info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

4 „otravné“ funkce, které můžete deaktivovat na Samsungu

Pořídili jste si nový Samsung telefon a systém na vás vyhazuje funkce, které víte, že nevyužijete? Občas se překliknete a váš telefon vám rovnou nabídne svého asistenta? Že tuto situaci dobře znáte? V dnešním článku se podíváme, jak si tyto defaultně nastavené fíčurky přizpůsobit podle vaší potřeby.

4 „otravné“ funkce, které můžete deaktivovat na Samsungu

Konkrétně se podíváme na zub funkcím, jako jsou Tlačítka Navigačního panelu, Bixby, Panel rychlého spuštění a Samsung Free.

Možná je znáte a přijdou vám užitečné. Možná je vůbec neřešíte. Každopádně jsem přesvědčená, že je skvělé tyto funkce znát. A ať už jste fanoušci „áček“ (např. Galaxy A52s 5G, Galaxy A53 5G) nebo S-generace (S22, S22 Ultra, S22+) či jiných modelů Samsung, budete vědět v případě potřeby, jak si s jejich nastavením poradit!

Sama tyto funkce vnímám při běžném používání jako nadbytečné, někdy až skutečně otravné. Naštěstí společnost Samsung žádné z těchto služeb/funkcí nikomu nenutí, takže je jen na samotných uživatelích, zda se je rozhodnou nadále užívat nebo ne.

(Všechny mé screenshoty v tomto článku jsem pořídila na Samsungu A33 5G, který běží na Androidu 12.)


Tlačítka Navigačního panelu

Samsung je jedinou značkou smartphonů, která tlačítko Zpět dole na tzv. hlavním panelu obrazovky má defaultně nastavené na pravé straně. Někomu tohle umístění nemusí vyhovovat. Dobrá zpráva ale je, že se to dá snadno změnit!

Přejdete do Nastavení> Displej> Navigační panel

Kliknutím na Navigační panel je možné vybrat, zda budete více používat tlačítka anebo gesta. V případě tlačítek, si můžete zvolit, na jaké straně tlačítko Zpět bude umístěno.

Tlačítka navigačního panelu

Tlačítka navigačního panelu

Bixby

V moderních modelech Samsungu se můžete potkat s asistentem, kterému výrobce dal jméno Bixby. Bohužel Samsung si pro tlačítko jeho „vzbuzení“ nevybral nic lepšího, než je tlačítko „Vypnutí telefonu“ (Power off).

Abyste si Bixbyho neustále nepřivolávali, stačí znovu zajít do Nastavení telefonu, sjet na Rozšířené funkce a v nich vybrat Boční tlačítko. Poté sjedete dolů a předposlední možnost vyberte Menu Vypnout.

A teď, jakmile kliknete na Power Off, můžete si být jistí, že oním tlačítkem nic jiného nespustíte. 😊

Samsung Bixby

Rozložení Panelu rychlého spuštění

Panel rychlého spuštění na Samsung telefonech se trochu odlišuje od jiných Android zařízení.

Obecně tento panel na Androidích smartphonech slouží pro upravení jasu displeje, zapnutí/vypnutí mobilních dat, rozsvícení svítilny a mnoho dalšího... Krátce řečeno máte díky němu velmi praktické pomůcky vždycky po ruce.

Rozvržení samotného panelu si rovněž máte možnost upravit podle svého.

Rozložení Panelu rychlého spuštění Samsung

Když sjedete prstem po obrazovce ze shora dolů, v pravém horním rohu obrazovky uvidíte tři tečky. Když na tyto tři tečky kliknete a zvolíte Roz. Pan. rych. Spuštění, objeví se před vámi následující nabídka:

Samsung ovládání jasu

Ovládání jasu

Tady si zvolíte, zda se ikona úpravy jasu zobrazí vždy, anebo pouze tehdy, když samotný panel stáhnete (rozbalíte) až dolů.

Tlačítka Ovládání zařízení a Výstup médií – zde je možné nastavit, zda Ovládání zařízení a Výstup médií se budou zobrazovat vždy, když je rozbalený panel spuštění, nebo vůbec nezobrazovat.

Na pořízených screenshotech vidíte rozbalený panel rychlého spuštění i s Ovládání zařízení a Výstup médií, tak i s Ovládání jasu. Na druhém screenshotu jsem si už nastavila, že pokud panel úplně nerozbalím, ani jedna z daných funkcí se mi nenabídne.

Tento trik vypadá jako skutečná maličkost. Ale dejme si ruku na srdce, kdo času od času nerozbaluje daný panel a diví se, že mu tam jedna z funkcí chybí nebo překáží? 😆


Samsung Free

Tato služba mi přijde v základu celkem praktická. Zahrnuje v sobě Zprávy ze světa, videa, podcasty, hry. Takže jakmile potřebujete jedinou službu na všechno, v Samsungu ji dostane v telefonu již od výrobce, a je opravdu zadarmo.

Zároveň ale, pokud patříte k typům lidí, kteří rádi zkouší třeba na podcasty, zprávy jiné aplikace (tzv. aplikace třetích stran) a mají své oblíbené, jež nehodlají měnit. Samsung Free můžete vnímat jako službu, která je ve vašem smartphonu navíc, a zbytečně vám vyskakuje na obrazovce.

Jak se k této službě vůbec dostanete? Na mém screenshotu vidíte dvě šipky. Jedna, která ukazuje k dolní části obrazovky. Tam stačí dlouze kliknout a domovská obrazovka se jakoby vzdálí. (Jak se dostat do rozhraní dom. obrazovky, jsem zpracovala v předchozím článku.)

A poté vidíte tu horní šipečku, která ukazuje doleva. Takže stačí si přetáhnout prstem doleva (přelistovat) po ploše, až se vám objeví následující nabídka viz screen. V ní můžete zaškrtnout, že Samsung Free deaktivujete. Tečka. Nebo deaktivujete Samsung Free a nahradíte ho Objevit od Googlu (Google Discover), který funguje na stejném principu.

Obě služby si můžete prohlédnout na přiložených screenshotech.
Závěrem

Všechny funkce, které jsme si ukázali, mohou mnozí z uživatelů vnímat jako drobnosti, které není nutné znát. Ale fanoušci moderních technologií a smartphonů obzvlášť dají jistě za pravdu, když napíšu, že právě v tomto odvětví na drobnostech často velmi záleží.

Řešíte tyto funkce na vašem Samsungu? Existuje nějaká funkce, která vám ve vašem telefonu vyloženě vadí, nebo naopak, kterou vnímáte jako užitečnou či zcela jedinečnou? Budeme rádi, když nám o tom napíšete např. na našich sociálních sítích nebo na našem Youtube kanále!
 

Navštivte náš Huramobil YouTube kanál

Novinky na e-mail...Další podobné články

TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 14.11.2022
TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Dnes jdeme do finále uceleného výběru mobilů do určité částky, ale nebojte, ještě vás čekají výběry a to nejlepší z Black Friday nabídek, nejlepší sluchátka, gadgety, tipy na vánoční dárky. Pokud tedy hledáte inspiraci, nezapomeňte náš blog navštěvovat pravidelně, abyste o žádné další články nepř...

Zobrazit celý článek

TOP 5 mobilů do 10 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 03.11.2022
TOP 5 mobilů do 10 000 Kč [Vánoce 2022]

Hezký den všem milovníkům krásných telefonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Dnes se spolu podíváme na nej smartphony, které jsem vybral do 10 tisíc korun. Pokud ovšem hledáte levnější variantu, níže vám přikládám odkazy na předchozí díly do 3 000 Kč, 5 000 Kč a 7 000 Kč. Pokud naopak míříte vý...

Zobrazit celý článek

TOP 5 mobilů do 7 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 01.11.2022
TOP 5 mobilů do 7 000 Kč [Vánoce 2022]

Vítám vás u dalšího dílu seriálu TOP 5 telefonů. Máme za sebou videa do 3 a 5 tisíc korun a dnes se spolu podíváme zase o kousek dál.

Zobrazit celý článek

TOP 5 mobilů do 5 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 28.10.2022
TOP 5 mobilů do 5 000 Kč [Vánoce 2022]

Vítám vás u dalšího dílu seriálu TOP 5 telefonů. Minulý díl se týkal úplně nejzákladnějších telefonů do 3 tisíc korun a byl hlavně pro ty, kdo chtějí nejlevnější smartphone. Většinou šlo o starší modely, které se výrobcům již dávno zaplatily a jejich cena mohla spadnout až na hranici výrobních ná...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.