info
info

Podkategorie
Vybrat dle ceny
700 Kč
3 000 Kč

Výrobce
Barva

Úhlopříčka displeje
 • 1.77 "
  7.60 "
Rozlišení hlavního zadního fotoaparátu
 • 0.30 Mpx
  200 Mpx
Konektivita

Konstrukce

Navigace

Operační systém

Ostatní hardware

Uživatelská paměť
 • 0 GB
  1000 GB
Paměť RAM
 • 0 GB
  18 GB
Paměťová karta

Počet jader procesoru
 •  


Vybrat dle dostupnosti
Všechny produkty
Praha 2 v pondělí k odběru
Praha 2 v útery k odběru
Balíkem v útery u Vás
Balíkem ve středu u Vás
Vybrat dle atributů
Vyhledat příslušenství pro
indicator
Mobilní telefony pro seniory a důchodce

Mobilní telefony jsou navrženy speciálně tak, aby vyhovovaly všem potřebám seniorů. Typickým znakem těchto telefonů jsou velká tlačítka a srozumitelné ovládání. Menu je přehledně seřazené. Jsou velmi jednoduché a soustřeďují se především na ty nejzákladnější funkce – hovory a SMS.

Unikátní je funkce SOS funkce, která umožňuje jediným stisknutím tlačítka zavolat na číslo, které je nastavené pro stav nouze. Speciální výrazné tlačítko po stisknutí odešle zvoleným kontaktům nouzovou zprávu nebo jim začne volat. Pokročilé mobilní telefony dokážou kontaktům také odeslat aktuální GPS lokaci.

Při výběru nejlepšího telefonu pro seniory je vhodné zvážit případná zdravotní omezení, horší zrak či koordinaci prstů uživatele. Klasické telefony pro důchodce mají dostatečné rozestupy mezi tlačítky pro snadné a přesné psaní zpráv bez překlepů. U dotykových telefonů lze jednoduše nastavit velikost písma i upravit přehlednost menu, tak aby babička a dědeček mohli vše co potřebují lehce najít.

Nabízí dostatečnou velikost, kontrast, jas a rozlišení displeje i snadnou čitelnost textu.

Důležitá je i dostatečná výdrž baterie. Aby mobil vydržel nabitý při běžném fungování několik dní, doporučujeme pořídit telefon s kapacitou akumulátoru min. 800 mAh.

Můžete si vybrat ze základní konstrukce (klasický telefon s displejem, tlačítky a malými rozměry) nebo Véčka (s otevíracím mechanismem, kloubem, jehož výhodou je ochrana tlačítek i displeje v zavřeném stavu).  Na výběr jsou i pevné a odolné mobily pro aktivnější penzisty.

V seniorských telefonech můžete najít i budík, kalkulačku, kalendář, přehrávač médií, svítilnu, fotoaparát, rádio. Nabídka mobilů pro důchodce je velmi široká, nechybí telefony s Dual-SIM, Bluetooth, slotem na paměťové karty, možností připojení k internetu či nabíjecí stanicí. Patří mezi nejlevnější mobily na trhu mají na něm své stálé místo.

Hlavním výrobcem telefonů pro seniory je Aligator. Ten nabízí intuitivní a jednoduché ovládání. Samozřejmě nechybí ani SOS funkce a SOS Locator, to je speciální funkce, které umožnuje odeslání polohy stiskem SOS tlačítka. Často jsou v nabídce Aligátor mobilů i stolní nabíječky. Senioři tak nemusejí složitě zastrkovat kabel od nabíjení do telefonu, ale stačí jen mobil vložit do nabíječky.

 

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.