info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

Google Fast Pair

Fast Pair je Google technologie, která zjednodušuje a zrychluje párování Bluetooth zařízení – typicky sluchátek s chytrým telefonem či tabletem. Výsledek je velmi podobný tomu, jak Apple páruje sluchátka AirPods se zařízeními s iOS.

Google Fast Pair

Určitě již znáte z Apple ekosystému. Stačí nové sluchátka Apple Airpods otevřít v blízkosti iPhone a už na vás vyskočí na obrazovce telefonu oznámení, zda chcete spárovat sluchátka. Ono je toho více v pozadí, ale tím vás nebudeme zatěžovat a rovnou se vrhneme na to, co je určeno pro Android uživatele. 

Apple párování sluchátek AirPods
Párování AirPods s iPhone | foto: Apple

 

Google pro Bluetooth sluchátka navrhl podobné řešení, nazývá jej Google Fast Pair. Uživatelé už nebudou muset navštívit nastavení Bluetooth a skenovat okolí. Sluchátka se sama přihlásí o pozornost. Google Fast Pair Service byl v listopadu 2018 aktualizován na použitelný a přijatelný stav, ale existovalo jen velmi málo příslušenství s touto podporou. S kompatibilním příslušenstvím se roztrhl pytel až v roce 2020. A co vám přináší?

Stačí, že sluchátka máte v párovacím režimu a přiblížit se s nimi k vašemu telefonu. Telefon musí disponovat minimálně operačním systémem Android 6.0 (a službou Play 11.7+) a Bluetooth 4.2 s podporou BLE (Bluetooth Low Energy). Na telefonu vám vyskočí notifikace, že v blízkosti se vyskytují sluchátka. Z Google serverů se stáhne i příslušný obrázek sluchátek, pokud se u nich v databázi nachází. Následně stačí klepnout na notifikaci pro spárování. Nemusíte tak tápat v útrobách nastavení v telefonu a jednoduše si spárujete sluchátka. 

Google Fast Pair
Párování Google Fast Pair se sluchátky, hodinkami

 

Sluchátka se propojí i s vaším Google účtem. To znamená, že pokud máte více zařízení (další telefon, tablet), tak na těchto zařízeních budou sluchátka automaticky napárovaná, a to i na budoucí zařízení, pokud budete přihlášení pomocí stejného Google účtu.

Dále by měla být dostupná funkce vyhledání ztracených sluchátek. Musíte mít jen zapnutou historii polohy v telefonu. Pak máte velkou šanci najít vaše ztracené sluchátka. V případě True Wireless sluchátek stačí kliknout na dané sluchátko, které začne přehrávat tón.  


Nepřehlédněte: True Wireless Sluchátka (TWS): Bez drátů na plné pecky


Všechny pokročilé funkce mají být v budoucnu jen z jednoho prostředí, bez nutnosti instalace dalších aplikaci. Uvidíme, zda Google svou podporu dotáhne k dokonalosti. Každopádně všechny nové True Wireless sluchátka podporují Google Fast Pair. Už si jen zkontrolujte svůj mobilní telefon, zda podporuje danou službu.

Z nabídky sluchátek tuto službu podporují JBL Tune 225TWS, JBL Tune 760NC, JBL Tune 225TWS


Bezdrátové sluchátka s Google Fast Pair: Kompletní nabídka ZDE


Google Fast Pair
Párování Google Fast Pair se sluchátky Pixel Buds

 

Novinky na e-mail...Další podobné články

Virtuální RAM na Androidu: Co je to, jak funguje, a měla by vás zajímat?

Virtuální RAM na Androidu: Co je to, jak funguje, a měla by vás zajímat?

Virtuální RAM, (Dynamic RAM Expansion – Dynamické rozšíření RAM) – pokud se zajímáte o novinky ze světa Android smartphonů a sledujete pravidelně náš blog nebo Youtube kanál, zřejmě jste toto označení už někde zaslechli. V dnešním článku se dozvíte, o co se přesně jedná, jaký je rozdíl mezi klasi...

Zobrazit celý článek

Přeplněný koš na Android smartphonu: Několik užitečných tipů, kde ho hledat, a jak ho „vysypat“

Přeplněný koš na Android smartphonu: Několik užitečných tipů, kde ho hledat, a jak ho „vysypat“

Znáte tu situaci, kdy promazáváte soubory na mobilu, a chcete, aby zmizely úplně? Máte vaše fotografie a dokumenty propojeny s Google účtem nebo často pro zasílání různých souborů používáte WhatsApp či Dropbox? Chtěli byste vědět, kde najít „Koš“ na vašem Android telefonu? V dnešním článku vám uk...

Zobrazit celý článek

Recenze Huawei Freebuds Pro 2: Strčí Apple AirPods Pro do kapsy!

Petr Hudec | 30.06.2022
Recenze Huawei Freebuds Pro 2: Strčí Apple AirPods Pro do kapsy!

Často se říká, proč měnit něco, co skvěle funguje nebo, že na vítěznou sestavu se nesahá. Ano, když si pořizujete nový produkt, logicky čekáte, že bude lepší. A dlouho tomu tak i bylo. Poslední dobou se tak ale nějak setkávám s dalšími generacemi mobilních telefonů, které jsou často horší, zato d...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.