info
info

Zjistěte od designerů Sony, jak se navrhují nové Xperie a jaké má Sony plány do budoucna

Občas je zajímavé nahlédnout také do zákulisí tvoření smartphonů a nejen hodnotit hotové produkty. Spousta rozhodnutí výrobců se nám líbit nemusí, ale přesto je fascinující zjistit, co je k daným rozhodnutím vůbec vedlo. Právě takové upřímné vysvětlení často nedostaneme, a proto je nutné ocenit otevřenost hlavních designérů telefonů Sony Xperia, kteří poskytli ve speciálním rozhovoru spoustu zajímavých postřehů z vývoje telefonů pro tohoto japonského výrobce.

Zjistěte od designerů Sony, jak se navrhují nové Xperie a jaké má Sony plány do budoucna

Designeři Sony se podle všeho obávají nejen současné evoluce designu smartphonů, ale především změn, které by jejich zákazníky čekali, pokud by jim podlehli. Dle nich je většina telefonů na trhu stejných, a proto mají být telefony Xperia jiné a vynikat. Nedávné změny vlajkových Xperií toho mohou být důkazem. Zároveň se však nebojí přidávat stále nové a především smysluplné funkce. 

Kupříkladu nové natáčení 4K HDR videí se přidalo kvůli tomu, že nejen vlastní telefon Xperia XZ2 Premium má 4K HDR displej, ale také kvůli tomu, že stále více lidí má monitory a televize s těmito parametry. Sony tedy chce, aby vaše videa vypadaly vždy co nejlépe. Zajímavostí je, že HDR natáčení byla díky svému fotoaparátu prý schopna už loňská Xperia XZ Premium, ale procesor to nedovoloval. Dalším zajímavým faktem je také skutečnost, že Sony rozděluje vývoj nových funkcí a vlastností telefonů na užitečnézábavné inovace. Právě 4K HDR video patří tedy mezi užitečné, zatímco zpomalené záběry v 960 FPS patří mezi zábavu.  

Společnost také již delší dobu zkoumá možnosti duálních fotoaparátů, ale až do Xperie XZ2 Premium spoléhala pouze na jeden senzor. Důvodem byl důraz na vývoj větších senzorů (1/2,3") a zlepšení obrazového procesoru BIONZ. Právě XZ2 Premium je první smartphonem s duálním Motion Eye fotoaparátem, který má dva 1/2,3" senzory (jeden barevný a druhý černobílý). Díky tomu mohlo Sony zvýšit maximální hodnotu ISO na 51200, díky čemuž je snazší zachytit i za špatných podmínek rychle se pohybující objekty. 

Dlouho si také celý internet utahoval ze Sony kvůli obřím rámečkům kolem displeje, o čemž se designeři rovněž rozpovídali. Sony je rozhodně odhodláno ztenčovat rámečky, jak už společnost dokázala s letošními vlajkovými modely. Rámečky se budou zmenšovat v každém směru, ale nejvíce se prý soustředí na minimalizaci těch bočních. Důvodem, proč mají některé nové telefony protáhlý poměr displej 18:9 a jiné tradiční poměr 16:9 je přitom filozofie společnosti.  

Displej musí dávat smysl vzhledem k primárnímu určení zařízení. Telefony s protáhlým 18:9 displejem jsou podle Sony lepší komunikátory a nástroje pro každodenní používání. Naopak zařízení s poměrem displeje 16:9 jsou určena pro multimédia, jelikož se Sony nelíbí myšlenka, že multimediální zařízení by mělo při přehrávání videa po stranách nevzhledné černé pruhy, s čímž nelze než souhlasit.  

Zároveň jsme dostali také odpověď na otázku, zda Sony pracuje na skutečně bezrámečkovém telefonu. Designeři prý přicházejí s různými návrhy bezrámečkových konstrukcí, ale Sony prý zatím není ochotné vzdát se lepší ergonomie zařízení jen kvůli rámečkům. Nemluvě o tom, že by Sony muselo řešit také přestěhování přední kamerky a zejména dvou reproduktorů u vlajkových modelů, který se japonský výrobce zatím nehodlá zbavit.

Novinky na e-mail...Další podobné články

V rámci předprodeje získáte k Sony Xperia 10 IV 5G zdarma bezdrátová sluchátka

Kateřina Červená | 23.05.2022
V rámci předprodeje získáte k Sony Xperia 10 IV 5G zdarma bezdrátová sluchátka

Dnešním dnem startují předobjednávky nového modelu Sony Xperia 10 IV 5G v barvě černé, bílé, mátově zelené a levandulově fialové. S telefonem získáte navíc sluchátka WF-C500 v černé barvě.

Zobrazit celý článek

Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact - první telefony na českém trhu se Snapdragony 845!

Petr | 28.04.2018
Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact - první telefony na českém trhu se Snapdragony 845!

Zajímají vás v roce 2018 ještě mobilní telefony Sony? Značka, která má v mobilech strastiplnou historii. Většina z vás asi pravděpodobně řekne NE, ale to jste ještě neviděli novou XZ2 a její zmenšenou variantu Compact. Můj první mobil byl kdysi dávno v pravěku model CMD-X1000 a proto mám ke značc...

Zobrazit celý článek

Sony Xperia 1 IV 5G míří na český trh. Zdarma k ní dostanete špičková sluchátka Sony WH-1000XM4

Kateřina Červená | 22.05.2022
Sony Xperia 1 IV 5G míří na český trh. Zdarma k ní dostanete špičková sluchátka Sony WH-1000XM4

Sony Xperia 1 IV konečně míří na český trh. Nejnovější vlajkovou loď od Sony si můžete od dnešního dne předobjednat a jako dárek k ní dostanete špičková sluchátka Sony v hodnotě 8 tisíc korun.

Zobrazit celý článek

Recenze HUAWEI WATCH GT 3 Pro: Brilantní šperk, který zaujme

Petr Hudec | 18.05.2022
Recenze HUAWEI WATCH GT 3 Pro: Brilantní šperk, který zaujme

Musím se přiznat, že hodinky od Huawei jsem měl vždy hrozně rád. Snoubila se v nich totiž elegance s úchvatným designem, ušlechtilými materiály a kupodivu softwarem, který patřil vždy mezi špičku a prakticky jediným konkurentem pro Huawei je dnes v hodinkách pouze Samsung. Ano, můžete mít Apple W...

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.