info
info

Zjistěte od designerů Sony, jak se navrhují nové Xperie a jaké má Sony plány do budoucna

Občas je zajímavé nahlédnout také do zákulisí tvoření smartphonů a nejen hodnotit hotové produkty. Spousta rozhodnutí výrobců se nám líbit nemusí, ale přesto je fascinující zjistit, co je k daným rozhodnutím vůbec vedlo. Právě takové upřímné vysvětlení často nedostaneme, a proto je nutné ocenit otevřenost hlavních designérů telefonů Sony Xperia, kteří poskytli ve speciálním rozhovoru spoustu zajímavých postřehů z vývoje telefonů pro tohoto japonského výrobce.

Zjistěte od designerů Sony, jak se navrhují nové Xperie a jaké má Sony plány do budoucna

Designeři Sony se podle všeho obávají nejen současné evoluce designu smartphonů, ale především změn, které by jejich zákazníky čekali, pokud by jim podlehli. Dle nich je většina telefonů na trhu stejných, a proto mají být telefony Xperia jiné a vynikat. Nedávné změny vlajkových Xperií toho mohou být důkazem. Zároveň se však nebojí přidávat stále nové a především smysluplné funkce. 

Kupříkladu nové natáčení 4K HDR videí se přidalo kvůli tomu, že nejen vlastní telefon Xperia XZ2 Premium má 4K HDR displej, ale také kvůli tomu, že stále více lidí má monitory a televize s těmito parametry. Sony tedy chce, aby vaše videa vypadaly vždy co nejlépe. Zajímavostí je, že HDR natáčení byla díky svému fotoaparátu prý schopna už loňská Xperia XZ Premium, ale procesor to nedovoloval. Dalším zajímavým faktem je také skutečnost, že Sony rozděluje vývoj nových funkcí a vlastností telefonů na užitečnézábavné inovace. Právě 4K HDR video patří tedy mezi užitečné, zatímco zpomalené záběry v 960 FPS patří mezi zábavu.  

Společnost také již delší dobu zkoumá možnosti duálních fotoaparátů, ale až do Xperie XZ2 Premium spoléhala pouze na jeden senzor. Důvodem byl důraz na vývoj větších senzorů (1/2,3") a zlepšení obrazového procesoru BIONZ. Právě XZ2 Premium je první smartphonem s duálním Motion Eye fotoaparátem, který má dva 1/2,3" senzory (jeden barevný a druhý černobílý). Díky tomu mohlo Sony zvýšit maximální hodnotu ISO na 51200, díky čemuž je snazší zachytit i za špatných podmínek rychle se pohybující objekty. 

Dlouho si také celý internet utahoval ze Sony kvůli obřím rámečkům kolem displeje, o čemž se designeři rovněž rozpovídali. Sony je rozhodně odhodláno ztenčovat rámečky, jak už společnost dokázala s letošními vlajkovými modely. Rámečky se budou zmenšovat v každém směru, ale nejvíce se prý soustředí na minimalizaci těch bočních. Důvodem, proč mají některé nové telefony protáhlý poměr displej 18:9 a jiné tradiční poměr 16:9 je přitom filozofie společnosti.  

Displej musí dávat smysl vzhledem k primárnímu určení zařízení. Telefony s protáhlým 18:9 displejem jsou podle Sony lepší komunikátory a nástroje pro každodenní používání. Naopak zařízení s poměrem displeje 16:9 jsou určena pro multimédia, jelikož se Sony nelíbí myšlenka, že multimediální zařízení by mělo při přehrávání videa po stranách nevzhledné černé pruhy, s čímž nelze než souhlasit.  

Zároveň jsme dostali také odpověď na otázku, zda Sony pracuje na skutečně bezrámečkovém telefonu. Designeři prý přicházejí s různými návrhy bezrámečkových konstrukcí, ale Sony prý zatím není ochotné vzdát se lepší ergonomie zařízení jen kvůli rámečkům. Nemluvě o tom, že by Sony muselo řešit také přestěhování přední kamerky a zejména dvou reproduktorů u vlajkových modelů, který se japonský výrobce zatím nehodlá zbavit.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Jiskra střední třídy vivo X80 Lite

Kateřina Červená | 23.09.2022
Jiskra střední třídy vivo X80 Lite

X80 Lite je originální mobilní kousek střední třídy z produkce značky vivo. Nabízí zcela unikátní úpravu zad, šetrný procesor, 50Mpx selfie fotoaparát s automatickým ostřením. Jaký telefon je vám prozradí dnešní první pohled.

Zobrazit celý článek

Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact - první telefony na českém trhu se Snapdragony 845!

Petr | 28.04.2018
Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact - první telefony na českém trhu se Snapdragony 845!

Zajímají vás v roce 2018 ještě mobilní telefony Sony? Značka, která má v mobilech strastiplnou historii. Většina z vás asi pravděpodobně řekne NE, ale to jste ještě neviděli novou XZ2 a její zmenšenou variantu Compact. Můj první mobil byl kdysi dávno v pravěku model CMD-X1000 a proto mám ke značc...

Zobrazit celý článek

Prémiová sluchátka k špičkovému telefonu zdarma! Kompaktní Sony Xperia 5 IV je tady!

Kateřina Červená | 12.09.2022
Prémiová sluchátka k špičkovému telefonu zdarma! Kompaktní Sony Xperia 5 IV je tady!

Dnešním dnem startují předobjednávky nového modelu Sony Xperia 5 IV 5G v barvě černé, bílé a zelené. S telefonem získáte navíc sluchátka Sony WFLS900 LinkBuds S v černé barvě v hodnotě 4 499 Kč. Akce poběží do 1.10.2022 nebo do vyprodání zásob.

Zobrazit celý článek

Takto fotí vivo X80 Lite: Podívejte se na sérii fotek z Prahy

Kateřina Červená | 22.09.2022
Takto fotí vivo X80 Lite: Podívejte se na sérii fotek z Prahy

Podívejte se, jak fotí 64Mpx fotoaparát během dne i ve zhoršených světelných podmínkách. Vyzkoušeli jsme také selfie kamerku, superširokoúhlý objektiv či makro.

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.