info
info

Recenze sluchátek Huawei Freelace a Huawei s potlačením hluku

Už si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy testoval sluchátka. Dnes tu mám naopak rovnou dvoje, první jsou drátová, ale s aktivním potlačením okolního hluku a ty druhá naopak bezdrátová s potlačením větru. Tak se pojďte mrknout, jaké jsou.

Recenze sluchátek Huawei Freelace a Huawei s potlačením hluku

Huawei s aktivním potlačením hluku

Oboje sluchátka nám zapůjčila firma Huawei, která si prochází svým nejtěžším obdobím v historii, ale sluchátek se toto naštěstí netýká, a můžete je provozovat i s přístroji jiných výrobců. Ta první sluchátka se jmenují Huawei Active Noise Canceling Eaerphones 3 a jak již samozřejmě název napovídá, jedná se o sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku. 

Samotná sluchátka připojíte USB-C kabelem k jakémukoli mobilnímu telefonu nebo počítači a jejich hlavní výhodou je potlačení okolního hluku. Samotné potlačení nabízí sluchátka ve 3 módech, cestování, kancelář a propouštění v tzv Aware módu, který má sloužit k potlačení hluku, ale samotný lidský hlas sluchátka propustí. Testoval jsem je v mnoha lokacích a upřímně vám řeknu, že potlačení ala Sony nebo Bose od nich opravdu nečekejte. Na druhou stranu tato sluchátka jsou zhruba 10x levnější než ta od Sony, která jsou ovšem přes celé uši.

Pokud bych měl popsat úroveň potlačení okolního hluku sluchátky Huawei, je to asi do takové míry, jako kdybyste si nasadili tato Sony sluchátka vypnutá. Zkrátka a dobře, okolní hluk to potlačuje a rozdíl je docela patrný, když tuto funkčnost zapnete přepínačem na sluchátkách a na to, že to jsou špunty je to alespoň za mě celkem fajn. Samotné přepnutí mezi 3 módy se provádí současným stiskem zesílení a zeslabení a sluchátka vás o tom informují jedním, dvěma nebo třemi pípnutími, abyste poznali v jakém jste aktuálně módu. Tady bych rozhodně nepochválil návod, který vůbec nepíše o tom, co které pípnutí znamená a vypozorovat si to musíte sami. Každopádně při samotném zapnutí této funkce se vždy sluchátka nastaví do módu cestování potlačující např. zvuk motoru letadla, následuje normální mód, který je určen pro kanceláře a třetí mód propouští hlasová oznámení třeba když sedíte někde u doktora a čekáte až vás vyvolají jménem.

Zvuk

Po zvukové stránce sluchátka podávají průměrný výkon, který odpovídá jejich ceně. Na kabelu ,kromě tlačítka ovládání hlasitosti, je na ideálním místě umístěn dedikovaný mikrofon a za kvalitu hovoru musím výrobce pochválit. Tím myslím, že mikrofon není umístěn do samotného ovladače, ale je samostatně na kabelu. Výrobce současně deklaruje, že mikrofon je speciálně zkonstruován tak, aby při hovoru potlačoval vítr, ale upřímně se přiznám, že když jsem toto zkoušel, nějaký dramatický rozdíl v kvalitě hovoru se sluchátky nebo bez sluchátek druhá strana nezaznamenala. Sluchátka jsou v prodeji za 1.599,- a zakoupit je můžete u nás v Hurámobilu.

Huawei Freelace

Druhá sluchátka se jmenují Huawei Freelace a k mobilnímu telefonu se připojují bezdrátově pomocí Bluetooth. Sluchátka jsou velmi dobře zpracována a metalickém oranžovém provedení. Balení je poměrně luxusnější než u předchozích drátových a když je vyndám z krabice, uvnitř balení je

Samotná sluchátka si nasadíte přes hlavu a kabel, I když je ohebný, je natvarovaný tak, aby sluchátka obepínala váš krk. Materiál je silikonový a za krkem jej po chvíli ani neucítíte. Na obou stranách, někde pod lícemi pak mají sluchátka symetricky umístěné dva, řekněme válečky, kde v levém je baterie a v pravém ovládací tlačítka pro ovládání hlasitosti, pauzování a pouštění hudby nebo přijetí, odmítnutí hovoru. Nabíjení sluchátek je vyřešeno skvěle, protože stačí sluchátka rozpojit a objeví se USB-C koncovka, kterou můžete strčit do telefonu a nabít přímo z telefonu nebo USB-C portu jakéhokoli počítače.

Zvuk

V balení je i redukce na velké USB, pokud náhodou váš počítač ještě céčko nemá. Za mě je tohle skvělá věc, protože si kamkoli s sebou berete opravdu jen samotná sluchátka a dobíjecí kabel můžete nechat doma. Samotné poslouchání hudby je velmi příjemné a občas jsem měl pocit, že mám přes hlavu klasická velká sluchátka. Výšky jsou tak akorát a basy jsou opravdu mohutné. Ne tolik jako u sluchátek beats třeba, ale opravdu jsem měl z hudebního podání radost. Na poslouchání vážné hudby to opravdu není, ale třeba na rockové skladby jsou za mě ideální.

O trochu slabší je to už se samotným telefonováním. Zvuk ze sluchátek je dobrý, ale výhrady mám k mikrofonu, který je umístěn přímo v samotném ovladači. Pro druhou stranu je to tím pádem dost nepříjemné, protože pokud telefonujete při chůzi, samotný ovladač se vám tře o tělo a druhá strana slyší neustále šoupání. Je to škoda, já osobně bych spíš integroval mikrofon někam do kabelu nebo do samotných pecek a digitálně zkusil samotný hlas odfiltrovat od okolního hluku. Samozřejmě předjímat pak samotný výsledek nechci, od takových konstrukčních řešení jsou zde výrobci, ale co se týká umístení mikrofonu, na předchozích sluchátek mi to vyhovovalo víc. Sluchátka Huawei Freelace by měla být dostupná zhruba v průběhu června za cenu lehce přes 2000 korun ve 3 barevných provedeních – Černá, modrá a tato oranžová a už teď si je můžete předobjednat u nás na hurámobil.cz. Pokud navíc použijete u nás v košíku kód “HUAWEIMUSIC”, máte nákup zase o trochu výhodnější.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Petr Hudec | 24.10.2022
Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Jestli jste sledovali páteční post na Instagramu, je vám asi jasné, na co bude dnešní recenze. A pro ty z vás, kdo nesledují, tak dnešní malý cvalík je PartyBox Encore. Nejmenší a nejlehčí PartyBox na trhu od JBL – jedničky na našem trhu. Podle mých šedivých vlasů je vám asi jasné, že na plážové ...

Zobrazit celý článek

Novoroční předsevzetí: 5 tipů, jak si stanovit realistické cíle a udržet si motivaci po celý rok

Kateřina Červená | 04.01.2023
Novoroční předsevzetí: 5 tipů, jak si stanovit realistické cíle a udržet si motivaci po celý rok

S koncem roku přichází čas, kdy si stanovujeme cíle na příští rok a předsevzetí. „Budu víc cvičit,” „Budu jíst zdravěji,” „Budu víc číst,” – to jsou klasická předsevzetí, která si stanovujeme při odpočítávání dní do Silvestra. Je to čas, kdy jsme obzvlášť motivovaní ke změně životního stylu. Jak ...

Zobrazit celý článek

Google Fast Pair

Kateřina Červená | 25.12.2021
Google Fast Pair

Fast Pair je Google technologie, která zjednodušuje a zrychluje párování Bluetooth zařízení – typicky sluchátek s chytrým telefonem či tabletem. Výsledek je velmi podobný tomu, jak Apple páruje sluchátka AirPods se zařízeními s iOS.

Zobrazit celý článek

Co je to Bluetooth?

Co je to Bluetooth?

Bluetooth: Pravděpodobně jste si ho už všimli na vašem smartphonu, tabletu, notebook nebo stolním počítači. A zřejmě tušíte, že tato funkce má, co dočinění s bezdrátovou komunikací a s tzv. periferními zařízeními (v angl. peripheral device – zařízení, která se připojují k počítači externě prostře...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.