info
info

CES 2019: První telefon s ohebným displejem představen

Na veletrhu CES v Las Vegas sklidil z telefonů největší pozornost první ohebný telefon světa, a to konkrétně Royole FlexPai, který představil již druhou generaci ohebného displeje. Jde ale první kousek, který se bude vyrábět ve velkém, mající speciální pant k ohnutí displeje.

CES 2019: První telefon s ohebným displejem představen

Samotný kloub ale není moc vydařeným prvkem, jelikož je velký a telefon není možné ohnout do úplné roviny. Výsledným problémem je tedy hlavně praktičnost ve složeném, ale i rozloženém stavu, a to hlavně kvůli téměř 8 palcovému displeji.

Zadní část telefonu je pokrytá sklem, a spodní i horní části obsahují magnety, které pomáhají držet telefon ve složeném stavu. Otevření je ale právě kvůli nim dost namáhavé. Zajímavý je i duální fotoaparát ve složení 16 a 20 Mpx, sloužící pomocí ohnutí displeje rovněž jako selfie fotoaparát. Kvalita pořízených fotek ale není příliš dobrá. Výsledný dojem nevylepšuje ani Android 9.0 s nadstavbou Water OS s častým zasekáváním a pomalou reakcí na otáčení displeje. Na výkonu není znát ani procesor Snapdragon 855, ani paměť RAM s hodnotou 8 GB.

Sečteno a podtrženo, Royole FlexPai budí dojem zkušební verze telefonu, který je před finální fází vývoje. Ani cena není příliš nízká, 30 tisíc Kč opravdu neodpovídá kvalitě zpracování. Je třeba ale brát v úvahu jedinečnost zařízení a fakt, že firma přišla s ohebným telefonem jako první. Rok 2019 ale bude, mimo jiné, ve znamení ohebných displejů a modely s tímto prvkem chystají například i Samsung a LG, na které se rozhodně vyplatí počkat.

Novinky na e-mail...Další podobné články

CES 2019: Honor View 20 s průstřelem v displeji

Petr | 11.01.2019
CES 2019: Honor View 20 s průstřelem v displeji

Na veletrhu CES 2019 v Las Vegas byl představen očekávaný model značky Honor, konkrétně model View 20. Honor View 20 jako jeden z prvních modelů následuje trend roku 2019, a to tzv. průstřel v displeji, sloužící pro umístění předního fotoaparátu. Nám se naskytla výjimečná příležitost tohohle kras...

Zobrazit celý článek

Recenze Redmi Note 12 Pro+ 5G: Kupujte, dokud je v akci!

Petr Hudec | 28.03.2023
Recenze Redmi Note 12 Pro+ 5G: Kupujte, dokud je v akci!

Série telefonů Redmi Note od Xiaomi byla historicky vždy nejúspěšnější řadou a já mám dnes v ruce Redmi Note 12 Pro+ 5G. Nejvyšší model této řady, který podle prvních ohlasů, a i prodejů bude v letošním roce velký trhák šlapající na paty podobně naceněnému Galaxy A54 5G od Samsungu. Vítejte u rec...

Zobrazit celý článek

Recenze Samsung Galaxy A34 5G: Zbytečně podceňovaný telefon!

Petr Hudec | 27.03.2023
Recenze Samsung Galaxy A34 5G: Zbytečně podceňovaný telefon!

Samsung Galaxy A34 5G má svou cestu relativně trnitou. Představil se současně s Galaxy A54 5G, která na sebe logicky strhla největší pozornost, ale já vám dnes ukážu, že právě i mladší brácha může vystoupit ze stínu a opravdu zazářit. Vítejte u recenze Samsung Galaxy A34 5G.

Zobrazit celý článek

Recenze Samsung Galaxy A54 5G: Zvládne konkurenční výzvy?

Petr Hudec | 22.03.2023
Recenze Samsung Galaxy A54 5G: Zvládne konkurenční výzvy?

Samsung Galaxy A54 5G je po rodině Galaxy S23 druhým nejdůležitějším telefonem korejského výrobce. V roce 2023 nejspíše pro Samsung obzvláště důležitým, protože se Samsung rozhodl povýšit design celé série A, v čele s dnešní Galaxy A54 5G, na vyšší úroveň. Na úroveň Galaxy S23, tak se pojďte doz...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.