info
info
Dle výrobce...
Dle OS...

Zjistěte od designerů Sony, jak se navrhují nové Xperie a jaké má Sony plány do budoucna

Občas je zajímavé nahlédnout také do zákulisí tvoření smartphonů a nejen hodnotit hotové produkty. Spousta rozhodnutí výrobců se nám líbit nemusí, ale přesto je fascinující zjistit, co je k daným rozhodnutím vůbec vedlo. Právě takové upřímné vysvětlení často nedostaneme, a proto je nutné ocenit otevřenost hlavních designérů telefonů Sony Xperia, kteří poskytli ve speciálním rozhovoru spoustu zajímavých postřehů z vývoje telefonů pro tohoto japonského výrobce.

Zjistěte od designerů Sony, jak se navrhují nové Xperie a jaké má Sony plány do budoucna

Designeři Sony se podle všeho obávají nejen současné evoluce designu smartphonů, ale především změn, které by jejich zákazníky čekali, pokud by jim podlehli. Dle nich je většina telefonů na trhu stejných, a proto mají být telefony Xperia jiné a vynikat. Nedávné změny vlajkových Xperií toho mohou být důkazem. Zároveň se však nebojí přidávat stále nové a především smysluplné funkce. 

Kupříkladu nové natáčení 4K HDR videí se přidalo kvůli tomu, že nejen vlastní telefon Xperia XZ2 Premium má 4K HDR displej, ale také kvůli tomu, že stále více lidí má monitory a televize s těmito parametry. Sony tedy chce, aby vaše videa vypadaly vždy co nejlépe. Zajímavostí je, že HDR natáčení byla díky svému fotoaparátu prý schopna už loňská Xperia XZ Premium, ale procesor to nedovoloval. Dalším zajímavým faktem je také skutečnost, že Sony rozděluje vývoj nových funkcí a vlastností telefonů na užitečnézábavné inovace. Právě 4K HDR video patří tedy mezi užitečné, zatímco zpomalené záběry v 960 FPS patří mezi zábavu.  

Společnost také již delší dobu zkoumá možnosti duálních fotoaparátů, ale až do Xperie XZ2 Premium spoléhala pouze na jeden senzor. Důvodem byl důraz na vývoj větších senzorů (1/2,3") a zlepšení obrazového procesoru BIONZ. Právě XZ2 Premium je první smartphonem s duálním Motion Eye fotoaparátem, který má dva 1/2,3" senzory (jeden barevný a druhý černobílý). Díky tomu mohlo Sony zvýšit maximální hodnotu ISO na 51200, díky čemuž je snazší zachytit i za špatných podmínek rychle se pohybující objekty. 

Dlouho si také celý internet utahoval ze Sony kvůli obřím rámečkům kolem displeje, o čemž se designeři rovněž rozpovídali. Sony je rozhodně odhodláno ztenčovat rámečky, jak už společnost dokázala s letošními vlajkovými modely. Rámečky se budou zmenšovat v každém směru, ale nejvíce se prý soustředí na minimalizaci těch bočních. Důvodem, proč mají některé nové telefony protáhlý poměr displej 18:9 a jiné tradiční poměr 16:9 je přitom filozofie společnosti.  

Displej musí dávat smysl vzhledem k primárnímu určení zařízení. Telefony s protáhlým 18:9 displejem jsou podle Sony lepší komunikátory a nástroje pro každodenní používání. Naopak zařízení s poměrem displeje 16:9 jsou určena pro multimédia, jelikož se Sony nelíbí myšlenka, že multimediální zařízení by mělo při přehrávání videa po stranách nevzhledné černé pruhy, s čímž nelze než souhlasit.  

Zároveň jsme dostali také odpověď na otázku, zda Sony pracuje na skutečně bezrámečkovém telefonu. Designeři prý přicházejí s různými návrhy bezrámečkových konstrukcí, ale Sony prý zatím není ochotné vzdát se lepší ergonomie zařízení jen kvůli rámečkům. Nemluvě o tom, že by Sony muselo řešit také přestěhování přední kamerky a zejména dvou reproduktorů u vlajkových modelů, který se japonský výrobce zatím nehodlá zbavit.

Novinky na e-mail...Další podobné články

NOVINKA: Luxusní kolekce sluchátek Harman/Kardon Fly

Jakub Souček | 11.05.2020
NOVINKA: Luxusní kolekce sluchátek Harman/Kardon Fly

S bezdrátovými sluchátky to je jako s komiksy. Je jich tak velké množství, že nevíte, které si dřív vybrat. Naštěstí existují osvědčené značky a jejich modelové řady, které vás můžou málokdy zklamat. U značky Harman/Kardon ale máte jistotu, že jejich produkty jsou dokonale vyladěné nejen pro náro...

Zobrazit celý článek

Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact - první telefony na českém trhu se Snapdragony 845!

Petr | 28.04.2018
Sony Xperia XZ2 a XZ2 Compact - první telefony na českém trhu se Snapdragony 845!

Zajímají vás v roce 2018 ještě mobilní telefony Sony? Značka, která má v mobilech strastiplnou historii. Většina z vás asi pravděpodobně řekne NE, ale to jste ještě neviděli novou XZ2 a její zmenšenou variantu Compact. Můj první mobil byl kdysi dávno v pravěku model CMD-X1000 a proto mám ke značc...

Zobrazit celý článek

Recenze Sony WF-1000XM3 - Skvělé potlačení hluku

Petr Hudec | 27.07.2019
Recenze Sony WF-1000XM3 - Skvělé potlačení hluku

Značku Sony asi nemusím dlouho představovat. Výrobce televizí, playstationů, ale i skvělých audio systémů. Když jsem minule recenzoval jejich sluchátka přes hlavu s potlačením okolního hluku, byla to fakt bomba. Dnes mi dorazily na test tyhle pecky ze stejné modelové řady, které slibují to samé c...

Zobrazit celý článek

Samsung představil modely Galaxy A70 a A80. Jeden s vyjížděcí kamerou

Petr Hudec | 10.04.2019
Samsung představil modely Galaxy A70 a A80. Jeden s vyjížděcí kamerou

Poté, co Samsungu několikrát uniklo v loňském roce prvenství v uvedení některých technologií, rozhodl se uvádět novinky co nejrychleji to bude možné. Důkazem jsou právě dnes představeny mobilní telefon Galaxy A70 a A80.

Zobrazit celý článek
Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.