info
info

Google Fast Pair

Fast Pair je Google technologie, která zjednodušuje a zrychluje párování Bluetooth zařízení – typicky sluchátek s chytrým telefonem či tabletem. Výsledek je velmi podobný tomu, jak Apple páruje sluchátka AirPods se zařízeními s iOS.

Google Fast Pair

Určitě již znáte z Apple ekosystému. Stačí nové sluchátka Apple Airpods otevřít v blízkosti iPhone a už na vás vyskočí na obrazovce telefonu oznámení, zda chcete spárovat sluchátka. Ono je toho více v pozadí, ale tím vás nebudeme zatěžovat a rovnou se vrhneme na to, co je určeno pro Android uživatele. 

Apple párování sluchátek AirPods
Párování AirPods s iPhone | foto: Apple

 

Google pro Bluetooth sluchátka navrhl podobné řešení, nazývá jej Google Fast Pair. Uživatelé už nebudou muset navštívit nastavení Bluetooth a skenovat okolí. Sluchátka se sama přihlásí o pozornost. Google Fast Pair Service byl v listopadu 2018 aktualizován na použitelný a přijatelný stav, ale existovalo jen velmi málo příslušenství s touto podporou. S kompatibilním příslušenstvím se roztrhl pytel až v roce 2020. A co vám přináší?

Stačí, že sluchátka máte v párovacím režimu a přiblížit se s nimi k vašemu telefonu. Telefon musí disponovat minimálně operačním systémem Android 6.0 (a službou Play 11.7+) a Bluetooth 4.2 s podporou BLE (Bluetooth Low Energy). Na telefonu vám vyskočí notifikace, že v blízkosti se vyskytují sluchátka. Z Google serverů se stáhne i příslušný obrázek sluchátek, pokud se u nich v databázi nachází. Následně stačí klepnout na notifikaci pro spárování. Nemusíte tak tápat v útrobách nastavení v telefonu a jednoduše si spárujete sluchátka. 

Google Fast Pair
Párování Google Fast Pair se sluchátky, hodinkami

 

Sluchátka se propojí i s vaším Google účtem. To znamená, že pokud máte více zařízení (další telefon, tablet), tak na těchto zařízeních budou sluchátka automaticky napárovaná, a to i na budoucí zařízení, pokud budete přihlášení pomocí stejného Google účtu.

Dále by měla být dostupná funkce vyhledání ztracených sluchátek. Musíte mít jen zapnutou historii polohy v telefonu. Pak máte velkou šanci najít vaše ztracené sluchátka. V případě True Wireless sluchátek stačí kliknout na dané sluchátko, které začne přehrávat tón.  


Nepřehlédněte: True Wireless Sluchátka (TWS): Bez drátů na plné pecky


Všechny pokročilé funkce mají být v budoucnu jen z jednoho prostředí, bez nutnosti instalace dalších aplikaci. Uvidíme, zda Google svou podporu dotáhne k dokonalosti. Každopádně všechny nové True Wireless sluchátka podporují Google Fast Pair. Už si jen zkontrolujte svůj mobilní telefon, zda podporuje danou službu.

Z nabídky sluchátek tuto službu podporují JBL Tune 225TWS, JBL Tune 760NC, JBL Tune 225TWS


Bezdrátové sluchátka s Google Fast Pair: Kompletní nabídka ZDE


Google Fast Pair
Párování Google Fast Pair se sluchátky Pixel Buds

 

Novinky na e-mail...Další podobné články

Virtuální RAM na Androidu: Co je to, jak funguje, a měla by vás zajímat?

Virtuální RAM na Androidu: Co je to, jak funguje, a měla by vás zajímat?

Virtuální RAM, (Dynamic RAM Expansion – Dynamické rozšíření RAM) – pokud se zajímáte o novinky ze světa Android smartphonů a sledujete pravidelně náš blog nebo Youtube kanál, zřejmě jste toto označení už někde zaslechli. V dnešním článku se dozvíte, o co se přesně jedná, jaký je rozdíl mezi klasi...

Zobrazit celý článek

Kryt Peak Design Everyday pro Google Pixel 6 a 6 Pro - nejlepší obal na trhu

Michal Kužel | 25.04.2022
Kryt Peak Design Everyday pro Google Pixel 6 a 6 Pro - nejlepší obal na trhu

Sháníte kryt na Google Pixel 6 nebo jeho výkonnějšího bratříčka Google Pixel 6 Pro? Objevte nejpropracovanější kryty od značky Peak Design Everyday Case a dopřejte tak svému telefonu tu nejlepší ochranu spolu s revolučním patentovaným systémem SlimLink, díky kterému kryt jednoduše upevníte na drž...

Zobrazit celý článek

TOP 5: Nejlepší TWS sluchátka [2022]

Petr Hudec | 31.05.2022
TOP 5: Nejlepší TWS sluchátka [2022]

V rámci komentářů jste mě prosili, ať připravím další TOP 5 sérii a nejvíc rezonovalo téma sluchátek. Sluchátek je na trhu nespočet a jistě chápete, že není v lidských silách vyzkoušet úplně všechny, které se nabízí. I přesto mi ale prošlo rukama dost sluchátek na to, abych vám z nich vybral za m...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.