info
info

Huawei Watch GT 3 recenze

Když se zamyslíte nad celou sérii úspěšných hodinek Huawei GT, ať už jste vybrali jakékoli z nich, mohli jste se vždy spolehnout na 2 věci – úžasnou výdrž na jedno nabití a krásný design. A když už přišel design i prémiový v podobě titanu či safírového skla, vždycky jste dostali u Huawei daleko lepší cenu než u konkurence. Dneska se spolu podíváme na dvojici hodinek Huawei Watch GT 3 v dámském a pánském provedení a řeknu vám, jestli stojí za to právě o některých z nich uvažovat.

Huawei Watch GT 3 recenze

 

Hned na začátku je potřeba říct, že společnost Huawei prochází kvůli americkému embargu vnitřním přerodem a vlastně se z něj stává takový čínský Google, ovšem se silnou hardwarovou základnou. To znamená, že zatímco americký Google je softwarový gigant dodávající Android pomalu do všeho, co není Apple, Huawei je velmi silný hráč na poli hardwaru a americkým embargem byl donucen se stát i hráčem na poli softwaru. Zatím se s vlastním operačním systémem ovšem nejedná o plného profesionálního hráče, ale spíš tak slibného dorostence, majícího ovšem všechny předpoklady být postupem času klidně i světovou jedničkou. Pokud pominu Pixely od Googlu, jde totiž po Apple teprve o druhého aktivního globálního výrobce, který má pod vlastní kontrolou jak hardware, tak software. A všichni dobře víme od Apple, jak dobře se dají vlastní produkty odladit, když si všechno vyvinete pod jednou střechou a nemusí se mezi sebou dohadovat x firem, co všechno si vzájemně povolí a zakážou.


Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 Elegant 42mm Gold  | foto: Huramobil

 


VIDEO RECENZE

 
 


HUAWEI WATCH GT 3 I PRO IOS?

Všechno v životě chce každopádně svůj čas a jak Huawei už na poli hardwaru dotáhl svoje produkty k dokonalosti, u softwaru ještě bude potřeba zapracovat na detailech. Nové Huawei Watch GT 3 jsou totiž dalším produktem po Huawei Watch 3 Pro běžícím na vlastním Harmony OS, neboli na systému tepajícím jak na všech nových mobilních telefonech tohoto výrobce, tak ale i na televizích, domácích spotřebičích nebo právě těchto hodinkách. I když je pravda, že systém právě na Huawei Watch GT 3 je trochu ořezanější než na plnohodnotných Huawei Watch 3 Pro anebo se popřípadě jedná o prvotní verzi, která dostane ještě nějaký výraznější update. Docela mě totiž zklamalo třeba to, že zatímco na verzi Pro můžete přijímat smajlíky, u Huawei Watch GT 3 ještě nejsou podporovány. Stejně tak je důležité vědět s jakým operačním systémem v telefonu budete vůbec hodinky používat – a ano, Huawei Watch GT 3 můžete využít dokonce i pro iOS – jen si asi upřímně nedokážu představit, proč byste zrovna u Apple raději nesáhli po Apple Watch – přece jen ta vzájemná integrace a komunikace mezi Apple produkty je něco, co na Huawei Watch už z jejich podstaty s iPhonem nezažijete.Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 Elegant 42mm Gold  | foto: Huramobil
 

Snad jediné, kde si dokážu představit použití Huawei Watch GT 3 právě s Apple je to, že nepotřebujete tolik smart funkcí, ale daleko víc oceníte mnohonásobně větší výdrž Huawei Watch GT 3. A když už jsem u výdrže, rovnou to dokončím. Výrobce udává až 14 dní na jedno nabití, čehož se dá dosáhnout, ale pak hodinky budete používat jen jako elegantní doplněk. V reálné situaci počítejte spíš tak s 10-11 dnů v průměru při zapnutých notifikacích, monitoringu srdečního tepu a spánku. Jakmile si jdete třeba obden zaběhat s GPS, počítejte pár dní zase dolů. Zapněte SpO2 (zkratka pro periferní kapilární okysličení, odhad množství kyslíku v krvi. Přesněji řečeno je to procento okysličené hemoglobin oproti celkovému množství hemoglobinu v krvi) a zase klesne baterie. Pokud aktivujete funkci Always On, jste rázem na půlce. S maximálními všemi senzory a Always On s nějakým tím během počítejte prostě reálně zhruba 3 dny využití. To je ale pořád trojnásobek nejnovějších Apple Watch. Na druhou stranu třeba Always On se dá poměrně lehce oželet, protože funkce rozsvícení hodinek při zvednuté paži funguje naprosto spolehlivě.

 

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 Elegant 42mm Gold  | foto: Huramobil
 
 


VYSOKÁ KVALITA HOVORU

Zpátky ale ještě k softwaru a celkovému ovládání. Smajlíci sice zatím nefungují, teoreticky ale existuje možnost, že nějakou další aktualizací dorazí. Třeba na Watch trojky dorazila nedávno možnost odpovídat i na SMS nejen předpřipravenými odpověďmi, ale i plnohodnotnou klávesnicí. Zkrátka Harmony je hodně živý systém a jednotlivé funkčnosti na jednotlivé produkty se pořád přidávají. Na těchto Huawei Watch GT 3 tak zatím na Androidu, či Harmony OS u Huawei máte možnost využít pouze předpřipravené odpovědi a na iOS vůbec, včetně zpráv a bohužel i včetně příchozích hovorů. A ano, s těmito hodinkami máte možnost i telefonovat a musím říct, že kvalita hovoru je na velmi vysoké úrovni. Dokonce až tak, že druhá strana ani nepozná, že mluvíte do hodinek. Hovor ale probíhá skrz Bluetooth, žádná wifi tu není, a tak počítejte se zhruba 10-15 metrovým dosahem po bytě, který pochopitelně mohou zkrátit překážky. Já osobně každopádně nejsem fanoušek volání přes hodinky, ale rozhodně se to hodí v takové té situaci – znáte to – čekáte na důležitý hovor, telefon necháte v tašce, bundě nebo si odskočíte na záchod a než doběhnete zpátky, telefon přestane zvonit. Tak to je přesně ta ideální situace, kdy telefon v hodinkách fakt přijde vhod.

 

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 Elegant 42mm Gold  | foto: Huramobil

 


OVLÁDÁNÍ

Teď se ale dostávám k tomu ovládání a Harmony OS. To, že je na boku kovového těla korunka a tlačítko jste si dozajista všimli už z pár záběrů. Musím rozhodně pochválit umístění korunky ve vrchní části, protože ohnutým zápěstím třeba při cvičení ve fitku se mi ani jednou nestalo, na rozdíl od jiných hodinek, že bych si korunku nechtěně stiskl. Pokud ještě přidám kvalitní motorek pro haptiku a to, že otočná korunka opravdu funguje i pro funkci otáčení, nejen jako tlačítko u konkurenčních produktů, tím pochvala bohužel končí. Přitom moje kritika bude mířit jen na software a jak s korunkou hodinky pracují. Promáčknutí korunky totiž funguje pouze pro probuzení hodinek, pro vstup do menu nebo pro návrat na domovskou obrazovku a bohužel ne jako potvrzení volby. Tím pádem, ať už dorolujete kam dorolujete, pro potvrzení volby budete muset vždy prstem na dotykový displej. Maže se tím ona možnost vyloženě ovládat hodinky pouze korunkou a jejím potvrzováním a pro krok zpět použít tlačítko pod korunkou. Navíc haptická odezva, byť je jakkoli příjemná, pak funguje pouze na otáčení korunkou, ale už ne pro swipování na displeji nebo potvrzování jednotlivých voleb – a to je také škoda. Dost nekonzistentně pak působí také ovládání hlasitosti při probíhajícím hovoru, kdy otáčení korunkou tam či zpět mění úroveň hlasitosti nahoru a dolů, promáčknutí korunky místo nějaké funkce navíc hlasitost také zvyšuje.
 

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 Elegant 42mm Gold  | foto: Huramobil

 


PŘESNĚJŠÍ VÝSLEDKY MĚŘENÍ

Každopádně abych jenom nekritizoval a naopak vyzdvihnul některé funkce. Hlavním upgradem oproti předchozí verzi je nový senzor TruSeen 5+ na zadní straně, který zdvojnásobil počet fotodiod a tím zpřesnil i výsledky měření. Ty se skoro blíží Apple Watch 6, pouze s tím rozdílem, že občas nezaznamenají nějaký peak. Celkově ale musím hodinky za přesnost měření pochválit. Zpřesnila se také dvoupásmová GPS už s podporou Galilea, Beidou nebo Glonass a vhod pak přijde i možnost měření kyslíku v krvi. To zase jen tak pro porovnání třeba s Apple Watch 6, alespoň u mě zobrazuje shodně 97 %, takže po stránce zevrubného porovnání to souhlasí. Co se také přidalo, ale je to spíš gimmick, je měření povrchové teploty těla. Ani sám Huawei tomu nepřikládá nějakou extra váhu, protože měření je v tomto bodě těla značně nepřesné a kdybych měl jeho užitnou hodnotu k něčemu přirovnat, byl by to asi 2MP senzor pro makro nebo rozostření pozadí v některých telefonech. Sportů můžete pak monitorovat více jak 100 včetně plavání a to díky voděodolnosti do 5ATM. Trochu problém je však zabudovaná možnost exportu dat směrem do aplikací třetích stran, která prakticky neexistuje a tak jste odkázání na Huawei Health, popřípadě doporučuji pro tyto případy nainstalovat šikovnou aplikaci Health Sync, která vám umožní synchronizovat data mezi jednotlivými systémy.

 

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 Elegant 42mm Gold  | foto: Huramobil

 


ZÁVĚREM

Jak tedy ve finále zhodnotit Huawei Watch GT 3 a kam je vůbec zařadit? V podstatě jejich největším konkurentem jsou přímo vlastní Huawei Watch GT 2, které teď máte šanci sehnat za 2 990 Kč, což je polovina ceny. Dostanete jen nepatrně méně přesný senzor bez měření okysličení krve a ovládání korunkou. Ať ale chcete nebo ne, jste na poloviční ceně. Je tedy otázkou, zda vám tyto 3 prvky navíc stojí za to připlatit si na finální cenu 6 890 Kč v základní 46mm nebo 42mm provedení, eventuelně za 42mm hodinky ve zlatém provedení dáte 7 790 Kč a za 46mm s tímto náramkem z nerezové oceli pak 8 290 Kč. Jasně, je tu krásný displej, 4GB paměti na písničky, hodinky můžete použít jako dálkovou spoušť foťáku na telefonech Huawei, ale ač je tu NFC, stále chybí podpora placení a pak jsou tu ty mírné softwarové bolístky a nedotaženosti. Věřím ale, že jakmile klesne cena trochu níž a přijde pár softwarových aktualizací, budou tyto hodinky stejně skvělá volba, ne-li lepší jako jsou dnes Huawei Watch GT 2. Tak jo, to byl můj pohled na letošní nové GT trojky a schválně budu zvědavý, co mi na tyto hodinky řeknete dole v komentářích vy. Díky moc za přečtení, mějte krásný předvánoční čas a budu se těšit u další recenze.

 

Huawei Watch GT 3
Huawei Watch GT 3 Elite 46mm Silver a Huawei Watch GT 3 Elegant 42mm Gold | foto: Huramobil

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze HUAWEI WATCH GT 3 Pro: Brilantní šperk, který zaujme

Petr Hudec | 18.05.2022
Recenze HUAWEI WATCH GT 3 Pro: Brilantní šperk, který zaujme

Musím se přiznat, že hodinky od Huawei jsem měl vždy hrozně rád. Snoubila se v nich totiž elegance s úchvatným designem, ušlechtilými materiály a kupodivu softwarem, který patřil vždy mezi špičku a prakticky jediným konkurentem pro Huawei je dnes v hodinkách pouze Samsung. Ano, můžete mít Apple W...

Zobrazit celý článek

HUAWEI WATCH GT 3 Pro: nové chytré hodinky s EKG a NFC 

Kateřina Červená | 18.05.2022
HUAWEI WATCH GT 3 Pro: nové chytré hodinky s EKG a NFC 

Nové chytré hodinky Huawei Watch GT 3 Pro nyní s dárkem! Nenechte si ujít speciální limitovanou nabídku a udělejte radost sobě nebo vašim blízkým.

Zobrazit celý článek

Nejprodávanější chytré hodinky 2021

Kateřina Červená | 11.11.2021
Nejprodávanější chytré hodinky 2021

Inspirace na Vánoce. Vybrali jsme pro vás nejlepší chytré hodinky, které si můžete nadělit pod stromeček.

Zobrazit celý článek

Recenze Huawei Watch GT Runner

Petr Hudec | 11.03.2022
Recenze Huawei Watch GT Runner

Já nevím jak vy, ale když si vybírám boty, říkám si – chci boty do společnosti, na běžné nošení, nebo kopačky na fotbal? U auta si zase řeknete, jestli chcete jezdit 400 km/h po německé dálnici nebo převážet početnou rodinu až do 45. kolene. Stejně tomu tak je u hodinek. Někdo hledá co nejchytřej...

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.