info
info

Recenze HUAWEI WATCH GT 3 Pro: Brilantní šperk, který zaujme

Musím se přiznat, že hodinky od Huawei jsem měl vždy hrozně rád. Snoubila se v nich totiž elegance s úchvatným designem, ušlechtilými materiály a kupodivu softwarem, který patřil vždy mezi špičku a prakticky jediným konkurentem pro Huawei je dnes v hodinkách pouze Samsung. Ano, můžete mít Apple Watch, ale ty k žádnému jinému zařízení než iPhone ani nepřipojíte. Garmin je skvělý, ale je primárně zaměřený na sportovce a pokud hledáte něco opravdu fashion od Garminu, tak je to asi jako kdyby Jarda Jágr měl designovat pro Channel kabelky na pařížský Fashion Week.

Recenze HUAWEI WATCH GT 3 Pro: Brilantní šperk, který zaujme

Samsung vloni odešel od Tizenu směrem k WearOs, což mu přineslo spoustu výhod, ale na baterku náročný Google momentálně znamená sotva dvoudenní výdrž Galaxy Watch.  Pak je tu Huawei, zaměřený na běžného smrtelníka, který rozhodně ráno cestou do práce nezaběhne maraton a nepřeplave Vltavu, ale chce mít na ruce stylový doplněk.

Doplněk, který bude jednak vypadat dobře na firemní poradě či na business schůzce, ale když si o víkendu skočí do fitness nebo zaběhat, chce mít na ruce osobního trenéra, který jej bude motivovat k lepším výsledkům a navíc vydrží ještě minimálně týden na jedno nabití. Rázem tak vidíte, že jsem nastínil mnoho případů použití a vlastně tak ukázal, že každý ze čtyřech jmenovaných výrobců cílí na někdy úplně jinou a někdy trochu jinou skupinu zákazníků. A co když vám řeknu, že teď mám na ruce jedny hodinky, které mají velmi dobrou výdrž, luxusní design, vypadají proklatě dobře a budou se líbit především ženám? Nevěříte? Tak se pojďte přečíst dnešní recenzi.
 

Huawei Watch GT 3 Pro
Huawei Watch GT 3 Pro 43 mm | Foto: Huramobil 


Huawei Watch GT 3 Pro 43mm

Následující článek není ani tak moc recenze, jako spíš představení krásného produktu, který jsem měl možnost poslední týden používat. Nejde ani tak o čas, ale spíš o to, že zásadní funkce, kterými se nové Huawei Watch GT3 Pro mají pochlubit do nových hodinek teprve dorazí prostřednictvím aktualizací. V podstatě se tak jedná až na pár změn, o kterých si povíme za chviličku o hodinky velmi podobné půl roku starým Huawei Watch GT3 ve 43 či 46mm provedení, ale to, na co jsem chtěl obzvlášť následujícím článkem poukázat jsou právě menší, dámské 43mm hodinky v nádherném bílém keramickém provedení.

A nejde jen o záda, ale o kompletní keramické provedení včetně řemínku, které pochopitelně nejvíc vynikne na ženě. A troufám si říct, že na krásně opálené ženě sedící někde na večeři na břehu moře na Bali – chlapi, tohle bude na těch našich holkách vypadat sakra dobře. Samozřejmě netvrdím nutně, že jde jen o model pro ženy, pokud by se našli pánové, kteří třeba jezdí v bílé X6 a chtěli by tuhle nádheru nosit na své ruce, i tahle možnost existuje.
 

Huawei Watch GT 3 Pro
Huawei Watch GT 3 Pro 43 mm | Foto: Huramobil 


Velmi dobrá tvrdost a odolnost proti poškrábání

V balení totiž najdete šroubováček a pár dílků navíc, abyste si řemínek mohli pěkně prodloužit. A jen tak mimochodem, s hodinkama se mi podařilo už celkem slušně třísknout doma o zábradlí a přestály to naprosto bez úhony. Jednak je sklíčko safírové a jednak keramika se údajně vypaluje při teplotě 1500 stupňů až po dobu jednoho týdne, což by mělo zajistit opravdu velmi dobrou tvrdost. Pochopitelně za tak náročný výrobní proces si Huawei nechá i řádně zaplatit, protože v keramice stojí tahle nádhera 13 990 Kč, ale komu stačí kožený pásek, hned rovné 3 tisícovky ušetří.

Kdybych si já osobně měl vybrat, je to jak u nového dronu DJI Mini 3 Pro – a mít na výběr variantu s displejem nebo bez displeje s rozdílem 4 tisíce korun, rozhodně říkám připlatit. Stejně tak u Huawei Watch GT 3 Pro nebo třeba u kabelky od Chanelu to primárně není o porovnání cena/výkon. Hodinky jsou produkt jako Huawei P50 Pocket nebo pro mě 400mm objektiv od SONY – Chcete a nesmíte se tak nutně ohlížet na poměr ceny a výkonu. Na druhou stranu, aby se vám o nových hodinkách přemýšlelo trochu líp, v předobjednávkách dostanete navíc ještě stylová sluchátka FreeBuds Lipstick, takže buď uděláte pánové drahé polovičce dvojnásobnou radost nebo druhý produkt schováte a hned máte vyřešený jeden dárek na Ježíška.
 

Huawei Watch GT 3 Pro


Výdrž až 14 dní 

A když už jsem byl před chvílí u výkonu, tady problém není. Výkonu je tu až dost na vše, co potřebujete, stejně tak i baterky. Samozřejmě záleží, které hodinky zvolíte – 43mm zajistí maximálně 7 dní provozu a 46mm zhruba dvojnásobek. To jsou ovšem ideální podmínky. Já se v praxi u 43mm těla s pár tréninky ve fitness, monitoringem chůze a všemi zapnutými senzory dostal na 5 denní výdrž, což je ovšem pořád 5x tolik, na co jsem byl zvyklý u Apple Watch. Co mě ovšem překvapilo, že i když hodinky nemají kompletní rozepnutí řemínku jako u koženého pásku a jde v podstatě o náramek s přezkou, tak i přesto můžete hodinky dobíjet jakoukoli QI nabíječkou. Pochopitelně z pohledu software, Watch GT 3 Pro nejsou tak „inteligentní“ hodinky jako Apple Watch alias prodloužená ruka telefonu, ale pořád s nimi zvládnete přijmout hovor, navigovat se, odpovídat přednastavenými zprávami a instalovat do hodinek dodatečné aplikace.
 

Navštivte náš Huramobil YouTube kanál
 

Na dodatečné aplikace ale moc nesázejte. HarmonyOS je ještě v plenkách, ale já si bohatě vystačil s tím, co bylo už nainstalováno. Přece jen mě osobně stačí, když hodinky monitorují všechny moje životní funkce, mohu si s nimi změřit trénink, vidím notifikace a když zrovna mám telefon v tašce nebo v jiné místnosti, vidím, kdo mi volá a mohu přijmout hovor. Občas se pak hodí placení, ale většinou stejně pro placení vytahuju mobil. Vy, co sledujete mé videa na YouTube, jste si možná všimli, že zhruba 14 dní už nosím na ruce Garmin fenix 7X Pro, které jsem vyměnil za Apple Watch, před týdnem přidal právě nové Huawei Watch GT 3 Pro a vlastně jediné, co by mi možná teoreticky mohlo chybět je odemykání iPhonu hodinkami, když zrovna telefon náhodou nepřečte váš obličej. Jinak mi nechyběly ani v jednom jediném případě a naopak skáču 10 metrů do vzduchu, že na ruce už nenosím neustále vybité Apple Watch, které jsem buď neměl kdy nebo zapomněl každý den dobít.
 

Huawei Watch GT 3 Pro

 

Huawei Watch GT 3 Pro | Foto: Huramobil 

 


Software jako výhoda i slabina

Zpátky ale ještě na chvíli k softwaru, který je největší výhodou a současně i slabinou hodinek. Slabiny jsou poměrně jednoduché a avizoval jsem je již v úvodu. Hodinky by měly přinést oproti svým předchůdcům několik softwarových vylepšení, ale bohužel v době startu ještě nejsou k dispozici. Těmi jsou měření EKG včetně varování o abnormálních stavech, kde se čeká již na evropskou certifikaci, pak by měl přijít do hodinek kompletní golfový trenér, což využijí jen někteří, ale budiž a konečně poslední, co využije většina je možnost placení pomocí hodinek. Tady se připravuje zhruba do konce roku spuštění aplikace Curve, do které nahrajete, stejně jako v telefonech Huawei svojí platební kartu a o všechno už se postará tato britská aplikace.

Pozitiva jsou jasná. Skvělý tréninkový software, tak jak jej znáte již ze spousty zařízení Huawei – to znamená ne ten častý výběr z 685 sportů, včetně "šťourání se v nose", jak jej znáte z levných hodinek či náramků bez nějaké další hlubší analýzy, ale opravdu propracovaný software, kde se Huawei zaměřil hlavně na běhání a sledování vašeho dlouhodobého výkonu. Můžete si tak třeba zaběhnout libovolnou trať a porovnat svůj čas s průměrnými časy ostatních běžců na 5,10,20 km nebo rovnou celý maraton. A když byste náhodou běželi někde po poušti a ztratili se, nemusíte mít obavy, zapnete si reverzní trasu zpět a hodinky vás zase navedou na místo startu. V rámci běhání vám algoritmus bude vypočítávat podle všech dostupných senzorů váš fyzický stav a doporučí vám přidat či zvolnit.

Také mimochodem pak vypočítávají, jak dlouho vám bude po tréninku trvat zotavení, jaký měl trénink efekt, jestli se zlepšujete či zhoršujete a na konci týdne dostanete týdenní rozšířený report. Podobně jako u hodinek Garmin pak můžete využít i vytvoření tréninkových plánů s cílem zhubnout nebo naopak zvýšit fyzičku a tady asi nebudu zabíhat do úplných podrobností, protože by to vydalo na samostatný článek.
 

Huawei Watch GT 3 Pro

 

Huawei Watch GT 3 Pro | Foto: Huramobil 

 


Voděodolnost na úrovni potápění

Co ovšem přibylo nově a je tu už od startu je volné potápění. Hodinky mají vodotěsnost až do 30m a při freedivingu vám měří aktuální hloubku, polohu, rychlost stoupání na hladinu, určují bezpečné přestávky, dokážou vás o všem notifikovat i vibracemi a samozřejmě o všem pak dostanete podrobnou statistiku. A navíc, pokud byste se báli, že až po celoročním vypětí v práci přijedete někam k moři nebo si jen vlezete do nafukovacího bazénku na zahradě a na jeden nádech nic moc nevydržíte, hned od startu máte v rámci free divingu tréninkovou aplikaci na delší výdrž. Poradí vám, jak se rozdýchat a musím říct, že vydržet minutu se zadrženým dechem je fakt challenge a obrovský respekt Chorvatovi, který drží světový rekord v podobě necelých 25 minut na jeden nádech. Já ho sice neviděl, ale aspoň to tvrdí Google a Guinessova kniha rekordů. Docela by mě zajímalo kolik okysličení krve by mu pak tyto hodinky změřily a jestli by nezačaly po pěti minutách zběsile vibrovat, ať se vynoří. Z dalších senzorů pak nechybí stále trochu nepřesné měření povrchové teploty pokožky, barometr nebo EKG.

 

Chorvatský potápěč Budimir Šobat
Chorvatský potápěč Budimir Šobat, který drží světový rekord v potápění 

Závěrečný verdikt

Co tedy o hodinkách celkově napsat závěrem? Že jde o staré dobré Huawei Watch GT3 v krásném dámském designu, které byste na první pohled považovali za šperk, ale ony toho umí mnohem víc. Vlastně je to něco jako když dáte do naleštěného MINI Cooperu brutálně silný motor. Pak si do něj sedne krásná žena, která na vás mrkne na křižovatce, ale až padne zelená, chcete jí dát šanci, ale ona vás v akceleraci roznese na kopytech. Ano, MINI Cooper není pro každého a 150kg chlap se za volant asi nevejde, ale to samé jsou Huawei Watch GT 3 Pro hodinky – nejsou pro každého a jsou jen pro ty, kteří dokáží jejich přednosti ocenit. Za mě musím napsat, že je hrozně fajn, že i tak krásný šperk dokáže mít uvnitř skvělou funkčnost prověřenou mnoha lety vývoje a že Huawei nepřistoupil k tomu, že by něco na hodinkách, až samozřejmě kromě menším rozměrům v podobě menší baterky, nějak ořezal. Dokonce musím říct, že se mi osobně tak líbí, že kdybych byl Francouz či Ital, klidně bych o hodinkách uvažoval i sám pro sebe. Sice bych asi nevyužil funkce typu menstruačního kalendáře, ale znáte to, léto, pohodička, pláže a mít nějaký hezký doplněk na ruce, však vy to znáte. ;) Když byste o těchto hodinkách uvažovali, nezapomeňte na akci s lipstickem. Mějte se krásně a někdy zase u příštího článku. 

Novinky na e-mail...Další podobné články

Novoroční předsevzetí: 5 tipů, jak si stanovit realistické cíle a udržet si motivaci po celý rok

Kateřina Červená | 04.01.2023
Novoroční předsevzetí: 5 tipů, jak si stanovit realistické cíle a udržet si motivaci po celý rok

S koncem roku přichází čas, kdy si stanovujeme cíle na příští rok a předsevzetí. „Budu víc cvičit,” „Budu jíst zdravěji,” „Budu víc číst,” – to jsou klasická předsevzetí, která si stanovujeme při odpočítávání dní do Silvestra. Je to čas, kdy jsme obzvlášť motivovaní ke změně životního stylu. Jak ...

Zobrazit celý článek

HUAWEI WATCH GT 3 Pro: nové chytré hodinky s EKG a NFC 

Kateřina Červená | 18.05.2022
HUAWEI WATCH GT 3 Pro: nové chytré hodinky s EKG a NFC 

Nové chytré hodinky Huawei Watch GT 3 Pro nyní s dárkem! Nenechte si ujít speciální limitovanou nabídku a udělejte radost sobě nebo vašim blízkým.

Zobrazit celý článek

Jak získat bonus 2 000 Kč při nákupu nových hodinek Galaxy Watch5 | Watch5 Pro

Kateřina Červená | 01.09.2022
Jak získat bonus 2 000 Kč při nákupu nových hodinek Galaxy Watch5 | Watch5 Pro

Získejte nyní bonus až 2 000 Kč k výkupní ceně za vaše staré zařízení při koupi nových chytrých hodinek Galaxy Watch5 i Watch5 Pro. Akce platí do 31. 10. nebo do vyprodání zásob.

Zobrazit celý článek

Jiskra střední třídy vivo X80 Lite

Kateřina Červená | 23.09.2022
Jiskra střední třídy vivo X80 Lite

X80 Lite je originální mobilní kousek střední třídy z produkce značky vivo. Nabízí zcela unikátní úpravu zad, šetrný procesor, 50Mpx selfie fotoaparát s automatickým ostřením. Jaký telefon je vám prozradí dnešní první pohled.

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.