info
info

Xiaomi Mi Watch: Prémiové funkce za rozumnou cenu! [recenze]

Xiaomi Mi Watch nabízejí plnohodnotné funkce oproti levnějším Mi Watch Lite. Větší 420mAh baterka, lepší displej s Always-On, vyměnitelné řemínky, měření kyslíku v krvi atd. Pojďme se podívat, jestli stojí za to.

Xiaomi Mi Watch: Prémiové funkce za rozumnou cenu! [recenze]

Balení

Xiaomi Mi Watch vám dorazí v krabičce o velikostí dost podobné Apple Watchům. Uvnitř už kromě samotných hodinek najdete jen zrychlený návod a nabíjecí puk s magnetem pro lepší uchycení, který znáte ze spousty jiných hodinek. Nabíjení probíhá pomocí 2 pinů, nikoli indukce, tím pádem pokud máte telefon podporující reverzní nabíjení příslušenství, pro tyto hodinky jej bohužel nevyužijete.

Zpracování a přehled funkcí

Samotné hodinky mají tělo z tvrdého plastu a v základu je dostanete s gumovým páskem, který můžete díky standardním osičkám vyměnit prakticky za jakýkoli jiný pásek. Samozřejmě Xiaomi je známé tím, že za málo peněz je schopné dodat relativně hodně dobré muziky a tak vás příjemně potěší přítomnost 1,4“ Amoled displeje s relativně slušnou čitelností na sluníčku a podporou režimu Always-On.

Proti škrábancům a rozbití Pro ovládání jsou k dispozici 2 tlačítka. Vrchní slouží pro zapínání a návrat na domovskou obrazovku, zatímco spodní je přímo dedikované na monitoring jedné ze 110 různých aktivit. Hodinky jsou vybavené kromě GPSky dalšími šesti různými senzory třeba pro monitoring srdečního tepu, okysličení krve nebo třeba tlaku okolního vzduchu. Pro vodní sporty je pak k dispozici voděodolnost až do 5ATM a monitoring plavání je tím pádem také k dispozici.

Kompatiblita

Hodinky můžete spárovat jak s iOS, tak s Androidem a ihned po úvodním nastavení vám nabídnou aktualizace softwaru. Tady musím říct, že nový software se stahoval asi 20 minut a v průběhu stahování hodinky asi 3x zahlásili problém. Výhodou ovšem bylo, že restart stahování vždycky navázal tam, kde se předtím zaseknul, takže i když to nebylo úplně komfortní, nakonec všechno dobře dopadlo a Mi Watche běží jak po másle.

Aplikace Mi Wear

Pro ovládání a konfiguraci slouží na Androidu aplikace Mi Wear, na iOS Mi Wear Lite přes kterou můžete měnit ciferníky, povolovat notifikace nebo monitorovat vaše aktivity. Jedná se kompletně o uzavřenou aplikaci, tím pádem data odsud rozhodně výsledky jakýchkoli cvičení nepřenesete do externích aplikací typu Strava, což by někdo mohl asi vnímat jako nevýhodu.

Stejně tak aplikace nemá žádné prvky pro sdílení v rámci komunity a tak svoje výkony nemůžete poměřovat s přáteli atd jako nabízí konkurence třeba v podobě Applu nebo Garminu. Odkázání jste tak sami na sebe, na druhou musím říct, že aplikace je poměrně jednoduchá na ovládání a rozhodně působí opravdu moderním dojmem. Škoda jen právě oněch chybějících synchronizací do Stravy, což třeba u podobných hodinek od Amazfitu jde.

Baterie

Oproti odlehčenějším Mi Watch Lite nabízejí klasické Mi Watche daleko větší, 420mah baterii a slibují až 16 denní výdrž na 1 nabití. Teoreticky byste tak nabíjeli hodinky jen 2x měsíčně. Samozřejmě reálná výdrž hrozně závisí na způsobu použití a kolik fitness aktivit budete v průběhu jednoho nabíjecího cyklu monitorovat, jak často budete využívat senzory pro měření, jestli nastavíte Always on režim displeje atd. Pokud si půjdete párkrát týdně zaběhat, počítejte spíš s výdrží reálně kolem 7-9 dnů.

Sportovní aktivity a pohyb v menu

Jak už jsem říkal, pro měření veškerých aktivit je k dispozici víc jak 110 různých sportů. Chůze, běhání venku, běhání na pásu, cyklistiky, plavání jak v bazénu, tak mimo něj. Sporty jsou rozděleny v několika přehledných skupinách – zimní, vodní, venkovní, trénink, tanec, box, míčové sporty, reakreační sporty. Dokonce k dispozici jsou i automobilové sporty, ježdění na koni, pouštění draků nebo rybaření. Věřím tak, že Xiaomi jde do takových absurdit, že snad svůj sport zde najde úplně každý.

Samozřejmě moc sportů člověk v korona době nevyzkouší, ale pro měření chůze nebo běhu musím říct, že s drobnými odchylkami se dostupná data shodovala s mnou používanými Fénixy. Všechny sporty jsou zařazené v jednotlivých kategoriích a docela přehledně se mezi nimi orientuje, což už se úplně nedá říct o jednotlivých ikonách v menu, kde na první pohled přece jen chvíli tápete, co která ikona znamená.

Oproti tomu je k dispozici na swipování doleva a doprava pár nejdůležitějších widgetů včetně ovládání hudby a tady musím rozhodně pochválit daleko lepší animaci menu než třeba u Amazfitů GTS, GTR nebo odlehčenějších Mi Watch Lite.

Závěrem

Když bych měl shrnout pozitiva a negativa hodinek a pro koho jsou určeny, tak především počítejte, že se jedná o základní model a podobně jako Amazfity GTR nebo GTS tak rozšiřují funkci klasických náramků. Ač jsou schopny docela obstojně monitorovat spoustu sportovních aktivit, mají výborný Amoled displej a vydrží dlouho nabité, tak přece nečekejte od nich rozhodně to, co můžete dostat od Galaxy Watchů, Apple Watchů nebo hodinek Garmin. Jednak jejich data jsou uzamčená ve vlastní aplikaci, nikam je nezasídlíte a pak samozřejmě i smart funkce hodinek jsou omezené.

Tím pádem nečekejte žádné telefonování, odpovídání na smsky nebo bezdrátové placení. Jde čistě o relativně slušný osobní monitoring aktivit s odesláním dat do jedné aplikace a zobrazení příchozích notifikací včetně podpory české diakritiky. Na druhou stranu se vám odmění oproti plnohodnotným chytrým hodinkám hodně dlouhou výdrží ve slušně vypadajícím těle a pokud byste se ptali, zda takové hodinky mohu nebo nemohu doporučit, tak je to přesně o tom, na co je budete využívat a zda jste se v závěrečném shrnutí našli.

Novinky na e-mail...Další podobné články

MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

Petr Hudec | 06.01.2023
MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

Vítám vás u vyhlášení MOBILU ROKU 2022. Vyhlášení nejlepších mobilních telefonů, které se v roce představily a také, což je neméně důležité, se hlavně dostaly na náš trh. Pochopitelně doba je těžká nejen pro každého z nás, ale i pro výrobce, kteří se stále potýkají s důsledkem pandemie a s tím ro...

Zobrazit celý článek

Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Petr Hudec | 24.10.2022
Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Jestli jste sledovali páteční post na Instagramu, je vám asi jasné, na co bude dnešní recenze. A pro ty z vás, kdo nesledují, tak dnešní malý cvalík je PartyBox Encore. Nejmenší a nejlehčí PartyBox na trhu od JBL – jedničky na našem trhu. Podle mých šedivých vlasů je vám asi jasné, že na plážové ...

Zobrazit celý článek

Chytré hodinky? Vybrali jsme pro vás aktuálně ty nejlepší na českém trhu!

Tomáš Richter | 28.07.2021
Chytré hodinky? Vybrali jsme pro vás aktuálně ty nejlepší na českém trhu!

Design, funkce, velikost, výdrž a samozřejmě cena. To jsou rozhodující atributy při výběru chytrých hodinek. Lámete si hlavu nad tím, po jakých dámských nebo pánských smarwatch sáhnout? Snad vám rozhodování usnadní náš redakční výběr.

Zobrazit celý článek

TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Petr Hudec | 14.11.2022
TOP 5 mobilů do 20 000 Kč [Vánoce 2022]

Dnes jdeme do finále uceleného výběru mobilů do určité částky, ale nebojte, ještě vás čekají výběry a to nejlepší z Black Friday nabídek, nejlepší sluchátka, gadgety, tipy na vánoční dárky. Pokud tedy hledáte inspiraci, nezapomeňte náš blog navštěvovat pravidelně, abyste o žádné další články nepř...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.