info
info

Microsoft chystá revoluci! Projekt Andromeda má přijít koncem roku a změnit svět smartphonů

Microsoft se v mobilním světě opravdu snažil. Windows Mobile/Phone představoval pár let svěží a neotřelí pohled na operační systém pro smartphony, avšak nenalákaly dostatek lidí, přičemž nedostatek aplikací a nezájem vývojářů o tuto platformu i přes všechny snahy Microsoftu platformu zabil. Dalšího telefonu s Windows Mobile se už nikdy nedočkáme, to máme oficiálně potvrzeno, ale možná se v Redmondu kutí něco nového. Něco, co má změnit celý trh se smartphony.

Microsoft chystá revoluci! Projekt Andromeda má přijít koncem roku a změnit svět smartphonů

Microsoftu nikdy nechyběly ambice a originalita. Většinou však přišla společnost se svými produkty či technologiemi ve špatný čas a třeba právě proto začátkem tisíciletí Microsoftu nevyšel příchod prvních tabletů. Xbox je však velký úspěch, VR a rozšířená realita skýtá velký potenciál, a především je tu dnes řada zařízení Surface. Surface je dítětem Panose Panaye, který byl vedoucím pracovníkem tohoto projektu, přičemž jeho zařízení změnilo svět notebooku. Právě díky Surface se tak rychle rozšířily konvertibilní konstrukce a je díky němu trh notebooků mnohem rozmanitější.  

Surface byl takový úspěch, že Panay nakonec převzal kompletně celou divizi hardwaru v Microsoftu, avšak svůj "Surface Phone" nikdy nevyrobil. Dle jeho slov totiž nechtěl přijít jen s dalším smartphonem. Jeho zařízení by muselo změnit trh smartphonů, stejně jako to dokázal Surface a podle všeho nadešel jeho čas možná už letos. Již delší dobu slýcháme o projektu Microsoft Andromeda, a právě ten by měl podle nejmenovaných zdrojů letos změnit náš pohled na smartphony. 

Zařízení vystupující pod označením Andromeda má mít totiž telefonní funkce a má přijít již koncem letošního roku, avšak nebude to právě jen další telefon. Namísto toho má jít o přírůstek do rodiny zajímavých zařízení, jako je Surface, notebooky s procesory Snapdragon a podobně. I když o Andromedě nevíme moc, můžeme díky patentům ledacos odhadnout. Půjde o skládací zařízení se dvěma displeji a speciálním pantem, který má oba displeje spojovat do jednoho celistvého displeje, aby nepřekážely žádné rámečky. Zařízení bude možné přitom nastavit do mnoha poloh

Lze jej displej ohnout zády k sobě, čímž dostanete telefon s displejem vpředu a vzadu. Lze jej roztáhnout a dostat tak menší tablet a pokud displej složíte opačně obrazovkami k sobě, uspíte zařízení a zároveň nepotřebujete ani kryt, jelikož je displej schován. To zní velice slibně a nelze se divit, že má Microsoft v úmyslů s takovým produktem změnit trh s telefony, stejně jako to udělal v roce 2007 Apple s iPhonem. Microsoft chce zkrátka zařízení s Windows, které strčíte do kapsy, ale můžete ho také používat jako telefon, malý tablet či po připojení displeje také jako počítač

Zároveň má být Andromeda prvním zařízení běžícím na novém Windows Core OS, což je nová verze Windows, která funguje na všech zařízeních. Microsoft tedy už nebude muset mít verzi Windows pro procesory typu x86 od AMD či Intelu a další verzi pro ARM procesory. Zároveň má přijít toto zařízení s novým přizpůsobitelným uživatelským prostředím, kterému se říká prozatím Andromeda OS.  

Prozatím není na 100 % jisté, že bude zařízení Andromeda podporovat skutečně volání, nebo zda bude vůbec skutečně tím, co vídáme v patentech. Představit by se však měla novinka buď na podzimní konferenci Microsoftu, kde vídáme vždy nová Surface zařízení a dříve také telefony Lumia, nebo na prosincové tiskovce Qualcommu, kde by mohla být představena Andromeda jako první zařízení se Snapdragonem 850

Novinky na e-mail...Další podobné články

V rámci předprodeje získáte k Sony Xperia 10 IV 5G zdarma bezdrátová sluchátka

Kateřina Červená | 23.05.2022
V rámci předprodeje získáte k Sony Xperia 10 IV 5G zdarma bezdrátová sluchátka

Dnešním dnem startují předobjednávky nového modelu Sony Xperia 10 IV 5G v barvě černé, bílé, mátově zelené a levandulově fialové. S telefonem získáte navíc sluchátka WF-C500 v černé barvě.

Zobrazit celý článek

Je to tady! Microsoft prý připravuje nové telefony s Androidem

Michal Šrajer | 17.07.2018
Je to tady! Microsoft prý připravuje nové telefony s Androidem

V poslední době se nám roztrhl pytel se zprávami o projektu Andromeda od Microsoftu. Má jít o mobilní zařízení nového druhu a běžet v něm má samozřejmě Windows. Podle jednoho zdroje však Microsoft neplánuje jen Andromedu, ale také má přijít prý po letech běžný smartphone Lumia, avšak s jedním vel...

Zobrazit celý článek

Sony Xperia 1 IV 5G míří na český trh. Zdarma k ní dostanete špičková sluchátka Sony WH-1000XM4

Kateřina Červená | 22.05.2022
Sony Xperia 1 IV 5G míří na český trh. Zdarma k ní dostanete špičková sluchátka Sony WH-1000XM4

Sony Xperia 1 IV konečně míří na český trh. Nejnovější vlajkovou loď od Sony si můžete od dnešního dne předobjednat a jako dárek k ní dostanete špičková sluchátka Sony v hodnotě 8 tisíc korun.

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.