info
info
Dle výrobce...
Příslušenství...
Dle OS...

True Wireless Sluchátka (TWS): Bez drátů na plné pecky

True Wireless Sluchátka (TWS): Bez drátů na plné pecky

 

Nějaký typ sluchátek vlastní snad úplně každý. Většinou jde o drátové modely, které bývají často přibaleny k mobilům, i když i od tohoto trendu výrobci pomalu ustupují, protože chtějí minimalizovat dopady na životní prostředí a prohloubit tak recyklační návyky. Aktuálním hitem jsou sluchátka s technologií True Wireless. Sluchátka TWS se řadí mezi univerzální sluchátka, která mezi sebou nejsou vzájemně (drátem) propojená a ani se zdrojem zvuku. Uživateli přinášejí skvělý zvuk, pohodlně se nosí, mají kompaktní rozměry a nejrůznější praktické funkce. Jejich hlavní předností je zcela bezdrátové provedení v podobě absence kabelů či náhlavních mostů. Jaké další přínosy nejlepší True Wireless sluchátka přináší? 

V následujícím článku vám nebudeme popisovat jednotlivé modely. Zaměříme se na konkrétní kategorii sluchátek True Wireless. Vysvětlíme vám, jaký je rozdíl mezi True Wireless sluchátky a bezdrátovými sluchátky, protože i když oba typy spadají do kategorie bezdrátových sluchátek, tak se od sebe liší. Poradíme vám, podle čeho TWS vybírat, a čemu se naopak vyvarovat. V závěru vám představíme naše Hurá tipy, která TWS sluchátka pořídit. 

 


Apple AirPods

 

Sluchátková revoluce aneb co to vlastně je True Wireles


True Wireless sluchátka (TWS) se v poslední době pyšní velké oblibě. Hlavní zásluhu v tom má Apple a jeho kultovní Airpods, který svými sluchátky přinesl v roce 2016 převratný trend, který následuje téměř každý výrobce elektroniky. Apple vyřadil kabely (dráty) ze hry nadobro a vznikla tak skutečně bezdrátová sluchátka, která se ke zdroji zvuku připojují jednotlivě.

TWS jsou pohodlná, kompaktní tak akorát do kapsy a perfektně ergonomická. Sluchátka nabízí kvalitní zvuk a díky jejich pouzdru je můžete jednoduše skladovat a dobíjet. Mezi hlavní výhodu patří eliminace jakéhokoliv kabelu. Sluchátka jsou kompletně bezdrátová tzn. žádný kabel od mobilu, počítače, notebooku k nim a ani samotné špunty/pecky spolu nejsou kabelem propojeny.

Technologie funguje tak, že každé ze sluchátek má v sobě vlastní přijímač bezdrátového signálu Bluetooth. Jakmile sluchátka zapnete, ihned se spárují a reprodukce je ideálně vyrovnaná. Nedochází zde k žádnému posunu zvuku mezi pravým a levým sluchátkem. Každé sluchátko má samostatnou baterii, díky které se napájí. Jakmile doposloucháte vaši oblíbenou písničku, můžete sluchátka uložit do pouzdra, kde se nachází další baterie a tím pádem se postará o dobíjení vložených sluchátek. Samozřejmě i pouzdro není nesmrtelné a musíte jej dobíjet.

Samotná sluchátka mají zpravidla minimálně jeden mikrofon, abyste s nimi mohli vyřídit hovory nebo využít hlasového asistenta. Vzhledem k tomu, že jsou sluchátka titěrná, nejčastěji k jejich ovládání slouží dotyková plocha. Dotykem pozastavíte nebo obnovíte přehrávání hudby, dle modelů sluchátek si pak můžete k podržení, dvojitému poklepaní nebo posunům do stran přiřadit vlastní funkce.

 


JBL Tune 500BT

 

True Wireless sluchátka vs. bezdrátová sluchátka – je v nich rozdíl?


True Wireless sluchátka nepoužívají žádné kabely. Baterie, mikrofon a další komponenty jsou uloženy přímo do těla sluchátek, takže jsou velmi kompaktní. Pouzdro, ve kterém se prodávajím slouží sluchátkům zároveň jako powerbanka. Naopak bezdrátová sluchátka mají levé a pravé sluchátko propojené – lze je tedy zavěsit na krk. Nabíjení u nich pak probíhá pomocí micro USB kabelu. Bezdrátové spojení u obou typů zajišťuje bluetooth.

 


Niceboy HIVE Podsie 2021

 

Jak vybrat True Wireless sluchátka?Provedení

Důležitým aspektem je bezesporu pohodlné nošení. Před nákupem doporučujeme sluchátka vyzkoušet, i když z hygienických důvodů budete mít nejspíš problémy natrefit na zkušební model do uší. Při výběru dobře zvažte, jak často a při jakých aktivitách chcete sluchátka využívat – podle toho uzpůsobte jejich velikost, hmotnost, druh úchytu i dílenské zpracování.

Wireless sluchátka se prodávají ve verzích do uší a můžete si zvolit ze dvou typů:

Pecky jsou miniaturní reproduktory, které se vkládají do ústí zvukovodu. Jsou lehké a kompaktní. Jsou šetrnější k uším, ale hůře izolují okolní hluk.

Špunty se zavádějí přímo do zvukovodu, ve kterém drží pomocí gumových nebo pěnových nástavců. Ty plní zároveň funkci „ucpávek“, díky nimž sluchátka pasivně potlačují hluk a izolují tak nežádoucí ruch. Jedná se o nejčastější typ True Wireless sluchátek.


Výdrž baterie

Kapacita baterií je u jednotlivých modelů odlišná. Setkáte se tak se sluchátky, která vydrží maximálně dvě hodiny přehrávání, ale i s modely, které zvládnou bez problémů pokořit šestihodinovou hranici. A pokud k tomu přidáte baterii v pouzdře, které zvládne několikrát dobít sluchátka, můžete se s celkovou kapacitou dostat klidně i na hranici 24 hodin přehrávání bez nutnosti se připojit k elektřině.


Ovládání

Na trhu se můžete setkat s dvěma způsoby, jak TWS ovládat. První variantou je dotykové ovládání přímo na sluchátkách. Jednoduchým poklepáním můžete měnit písničky, nastavovat úroveň hlasitosti, přijímat a pokládat hovory. Druhou možností je ovládání prostřednictvím mobilního telefonu nebo aplikace, kterou dodá výrobce sluchátek.

 


Apple AirPods Pro

 

Active Noise Cancelling – ANC

Některá TWS nabízejí funkci aktivního potlačení okolního zvuku. Jak taková funkce funguje? Mikrofony na sluchátkách zaznamenávají zvuky v našem okolí. Sluchátka na ně reagují vytvořením protihlukového signálu. Zachycené zvuky jsou filtrovány a invertovány, výsledný signál má tedy opačnou fázi než okolní hluk a při setkání s ním se obě vlnění interferencí vyruší. Pro úplnost dodáme, že pasivní potlačení hluku využívá principu utěsnění ucha pomocí tvaru sluchátka (např. nástavce, polstrování, špuntu nebo pecky).


Odolnost

Pokud často sportujete a používáte sluchátka v náročnějších podmínkách, doporučujeme se zaměřit na TWS sluchátka, která mají certifikovanou voděodolnost. Taková sluchátka rozpoznáte, že jsou zaznamenány ve formátu IPxx. Zde platí, čím vyšší číslo za písmeny IP, tím je odolnost vyšší. Pokud jsou hodnoty za IP nízké, sluchátka jsou odolná pouze proti pocení nebo plavání. Ovšem myslete na to, ze voděodolná jsou pouze sluchátka a ne pouzdro, do kterého sluchátka vkládáte.

 


Tblitz A7s

 

Kvalita zvuku

Při výběru se určitě zaměřte i na zvukovou charakteristiku, přednes basů a celkový frekvenční rozsah. Nejdůležitějším kritériem při výběru je bez pochyby kvalita zvukové reprodukce. Mezi jednotlivými modely jsou v tomto ohledu velké rozdíly, které nemusejí mít přímou souvislost s cenou.


Mikrofon

Výrobci True Wireless sluchátek si uvědomují, že hlavním zdrojem hudby je mobil. Na mobil nám každou chvíli někdo volá, takže za normálních okolností byste museli sluchátka sundat a telefonát vyřídit přímo z mobilu. Výrobci proto začali mikrofony zabudovávat přímo do TWS. Eliminujete tím nežádoucí sundávání sluchátek. True Wireless sluchátka se tak jednoduše stávají i praktickou hands-free sadou, která může využívat výhod technologií, jako je aktivní potlačení hluku, a to jak na výstupu (sluchátka), tak vstupu (mikrofon), a zajistí tak maximální kvalitu hovoru.

 


Niceboy HIVE Drops bezdrátová sluchátka Fleur

 

Čemu se vyvarovat?


Je téměř pravidlem, že sluchátka od mobilních výrobců budou nejlépe spolupracovat s mobily stejné značky. Samozřejmě budou bez problémů i sluchátka od jiných značek, ale plná funkční výbava dostává nejčastěji prostor pod „jednou střechou“, ať už jde o nějakou konkrétní vychytávku nebo možnosti nastavení. Pokud True Wireless sluchátka využijete při hraní her nebo byste je chtěli používat při tvorbě hudby, musíte počítat se zvukovou latencí. Některé modely sluchátek zpoždění zvuku naštěstí dokáží výrazně minimalizovat. 🧡 

 

Jaké True Wireless sluchátka koupit?

Novinky na e-mail...Další podobné články

TOP 5 nejlepších sluchátek do 1000 Kč v Česku 2021

Tomáš Richter | 25.08.2021
TOP 5 nejlepších sluchátek do 1000 Kč v Česku 2021

Sháníte kvalitní a cenově dostupná bezdrátová sluchátka, pecky nebo špunty? Máme pro vás 5 skvělých tipů!

Zobrazit celý článek

Recenze HUAWEI FreeBuds 4: Nejlepší sluchátka tohoto léta!

Petr Hudec | 02.08.2021
Recenze HUAWEI FreeBuds 4: Nejlepší sluchátka tohoto léta!

Jedny z nejprodávanějších sluchátek na světě jsou Airpody od Applu. Co když ale nemáte Apple zařízení a přesto jsou vám funkce Airpodů sympatické? Bezpochyby na světě existuje spousta různých náhrad a jedna z nich byly do nedávna třeba hodně úspěšné Freebuds 3, které po 2 letech dostávají svého n...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.