info
info

Apple Event 2019: Představení iPhonů, iPadu a Apple Watch

Kalifornská společnost Apple v úterý 10. září uspořádala představení nových produktů, tedy iPhonů, iPadů a Apple Watch. Především u telefonů Apple pozměnil design - modul fotoaparátu či barevné varianty, a přinesl pár zajímavých změn a vylepšení. Každý ale až do konce čekal, zda se v iPhonech konečně objeví konektor USB-C. Objevil se? Přečtěte si u nás v článku.

Apple Event 2019: Představení iPhonů, iPadu a Apple Watch

Apple představil včera tři nové iPhony a všechny disponují jak jinak než nejnovějším procesorem A13. Tentokrát se však nejedná o brutální navýšení výkonu na dvojnásobek, ale inženýři spíš zapracovali na zlepšení strojového učení nebo výdrži baterie. Ta teď na prvním představeném iPhonu 11, nástupci XR, vydrží údajně až o hodinu přehrávání videa navíc. Dolby Atmos, 6,1“ velký displej, šest nových barev. Mě osobně ale nejvíc potěšilo přidání druhého 12 Mpx širokoúhlého foťáku. 

Druhým a třetím telefonem jsou iPhone 11 Pro a Pro Max, které se liší pouze velikostí displeje.  Menší má 5,8“ a větší 6,5“ a oba nabídnou svítivost až 1200 nitů a zhruba o 4 hodiny delší výdrž baterie při přehrávání videa. Apple totiž změnil metriky výdrže baterie a už nechce udávat pohotovostní režim, protože se prý více díváme na videa.  K dvěma původním foťákům přibyl také širokoúhlý objektiv a co je na všech třech kamerách skvělé, že při přepínání mezi nimi nepoznáte jediný rozdíl. Všechny by měly podávat stejně kvalitní obraz a vy můžete zoomovat od šíra až po tele naprosto plynule skrz všechny tři kamery. Tohle vypadá opravdu báječně. Pokud jste v režimu hlavního foťáku, vidíte i jak by vypadal obrázek širokoúhlým foťákem a pro natáčení krátkého videa není potřeba kamkoli přeskakovat a jen držíte tlačítko spouště jak na storiečkách na instagramu.

Ani jeden z telefonů již nemá 3D touch a spoléhají se pouze na haptickou odezvu. Co ovšem zůstalo je FaceID v notchi. Senzory ve výřezu ale nyní umí zabrat obličej v daleko širším záběru a člověk nemusí mít telefon přímo před obličejem. Přední kamera také dostala možnost záznamu zpomaleného videa a pekelný název slofies.  Daleko přínosnější je však konečně noční režim zadní kamery, který není jak u Android telefonů v menu, ale nabídne se vám jeho aktivace pokud se setmí. U klasické 11 je pak nevýhodou pouze HD displej a standardní 5W nabíječka, což je u telefonu za cenu 21 000 Kč v dnešní době poněkud dost trapné. U dražších Pro verzí už naštěstí je 18W rychlonabíječka v balení a ceny zůstaly na loňské úrovni. Poměrně dlouhou dobu se také spekulovalo nad příchodem USB-C, ale bohužel, dolarů není nikdy dost, a Apple si asi nejspíš řekl, že bude ty zákazníky ještě chvíli ždímat zbytečným Lightningem.

Apple Watch

Apple Watch jsou světově nejprodávanější chytré hodinky vůbec. Pátá generace přináší odpoutání od mobilního telefonu s vlastním app storem, ale také klade daleko větší důraz na vaší bezpečnost. Ať už je to měření vitálních funkcí nebo detekce pádu, nové Watch 5, startující na 11.690,-, teď umí kontaktovat na jednotném mezinárodním čísle rychlou pomoc. Samozřejmě vylepšen byl i hardware v podobě nového OLED displeje s funkcí Always On.

Hodinky teď umí snížit obnovovací frekvenci až na 1Hz a se všemi aktivovanými funkcemi vydržet plný den provozu. Že se vám to zdá málo? Mně taky, ale pokud vezmete v úvahu, že se vlastně jedná o zmenšený mobilní telefon s tak titěrnou baterií, není to zas tak špatný. Jen si říkám, když je ten Always On v hodinkách, proč už není dávno v mobilu?

iPad

Představil se také nový iPad, který se jmenuje nečekaně krátce jen iPad. 10,2“ velký displej, hardwarová čtečka otisků prstů a starší procesor A10 jej předurčují k tomu být budget variantou iPadu. Na druhou stranu A10 je stále rychlý procesor a v kombinaci s novým iPadOS 13 to může být vcelku dobrá volba. Na svou cenu 9990 je navíc poměrně netypicky vybaven smart konektorem pro připojení externí klávesnice.  Jen ta externí klávesnice za 4.800? To jako vážně? Vždyť je to půlka ceny toho iPadu. 

Služby

No a protože Apple není jen o hardwaru, ale hodně také o službách, představeny byly 2 zajímavé novinky. Apple Arcade, která přináší mobilní gaming do vašich telefonů, tabletů, Apple TV a další jen za 5$ měsíčně pro celou rodinu. Asi vás napadne, že to je Google stadia, ale rozdíl tu je. Zatímco Stadia je cloudové řešení, které spíš přinese PC hry do vašich mobilních zařízení, Apple Arcade je zaměřeno na mobilní hry bez cloudů. A druhou asi daleko zajímavější službou je Apple TV Plus, která funguje podobně jako Netflix nebo HBO GO a za neuvěřitelných 5$ pro celou rodinu nabídne od listopadu údajně spoustu obsahu včetně vlastních seriálů. Pokud si navíc koupíte nový iPhone, Mac nebo iPad, dostanete tuto službu na rok zdarma. A jak řekl Tim Cook – this is crazy. 

Novinky na e-mail...Další podobné články

MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

Petr Hudec | 06.01.2023
MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

Vítám vás u vyhlášení MOBILU ROKU 2022. Vyhlášení nejlepších mobilních telefonů, které se v roce představily a také, což je neméně důležité, se hlavně dostaly na náš trh. Pochopitelně doba je těžká nejen pro každého z nás, ale i pro výrobce, kteří se stále potýkají s důsledkem pandemie a s tím ro...

Zobrazit celý článek

Recenze iPhone 14: Nastal čas na změnu?

Petr Hudec | 02.10.2022
Recenze iPhone 14: Nastal čas na změnu?

Vítejte u recenze iPhone 14. Ještě nikdy se mi nestalo, že bych recenzoval podruhé téměř stejný produkt. Vlastně možná i potřetí, protože když jsem si přečetl loňskou recenzi iPhone 13, začínal jsem jí mírným chlácholením, že se jedná o S-kový rok a že zásadnější upgrade přijde určitě až v roce 2...

Zobrazit celý článek

iPhone, iPad, Apple Watch: Čím nás Apple překvapí v roce 2022

Petr | 05.01.2022
iPhone, iPad, Apple Watch: Čím nás Apple překvapí v roce 2022

Začíná nám rok 2022. Bude stejně tak od Applu nabitý jako rok předchozí? Na jaké nové modely, vychytávky, a funkce se můžeme těšit? Bude mít iPad skleněné záda? Pojďme si dnes spolu přijít všechny předpovědi na rok 2022

Zobrazit celý článek

Chytré hodinky? Vybrali jsme pro vás aktuálně ty nejlepší na českém trhu!

Tomáš Richter | 28.07.2021
Chytré hodinky? Vybrali jsme pro vás aktuálně ty nejlepší na českém trhu!

Design, funkce, velikost, výdrž a samozřejmě cena. To jsou rozhodující atributy při výběru chytrých hodinek. Lámete si hlavu nad tím, po jakých dámských nebo pánských smarwatch sáhnout? Snad vám rozhodování usnadní náš redakční výběr.

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.