info
info
Dle výrobce...
Dle OS...

CES 2019: První telefon s ohebným displejem představen

Na veletrhu CES v Las Vegas sklidil z telefonů největší pozornost první ohebný telefon světa, a to konkrétně Royole FlexPai, který představil již druhou generaci ohebného displeje. Jde ale první kousek, který se bude vyrábět ve velkém, mající speciální pant k ohnutí displeje.

CES 2019: První telefon s ohebným displejem představen

Samotný kloub ale není moc vydařeným prvkem, jelikož je velký a telefon není možné ohnout do úplné roviny. Výsledným problémem je tedy hlavně praktičnost ve složeném, ale i rozloženém stavu, a to hlavně kvůli téměř 8 palcovému displeji.

Zadní část telefonu je pokrytá sklem, a spodní i horní části obsahují magnety, které pomáhají držet telefon ve složeném stavu. Otevření je ale právě kvůli nim dost namáhavé. Zajímavý je i duální fotoaparát ve složení 16 a 20 Mpx, sloužící pomocí ohnutí displeje rovněž jako selfie fotoaparát. Kvalita pořízených fotek ale není příliš dobrá. Výsledný dojem nevylepšuje ani Android 9.0 s nadstavbou Water OS s častým zasekáváním a pomalou reakcí na otáčení displeje. Na výkonu není znát ani procesor Snapdragon 855, ani paměť RAM s hodnotou 8 GB.

Sečteno a podtrženo, Royole FlexPai budí dojem zkušební verze telefonu, který je před finální fází vývoje. Ani cena není příliš nízká, 30 tisíc Kč opravdu neodpovídá kvalitě zpracování. Je třeba ale brát v úvahu jedinečnost zařízení a fakt, že firma přišla s ohebným telefonem jako první. Rok 2019 ale bude, mimo jiné, ve znamení ohebných displejů a modely s tímto prvkem chystají například i Samsung a LG, na které se rozhodně vyplatí počkat.

Novinky na e-mail...Další podobné články

CES 2019: Honor View 20 s průstřelem v displeji

Petr | 11.01.2019
CES 2019: Honor View 20 s průstřelem v displeji

Na veletrhu CES 2019 v Las Vegas byl představen očekávaný model značky Honor, konkrétně model View 20. Honor View 20 jako jeden z prvních modelů následuje trend roku 2019, a to tzv. průstřel v displeji, sloužící pro umístění předního fotoaparátu. Nám se naskytla výjimečná příležitost tohohle kras...

Zobrazit celý článek

Recenze Realme X50 Pro 5G: Nabušené parametry nejsou všechno!

Petr Hudec | 27.05.2020
Recenze Realme X50 Pro 5G: Nabušené parametry nejsou všechno!

Znáte značku Realme? Ti z vás, kteří se v mobilech orientují určitě ano. Ostatní určitě o Realme v životě ani neslyšeli. Tato značka vstoupila na český trh loni před Vánoci jako velká voda a jak rychle přišla a psalo se o ní všude, po chvíli vymizela a nikdo si na ní ani nevzpomněl. Teď ovšem při...

Zobrazit celý článek

HURÁTIP: LAMAX Storm1 překřičí všechny ostatní kolem

Michal Kužel | 29.05.2020
HURÁTIP: LAMAX Storm1 překřičí všechny ostatní kolem

Úspěšný výrobce audiovizuální elektroniky, představuje odolný reproduktor s Bluetooth 5.0 s extra vysokým výkonem 40 W. Reproduktor LAMAX Storm1 je odolný proti vodě i prachu díky certifikaci IP67, má tři hudební režimy a výdrž na baterii až 15 hodin.

Zobrazit celý článek

Recenze Garmin Fénix 6X Pro: Nejlepší chytré hodinky!

Petr Hudec | 25.05.2020
Recenze Garmin Fénix 6X Pro: Nejlepší chytré hodinky!

Už asi měsíc a půl nosím na ruce jedny hodně zajímavé hodinky a není snad video nebo live stream, aby se mě někdo nezeptal, co to je za zač. No a protože vás zajímá za co jsem vyměnil Apple Watch, dneska vám prozradím, že na ruce nosím Garmin Fenix 6X Pro.

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.