info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

Recenze Apple iPhone XS Max

Best iPhone EVER je asi to, co slyšíme každý rok už 10 let. Nedá se to rozhodně popřít, ostatně on by vám žádný z výrobců stejně neřekl, že jeho novinka je horší, než předchůdce, ale u telefonu za 30 tisíc a výše už člověk, který nemá úplně potřebu řešit peníze, začne přece jen přemýšlet, zda se vyplatí takové enormní částky investovat. A přesně proto je tu tato trochu jiná recenze, na jejímž konci byste měli vědět všechny informace o tom, zda se upgrade na iPhone XS Max vyplatí.

Recenze Apple iPhone XS Max

Hardware a software

iPhone XS Max je telefon s absolutně největším displejem, který kdy Apple v mobilu měl. Pokud jste byli v minulosti uživatelé větších iPhonů s názvem Plus a nevadily vám větší rozměry, je tohle přesně kousek vás. Fyzické rozměry jsou prakticky totožné, ale co budete absolutně milovat třeba oproti 8 Plus je ten o palec větší displej. Prostě a jednoduše si představte, že displej XS Max pokrývá celou čelní plochu vašeho 8 Plus a je to. Mimochodem je ještě o krapánek větší než třeba na Samsung Galaxy Note 9, který je ale rozměrově větší konstrukcí. Rozdíl samozřejmě poznáte i v kvalitě displeje obou iPhonů, kde oproti IPSku na 8 Plus je nový OLED na XS Max úplně jinde s barevným podáním nebo čitelnosti na sluníčku.

Protože jsme v roce S, událo se toho nejvíce pod kapotou. Zásadní změnu v designu tedy očekáváme buď za rok, či dva. Nově přichází Apple s procesorem A12 Bionic, který je jako první na světě se 7nm technologií uveden do komerční verze přístroje. Z praktického hlediska tento čip umožňuje o 15% vyšší výkon, který už u předchozí A11 byl brutální, ale o 50% se navíc zvýšil výkon grafického jádra, a to už je co říct. Čísla jsou jedna věc, ale pocit z používání je věc druhá. Ve spolupráci i s vylepšeným FaceID se telefon daleko rychleji odemyká, aplikace se spouští rychleji, běží rychleji a díky o 1 GB větší paměti jich telefon udrží více běžících najednou.  

Zkrátka a dobře, po stránce hardwaru bude tento telefon opět nejspíš celý další rok kralovat. Samozřejmě je otázkou, co přinesou další výrobci v podobě Huawei, Qualcomm nebo Samsung, ale výkony vlajkových procesorů už dnes nejsou asi hlavní nosné téma, ale spíš začíná jít o jejich využitelnost v praxi. Po stránce softwaru je iOS 12 zase značný posun kupředu, kde největší přínos je i jeho značné zrychlení na starších telefonech. Proto pokud ještě váháte, zda upgradovat na nejnovější iPhone kvůli zastaralosti toho původního, dejte mu ještě šanci, nahrajte do něj nový iOS 12 a uvidíte, zda nedojde k jeho výraznému zrychlení. iOS 12 teď můžete nahrát až do 5 let starého zařízení, a to je softwarová podpora, která se jen tak u jiných výrobců nevidí. I když po fiasku s iOS 11 Apple prostě musel spravit starší zařízení, které si sám loni rozbil. V iOS nastalo změn více včetně alternativního obličeje pro FaceID, ale to asi popisovat nemusím, protože teď už jej určitě všichni na svých telefonech máte.

Nezapomeňte se mrknout také na náš YouTube kanál!

Často vyčítanou vlastností telefonů Apple je baterie a v tomto místě musím dát všem za pravdu. Nemůžu ale říct, že je výdrž špatná. Je vesměs stejná jako u předchozích modelů a jedná se zase o jednodenní telefon, i když výdrž u tohoto XS Max je oproti XS větší. Smutně ale koukám po ostatních výrobcích, kteří dokážou dát do svých androidích telefonů jednou tak silnou baterku. Podařit se toto Applu, bezesporu by díky své skvělé optimalizaci využití stal okamžitě králem ve výdrži na 1 nabití, ale to by nesměl být tak pověstně paličatý.

Fotoaparát

Pojďme se podívat ale na největší změnu, kterou je fotoaparát, kde se nebojím říct, že oproti předchozím jakýmkoli iPhonům je zde rozdíl celé třídy. Největší zásluhu na tom má nový senzor, který konečně dosáhl velikosti pixelu 1,4mikrometru a vyrovnal tím veškeré čipy konkurence kromě Huawei P20 Pro – ten má pixely ještě větší. Už předchozí iPhony nefotily vůbec špatně, ale během roku zaznamenal právě Huawei obrovský posun hlavně při snímcích s nižším osvětlením a já se docela těším, jak dopadne jedno z našich porovnání foťáků mezi P20 Pro a iPhonem XS.

Rozdíl oproti loňské generaci iPhonů je však opravdu dramatický, a to jak za dne, tak večer. Sám jsem byl překvapený, když jsem za denního světla fotil sochu Winstona Churchilla, kde jde vidět obrovský rozdíl v dynamickém rozsahu. Další podstatnou změnou je portrétní režim, který opět doznal velkého posunu. I u iPhonů XS i XS Max si teď můžete měnit hloubku ostrosti až po vyfocení, stejně jako tomu má třeba již zmíněný Huawei už roky. Právě zde se projevuje obrovská síla nového čipu A12, který detekuje hloubku pozadí a snaží se o plynulejší rozostření oproti ostatním telefonům, které detekují popředí a oproti němu pouze rozostří rovnoměrně pozadí. Musím říct, že tohle na mě opravdu dojem zanechalo.

Závěr

Záměrně jsem si cenu nechal až nakonec. To, zda se rozhodnete pro nový iPhone samozřejmě záleží na vás. Cena je totiž enormní a v nejlepší konfiguraci telefon stojí 43 500 Kč, a to už za telefon rozhodně každý nedá. Na druhou stranu, pokud vezmete v úvahu, kolik na mobilních telefonech proděláte za rok, pořád vychází Apple v porovnání s jinými vlajkovými loděmi výrazně lépe, protože třeba za použitý Samsung Galaxy S9 dostanete dnes na výkupu někde kolem 8-9 tisíc korun, a to je ten telefon na trhu teprve půl roku.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Jiskra střední třídy vivo X80 Lite

Kateřina Červená | 23.09.2022
Jiskra střední třídy vivo X80 Lite

X80 Lite je originální mobilní kousek střední třídy z produkce značky vivo. Nabízí zcela unikátní úpravu zad, šetrný procesor, 50Mpx selfie fotoaparát s automatickým ostřením. Jaký telefon je vám prozradí dnešní první pohled.

Zobrazit celý článek

Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Petr Hudec | 24.10.2022
Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Jestli jste sledovali páteční post na Instagramu, je vám asi jasné, na co bude dnešní recenze. A pro ty z vás, kdo nesledují, tak dnešní malý cvalík je PartyBox Encore. Nejmenší a nejlehčí PartyBox na trhu od JBL – jedničky na našem trhu. Podle mých šedivých vlasů je vám asi jasné, že na plážové ...

Zobrazit celý článek

TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 14.11.2022
TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Dnes jdeme do finále uceleného výběru mobilů do určité částky, ale nebojte, ještě vás čekají výběry a to nejlepší z Black Friday nabídek, nejlepší sluchátka, gadgety, tipy na vánoční dárky. Pokud tedy hledáte inspiraci, nezapomeňte náš blog navštěvovat pravidelně, abyste o žádné další články nepř...

Zobrazit celý článek

Recenze iPhone 14: Nastal čas na změnu?

Petr Hudec | 02.10.2022
Recenze iPhone 14: Nastal čas na změnu?

Vítejte u recenze iPhone 14. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych recenzoval podruhé téměř stejný produkt. Vlastně možná i potřetí, protože když jsem si přečetl loňskou recenzi iPhone 13, začínal jsem jí mírným chlácholením, že se jedná o S-kový rok a že zásadnější upgrade přijde určitě až v roce 2...

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.