info
info

Jak uvést Android telefon a iPhone do továrního nastavení

Váš smartphone se začíná sekat, nainstalovali jste nějakou aplikaci, která vám dělá v telefonu neplechu? Nebo si chcete pořídit telefon nový a ten svůj darovat někomu jinému, ale bez toho, aby měl přístup k vašim soukromým datům? Jedno z řešení, jak telefon „vzkřísit“, je ho uvést do továrního nastavení. V tomto článku si ukážeme, kde tuhle možnost najít a správně použít, ať už jste majitelé smartphonu s Androidem nebo iPhonu.

Jak uvést Android telefon a iPhone do továrního nastavení

Před tím, než zmáčknete červené tlačítko

Toto upozornění platí pro oba tábory uživatelů Android nebo iOS. Ono červené tlačítko, které se schovává často pod názvem Obnova dat nebo Resetovat a restartovat telefon, je nevratná akce. Jakmile se pro převedení vašeho smartphonu do továrního nastavení rozhodnete, počítejte s tím, že všechny vámi nahrané/vytvořené soubory či aplikace, budou nenávratně smazány. Proto je určitě dobré předem uvážit, zda si svá data nezálohovat. Nejjednodušší způsob, který funguje pro obě platformy, je mít založený účet v iCloud nebo u Googlu

 

Záloha iPhonu

Pro kontrolu, že vaše fotky, sms zprávy, poznámky atd. jsou skutečně na iCloudu si můžete ověřit tak, že na svém telefonu vejdete do Nastavení, kliknete úplně nahoře na vaše Apple ID a poté na iCloud. V Cloudu si můžete zkontrolovat nejen kolik gigabajtů vám zbývá na vašem úložišti, ale hlavně to, zda své Fotky nebo Kontakty jste opravdu zálohovali. Uživatelé, kteří vlastní více než jedno Apple zařízení, to mohou ověřit znovu právě z druhého zařízení. Povolíte zálohu fotek na iPhonu a pak si složku Fotky otevřete na MacBooku a zálohované soubory z mobilu by se vám měly zobrazit. ☺

 

Záloha smartphonu s Androidem

Pokud jste přihlášeni do Googlu účtu, stačí si otevřít na vašem mobilu Nastavení a do vyhledávání napsat Záloha nebo Úložiště telefonu. Také tam se můžete rozhodnout, co přesně zálohujete a kam. Zálohu fotek či jiných vámi vytvořených souborů si můžete posléze zkontrolovat v Google Fotkách nebo v Google Drive (pokud se rozhodnete zálohovat přímo tam).

 

Pro obě skupiny uživatelů existuje i další množství aplikací, kam je možné ukládat svá data. Má oblíbená aplikace je např. Dropbox, která je dostupná jak pro iOS, tak i pro Android. Napište schválně do komentářů, jakou další aplikaci pro zálohu dat používáte na vašem smartphonu vy!

 

Smazání dat na Iphonu

Jakmile jste si jistí, že jste si zabezpečili všechna data, o které nechcete přijít, můžete přejít k Továrnímu nastavení. 
U
iPhonu s iOS 15 najdete tuto možnost pod hlavičkou Převést a resetovat telefon.
 

 1. Opět si otevřete Nastavení a scrollujete, až najdete Obecné.   
  Tovarni nastaveni iPhone

   
 2. Obecné opět kliknete dole na Převést a resetovat telefon.  
  Tovarni nastaveni iPhone

   
 3. Pokud chcete VYMAZAT VŠECHNO A NENÁVRATNĚ, klikněte na Smazat data a nastavení. 
  Tovarni nastaveni iPhone

   
 4. Telefon by po vás měl vyžadovat vaše Apple ID. Tato akce bude chvilku trvat.   
  Tovarni nastaveni iPhone
 5. Všechna vaše data jsou smazána.

 

POZOR! Uživatelé, kteří mají nainstalovaný iOS 14 a nižší, kliknou rovněž v Nastavení na Obecné a potom na Obnovit.  Následný postup je stejný.

 

Obnovení továrních dat na Androidu
 

 1. Opět kliknete telefonu na ikonku Nastavení. Na přiloženém obrázku vidíte, že do vyhledávání nahoře rovnou můžete zadat: Tovární nastavení. 
  Tovarni nastaveni Android

   
 2. Sjedete dolů a kliknete na Systém a následně na Resetovat a Restartovat telefon.   

   
 3. Vyberete možnost Obnovení továrních dat a potvrdíte.  
  Tovarni nastaveni Android
 4. Všechna data, nahrány vámi, budou smazána. 

 

V tomto článku uvádím souhrn základních kroků při převádění Android nebo Apple telefonu do továrního nastavení. Budu moc ráda, když se podělíte o další zajímavé tipy k tomuto tématu v komentářích. 

Navštivte náš Huramobil YouTube kanál  

Novinky na e-mail...Další podobné články

Virtuální RAM na Androidu: Co je to, jak funguje, a měla by vás zajímat?

Virtuální RAM na Androidu: Co je to, jak funguje, a měla by vás zajímat?

Virtuální RAM, (Dynamic RAM Expansion – Dynamické rozšíření RAM) – pokud se zajímáte o novinky ze světa Android smartphonů a sledujete pravidelně náš blog nebo Youtube kanál, zřejmě jste toto označení už někde zaslechli. V dnešním článku se dozvíte, o co se přesně jedná, jaký je rozdíl mezi klasi...

Zobrazit celý článek

Jak nainstalovat iOS 16? Jak se vrátit zpět na iOS 15? Poradíme vám

Petr Hudec | 08.06.2022
Jak nainstalovat iOS 16? Jak se vrátit zpět na iOS 15? Poradíme vám

Jestli jste tento týden viděli konferenci Apple nebo moje včerejší krátké video shrnutí, možná vás nadchly novinky, které si pro nás Apple letos připravil a nemůžete se dočkat, až je konečně využijete i vy ve svém iPhonu, iPadu, MacBooku a dalších Apple zařízení. A jelikož Apple na své konferenci...

Zobrazit celý článek

9 úžasných triků a funkcí na Realme 9, které byste určitě měli vyzkoušet

9 úžasných triků a funkcí na Realme 9, které byste určitě měli vyzkoušet

Víte, že si váš Realme telefon můžete přizpůsobit zcela dle vašich představ? Chtěli byste vědět, jak změnit styl ukazatele baterie? Nebo jak si vytvořit originální tapetu přímo z vašich fotografií? Jak rozšířit paměť RAM, zapnout svítilnu pomocí gesta na uzamčené obrazovce? V dnešním článku si vš...

Zobrazit celý článek

Jak uvolnit úložiště na iPhonu: 5 jednoduchých vychytávek

Jak uvolnit úložiště na iPhonu: 5 jednoduchých vychytávek

Nezbývá vám ve vašem iPhone úložišti dost místa? Pojďme se podívat na několik užitečných tipů, jak ho jednoduše pročistit.

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.