info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

Vývoj fotoaparátu v mobilu

Mobilní telefony zastoupily velkou spoustu zařízení, které jsme dříve používali zvlášť. V jednom chytrém zařízení tak máme GPS navigaci, MP3 přehrávač a fotoaparát. Právě na vývoj fotomobilů se dnes podíváme.

Vývoj fotoaparátu v mobilu

Zpět do historie 
První mobilní telefon spatřil světlo světa v roce 1983, naopak první digitální kamera byla vyrobena dokonce o 8 let dříve v roce 1975. Ale i tak trvalo dlouhých 17 let, než se spojily mobily a fotoaparáty, a daly tak vzniknout nové světové mánii.
 
V roce 2000 byly na trh uvedeny rovnou dva telefony s fotoaparátem. Za ten úplně první mobil se považuje J-SH04 od společnosti Sharp. Byl představen v listopadu jako první komerčně prodávaný telefon s fotoaparátem. Ten byl umístěný na zadní straně a měl rozlišení pouhých 0,11Mpx, fotografie se ukládaly na úložiště o velikosti 0,2MB a mohli jste si je zobrazit na barevném displeji s 256 barvami. Telefon měl dokonce vedle fotoaparátu malé zrcátko pro focení selfie. 

Vývoj fotoaparátu v mobilu

Tím druhým telefonem byl Samsung s názvem SCH-V200, který byl představen v červnu roku 2000. Disponoval zadním fotoaparátem s rozlišením 0,35MPx, fotografie se ukládaly na úložiště o velikosti 1MB, kam se vešlo až 26 fotografií. Od té doby se Samsung snažil své mobily vylepšovat, a tak v roce 2002 představil první telefon SCH-X590 se selfie kamerou. Ta byla rotující a umožňovala pouhým pohybem vyfotit selfie i normální fotky. Bohužel se žádný z těchto telefonů u nás nikdy neprodával. 

Vývoj fotoaparátu v mobilu

My jsme si museli na první mobil s fotoaparátem počkat do roku 2002, kdy se začala prodávat vysouvací Nokia 7650. Ta disponovala integrovanou digitální kamerou s rozlišením 640x480 bodů. Ovšem na trhu nezůstala dlouho sama a následovaly ji další telefony s fotoaparátem. V roce 2004 se pak v ČR začal prodávat první mobil s megapixelovým fotoaparátem a nebyl to nikdo jiný než Nokia 7610. Po ní v roce 2005 nastupuje první dvoumegapixelový telefon Sony Ericsson K750, který se považuje za začátek kvalitních fotoaparátů. 

Vývoj fotoaparátu v mobilu

Rok 2007 byl pro mobilní svět zlomový. Na trh vstoupila Nokia N95 s 5MPx fotoaparátem a optikou Carl Zeiss. Hlavní ale bylo představení úplně prvního iPhone s 2MPx fotoaparátem. 

Jak se zvyšovaly roky, zvyšovalo se také rozlišení fotoaparátů a jejich megapixely, výrobci tak přicházeli se stále lepšími a lepšími telefony. Roku 2008 se uživatelé dočkali prvního mobilu s 8MPx fotoaparátem, kterým byl Samsung i8510. Pak již následovaly roky modelové řady Galaxy S. Kdy první model Galaxy S začínal na 5MPx a nyní má jejich nejnovější vlajková loď Galaxy S8 12MPx.

Vývoj fotoaparátu v mobilu

Současnost
V současné době je fotografování mobilním telefonem mnohem častější než používání digitálních fotoaparátů. Mobilní telefony máme totiž pořád při ruce, a také nahrávání a sdílení fotek na internetu a sociálních sítích je velice jednoduché a rychlé. Za jeden z nejlepších se považuje Huawei P10, který má opět výkonný duálním fotoaparát. První zadní fotoaparát má rozlišení 12MPx  a fotí barevné snímky a druhý má rozlišení 20MPx a fotí černobíle. Dalším telefonem se skvělým fotoaparátem je již zmiňovaný Samsung Galaxy S8, který má fotoaparát s rozlišením 12MPx. U Samsungu ještě chvilku zůstaneme, protože nás velice zaujala novinka Galaxy A5 2017, která se pyšní 16MPx zadním i předním fotoaparátem. To znamená, že můžete fotit selfie fotky v té nejlepší kvalitě! Nesmíme zapomenout ani na Apple iPhone 7, který nabídne 12MPx a opravdu líbivé fotografie. 
 

Vývoj fotoaparátu v mobilu

Novinky na e-mail...Další podobné články

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.