info
info
Vážení zákazníci, dne 6.7. máme zavřeno. Těšíme se na Vás 7.7.2020. Huramobil.cz
Dle výrobce...
Dle OS...

Recenze Xiaomi Mi Note 10: 108MP foťák v plné parádě

Xiaomi Mi Note 10 je první telefon na světě se 108MP fotoaparátem. Čím víc pruhů, tím víc Adidas. Platí to ale stejně tak u MP foťáku? To vám objasní dnešní recenze. Vymyslet úplně nový design mobilního telefonu je asi něco, jako znovu objevovat kolo. Můžete udělat větší, menší, širší, užší, alen akonec stejně skončíte u kola. Xiaomi si ovšem hlavu poslední dobou moc neláme, vezme osvědčený model konkurence a prostě ho jen napodobí.

Recenze Xiaomi Mi Note 10: 108MP foťák v plné parádě

Osvědčený design

Při pohledu na Mi Note 10 se vám totiž nemůže vybavit nic jiného než Huawei P30 Pro, což někomu vadit může, ale jinému je to zas úplně jedno. Mi Note 10 je v každém případě naprosto perfektně zpracována v kombinaci kovu a skla, všechny rohy jsou zaoblené, displej přetéká přes hrany a na první pohled je jasné, že toto je prémiový model. Mi Note 10 se totiž nepyšní jenom krásným designem, ale i na zadní straně pěticí fotoaparátů, kterým vévodí hlavní 108MP. Kromě něj najdeme na zádech krytých Gorilla Glass 5 ještě fotoaparáty pro 2 násobný zoom, 5 násobný zoom, širokoúhlý objektiv a poslední 2MP makroobjektiv.

Průměrná výbava

Jak finančně náročné je udělat prémiový design a mnoho foťáků Xiaomi zjistilo, když došlo na hardwarovou výbavu, která už rozhodně doznala ústupků. Jestli jste totiž čekali, že tento telefon nebude pohánět nic jiného, než Snapdragon 855, pak jste se mýlili. Procesorem je pouze Snapdragon 730G, což je bezesporu výborný procesor, koneckonců v Antutu si získal 255 000 bodů, ale za cenu 14 990,- jsme prostě u Xiaomi zvyklí na jinou třídu. notabene, pokud Mi 9 stojí s 855 procesorem skoro půlku. Je jasné, že Xiaomi tímto telefonem necílí na ultra core gaming maniaky, ale spíš na uživatele, kteří se zaměřují na design a u fotoaparátu chtějí mít kompletní nabídku ohnisek bez jakýchkoli kompromisů. Za mě je to škoda, protože jestli Xiaomi útočilo na P30 nebo P30 Pro, slabším procesorem si sami sobě sebrali trumfy z ruky. Slabší procesor se totiž projeví.

Softwarem je zde totiž stále Android 9 Pie, ovšem nově už na MIUI 11, které není ještě úplně odladěné a zejména záseky v animacích nebo delší doba post processingu nočních fotek si vybrali v podobě procesoru svou daň. Snapdragon 730G je ve výkonu někde na úrovni loňské 845, ale zde víc než kde jinde platí, že špatně napsanou aplikaci umlátíš výkonným procesorem a 855 tady tím pádem dost chybí. V každém případě Xiaomi své telefony aktualizuje poměrně pečlivě, takže se nebojím v tomto ohledu o brzkou softwarovou opravu, stejně tak jako o již ohlášenou aktualizaci na Android 10. Na novém MIUI 11 se můžete těšit na vylepšený tmavý režim, vyzváněcí tony, které se přizpůsobují aktuálnímu počasí nebo denní době anebo vylepšený Always On režim na OLED displeji.

Parádní displej

Displej Mi Note 10 je jedním z nejlepších FHD+ displejů, které Xiaomi dokáže do svých telefonů momentálně dát. Zaoblenými hranami tento výrobce dokazuje dotažení na světovou špičku v podobě Samsungu a Huawei, avšak ne všem tyto displeje vyhovují. Jejich negativum je totiž horší čitelnost v místě zaoblení a občasné nechtěné dotyky. Displej je to ovšem prvotřídní se skvělou čitelností na sluníčku přes 600 nitů, perfektními barvami a pozorovacími úhly. Ruku na srdce, v cenovce, v které se pohybujeme jsme ale už pomalu v cenách OnePlus a jejich 90Hz displejů a na to rozhodně nejde zapomenout. Rozhodně však musím pochválit čtečku otisků prstů v displeji, protože oproti předchozím modelům je zase znatelně rychlejší.

Galileo a rychlé nabíjení

Vrátím se teď ale ještě na chvíli k hardwaru, protože určitě vás zajímá, jak je na tom další výbava. Především je potřeba si říct, že zde chybí jakýkoli stupeň voděodolnosti a na stereo repráčky také zapomeňte. Budete si muset vystačit pouze s jedním, který ale hraje velmi nahlas a pěkně. Kdo z vás ovšem dává přednost soukromému poslechu, k dispozici je mu zdířka na 3,5mm jack také s velmi dobrým zvukovým výstupem. Teď už ovšem následují samá superlativa v podobě 5GHZ wifi, Bluetooth 5.0, navigačního systemu Galileo a vašeho oblíbeného FM rádia. Na spodní straně samozřejmě najdete také USB-C konektor, který ve spojení s přibalenou 30W nabíječkou dokáže nabít telefon za 30 minut na zhruba 55%. Celková kapacita baterie je úctyhodných 5260mAh, což je momentálně nejvíc, co jste schopni po ROG Phone II v mobilu dostat. Ze samotné výdrže jsem byl lehce zklamaný a z kýžených 3 dní při běžném používání nakonec zůstaly jen 2. I tak je to pořád velmi slušná výdrž, která se s dalšími avizovanými aktualizacemi, doufám, ještě zlepší.

Originální foťák

Asi víte, že dlouhodobě používám iPhony a ještě do letošního léta jsem smutně pokukoval po všech telefonech, které disponovaly širokoúhlým foťákem. Ne, nebojte se, fakt jsem nepřešel na recenzi iPhonu, ale spíš jsem chtěl navodit atmosféru, že u drtivé většiny telefonů řešíme nějaké kompromisy typu – mám si koupit telefon, který má zoom, ale nemá šíro nebo zas má šíro a nemá  zoom? U Xiaomi Mi Note 10 tento problém řešit nemusíte, protože Xiaomi sem nacpalo momentálně to nejlepší, co si dokážete představit. Hlavní senzor má úctyhodných 108MP, které ale samozřejmě většinou využijete díky složení 4 pixelů do jednoho pro 27MP snímky. Pokud ovšem chcete, můžete si dopřát i 108MP fotografii. Tady už je ovšem potřeba myslet na focení v dobrých světelných podmínkách, protože šumu na fotce se kvůli menšímu senzoru nevyhnete a nakonec se stejně nejspíš vrátíte ke klasické fotografii. Pokud se vám něco nevejde do záběru, použijete pro změnu 20MP širokoúhlý objektiv.

Pro vzdálenější objekty pro změnu vyzkoušejte čočku s 2 násobným přiblížením a pokud je objekt ještě dál, k dispozici je další s 5 násobným přiblížením. No a na totální detaily vám možná přijde vhod 2MP makroobjektiv. Tolik ke způsobu použití foťáků a teď si řekněme po pravdě, jak na tom jsou. Hlavní foťák standardně produkuje 27MP snímky, které vypadají za denního světla opravdu výborně. Barevné podání je skvělé, dynamický rozsah také velmi dobrý, snímky jsou ostré tak akorát, zkrátka tady si není na co stěžovat. Velmi dobrý výkon podává foťák i večer, obzvlášť, pokud použijete noční režim. Fotoaparát provede několik expozicí, snímky na sebe složí a výsledná fotka je zhruba ještě o pár desítek procent lepší než bez použítí nočního režimu. Škoda jen, že se noční režim nenavrhuje automaticky, podobně jako na iPhonech nebo Motorolách a musíte furt přepínat v rámci posuvné lišty tam a zpět.

U zbylých foťáků dostanete také velmi pěkné výsledky, ale tam už je to závislé hodně na světelných podmínkách, protože s ubývajícím světlem jak v šíru, tak obou zoomových foťácích nastupuje neostrost a šum. U 2x násobného zoomu však můžete fotit i na noční režim a Mi Note 10 sama podle intenzity světla rozhoduje, zda využije klasickou zoomovou čočku nebo výřez z hlavního objektivu. Když jsem viděl poprvé v mobilu makroobjektiv, původně jsem jej považoval za zbytečný, ale čím dál tím víc chápu uživatele, kteří jej používají. Zrovna v tomto případě můžete docílit velmi pěkných detailních fotek třeba i díky širokoúhlému foťáku, který má vestavěný autofocus, ale lidi jsou dneska čím dál tím línější a proč by něco dělali šírem a pak fotku ořezávali, když mají právě makroobjektiv, který dokáže z nějakých 2cm zabrat působivý detail. V dnešní době stejně většina fotek končí na facebooku a instagramu, který je opět z 80 procent konzumovaný zase na mobilech. Přesně tam a ne jinam je fotka z makroobjektivu určená. A kdo rozumí focení a nebo si chce tu práci dát, použije bez problému jinou čočku.

Stojí za koupi?

Xiaomi Mi Note 10 je dostupný v jedné kapacitě 6/128 od 22. listopadu za cenu 14 990,- u nás na Hurámobil.cz. Za tyto peníze dostanete prémiový přístroj s krásným designem, pěticí foťáků, obrovskou baterkou a fakt krásným displejem. Jsou zde také ale ústupky v podobě ne úplně vlajkového procesoru, který by si ovšem zasloužil lépe optimalizovaný software. Pokud o Mi Note 10 přemýšlíte, berte jí hlavně kvůli designu, výdrži, displeji a foťákům. V podobné cenovce totiž budete hledat konkurenta jen těžko. Pokud vás nic z tohoto nezajímá a raději hrajete hry, spíš bych se poohlédnul po Mi 9T Pro, Zenfone 6 nebo Oneplus 7 Pro.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze Motorola Edge+: Musíme si vážně promluvit!

Petr Hudec | 14.06.2020
Recenze Motorola Edge+: Musíme si vážně promluvit!

Předpokládám, že vy, stejně jako já, máte značku Motorola zafixovanou s legendárním vyklápěčkou Razrem. Ať už tou minulou nebo současnou. Možná si pamatujete i pár let zpátky řadu Z s nacvakávacíma krytama, pak se ale po vlajkách od tohoto výrobce slehla zem a Motorola Edge+ je opět po dlouhé dob...

Zobrazit celý článek

Recenze Xiaomi Mi 9 Lite: Srazí konkurenci opět na kolena?

Petr Hudec | 12.11.2019
Recenze Xiaomi Mi 9 Lite: Srazí konkurenci opět na kolena?

Když už jsme si říkali, že telefonů série Mi 9 bylo až až, Xiaomi se vytasilo s dalším kouskem a tady je - Xiaomi Mi 9 Lite. Xiaomi se s přírůstky do své série Mi 9 zhlédlo v Samsungu a jeho řadě A a oba výrobci vypouštějí jeden telefon za druhým.

Zobrazit celý článek

Recenze Xiaomi Mi Note 10 Lite: Nádherný telefon za 10.000Kč!

Petr Hudec | 04.06.2020
Recenze Xiaomi Mi Note 10 Lite: Nádherný telefon za 10.000Kč!

Představte si, že máte zhruba 10 000Kč a přemýšlíte jak je nejlíp utratit za nový telefon. Chcete co největší výkon, někdo zas co nejlepší foťáky, někdo chce v kavárně položit na stůl telefon, který vypadá prostě úžasně – priority každého z nás jsou jiné a proto se vyrábí tolik mobilních telefonů...

Zobrazit celý článek
Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.