info
info
Dle výrobce...
Dle OS...

Recenze Oneplus 7T: Skvělý telefon, až na ten foťák

Oneplus 7T konečně dorazil do naší redakce a musím říct, že jsem se na něj těšil jak sáňky na zimu. Jeho příchod není tak úplně pochopitelný, protože Oneplus 7 Oneplus 7 Pro jsou pořád velmi dobré a atraktivní modely, ale přece jen 7T své opodstatnění rozhodně najde.

Recenze Oneplus 7T: Skvělý telefon, až na ten foťák

Zařazení a displej

Oneplus 7T sedí někde na půl cesty mezi na jaře představenými telefony Oneplus 7 a Oneplus 7 Pro. Poměrně často přirovnáváme telefony k autům, takže dnes recenzovaný Oneplus 7T je taková Škoda Octavia, která si své místo našla přesně mezí Fabií a Superbem. Už je přece jen větší, ale ne zas tolik jako Superb. Ze Superbu si bere hodně vlastností, ale ty nejprémiovější nechává výhradně ve vyšší třídě. Zkrátka a dobře, 7T je takový mix, který je ale po čertech dobře seskládán. Největší plus, pro které si tento telefon bezesporu zamilujete je nádherný 90Hz Amoled displej.

Nejlíp se dá popsat asi tak, že je to něco, co vám nechybělo, dokud jste to nezažili. Displej je jednoduše skvělý a I když některé zahraniční recenze říkají, že není tak dokonalý jako u 7T Pro, já za sebe můžu říct, že kdyby v podobné cenové kategorii měly všechny telefony takto skvělý displej, pro kritiku by asi nebylo moc místa.

Nemá sice tak velké rozlišení, jako je u 7 Pročka, ale pořád má 1080p, což mi přijde naprosto dostatečné při velikosti 6,5” a svítivost přes 740 nitů pak zajistí skvělou čitelnost na sluníčku. Nenápadně působí i kapkovitý výřez na selfie kamerku v horní části, který je fajn a opravdu si jej ani nevšimnete. Kamerku sice můžete použít i na odemykání obličejem, ale protože jde poměrně lehce ošálit, je lepší vsadit na integrovanou čtečku otisků prstů přímo v displeji. Ta je mimochodem jedna z nejrychlejších a nejspolehlivějších, co jsem za poslední dobu viděl. 90Hz displej je samozřejmě také jeden z největších žroutů energie a tak poměrně zamrzí, že zde bohužel nenajdete Always On. Ambientní displej k dispozici ovšem je, takže při zvednutí telefonu nebo klepnutím na displej se ukážou hodiny a notifikace.

Baterie a rychlé nabíjení

V dnešní době už se dá považovat u takto velkých telefonů 4000mAh baterie jako standard. 3800mAh baterka tím pádem je lehký podprůměr a ve spojení s 90Hz displejem se vám snadno může stat, že energie dojde poměrně brzo. Při velké zátěži je to prostě jednodenní telefon, ale hodně záleží, co budete přesně dělat. A když se vrátím k těm autům, je to přesně jako se spotřebou. Buď pojedete po dálnici stovkou nebo hodíte cihlu na plyn a při rychlosti 200km/h může být spotřeba klidně dvojnásobná. Já jsem se při normálním používání dostal k jednodenní výdrži a večer mi ještě 15% zbývalo.

Důležité je ovšem zmínit, že Oneplus tak trochu změní váš pohled na výdrž díky celkovému systému nabíjení nazvané Warp Charge 30T. To písmeno T v názvu je vylepšení ješte původního 30W nabíjení, které díky změně v chemickém složení baterie dovolí telefon nabíjet plným výkonem delší dobu. Stačí tedy kdykoli v průběhu dne telefon zapnout na nabíječku a rázem získáte během pár minut desítky procent energie zpět.

Vysoká kvalita zpracování

Co musím na Oneplus 7T vyloženě pochválit je celková kvalita zpracování. Tohle je prostě špičková úroveň. Povrch zad je takový decentně matný a přitom trochu lesklý. Z dálky tak telefon nevypadá vůbec opatlaný, to až v momentě, kdy přijdete trochu blíž. Na druhou stranu jej ale očistíte daleko snáž než sklo nebo různé druhy plastových krytů. Kamera foťáků vystupuje mírně nad povrch a svým designem asi nejvíc připomíná staré dobré Lumie nebo do nedávna ještě telefony Motorola. Dvě věci ovšem musím jednoznačně pochválit. Boční přepínač na ztlumení po vzoru iPhonů má zde 3 polohy, zapnuto, vibrace, vypnuto a samotný mechanismus, jak přepínač krásně klouže, to se snad ani nedá popsat. Hrozně mě baví s jakými detaily si Oneplus dokáže vyhrát. Detaily, které na první pohled nejsou vidět, ale z dlouhodobého hlediska je opravdu oceníte.

No a tou druhou věcí je haptická odezva vibračního motorku. Dost často se setkávám s tím, že výrobci dávají do svých telefonů jakýkoli motorek, jen aby si odškrtli, že tu je. Ten pak divně rezonuje, vibrace se přenášejí do vrzajících krytů a tak dále. Ve Oneplus 7T je ale absolutně jeden z nejlepších a decentně vibrujících motorků, které jsem kdy zažil. Prostě paráda. Po konstrukční stránce mi tu zkrátka nic nechybí i když IP certifikace nebo jack na 3,5mm by se hodily. O Oneplus se dlouhodobě říká, že je vodotěšný, že Oneplus pouze šetří peníze za drahý certifikační proces, který by prodražil cenu a tak dále, jedno je však jisté, rozhodně s ním nikam plavat nechoďte a chovejte se k němu, jako když by vodotěsný nebyl. A že vám bude fungovat i po volání v dešti nebo náhodném pádu do záchoda? Super.

Bohatá výbava

Výbava Oneplus 7T je naprosto nekompromisní a z Oneplus 7 Pro si 7T bere Snapdragon 855+, který je momentálně nejrychlejším Android procesorem na trhu, minimálně do doby než přijde jiný výrobce s 865tkou představenou tento týden. 12GB ramky z Pročka se zmenšilo na 8 GB u tohoto telefonu, což je pořád ovšem velký nadstandard v této cenové kategorii. K dispozici je pak na výběr mezi 128GB a 256GB úložištěm, ale důležitý je ještě jeden parametr za tím a to je UFS 3.0. Pokud nevíte, co to je, je to rychlost úložiště. Něco jako u počítače USB 2.0 nebo 3.0. A jestli ani tohle nevíte co je, tak ty rychlejší USB v počítači jsou ta modrá a jestli máte USB disk také s modrou koncovkou, tak jí určitě zapojte do modrého konektoru. Uvidíte ten dramatický nárůst v kopírování, až si budete přenášet třeba nějaké filmy z uložto. A právě ve Oneplus 7T prostě načítání aplikací běhá rychleji, systém běhá rychleji aplikace se instalují rychleji. Oproti telefonům, které UFS 3.0 nemají rozhodně rozdíl pocítíte.

Pokud jste honiči bodů v Antutu benchmarku, vyvrcholení zažijete při  zobrazení výsledků. Můj test doběhl na 485 000 bodů, což je stejně daleko víc, než kdy většina lidí využije. Samozřejmostí je tak běh na plné detaily her jako je Asphalt 14 nebo Fortnite 18. Po softwarové stránce je Oneplus potřeba pochválit také. Systémem je Android 10 v tak čistém provedení, že Oneplus byl po Pixelech snad prvním výrobcem, který aktualizoval své starší portfolio na Android 10. O takových rychlostech se vám může u mnoha jiných výrobců jen zdát. A chvála pokračuje, stereo reproduktory jsou opět jedny z nejlepších, které můžete ve své kategorii dostat a ani na nejvyšší hlasitost neslyšíte žádné vady nebo zkreslení. Stejně jak je na výborné úrovni i kvalita při telefonování. Jak já, tak druhá strana slyšela vše krásně čistě.

Ale co ty foťáky?

Tak a teď jdeme konečně na foťáky. Na zadní straně je trio čoček v podobě 48MP hlavního, 12MP teleobjektivu a 16MP šíra. Oneplus vám dokonce nad čočkami dává přepočet i na ekvivalent klasických objektivů v podobě 17, 26 a 51mm. Aplikace kamery se od posledních verzí moc nezměnila, ale s Androidem 10 došlo na pár vylepšení třeba v podobě portrétního režimu i přes zoomový objektiv, což rozhodně dává smysl pro přirozenější Bokeh efekt. Jdeme teď už ale na kvalitu samotných fotek. Za denního osvětlení jsou fotky z hlavního foťáku pěkné, s dobrým dynamickým rozsahem, ovšem poměrně často jsou fotky relativně měkké. Pokud zazoomujete na nějakém kvalitnějším monitoru do 100% velikosti fotky, jistě si ztráty kvality všimnete také. U zoomového foťáku je situace velmi podobná. Na první pohled všechno vypadá velmi dobře, na 90Hz displeji ještě líp, ale při přenosu do počítače už je to slabší.

Dost často dochází k posuvu barev oproti hlavnímu foťáku, dost často foťák buď přeexponovává nebo zapne HDR a přetuní fotku moc výrazně a při slabším osvětlení Bokeh nevypadá vůbec dobře kvůli nutnosti automaticky zvedat citlivost na světlo. U širokoúhlého objektivu maximálně cením, že disponuje autofocusem, což skvěle využijete při makro režimu a za to rozhodně palec nahoru. Aspoň vidíte, že dedikované makro objektivy nejsou u telefonů potřeba. Horší už je to s kvalitou fotky, kde je šum ve fotce vidět často i  za denního osvětlení. Tady ovšem oceníte vůbec tu možnost širokého úhlu záběru společně s makrem a když vezmu v úvahu fakt, že širokoúhlé foťáky svou kvalitou nejsou žádným ternem u většiny telefonů, jsem s ním kvůli tomu autofocusu i celkem spokojen. Při nočním režimu máte k dispozici hlavní nebo širokoúhlý foťák a fotky vypadají velmi dobře.

Až bych možná řekl, že kolikrát mi přišly noční fotky hezčí než ty denní. Noční režim rozhodně odvede svou práci a dynamický rozsah se projeví hlavně v kontrastech mezi neonovými nápisy a tmavšími plochami. Výraznější vadou na kráse nočního režimu je snad tak jedině opět šum v tmavých plochách. Abyste rozuměli, noční režim chválím, ale Huawei, Apple nebo Pixel jsou stále lepšími telefony. U selfie kamerky jsem zrovna nad kvalitou nejásal. Častý problém s ostřením a přepalem tu prostě je, ale jak víte, já si na selfiečka moc nepotrpím a kdyby tady žádná přední kamera nebyla, vlastně by mi to vůbec nevadilo. Video umí natáčet Oneplus 7T na hlavní kameru až ve 4K při 60 snímcích za vteřinu. Celkově jsem byl s videem velmi spokojený, dynamický rozsah velmi slušný, detaily jak by smet, jen občas byly záběry trochu moc přesaturované a šum v tmavých plochách večer je jasně vidět.

Stojí za koupi?

Oneplus 7T je za svých necelých 16 000 korun velmi dobrý telefon a důstojný konkurent pro všechny zavedené značky. Jeho přímým konkurentem tak mohou být telefony jako Honor 20 Pro, Huawei P30, Zenfone 6, ale i třeba Galaxy S10. Každý z těchto telefonů má samozřejmě svá pozitiva i negativa. Oneplus 7T vyniká hlavně v 90Hz displeji, rychlém nabíjení, skvělou konstrukční kvalitou, příkladnou softwarovou podporou nebo nejrychlejším procesorem na trhu. Má však i svá negativa. Především je to v porovnání se svou stejně drahou konkurencí horší foťák, chybějící 3,5mm jack, absence voděodolnosti nebo třeba oproti Mi 9T Pro nebo Zenfonu 6 výřez v displeji. Co někdo ocení, jinému je jedno, proto univerzální doporučení neexistuje.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze Realme X50 Pro 5G: Nabušené parametry nejsou všechno!

Petr Hudec | 27.05.2020
Recenze Realme X50 Pro 5G: Nabušené parametry nejsou všechno!

Znáte značku Realme? Ti z vás, kteří se v mobilech orientují určitě ano. Ostatní určitě o Realme v životě ani neslyšeli. Tato značka vstoupila na český trh loni před Vánoci jako velká voda a jak rychle přišla a psalo se o ní všude, po chvíli vymizela a nikdo si na ní ani nevzpomněl. Teď ovšem při...

Zobrazit celý článek

Představení OnePlus 8 Pro: Bude stačit na konkurenci?

Petr Hudec | 15.04.2020
Představení OnePlus 8 Pro: Bude stačit na konkurenci?

Poslední mohykán budgetových vlajek padl a OnePlus se oficiálně zařadilo po boku značek Apple, Samsung, Huawei a Xiaomi do impéria, kde si za high-endový model zaplatíte sakra velké peníze. Sice by se měly ještě odhalit nové Honory, ovšem samozřejmě bez služeb Google, takže nakonec asi jedinou „b...

Zobrazit celý článek

Recenze Garmin Fénix 6X Pro: Nejlepší chytré hodinky!

Petr Hudec | 25.05.2020
Recenze Garmin Fénix 6X Pro: Nejlepší chytré hodinky!

Už asi měsíc a půl nosím na ruce jedny hodně zajímavé hodinky a není snad video nebo live stream, aby se mě někdo nezeptal, co to je za zač. No a protože vás zajímá za co jsem vyměnil Apple Watch, dneska vám prozradím, že na ruce nosím Garmin Fenix 6X Pro.

Zobrazit celý článek

Výběr těch nejlepších telefonů do 20 tisíc korun

Petr Hudec | 17.04.2019
Výběr těch nejlepších telefonů do 20 tisíc korun

Opět pro vás máme výběr TOP 5 telefonů. Tentokrát do 20 tisíc korun. Které telefony se probojovaly do tohoto výběru? Podívejte se v následujícím článku.

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.