info
info

Seznamte se s odolným telefonem CAT S61. Tím nejlepším pracovním nástrojem na trhu

CAT nám včera přestavil svůj nejnovější smartphone. Jde o nástupce úspěšného vlajkového modelu S60, kterého se prodalo již půl milionu kusů a jde o vůbec první telefon na světě s termokamerou. Novinka se jmenuje CAT S61 a je prakticky ve všech směrech lepší než jeho předchůdce. Spolu s lepšími vlastnostmi se však zvýšila také cena, avšak pro řadu lidí bude tento telefon nepochybně volbou číslo jedna. Jiné telefony totiž podobné vlastnosti nenabízejí.

Seznamte se s odolným telefonem CAT S61. Tím nejlepším pracovním nástrojem na trhu

Mobilní telefon CAT S61 je dosud ten nejpropracovanější nástroj, který pomůže při práci řemeslníkům, stavařům, energetikům a dalším podobným profesím. Telefon se pyšní opět integrovanou termokamerou Flir, která doznala značných vylepšení. Byl inovován softwarem pro větší kontrast snímků, rozsah měřených teplot se rozšířil až do 400 stupňů Celsia a namísto VGA je nyní kamera v HD rozlišení. To vše na kameře zajišťující nedostižnou optimalizaci obrazu pomocí MSX technologie společnosti Flir.   

Tyto nové funkce a vylepšení dále rozšíří použití přístroje v takových aplikacích, kdy je nutná přenositelnost, konektivita a větší kvalita obrazu. Model S61 tak zastane již tradiční využití jako detekci tepelných ztrát kolem oken a dveří, vyhledání vlhkosti a chybějící izolace, identifikaci přehřátí elektrických spotřebičů a přetížených obvodů či vidění v naprosté tmě, skrz hustou mlhu nebo kouř. Také aplikace MyFlir je zde vylepšená. Nové funkce jako živé streamování termosnímků, Tipy a triky přímo na zařízení i Fórum komunity, pomáhají uživatelům maximálně využívat termovizních možností modelu S61

CAT S61 má také nově zabudovaný snímač kvality vzduchu v interiéru od společnosti Sensirion, který upozorní uživatele na vysokou úroveň znečišťujících látek (těkavých organických látek - VOC) v ovzduší jejich pracovního prostředí. Mezi běžné zdroje VOC patří laky, rozpouštědla, koberce, nábytek a čisticí prostředky, které jsou běžné v prostředích typických pro uživatele telefonů značky Cat. Telefon sleduje kvalitu ovzduší ve vnitřních prostorách a informuje uživatele, když zjistí nezdravé koncentrace, přičemž snímač také umožňuje měření vlhkosti a aktuální teploty. Dále je zařízení vybaveno rovněž laserovým měřičem vzdálenosti, který dokáže měřit vzdálenost mezi dvěma body až do 10 metrů. Také dokáže vypočítat plochu a je možné v něm přepínat mezi metrickými a imperiálními jednotkami. Všechna data jsou ukládána do snímku, takže lze provést alternativní odhady měření nebo provádět úpravy bez nutnosti vrátit se na místo. 

Přejděme však k trochu běžnějším parametrům smartphonu, jako je 5,2” Full HD displej se sklem Gorilla Glass 5, optimalizovaným pro venkovní použití. Počítat přitom můžete samozřejmě s robustním provedením. Nechybí odolnost IP68 a telefon je voděodlný až do hloubky 3 metrů po dobu 1 hodiny. Vyhovuje specifikaci MIL 810G a je vyroben tak, aby odolal opakovaným pádům na beton z výšky 1,8 metrů. Uvnitř tepe procesor Snapdragon 630 s podporou 4 GB RAM a pro ukládání všeho možného poslouží 64 GB interní úložiště, které lze rozšířit microSD kartou. Baterie má kapacitu 4500 mAh a disponuje rychlým nabíjením skrz USB-C. Najdeme tu také 16Mpx fotoaparát, 8Mpx přední kamerku, Bluetooth 5.0, NFC a Android 8 Oreo s příslibem aktualizace na Android 9. 

Telefon CAT S61 se začne prodávat již začátkem července, a to za cenu 22 990 Kč, což rozhodně není málo, ale nejedná se o telefon pro každého. Jde o velice úzce zaměřené zařízení, které je pro v úvodu jmenované profese asi tím nejlepším nástrojem a pomocníkem

Novinky na e-mail...Další podobné články

Jiskra střední třídy vivo X80 Lite

Kateřina Červená | 23.09.2022
Jiskra střední třídy vivo X80 Lite

X80 Lite je originální mobilní kousek střední třídy z produkce značky vivo. Nabízí zcela unikátní úpravu zad, šetrný procesor, 50Mpx selfie fotoaparát s automatickým ostřením. Jaký telefon je vám prozradí dnešní první pohled.

Zobrazit celý článek

Víte, jakých je Top 5 telefonů nad 20 tisíc?

Petr Hudec | 02.12.2018
Víte, jakých je Top 5 telefonů nad 20 tisíc?

Víte, jakých je Top 5 telefonů nad 20 tisíc, které si můžete do vánoc koupit? Ne? Tak právě pro vás je tu náš seriál nejlepších 5 telefonů z každé kategorie. Všechny jsme vám je pěkně seřadili dolů pod tento článek. Tak jdeme na to.

Zobrazit celý článek

Takto fotí vivo X80 Lite: Podívejte se na sérii fotek z Prahy

Kateřina Červená | 22.09.2022
Takto fotí vivo X80 Lite: Podívejte se na sérii fotek z Prahy

Podívejte se, jak fotí 64Mpx fotoaparát během dne i ve zhoršených světelných podmínkách. Vyzkoušeli jsme také selfie kamerku, superširokoúhlý objektiv či makro.

Zobrazit celý článek

Recenze telefonu CAT S61. Odolného pracanta, za kterého si připlatíte

Michal Šrajer | 27.06.2018
Recenze telefonu CAT S61. Odolného pracanta, za kterého si připlatíte

Největší auto na světě je Caterpillar 797F. Výkon 4000 koňských sil jej předurčuje k neskutečným výkonům. Samozřejmě, že největší auto má i kabinu řidiče posazenou trochu výš, takže v základní výbavě se můžete těšit i na žebřík, díky kterému do auta pohodlně nastoupíte. Kabina řidiče poskytuje ne...

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.