info
info

Corning Gorilla Glass: vše, co potřebujete vědět

Corning Gorilla Glass: vše, co potřebujete vědět

 

Gorilla Glass je typ tvrzeného ochranného skla, které vyrábí americká společnost Corning Inc. Mobily vybavené tímto sklem jsou mnohem více odolnější vůči poškození, které způsobují pády nebo poškrábání. Ochranná vrstva je tenká pouhých pár milimetrů, takže nezvyšuje tloušťku telefonu. Ochranné sklo navíc nemá dopad na funkčnost dotykových obrazovek.

Vedle chytrých telefonů se také používá u tabletů, chytrých hodinek, přenosných multimediálních přehrávačů, u televizorů či notebooků.

 


Co je Gorilla Glass?

Ochranné sklo Gorilla Glass vyvinula společnost Corning Inc. Je vyrobeno z hlinitokřemičitanu, který vzniká spojením hliníku, křemíku a kyslíku. Společnost Corning začala technologii vyvíjet v roce 2005. Cílem byl jasný. Navrhnout ochranné sklo pro chytré telefony. Sklo, které je odolné proti poškození a poškrábání a zároveň je lehké a tenké.

Za zmínku stojí informace, že společnost Corning nebyla v oblasti odolných skel vůbec žádným nováčkem. Firma byla dříve známá pod názvem Chemcor a specializovala se na výrobou ochranných skel používaných na předměty pro domácnost, oční přístroje, automobily, letecký průmysl a další. Ironií osudu je, že společnost Corning je nyní známá především díky svým sklům na chytrých telefonech.

Přestože jsou telefony se sklem Corning Gorilla Glass méně náchylné k poškrábání a rozbití, mějte na paměti, že tato technologie neznamená, že je váš telefon (nebo tablet) nerozbitný. Jak bylo uvedeno výše, považujte sklo Gorilla Glass za technologii, která pomáhá zvýšit odolnost obrazovky smartphonu při dlouhodobém používání a chrání ji před náhodnými pády.

V následujících kapitolách si povíme o různých verzích skla Gorilla Glass, počínaje úplně první variantou, která byla představena v letech 2006-2007 společně s první generací iPhone - až po Gorilla Glass Victus, které bylo uvedeno v červenci 2020.

Co je Gorilla Glass
Gorilla Glass: Vedle chytrých telefonů se také používá u tabletů, chytrých hodinek, přenosných multimediálních přehrávačů, u televizorů či notebooků.  | foto: Corning


Gorilla Glass 1

Je premiérou ochranných skel společnosti Corning. Jejich vznik si vyžádal Apple pro svůj první iPhone v roce 2007. Splněny byly všechny požadavky, tedy odolnost vůči poškrábání a pádům. Na přání Apple byla technologie silná 1,5 mm a měla oleofobní vrstvu, která minimalizovala otisky prstů a šmouhy.

iPhone však nebyl jediným chytrým telefonem, který měl na displeji sklo Gorilla Glass. Jen v první generaci dokázala společnost Corning dostat svou technologii do přibližně 250 zařízení.

Gorilla Glass a první iPhone v roce 2007
Steve Jobs a první iPhone z roku 2007  | foto: Apple


Gorilla Glass 2

V roce 2012 na veletrhu CES představila společnost Corning své druhé sklo Gorilla Glass 2. Sklo bylo stejně odolné, ale jeho hlavní devízou byla jeho tloušťka. Druhá generece byla totiž o 20% tenčí než předchozí varianta Gorilla Glass 1. Sklo vydrželo až 50 kg tlaku, aniž by prasklo nebo se rozbilo. Sklo zajišťovalo lepší odezvu dotykových obrazovek a také jasnější obraz.

V tom samém roce bylo sklo Gorilla Glass dodáno do 600 milionů zařízení. Protože byla druhá generace skla tenčí než první, umožňovala výrobcům vyvíjet lehčí a tenčí modely.

Corning Gorilla Glass 2
Corning Gorilla Glass 2  | foto: Corning


Gorilla Glass 3

Sklo Gorilla Glass 3 s sebou přineslo ještě větší odolnost, na rozdíl od předchozí verze, která byla zaměřena spíše na tloušťku. Třetí generace představila technologii Native Damage Resistance (NDR), díky níž si sklo poradilo i s hlubšími škrábanci. Podle společnosti Corning zabránila třetí generace až 35 % škrábanců na displeji.

U příležitosti třetí verze své technologie plánovala společnost Corning zvýšit odolnost svého skla Gorilla Glass oproti starším verzím trojnásobně. Podařilo se jí toho dosáhnout díky novému výrobnímu procesu. Gorilla Glass 3 bylo uveden na veletrhu CES 2013 a objevil se v modelech, jako je Galaxy S4, Moto G a Moto X.

 


Corning Gorilla Glass 3+

Tato verze byla představena až v srpnu 2019 a cílí na co nejlepší poměr cena/výkon, zejména v oblasti produktů nižší a střední třídy. Ocenit máme zejména vyšší odolnost vůči pádům, která je 2× vyšší než u alternativních skel stejné cenové kategorie. Konkrétně vydrží 70 % pádů z výšky 0,8 metru na tvrdý materiál.

 


Gorilla Glass 4

Díky jednomu z průzkumů společnost Corning zjistila, že 70 % poškození displeje mobilního telefonu je způsobeno pádem, a proto začala investovat do zesílení svého skla. V roce 2014 uvedla sklo Gorilla Glass 4, které si kladlo za cíl být odolné vůči pádům. Sklo se pyšnilo schopnostmi zeštíhlení při stejných charakteristikách. Podle laboratorních studií byla čtvrtá verze skla Gorilla Glass ve skutečnosti dvakrát pevnější než její předchůdkyně. Telefony, které se pyšní Gorilla Glass 4 jsou např. Galaxy Note 5 a ZenFone 2 Laser

Corning Gorilla Glass vs Hlinitokřemičité sklo
Corning Gorilla Glass 4 vs Hlinitokřemičité sklo  | foto: Corning


Gorilla Glass 5

Pátá generace skla Gorilla Glass - příznačně pojmenovaná Gorilla Glass 5 - byla představena v roce 2016. Zaměřila se na ještě větší odolnost proti pádům a oproti předchozí verzi se vyznačovala čtyřnásobnou pevností. Sklo dokázalo v laboratorních testech přežít pády z výšky až 1,6 metru. Se sklem Gorilla Glass 5 jste se mohli setkat u produktů, jako je Samsung Galaxy Note 20 a Moto G 5G.

 


Gorilla Glass 6

Sklo Gorilla Glass 6, které bylo uvedeno na trh v červenci 2018, bylo skutečným pokrokem v porovnání s pátou generací. Při uvedení na trh společnost Corning prozradila, že novou variantu podrobila novým přísným testovacím metodám. Výsledek? Gorilla Glas 6 prý vydrží 15 po sobě jdoucích pádů na tvrdý povrch (z výšky 1 metru). Bylo vyhodnoceno jako dvakrát pevnější než sklo Gorilla Glass 5, které je stále poměrně běžné u smartphonů používaných v roce 2021.

 


Gorilla Glass DX/ DX+

V roce 2018 společnost Corning oznámila kromě skla Gorilla Glass 6 také uvedení skel Gorilla Glass DX a DX+. Oba tyto produkty byly určeny pro použití na chytrých hodinkách a fitness trackerech. Vedle odolnosti proti poškrábání a tvrdosti, byla dalším faktorem, na který se společnost Corning u skla Gorilla Glass DX zaměřila, vynikající viditelnost ve venkovním prostředí. Zařízení, které disponuje Gorilla Glass DX je např. Samsung Galaxy Watch4.

 


Corning Gorilla Glass Victus

Sklo Gorilla Glass Victus se představilo v roce 2020 s ambicí jít ještě dál. Přidává vylepšení jak v odolnosti při pádu, tak i proti poškrábání. Snese pád z výšky až 2 metrů na tvrdý povrch a Gorilla Glass 6 překonává v odolnosti proti poškrábání dvojnásobně.

Corning Gorilla Glass
Corning Gorilla Glass | foto: Corning


Výhody skla Gorilla Glass

Všechny věci na světě mají svá pro a proti. Sklo Gorilla Glass nevyjímaje. Pojďme se podívat na plusy a mínusy.Začneme s výhodami.

  • Vysoká odolnost oproti sklu klasickému a jiným krycím materiálům
  • Vysoká odolnost proti poškrábání
  • Velmi pěkný a na zařízeníne nápadný vzhled
  • Mnohem tenčí než klasické sklo
  • Schopnost odolat většímu teplu

 

Nevýhody skla Gorilla Glass

Co se nevýhod týče, není jich mnoho, ale nalezneme i také, které nelze ignorovat.

  • Produkce skel Gorilla Glass vyžaduje enormní spoustu času a peněz a vyrobit je není vůbec snadné
  • Při jejich výrobě je používáno více chemikálií
  • Sklo prodražuje cenu zařízení – Zm Model, který se pyšní sklem Gorilla Glass si připlatíte

 


Má můj telefon sklo Gorilla Glass?

Jak poznáte, zda má váš mobilní telefon odolné sklo Gorilla Glass? Většina výrobců informaci uvádí ve svých specifikacích u daného modelu. Najdou se však i tací, kteří použitý typ a druh skla jasně neuvádějí. V takovém případě budete možná muset trochu zapátrat. Pro usnadnění vám níže přinášíme seznam smartphonů, které sklo Gorilla Glass používají.

Důležité je také zmínit, že Corning není jedinou společností, která se zabývá výrobou odolných tvrzených skel. Z konkurentů zmiňme alespoň DragonTrail od japonské společnosti Asahi Glass. Setkat se můžeme i s použitím safíru. Ten je díky extrémní tvrdosti mimořádně odolný vůči poškrábání, menší odolnost však vykazuje u ohýbání, a tedy i u pádů. Safír je zároveň poměrně drahý, a využití tak nachází zejména na malých plochách – třeba u chytrých hodinek nebo fotoaparátu mobilního telefonu. Vedle integrovaných skel existuje také již zmíněná možnost nalepení tvrzeného skla, které vzniká na bázi zahřátí na více než 600 °C a ochlazení proudem vzduchu.

 


Seznam mobilních telefonů s Gorilla Glass

ASUS: Zenfone 8, Zenfone 8 Flip, ROG Phone 5, ROG Phone 5s, Zenfone 7 Pro, Zenfone 7, ROG Phone 3, ROG Phone II, ZenFone 6, ROG Phone, ZenFone Max Pro (M2), ZenFone 5z, ZenFone 5, ZenFone V, ZenFone 4, ZenFone 4 Pro, ZenFone 4 Selfie Pro, ZenFone Zoom S, ZenFone 3 Zoom, ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe, ZenFone 2 Deluxe Special Edition, ZenFone 3 Ultra, ZenFone AR, Transformer 3, ZenFone Zoom (ZX551ML), ZenFone 2 Laser (ZE500KL/ZE500KG), ZenFone 2 Laser (ZE600/601KL), ZenFone 2 Laser (ZE550/551KL), ZenFone 2 Selfie (ZD551KL), ZenFone Max (ZC550KL), ASUS ZenWatch, ASUS MeMO Pad 8 (ME581CL), ASUS ZenFone 6, ASUS ZenFone 5, ASUS ZenFone 4, ASUS Transformer Pad Infinity, ASUS PadFone 2, ASUS PadFone, ASUS Eee Slate EP121, ASUS Eee Pad Transformer TF101, ASUS Eee Pad Transformer Prime, ASUS Eee Pad Slider SL101

Amazfit: Amazfit T-Rex Pro, T-Rex, Bip S

Motorola: Motorola Edge 20, Motorola Defy, New Moto 360 (2021), Moto Z4, Moto g7, Moto g7 Play, Moto g7 Power, Moto P30, Moto P30 Pro, Moto Z3 PLay, Moto Style Shells, Moto g6, Moto g6 Plus, Moto x4, Moto g5 Plus, Moto e4, Moto Z2 Play, Moto Z, Moto Z Droid, Moto Z Play, Moto Z Play Droid, Droid Maxx 2, New Moto G, Moto X Pure Edition, New Moto X by Motorola, Moto 360 by Motorola, Nexus 6, MOTOACTV, Moto E by Motorola, DROID Turbo by Motorola, Moto G, DROID MAXX by Motorola, DROID MINI by Motorola, DROID RAZR M by Motorola, DROID ULTRA by Motorola, Moto G by Motorola, Moto X by Motorola, Motorola Luge, MOTOROLA XYBOARD 8.2, MOTOROLA XYBOARD 10.1, MOTOROLA XOOM 2 Media Edition, MOTOROLA XOOM 2, MOTOROLA XOOM, MOTOROLA XPRT, MOTOROLA TRIUMPH, MOTOROLA TITANIUM, MOTOROLA RAZR MAXX, Motorola RAZR I, MOTOROLA RAZR, MOTOROLA PRO+, MOTOROLA PHOTON 4G, MOTOROLA MILESTONE, MOTOROLA i1, MOTOROLA FLIPOUT, MOTOROLA DROID X2, MOTOROLA DROID X, MOTOROLA DROID RAZR MAXX HD, MOTOROLA DROID RAZR MAXX, MOTOROLA DROID RAZR in WHITE, MOTOROLA DROID RAZR HD, MOTOROLA DROID RAZR, MOTOROLA DROID PRO, MOTOROLA DROID BIONIC, MOTOROLA DROID 3, MOTOROLA DROID 2 GLOBAL, MOTOROLA DROID 2, MOTOROLA DROID, MOTOROLA DEXT, MOTOROLA DEVOUR, MOTOROLA DEFY+, MOTOROLA DEFY, MOTOROLA CLIQ XT, MOTOROLA CLIQ 2, MOTOROLA CLIQ, MOTOROLA CHARM, MOTOROLA BRAVO, MOTOROLA BACKFLIP, MOTOROLA ATRIX 4G, MOTOROLA ATRIX 2, MOTOROLA ADMIRAL

Nokia: Nokia XR20, Nokia Lumia 830, Nokia Lumia 735, Nokia Lumia 730, Nokia Lumia 2520, Nokia X7, Nokia T7-00, Nokia Oro, Nokia N9, Nokia N8, Nokia Lumia 928, Nokia Lumia 92,5 Nokia Lumia 920, Nokia Lumia 900, Nokia Lumia 822, Nokia Lumia 81,0 Nokia Lumia 800, Nokia Lumia 720, Nokia Lumia 710, Nokia Lumia 1020, Nokia Lumia 1320, Nokia Lumia 1520, Nokia Lumia 625, Nokia E7, Nokia E6, Nokia C7, Nokia C6, Nokia Astound (T-Mobile US), Nokia 808, Nokia 801T, Nokia 702T, Nokia 701, Nokia 700, Nokia Asha 503, Nokia Lumia Icon

OnePlus: OnePlus Nord 2 5G, OnePlus 9R, OnePlus 9 Pro 5G, OnePlus 9 5G, OnePlus Nord N10 5G, OnePlus Nord N100, OnePlus 8T, OnePlus Nord, OnePlus 8 Pro, OnePlus 8, OnePlus 7T Pro, OnePlus 7T, OnePlus 7, OnePlus 7 Pro, OnePlus 6T, OnePlus 6, OnePlus 5T, OnePlus 5, OnePlus 3T, OnePlus 3, OnePlus 2, OnePlus X, OnePlus One

Oppo: F19 Pro+, F19 Pro, Find X3, Find X3 Lite, Find X3 Pro, Find X3 Neo, Reno5 Pro+, Reno5 Pro, Reno5, F17 Pro, F17, A53, Reno4, Reno4 Pro, A12, Find X2 Lite, Find X2, Find X2 Pro, Reno3 Pro, Reno3, F15, Reno Ace, K3, A9 2020, A5 2020, Reno2 F, Reno2 Z, Reno2, OPPO A5s, OPPO A1k, OPPO A9X, Reno, Reno 5G, Reno 10x zoom, A7, A7X, R17, R17 Pro, Find X, Find X Lamborghini, A37, A83, K1, A5, A3s, F9, F9 Pro, A73, A79, A71, R15, R15 Pro, A1, F7, F5, A57, A59, R9, R9s, R9s Plus, R11, R11 Plus, N3, F3, F3 Plus

POCO: POCO X3 GT, POCO X3 Pro, POCO F3, POCO M3, POCO X3 NFC, POCO M2, POCO M2 Pro, POCO F2 Pro, POCO X2

Realme: Realme GT Master Edition 5G, Realme 8, Realme GT Neo2, Realme C21Y, Realme 8i, Realme GT 5G, Realme C11, Realme X3 SuperZoom, Realme Watch, Realme Narzo 10, Realme Narzo 10A, Realme 6 Pro, Realme 6, Realme X50 Pro, Realme X2 Pro, Realme XT, Realme 5, Realme 5 Pro, Realme 3i, Relame X Pro, Realme X, Realme 3 Pro, Realme 1

Samsung: Samsung Galaxy Z Fold3 5G, Samsung Galaxy Flip3 5G, Samsung Galaxy Watch4, Samsung Galaxy Watch4 Classic, Samsung Galaxy A42 5G, Samsung Galaxy A52s 5G, Samsung Galaxy Z Fold 2, Samsung Galaxy Z Flip 5G, Samsung Galaxy S20 FE, Samsung Galaxy S20 FE 5G, Samsung Galaxy M32, Samsung Galaxy A72, Samsung Galaxy A32 5G, Samsung Galaxy A32, Samsung Galaxy A52 5G, Samsung Galaxy A52, Samsung Galaxy M12, Samsung Galaxy S21 Ultra 5G, Samsung Galaxy S21+ 5G, Samsung Galaxy S21 5G, Galaxy F41, Galaxy Tab S7, Galaxy Tab S7+, Galaxy Note20 Ultra, Galaxy Note20, Galaxy Watch3, Galaxy M31s, Galaxy S20, Galaxy S20+, Galaxy S20 Ultra, Galaxy XCover Pro, Galaxy S10 Lite, Galaxy Note10 Lite, Galaxy Chromebook (2020), Galaxy A71, Galaxy A51, Galaxy Book S, Galaxy Note10, Galaxy Note10+, Galaxy Watch Active2, Galaxy Tab S6, Galaxy S10 5G, Galaxy M40, Galaxy A60, Galaxy A20, Galaxy A40, Galaxy A70, Galaxy A80, Galaxy A30, Galaxy A50, Galaxy S10, Samsung Galaxy S10+, Galaxy S10e, Galaxy Watch Active, Galaxy A7 (2018), Galaxy Watch, Galaxy Note 9, Galaxy S9, Galaxy S9+, Samsung Galaxy A8 (2018), Samsung Galaxy A8+ (2018), Gear Sport, Gear Fit2 Pro, Samsung Galaxy Note8, Samsung Galaxy C9 Pro, Samsung Galaxy C7 Pro, Samsung Galaxy C5 Pro, Samsung Galaxy A9 Pro, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy S8+, Samsung Gear S3, Samsung Chromebook Plus, Samsung Galaxy S7 edge, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy A7 (2017), Samsung Galaxy A5 (2017), Samsung Galaxy A3 (2017),Galaxy A8 Star, Galaxy A9 Star, Galaxy A6, Galaxy A6 2018, Galaxy A6+, Galaxy A9 Star Lite, Galaxy A7 2018, Galaxy A8s, Galaxy A9, Galaxy A9 Star, Galaxy Amp Prime 3 2018, Galaxy J3 2018, Galaxy Express Prime 3, Galaxy Folder 2, Galaxy J3 2017, Galaxy J3 Achieve 2018, Galaxy J3 Star, Galaxy J4, Galaxy J5, Galaxy J6, Galaxy J7 Duo, Galaxy J7 2017, Galaxy J7 Max, Galaxy J8, Galaxy S Light Luxury, Galaxy S8 Lite, Galaxy S8 Active, Galaxy J3 Top, Galaxy J7 Top, Galaxy J8+, Galaxy X Cover 4,  Samsung Galaxy Note 5, Samsung Galaxy A8, Galaxy S6 edge+, Samsung Galaxy S6 edge, Samsung Galaxy S6, Samsung Galaxy E700, Samsung Galaxy E500, Samsung Galaxy Alpha, Samsung Galaxy A7, Samsung Galaxy A5, Samsung Galaxy A3,  Samsung Galaxy Note 4, Samsung Gear S, Samsung Galaxy S5, Samsung Galaxy Note® Pro, Samsung Galaxy Note® 3, Samsung Gear 2, Samsung Gear Fit, Samsung Gear 2 Neo, Samsung Galaxy Gear, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy Tab 10.1, Samsung Omnia W, Samsung Galaxy SIII, Samsung Galaxy SII, Samsung Galaxy S4 Zoom, Samsung Galaxy S4 mini, Samsung Galaxy S4 Active, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Note, Samsung Focus™ Flash (US AT&T), Samsung SUR40, Samsung ATIV Book 9 Plus (NP940X3G global), Samsung ATIV Book 9 Plus (NT940X3G Korea)

Sony: Xperia 10 III, Xperia 1 III, Xperia PRO-1, Xperia Ace II, Xperia 1 III, Xperia 5 III, Xperia 10 III, Xperia 5 II, Xperia 8 Lite, Xperia 1 II, Xperia 10 II, Xperia PRO, Xperia 8, Xperia 5, Xperia 1, Xperia 10, Xperia 10 Plus, Xperia L3, Xperia XZ3, Xperia XZ2, Xperia XZ2 Compact, Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra, Xperia L2, Xperia XZ1, Xperia XZ1 Compact, Xperia XA1 Plus, Xperia XZ Premium, Xperia XZs, Xperia XZ, Xperia X Compact, Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra

Vivo: Y21s, Y33s, Y21, IQOO 5, S7, X60, X60 Pro, X27, X21, X20, X20 Plus, X20 Plus UD, V7+, Y83 Pro, Y81, Y53, Xplay 5, Xplay 6, Y67, X5s, Y66, X9, X9P, V5

Xiaomi: Xiaomi 11T Pro, Xiaomi 11T, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Mi Mix 4, Mi 11 Ultra, Mi 11 Lite, Mi 11 Lite 5G, Redmi Note 10 Lite, Redmi Note 10 Pro 5G, Mi 11 Pro, Mi 10S, Redmi Note 10 Pro Max, Mi 11, Redmi Note 9T 5G, Redmi Note 9 5G, Redmi Note 9 4G, Redmi 9 Power, Redmi Note 9 Pro 5G, Redmi K30S, Mi 10T Pro, Mi 10T, Mi 10T Lite, Mi Watch Revolve,  Mi 10 Ultra, Redmi 10X 5G, Redmi 10 5G Pro, Mi 10 Pro, Mi 10, Mi 10 Lite, Redmi Note 9 Pro Max, Redmi Note 9 Pro, Redmi 8A Dual, Redmi K30 5G, Redmi K30, Redmi Note 8T, Mi CC9 Pro, Mi Note 10, Mi Watch, Mi 9 Lite, Redmi 8A Dual, Redmi Note 8 Pro, Redmi Note 8, Redmi 8, Hey+ 1S SmartBand, Redmi 8A, Mi 9 Pro 5G, Mi A3, Redmi K20, Redmi K20 Pro, Redmi Note 7, Redmi 7, Redmi Y3, Redmi Note 7 Pro, Mi 9, Mi Mix 3 5G, Mi 8 Lite, Poco F1, Mi 8, Mi 8 SE, Mi A2, Redmi Note 6 Pro, Redmi Note 5 Pro, Redmi Y2, Redmi Y1, Mi Mix 2S Art Special Edition, Mi 6, Mi Max 2, Mi SX, Redmi Note 5A, Mi A1, Mi Mix 2, Mi Note 3

BlackBerry: Evolve, Evolve X, KEY2, KEY2 LE, KEYone

Google: Google Pixel 6 Pro, Google Pixel 6

Huawei: Matebook X Pro, Matebook 13, Matebook 14, Mate 20 Pro, P20 Pro, Mate 10, Mate 10 Pro, Mate 10 Porsche Design, Matebook X, P10, P10 Plus, Honor V9, Mate 9, Mate 9 Pro, Porsche Design Mate 9, TalkBand B3, Honor Note 8, Mate S, Nexus 6P, P8, P8max, Ascend Mate7, Ascend P7, Ascend P6, P9 Plus, P9, Honor V8, Honor 8, Mate 8, Honor 7, Honor 6 Plus, Honor

 


Corning Gorilla Glass i jiná ochranná skla výrazně zvyšují odolnost zařízení, čímž prodlužují jeho životnost a šetří vaše peníze. Chystáte-li se pořídit nové zařízení, určitě doporučujeme zohlednit zabudovanou ochranu nebo tvrzené sklo či ochrannou fólii přikoupit samostatně.

Nabídka ochranných fólií

Nabídka tvrzených skel

 

Novinky na e-mail...Další podobné články

realme uvádí na trh výhodné 4G a 5G smartphony z řady realme 9

Kateřina Červená | 12.05.2022
realme uvádí na trh výhodné  4G a 5G smartphony z řady realme 9

Společnost realme představila v Evropě modely 4G a 5G smartphonů ze své řady realme 9. realme 9 bude k dostání ve třech barevných variantách – Sunburst Gold, Meteor Black a Stargaze White se dvěma paměťovými variantami za cenu 7 499 Kč (8GB/128GB). realme 9 5G přichází ve dvou barevných provedení...

Zobrazit celý článek

Potřebujete tvrzené sklo na mobil? S naším návodem nešlápnete vedle

Tomáš Richter | 04.08.2021
Potřebujete tvrzené sklo na mobil? S naším návodem nešlápnete vedle

Máte zánovní nebo nový telefon a sháníte na displej tvrzené sklo? Máme pro vás pár tipů, které vám s výběrem pomůžou.

Zobrazit celý článek

Přeplněný koš na Android smartphonu: Několik užitečných tipů, kde ho hledat, a jak ho „vysypat“

Přeplněný koš na Android smartphonu: Několik užitečných tipů, kde ho hledat, a jak ho „vysypat“

Znáte tu situaci, kdy promazáváte soubory na mobilu, a chcete, aby zmizely úplně? Máte vaše fotografie a dokumenty propojeny s Google účtem nebo často pro zasílání různých souborů používáte WhatsApp či Dropbox? Chtěli byste vědět, kde najít „Koš“ na vašem Android telefonu? V dnešním článku vám uk...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.