MOTOROLA

Naprostá legenda, která stála u samotných počátků telekomunikací. Americký pionýr, který se podepsal pod nekonečnou řadu patentů, inovací a klíčových modelů, někdejší světová jednička. Motorola je považována za vynálezce mobilního telefonu a prvního výrobce vůbec. Jedná se pravděpodobně o nejznámější prvenství Motoroly, které by měli znát všichni fandové mobilních telefonů. Vůbec prvním přístrojem tohoto typu byl model DynaTAC 8000x z roku 1973 a o jeho návrh se postaral vynálezce Martin Cooper. Ten s pomocí jeho prototypu také v témže roce uskutečnil první mobilní hovor, a to z New Yorku, do sídla vedení společnosti v New Jersey.

Téměř stoletá historie Motoroly je ale zajímavá už samotného prvopočátku. Motorola drží několik zajímavých prvenství, které by jí mohly závidět i dnes výrazně slavnější výrobci. Stála třeba za zrodem autorádia, které představila v roce 1930 ještě jako Galvin Manufacturing Corporation. Přístroj se jmenoval Motorola a celá firma se v roce 1947 podle něj později přejmenovala.

Motorola dále vynalezla oboustranné vysílačky typu “walkie talkie” a model SCR-300 byl výraznou součástí komunikace v 2. světové válce. Jejím dalším příspěvkem do moderního světa byly klasické pagery a firma se dokonce octla i na Měsíci. Když přistáli astronauti Apolla 11 na naší přirozené družici a Neil Armstrong pronesl ikonickou větu ,,Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo”, bylo to prostřednictvím rádiového transpondéru od Motoroly.

S příchodem iPhonu a nové éry smartphonůse Motorola začala vytrácet, dnes zbyla jen značka držená čínskou společností Lenovo, díky které drží stále krok s předními výrobci mobilních telefonů a představuje zajímavé mobilní telefony.


Články

MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

MOBIL ROKU 2022: Vyhlášení vítězů

Vítám vás u vyhlášení MOBILU ROKU 2022. Vyhlášení nejlepších mobilních telefonů, které se v roce představily a také, což je neméně důležité, se hlavně dostaly na náš trh. Pochopitelně doba je těžká nejen pro každého z nás, ale i pro výrobce, kteří se stále potýkají s důsledkem pandemie a s tím rostoucích nákladů, a tak se nabídka pomalu zužuje a zužuje. Náklady ovšem rostou všem a je tedy na každém výrobci, jak se s nastalou situací vypořádal a jaké telefony nám představil.

TOP 5 mobilů do 15 000 Kč [Vánoce 2022]

TOP 5 mobilů do 15 000 Kč [Vánoce 2022]

Vítám vás u dalšího dílu seriálu TOP 5 telefonů. Již jsem vybral nejlepší smartphony do 3 000 Kč, 5 000 Kč, 7 000 Kč, 10 000 Kč i 12 000 Kč a odkazy na články přikládám níže. A protože se pomalu blížíme do Black Friday, chystám pro vás další sérii, ať už přímo o Black Friday nejvýhodnějších nabídkách nebo další tipy na gadgety, sluchátka a další, tak nezapomeňte naši sekci aktualit pravidelně navštěvovat. Nyní se pojďme vrhnout na TOP 5 mobilů do 15 tisíc korun.

TOP 5 mobilů do 12 000 Kč [Vánoce 2022]

TOP 5 mobilů do 12 000 Kč [Vánoce 2022]

Vítám vás u dalšího dílu seriálu TOP 5 telefonů. Máme za sebou díly do 3 000 Kč, 5 000 Kč, 7 000 Kč, 10 000 Kč a dnes nazrál čas se podívat dál do toho nejlepšího, jaké možnosti se nabízejí do 12 tisíc korun.

TOP 5 mobilů do 10 000 Kč [Vánoce 2022]

TOP 5 mobilů do 10 000 Kč [Vánoce 2022]

Hezký den všem milovníkům krásných telefonů s nejlepším poměrem ceny a výkonu. Dnes se spolu podíváme na nej smartphony, které jsem vybral do 10 tisíc korun. Pokud ovšem hledáte levnější variantu, níže vám přikládám odkazy na předchozí díly do 3 000 Kč, 5 000 Kč a 7 000 Kč. Pokud naopak míříte výše, doporučuji náš blog pravidelně navštěvovat, ať o žádný další díl nepřijdete. V letošním roce nepůjde pouze o telefony, ale připravuji také TOP 5 gadgetů, vánoční tech. tipy na dárky, a tak se rozhodně máte na co těšit. Nyní se ale vrhněme na TOP 5 do 10 000 Kč.

TOP 5 mobilů do 7 000 Kč [Vánoce 2022]

TOP 5 mobilů do 7 000 Kč [Vánoce 2022]

Vítám vás u dalšího dílu seriálu TOP 5 telefonů. Máme za sebou videa do 3 a 5 tisíc korun a dnes se spolu podíváme zase o kousek dál.

Videa

Mobil Roku 2022: Vyhlášení vítězů!

Huramobil [Petr Hudec] 01.01.2023

Motorola Edge 30 Fusion: Exkluzivka s 12GB/256GB!

Huramobil [Petr Hudec] 18.12.2022

NEJ MOBILY v Black Friday!

Huramobil [Petr Hudec] 20.11.2022

Hodnotit tento produkt

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z HURAMOBILU V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.