá se zapnout buď manuálně nebo přímo každý den naplánovat. Budete pak mít klidný spánek a nikdo se vám nedovolá. Zmeškané hovory samozřejmě ráno uvidíte. Pokud chcete, aby se vám i přes tuto funkci dovolala třeba babička, můžete si jí přidat do oblíbených kontaktů a máte pořešeno.

 

 

Tip číslo 4

Chraňte své soukromí

Běžte do Nastavení->Soukromí

Pokud jste paranoidní ohledně svého soukromí nebo prostě jen máte rádi věci pod kontrolou, v této části nastavení si můžete zkontrolovat k čemu všemu v telefonu má daná aplikace přístup. Mnohem zajímavější mi však připadá nastavení polohových služeb, kde si můžete nastavit kdy má jaká aplikace přístup k polohovým službám. GPS čip je totiž jeden z dalších velkých žroutů baterie a je tak dobré si pečlivě zkontrolovat, která aplikace má kdy přístup k polohovým službám. Aspoň pro mě je typicky otravná služba facebooku, který standardně má k polohovým službám přístup vždy a pak mě otravuje push notifikacema o tom, že někdo přijel zrovna do nějaké oblasti. Pečlivé nastavení dokáže ušetřit váš čas i baterku.

 

 

 

Tip číslo 5

Zamezte otravným marketingovým telefonátům

Běžte do Nastavení->Telefon->Blokování hovorů a identifikace

Otravuje vás neustále někdo, kdo vám nabízí služby levnějšího plynu, datového tarifu nebo třeba zhrzený milenec? Není nic jednoduššího než takové číslo zablokovat a pak už se vám jednoduše nedovolá. Stačí si pouze po ukončení hovoru dojet do posledních hovorů, kliknout na íčko a sjet až dolů a zablokovat volajícího. Pokud byste jej chtěli někdy odblokovat, můžete opět přes Nastavení->Telefon->Blokování hovorů a identifikace.

Novinky na e-mail...Další podobné články

5 tipů jak chránit svůj telefon před viry a bakteriemi

Petr Hudec | 10.04.2020
5 tipů jak chránit svůj telefon před viry a bakteriemi

Doma, v práci, na cestách - náš telefon je s námi opravdu všude. Častým kontaktem s našimi ne vždy úplně čistými dlaněmi se tak mobilní miláček stává doslova líhní pro nejrůznější bakterie, v horším případě potenciálním přenašečem chorob. Zde je několik rad, jak telefon dezinfikovat a ochránit př...

Zobrazit celý článek

Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

Michal Šrajer | 13.08.2018
Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

Určitě jste už někdy viděli fotku iPhonu či jiného telefonu, který ukazuje na obrazovce zprávu o přehřívání a upozorňuje, že se za chvilku raději vypne. V takovém horku, jaké nyní sužuje naší zemi se s takovou zprávou můžete snadno setkat i vy. Proto vám přináším tento seznam tipů a upozornění, j...

Zobrazit celý článek

Mají nové iPhony skutečně problémy s nabíjením? Podívali jsme se této kauze na zoubek

Michal Šrajer | 01.10.2018
Mají nové iPhony skutečně problémy s nabíjením? Podívali jsme se této kauze na zoubek

Občas udělají výrobci při výrobě svých telefonů menší, nebo větší přešlapy a výjimkou není ani takový Apple. Koneckonců jsme tu dříve měli kauzu ohledně ohýbání iPhonů 6 či zpomalování iOS a mezitím si své užil i takový Samsung, Huawei či Google. Dnes ovšem vyplouvá na povrch další potenciální pr...

Zobrazit celý článek

PRVNÍ DOJMY: Apple iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, HomePod Mini

Petr Hudec | 14.10.2020
PRVNÍ DOJMY: Apple iPhone 12 Mini, iPhone 12 Pro, HomePod Mini

Dnešní článek je trochu speciální, protože přináší takový můj první pohled na Apple konferenci. Jestli jste si včera nenašli hodinku času, abyste všechny novinky shlédli sami, pojďte se podívat na shrnutí všeho podstatného, co se představilo.

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.