info
info

Recenze: Výjimečné Huawei Watch D umí měřit krevní tlak!

Nositelná elektronika, respektive abych byl konkrétní, spíše hodinky se v poslední době vyvinuly do velmi sofistikovaných zařízení. Už běžné je měření kroků, srdečního rytmu, záznam prošlé trasy skrz GPS, měření okysličení krve už je také jakýmsi standardem a z monitoringu životních funkcí už chybí snad jen měření krevního cukru a tlaku. Na to první si ještě asi nějakou dobu počkáme, ale komu z vás chybělo měření krevního tlaku, pro něj jsou jak dělané zbrusu nové hodinky Huawei Watch D.

Recenze: Výjimečné Huawei Watch D umí měřit krevní tlak!

 

Klíčové vlastnosti

 • Úžasně přesné měření krevního tlaku díky unikátní technologii
 • Brilantní 1.64" AMOLED displej
 • Kompatibilní s iOS a Android
 • Pokročilé sledování zdraví – EKG, teplota, srdeční tep, SpO2…
 • 7 denní výdrž baterie
 • Vyrobené z lehkého, přesto odolného leteckého hliníku
 • Perfektní i ke sportu – 70+ aktivit

Huawei Watch D

Speciální tip hodinek zaměřený na životní funkce

Když jsem Huawei Watch D viděl už před více jak rokem na konferenci Huawei, docela mě zaujaly. Předpokládám, že většině z nás někdy u doktora krevní tlak měřili, a tak všichni víme, že jde o poměrně robustní přístroj. Pěkně vám nasadí dost široký popruh na paži a pak buď manuálně pumpují balónek nebo v lepším případě vše obstará už elektronický přístroj. Tak či tak je to ale poměrně velký přístroj, který vás svou velikostí asi tak úplně netrápí u doktora. Pokud ovšem jste odkázáni na domácí pravidelné měření tlaku, asi víte, že tahat s sebou další krabičku při cestě na dovolenou nebo na chatu je jednak otravné, ale také zabírá zbytečně moc místa v tašce.

Huawei Watch D

Proto hned na začátku uvádím, že u Huawei Watch D jde o speciální typ hodinek, které jsou primárně zaměřeny na životní funkce, než aby byly vaším ideálním společníkem třeba na triatlon. I z tohoto důvodu nenajdete v hodinkách typických zhruba 120 sportů, ale spíše ty základní jako cyklistika, běhání, veslování, švihadlo atd. Je tu ovšem i asistent pro běžecké kurzy za účelem docílení lepší fyzičky, shazování kil atd.

Možná by někdo mohl ohrnovat nad počtem monitoringu sportů nos, ale mějte na paměti, že Watch D jsou hodinky, které jsou více zaměřeny jako zdravotní asistent než právě na onen triatlon. Vlastně i když hodinky mají ochranu IP68, na plavání bych si je nebral. Jednak nedisponují měřením vodních sportů, ale také pod klasickým gumovým řemínkem je i druhý textilní, který se v případě měření krevního tlaku nafukuje a ten bych přece jen asi vodě vystavovat cíleně nechtěl. Když už jsem u konstrukce, ta je dost robustní, tělo je hliníkové a rámeček kolem 1.64" AMOLED displeje je vcelku masivní, což s připočtením všech možných senzorů a vzduchové pumpy dává hodinkám pořád ještě slušnou váhu 41 g.

Huawei Watch D

Skvělé funkce nejen zdravotního charakteru

Alfou a omegou hodinek je měření všech životních funkcí s důrazem na krevní tlak, asi se nikdo nebude divit, že pro onu hlavní funkci je zde přímo dedikované tlačítko s červeným orámováním a nápisem „Health“. Díky tlačítku nemusíte vůbec nikam složitě do menu a hledat tuto funkci. Pouze stisknete health, druhým stiskem potvrdíte a paži s hodinkami dáte podle obrázku do úrovně hrudníku, počkáte 30 sekund a hned vidíte výsledek. Za mě naprosto geniální a vlastně by to bylo naprosto perfektní. Když jsem si namátkově 2x měřil tlak i normálním tlakoměrem, naměřené hodnoty byly naprosto identické, což je vlastně na to, že je to tak miniaturní zařízení, skvělé.

Z dalších senzorů už je zde tradičně měření okysličení krve, srdečního tepu – tradičně velmi přesné senzory, které už má Huawei dávno vychytané, a tak jediný takový orientační senzor pro zábavu je měření tělesné teploty. Tady opravdu na nějaké extra přesné hodnoty nespoléhejte, ale to není chyba Huawei jako spíš vlastnost lidského těla. Proto si tradičně teploměry strkáme třeba do podpaží, a ne mezi prsty u nohou. Naměřených 31.8°C je opravdu spíše hodnota, kde bych ležel na prkně už pár hodin po smrti.

Huawei Watch D

Další vitální funkcí hodinek, která rozhodně není běžná je měření EKG. Aktivuje se vložením SIM karty podle geolokace a u nás už naštěstí funguje. Hodinky pochopitelně nejsou schopny rozpoznat srdeční onemocnění, před čímž vás i důrazně varují, ale dokáží vysledovat, zda máte pravidelný sinusový rytmus. A vlastně když jsem u toho sebe pozorování, změřit si můžete kvalitu spánku, udělat si dechová cvičení a až si všechno tohle změříte, nakonec se v klidu usaďte do křesla a zkontrolujte, jak vás všechno tohle měření vystresovalo 😊. Za mě v pořádku a držím se v normální úrovni stresu.

Poslední tři důležité věci, které s vámi chci ještě pro kompletnost recenze probrat jsou výdrž, aplikace a pochopitelně cena. Začnu aplikací, která je standardní pro všechny hodinky od Huawei. Jmenuje se Huawei Zdraví a stáhnete ji jak pro Apple tak pro Android a v podstatě se bez ní ani neobejdete, protože uvnitř je potřeba některé funkce teprve aktivovat. Vlastně bych vám jí i doporučoval, protože se momentálně v porovnání s různými jinými aplikacemi konkurenčních hodinek na Androidu řadí ke špičce. Je graficky na velmi vysoké úrovni, dokáže vyhodnocovat to, co hodinky změřily, umožní vám na hodinky stahovat různé ciferníky a v neposlední řadě vám i různými oceněními nebo tréninkovými plány pomůže k daleko lepší fyzičce.

Huawei Watch D

Druhou věcí k probrání je výdrž a tady jsem byl příjemně překvapený. Huawei totiž uvádí 7 dní, kdy 6x denně měříte krevní tlak, 5x denně EKG, 90 minut cvičíte a dostáváte 50 zpráv, vyřídíte 6 hovorů a 3x vám vyzvání budík. Já jsem se v pohodě dostal na 9 dní, kdy jsem jednou měřil procházku, párkrát si změřil krevní tlak vyřídil nějaký hovor a ostatní senzory jako krevní tlak, okysličení krve jsem nechal ve výchozích hodnotách, a to je vlastně velmi slušný výsledek na to, co hodinky všechno umí.

Huawei Watch D


Obsah balení

 • Huawei Watch D
 • Řemínky ve velikostech M a L
 • Manžety na měření tlaku ve velikostech M a L + náhradní potahy
 • Nabíječka včetně kabelu
 • Pravítko na měření obdvodu zápěstí
 • Manuál a další dokumenty

Finální verdikt

Přichází na řadu finální verdikt a ruku v ruce i to, pro koho jsou hodinky určeny. Upřímně, pokud je vám řekněme pod 50 let a netrpíte chronickým onemocněním, kdy potřebujete navíc ke všem běžným hodnotám měřit také krevní tlak, asi není extra důvod, abyste nad těmito hodinkami v ceně 9 990 Kč přemýšleli. Najdete totiž mnoho lepších i levnějších alternativ. Jenže pokud jste zhruba v mém věku (44 let v roce 2022), pravděpodobně máte svoje rodiče ve věku, kde by právě tyto funkce mohli nejen potřebovat anebo je naopak už přímo používají. Huawei Watch D je certifikovaná zdravotní pomůcka a hodně šikovný pomocník, kterého máte neustále na ruce. Napíše vám, kdy je potřeba se protáhnout, změří vám všechny životní funkce, aniž byste museli pomalu vstát z gauče, což vás ale také mimochodem upozorní, že už dlouho sedíte a změří vám krevní tlak na 2 kliky na tlačítko.

Vlastně asi jediné, co by mi zde chybělo je třeba detekce pádu nebo vytočení nouzového kontaktu přímo z hodinek. Vnímám totiž nové Huawei Watch D jako skvělého pomocníka pro naše rodiče, protože všichni chceme určitě, aby tady s námi zůstali co nejdéle a tohle je fakt jedna jediná praktická věc, která by mi v hodinkách chyběla a třeba by i někdy mohla zachránit život. Kdo ví, třeba někdo z Huawei si tuto recenzi přečte, zamyslí se nad tím a přinese novou funkčnost v jedné z dalších aktualizací. A tohle není jen zbožné přání. Huawei opravdu nové funkce i do starších zařízení přináší, takže držím palce, ať se dostane i sem.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Novoroční předsevzetí: 5 tipů, jak si stanovit realistické cíle a udržet si motivaci po celý rok

Kateřina Červená | 04.01.2023
Novoroční předsevzetí: 5 tipů, jak si stanovit realistické cíle a udržet si motivaci po celý rok

S koncem roku přichází čas, kdy si stanovujeme cíle na příští rok a předsevzetí. „Budu víc cvičit,” „Budu jíst zdravěji,” „Budu víc číst,” – to jsou klasická předsevzetí, která si stanovujeme při odpočítávání dní do Silvestra. Je to čas, kdy jsme obzvlášť motivovaní ke změně životního stylu. Jak ...

Zobrazit celý článek

Recenze Huawei Nova 10 Pro: 100W nabíjení a 60Mpx selfie!

Petr Hudec | 19.10.2022
Recenze Huawei Nova 10 Pro: 100W nabíjení a 60Mpx selfie!

Huawei se vždy u série svých telefonů nova fokusoval na design. Bylo to vlastně takové trochu vylepšení Huawei P Lite o nějaký ten designový prvek. Odlehčené variantě P už ale definitivně odzvonilo a štafetu převzala pouze řada Huawei nova a dnes se podíváme na zoubek modelu Huawei nova 10 Pro. V...

Zobrazit celý článek

HUAWEI představil novou vlajkovou loď Mate 50 Pro. První smartphone na světe s fyzickou clonou

Kateřina Červená | 06.10.2022
HUAWEI představil novou vlajkovou loď Mate 50 Pro. První smartphone na světe s fyzickou clonou

HUAWEI představuje nové chytré telefony Mate 50 Pro, nova 10 a nova 10 Pro. Prémiový Mate 50 Pro přichází jako vůbec první smartphone HUAWEI s fotoaparátem s nastavitelnou desetistupňovou clonou, nova 10 a nova 10 Pro okouzlí primárně stylovým designem, 60Mpx předním fotoaparátem a 100W nabíjení...

Zobrazit celý článek

Vybíráme nejlepší reproduktory na léto 2022

Kateřina Červená | 22.07.2022
Vybíráme nejlepší reproduktory na léto 2022

S létem se neodmyslitelně pojí sezóna grilování, večírků a řada z nás vyráží také na pikniky do přírody. Uvedené outdoorové aktivity si snad ani nedokážeme představit bez oblíbené muziky. Jak venkovní aktivity ozvučit? Poradíme vám. Přinášíme výběr kvalitních reproduktorů od značek JBL, Niceboy, ...

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.