info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

Recenze JBL Pulse 4: Upgrade, který stojí za to!

Značku JBL rozhodně není nutné představovat. Na poli audia je známá dostatečně a JBL Pulse 4 je nejnovějším přírůstkem v řadě reproduktorů, které se kromě zvuku soustředí hodně na vizuelní efekty. Původní modely se ovšem soustředily na tyto efekty tolik, že zvuk oproti ostatním JBL reprákům trochu pokulhával.

Recenze JBL Pulse 4: Upgrade, který stojí za to!

Zpracování

Pulse 4, jak už název napovídá, je 4. generací stejnojmenné řady a za svou dobu existence po designové stránce ušla velký kus cesty. Nejnovější model je celý vyroben z akrylového skla v kombinaci s měkčeným plastem. Uvnitř skleněného obalu je za zhruba centimetrovou mezerou další mléčné sklo za nímž je soustava diod a baterie dodávající reproduktoru energii. Pulse 4 si totiž můžete vzít i s sebou na cesty a podle výrobce vám dodá až 12 h přehrávání muziky. Sklo je ze své povahy poměrně kluzké a trochu zamrzí, že obsahem balení není alespoň nějaký druh cestovního pouzdra nebo obalu. Každopádně vizuelní efekty na Pulsu jsou nádherné a oproti svým předchůdcům světelné efekty pokrývají daleko větší plochu reproduktoru.

Ovládání

JBL Pulse 4 je určený k postavení na výšku na jakékoli místo a podle druhu podložky dokážete ještě hudbu umocnit díky basovému reproduktoru na spodní straně. Při basovější hudbě dokonce ucítíte i mírné chvění desky, třeba při položení na pracovní stůl. Na vrchní straně je naopak reproduktor, který se stará o výšky a má za úkol šiřit zvuk ve všech směrech. JBL Pulse 4 se ovládá na 3 místech kolem vrchního lemu. Na první straně je tlačítko přehrávání, zesilování a zeslabování zvuku, které ještě doprovází pěkný vizuální efekt diod podle kterých poznáte minimální a maximální úroveň  zvukového výstupu. Rychlým dvojklikem na tlačítko přehrávání můžete přeskočit na další skladbu, ale pro vrácení na začátek nebo o skladbu zpět tlačítko bohužel chybí, což je trochu škoda, pokud si zamilujete jednu písničku, kterou si pouštíte pořád dokola.

Na druhé straně reproduktoru jsou zapínací tlačítka společně s párováním. K dispozici je pouze Bluetooth 4.2, ale při pohybování se s reprákem kdekoli po bytě jsem neměl sebemenší problém s rozpadávajícím se zvukem. Jestli tedy budete přehrávat hudbu z mobilu ven na zahradu nebo z obýváku pouštět dětem do dětského pokoje pohádky, dosah je dostatečný. Stejně tak příjemně překvapí téměř nulové zpoždění zvuku při přehrávání videa, čímž trpějí některá levnější zařízení.

Bluetooth 5.0 by rozhodně všechny hodnoty ještě vylepšilo, ale 4.2 mě v Pulse 4 opravdu mile překvapilo. Přece jen jedna nevýhoda tu je a to je možnost spárování jen s jedním mobilním telefonem současně. Pokud repráček otočíte ještě o třetinu kolem své osy, dostanete se ke třetí sadě tlačítek. První z nich se jmenuje Party Boost pomocí kterého můžete spojit 2 repráčky do páru a docílit tak stereo zvuku. Můžete připojit samozřejmě i víc repráčků, ale pozor, Party boost není zpětně kompatibilní s funkcí Connect +, takže starší repráčky JBL bohužel nepřipojíte. Teoreticky se ale rýsuje šance, že by JBL naopak mohlo novou funkci Party Boost přinést do svých starších repráčků pomocí aktualizace. Druhé tlačítko slouží pro přepínání různých režimů světelných efektů nebo při jeho podržení můžete naopak světelné efekty úplně vypnout.

Režimy a konektivita

K dispozici je 5 přednastavených režimů s názvy Spiritual, což je takové moody osvětlení, Campfire imitující táborák nebo svíčky, Equalizer asi není potřeba představovat, Wave neboli vlny a posledním je tzv. Customized v kterém si můžete vybrat kolik LEDek svítí, jejich směr změn a tak dále. Prostě kompletní nastavení osvětlení je přímo na vás. Samozřejmě detailnější nastavení se dělá přes aplikaci JBL Connect. Můžete si změnit všechny barvy v kompletním spektru barev a pro zvolení požadované barvy použít i fotoaparát. Stačí namířit kameru na požadovanou barvu, vyfotit a repráček použije barevnou škálu kolem vyfocené fotky. A funguje to fakt hezky. Na spodní a řekněme zadní straně, protože je přesně naproti od loga JBL je indikátor stavu nabití baterie a zdířka na USB-C nabíjení.

JBL udává výdrž na 1 nabití 12h a musím říct, že tentokrát se mi jí podařilo zhruba při poloviční hlasitosti bez problému dosáhnout. Pulse 4 už ovšem oproti svým předchůdcům nenabízí zdířku na 3,5mm jack, takže tento reproduktor je 100% pouze pro bezdrátový přenos hudby a vzhledem k absenci mikrofonu jej nepoužijete ani pro povely Siri, Alexe nebo Google asistentovi. Co naopak můžete využít je voděodolnost IPX7 a tím pádem ponoření repráčku do vody až na 30 minut. Ne že byste se s ním měli přímo koupat, ale použití v koupelně, kde je hodně páry je naprosto v pohodě a nemůže nijak funkci ovlivnit.

Zvukový dojem

Po zkoušce zvuku musím říct, že jsem byl opravdu hodně překvapený. Když jsem pustil Pulse 4 v práci, kde máme zhruba 4,5m vysoké stropy, dojem na mě neudělal. Basový reprák míří dolů a výškový nahoru a neznělo to úplně nejlíp. Pak jsem si vzal Pulse 4 domů a byl to nebetyčný rozdíl. Tenhle reprák není určený do velkých hal, ale pro domácí použití a ať jste v jakékoli místnosti odvede spoustu práce. Zvuk naprosto vyvážený, basů tak akorát, středy nejsou vůbec zastřené a vokály jsou skvělé. Oproti JBL Pulse 3 je to rozhodně značný posun ve zvuku. Nemusíte se bát doma ani větších místností a Pulse 4 dokáže ozvučit i 100m2 prostor naprosto bez problému a ani na maximální hlasitost neslyšíte žádné deformace zvuku. Na nejvyšší hlasitost pravda začínají chybět trochu basy, ale jak často používáme repráky na maximální hlasitost?

Vyplatí se?

JBL Pulse 4 se prodávají v době této recenze za 6 990 Kč, což rozhodně není málo, to uznávám, ale je potřeba jej brát nejen jako reproduktor, ale i pěkný designový doplňek, který dokáže zpestřit nejen obývák, ale dokážu si jej představit i jako doplněk do koupelny. Stačí zhasnout, dát pěnu do koupele, pustit relaxační hudbu, nastavit ledkám profil campfire a myslím, že si to dokonale užijete. Ať si reprák budete kupovat pro sebe, nebo jej dáte někomu na Vánoce, rozhodně tím chybu neuděláte.

Ano, má samozřejmě pár nedostatků v podobě chybějící zdířky na 3,5mm jack, není zde hlasový asistent ani mikrofon, Bluetooth není ve verzi 5.0, připojit lze repráček jen k 1 zařízení současně a 12h přehrávání také není největší výdrž, ale když vezmu do úvahy jak Pulse 4 hraje nebo vizuální stránku repráků, je to za mě skvělá volba. A jestli při nákupu u nás použijete slevový kód „PULSE4“, získáte zase něco navíc.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Petr Hudec | 24.10.2022
Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Jestli jste sledovali páteční post na Instagramu, je vám asi jasné, na co bude dnešní recenze. A pro ty z vás, kdo nesledují, tak dnešní malý cvalík je PartyBox Encore. Nejmenší a nejlehčí PartyBox na trhu od JBL – jedničky na našem trhu. Podle mých šedivých vlasů je vám asi jasné, že na plážové ...

Zobrazit celý článek

Vybíráme nejlepší reproduktory na léto 2022

Kateřina Červená | 22.07.2022
Vybíráme nejlepší reproduktory na léto 2022

S létem se neodmyslitelně pojí sezóna grilování, večírků a řada z nás vyráží také na pikniky do přírody. Uvedené outdoorové aktivity si snad ani nedokážeme představit bez oblíbené muziky. Jak venkovní aktivity ozvučit? Poradíme vám. Přinášíme výběr kvalitních reproduktorů od značek JBL, Niceboy, ...

Zobrazit celý článek

Recenze Huawei Nova 10 Pro: 100W nabíjení a 60Mpx selfie!

Petr Hudec | 19.10.2022
Recenze Huawei Nova 10 Pro: 100W nabíjení a 60Mpx selfie!

Huawei se vždy u série svých telefonů nova fokusoval na design. Bylo to vlastně takové trochu vylepšení Huawei P Lite o nějaký ten designový prvek. Odlehčené variantě P už ale definitivně odzvonilo a štafetu převzala pouze řada Huawei nova a dnes se podíváme na zoubek modelu Huawei nova 10 Pro. V...

Zobrazit celý článek

Rozbalili jsme limitovanou edici reproduktoru JBL Charge 5 Tomorrowland

Kateřina Červená | 15.07.2022
Rozbalili jsme limitovanou edici reproduktoru JBL Charge 5 Tomorrowland

V České republice se každoročně pořádají desítky hudebních festivalů. Žádný se však nemůže pochlubit enormní a celosvětovou úspěšností jako belgický festival Tomorrowland. O fesťáku Tomorrowland a o jeho existenci někdy slyšel snad úplně každý, bez ohledu na věk či na to, zda je nebo není fanoušk...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.