Pokud máte doma starší televizi a před pár dny vám přestala fungovat, není se čemu divit. Buď už byla stará jako metuzalem nebo není vybavena takzvaným tunerem DVB-T2 pro příjem pozemního vysílání v pokročilém režimu. A já mám pro vás takovou malou a chytrou krabičku od Xiaomi, co může váš problém za pár kaček částečně vyřešit a ještě udělat z hloupé televize chytrou.
Xiaomi Mi Box S není nový DVB-T2 tuner, který vám sice nezprovozní kanály typu TV Nova nebo TV Barrandov Jaromíra Soukupa, ale dokáže udělat z hloupé televize chytrou a ukázat vám úplně jiný obsah než možná znáte. Uvnitř se totiž skrývá operační systém Android TV, do kterého můžete podobně, jako do mobilního telefonu instalovat aplikace a následně jejich obrazový výstup promítat skrz HDMI do vaší televize. Stačí pouze jakákoli televize vybavená HDMI vstupem a domácí wifina.
Celému segmentu takzvaných externích Android TV Boxů dominuje Nvidia se svým Shieldem, ale to mluvíme o víc jak dvojnásobných cenách oproti Mi Boxu S od Xiaomi, který je k dostání už za zhruba šestnáct stovek a je tak malý, že jej bez problému schováte za televizi přidělanou na zdi. Výhodou je, že přímá viditelnost na Mi Box S není potřeba a žádný kabel navíc nikde nic nehyzdí. Na zadní straně jsou kromě HDMI výstupu k dispozici porty pro připojení napájení, audio výstup, USB pro připojení flash disku nebo externího harddisku.
Kompletní obsah do zařízení se dostává pomocí Wifi připojení, které funguje vždy bez problému i z patra do patra. Samotný hardware pro většinu uživatelů není asi nejdůležitější, ale pro úplnost, procesorem je Amlogic S905 ve spojení s 2GB operační paměti a 8GB interním uložištěm pro aplikace, což je úplně stejný hardware jako byl v předchozím Mi Boxu. Operačním systémem je pak Android 8 Oreo.
V balení kromě všeho dostanete ještě jednoduchý dálkový ovladač, jak pro pohyb v menu, tak pro bezproblémové ovládání veškerých aplikací. V základu jich je sice pouze pár, těch nejpoužívanějších a jakékoli další přímo optimalizované pro Android TV bez problému stáhnete z Google Play. K dispozici jsou tak tradiční aplikace jako HBO, Kodi, VLC nebo Netflix, který dokonce můžete spustit přes dedikované tlačítko přímo na ovladači. Dalším, často používaným tlačítkem může být pro někoho Google Assistent, přes kterého můžete rychle spouštět aplikace nebo přehrávat videa na YouTube.
Se samotnou kvalitou přehrávaného obsahu jsem byl spokojený, stejně jako s aktualizacemi, kterých mi během roku, kdy Mi Box S používám pár dorazilo. Mi Box S používám tak, že jej mám neustále zapnutý a vypínám pouze televizi. Jediný problém, který bohužel mám je, že zhruba jednou za 14 dní musím zařízení restartovat. Pravděpodobně dojde k zahlcení paměti a zařízení začne v menu lagovat, filmy se trhat a podobně. Otázkou je, kdybych podobně používal televizi, jestli by k tomu nedocházelo taky. Na Xiaomi Mi Box S můžete po dokoupení Bluetooth ovladače hrát hry podobně, jako na Shieldu, ale 2GB operační paměti a koneckonců pouze 8GB úložiště vám moc prostoru na hraní nedají. Spíš se tak můžete orienetovat na nenáročné hry na nízké detaily.
Já osobně jsem měl největší problém s tím, že moje 5 let stará televize Samsung přestala ve svých smart funkcích podporovat HBO GO a prostě aplikaci odinstalovala. Řešením byl právě Mi Box S, který funguje jako plnohodnotná náhrada a žádnou ze smart funkcí jsem od té doby nepustil. Nejvíc tedy Mi Box S používám pro streamování obsahu z mobilu, hlavně při spárování s Youtube aplikací nebo pro přehrávání filmů a seriálů z Netflixu nebo HBO Go. Od té doby, co mám doma Mi Box S jsem klasickou televizi šířenou vzduchem nebo kabelem nepustil ani jednou, protože komfort toho, že si pustím co chci a kdy chci, navíc bez reklam, je prostě neocenitelný.
Xiaomi Mi Box S tedy mohu v klidu doporučit komukoli, kdo chce ze staré televize za pár korun udělat moderní televizi nebo pokud často spíte po různých hotelích, můžete si vzít svůj Netflix s HBO s sebou. Každá hotelová televize disponuje HDMI vstupem, zatímco obsah z mobilu do ní streamujete jen hodně těžko. Záleží samozřejmě, co od takového boxíku očekáváte. Jestli jej budete používat i na hraní her, berte rozhodně Nvidia Shield. Jestli jen chcete sledovat filmy a YouTube, berte Mi Box S. Za těch šestnáct nebo sedmnáct stovek, jak se pohybuje jeho cena se to vyplatí. A pokud přemýšlíte o vánočním dárku třeba pro rodiče, směle do toho, vždyť HBO GO nebo Netflix účty můžete v rodině sdílet, takže vás to ani měsíčně nijak nezatíží.
Přemýšlíte o novém telefonu do 15 000 Kč? Dnes mám pro vás pár skvělých tipů a jeden naprosto bombastický telefon, který by byla chyba nevyužít, pokud o nějakém telefonu v této kategorii uvažujete. Dnešní článek „Nejlepší mobil do patnácti tisíc korun“ je dalším dílem oblíbené série a kdo naskoči...
Zobrazit celý článekCo se vám vybaví, když se řekne OnePlus? Většině zákazníků, kteří kupují mobilní telefony v marketu spolu s pračkou či ledničkou pravděpodobně nic moc. Pak jsou tu znalejší, kteří telefony tohoto výrobce registrují, ale pak existuje speciální skupina fanoušků, kteří vnímají OnePlus jako něco posv...
Zobrazit celý článekSpolečnost Xiaomi poprvé představila svůj prototyp čtyřnohého robota v srpnu 2021. Od té doby se velmi často objevuje na nejrůznějších akcích Xiaomi. Nám se porařilo se s robotím miláčkem poprvé seznámit na veletrhu MWC 2022. Minulý týden Cyberdog dorazil také do Prahy a naše redakce měla možnost...
Zobrazit celý článekPokaždé, když mám recenzovat nějaký vlajkový telefon Xiaomi, upřímně se na to hrozně těším, ale zároveň se také hrozně bojím, jak taková recenze dopadne. Hlavou se mi totiž honí obrovská spousta myšlenek na to, kde ještě před třemi roky bylo Xiaomi, kde je jeho síla dnes, kde by Xiaomi rádo samo ...
Zobrazit celý článek