Vážení zákazníci, dne 28.9. máme zavřeno. Těšíme se na Vás 29.9.2022. Huramobil

Nejprodávanější

MOTOROLA

Naprostá legenda, která stála u samotných počátků telekomunikací. Americký pionýr, který se podepsal pod nekonečnou řadu patentů, inovací a klíčových modelů, někdejší světová jednička. Motorola je považována za vynálezce mobilního telefonu a prvního výrobce vůbec. Jedná se pravděpodobně o nejznámější prvenství Motoroly, které by měli znát všichni fandové mobilních telefonů. Vůbec prvním přístrojem tohoto typu byl model DynaTAC 8000x z roku 1973 a o jeho návrh se postaral vynálezce Martin Cooper. Ten s pomocí jeho prototypu také v témže roce uskutečnil první mobilní hovor, a to z New Yorku, do sídla vedení společnosti v New Jersey.

Téměř stoletá historie Motoroly je ale zajímavá už samotného prvopočátku. Motorola drží několik zajímavých prvenství, které by jí mohly závidět i dnes výrazně slavnější výrobci. Stála třeba za zrodem autorádia, které představila v roce 1930 ještě jako Galvin Manufacturing Corporation. Přístroj se jmenoval Motorola a celá firma se v roce 1947 podle něj později přejmenovala.

Motorola dále vynalezla oboustranné vysílačky typu “walkie talkie” a model SCR-300 byl výraznou součástí komunikace v 2. světové válce. Jejím dalším příspěvkem do moderního světa byly klasické pagery a firma se dokonce octla i na Měsíci. Když přistáli astronauti Apolla 11 na naší přirozené družici a Neil Armstrong pronesl ikonickou větu ,,Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo”, bylo to prostřednictvím rádiového transpondéru od Motoroly.

S příchodem iPhonu a nové éry smartphonůse Motorola začala vytrácet, dnes zbyla jen značka držená čínskou společností Lenovo, díky které drží stále krok s předními výrobci mobilních telefonů a představuje zajímavé mobilní telefony.

Články

Recenze Motorola Edge 30 Ultra: První telefon s 200Mpx foťákem! Je to ale dost ULTRA?

Recenze Motorola Edge 30 Ultra: První telefon s 200Mpx foťákem! Je to ale dost ULTRA?

Když bych parafrázoval známé rčení: Čím víc pruhů, tím víc Adidas, dostal bych u foťáků něco v podobě čím víc megapixelů, tím lepší… Motorola? Dnes přináším recenzi Motorola Edge 30 Ultra. Jedná se o první u nás dostupný telefon, který láká na 200Mpx senzor hlavního fotoaparátu. Nezůstane ale pouze u kamerky. Označení Ultra jsme si zvykli u mobilních telefonů vnímat jako něco, co je nejprémiovější, co daná značka dokáže v danou chvíli vyrobit. Vzpomeňme jen na Galaxy S22 Ultra, nově představené Apple Watch Ultra a tak je zřejmé, že Motorola Edge 30 Ultra míří do nejlepšího segmentu. Jaký je? Dozvíte se v dnešní recenzi.

Motorola představila tři nové chytré telefony Edge

Motorola představila tři nové chytré telefony Edge

Motorola představila tři nová zařízení Edge: Motorola Edge 30 Ultra, Motorola Edge 30 Fusion a Motorola Edge 30 Neo. Telefony kombinují nejnovější technologie s originálním designem.

Recenze Motorola Edge 30: Překvapení roku 2022

Recenze Motorola Edge 30: Překvapení roku 2022

Dnes vám přináším recenzi na mobil Motorola Edge 30. Telefon, který rozhodně nepatří do mainstreamu. Pokud nejdete společně s davem Apple či Samsung fanoušků, nebaví vás přemíra předinstalovaných aplikací u Xiaomi, možná právě pro vás je Motorola Edge 30. Mobil, který byste neměli rozhodně nechat bez povšimnutí.

Motorola Edge 20 - Honí najednou až příliš mnoho králíků [recenze]

Motorola Edge 20 - Honí najednou až příliš mnoho králíků [recenze]

Jak vybrat ideální mobil pro školáky i náctileté? Vyzkoušejte náš návod!

Jak vybrat ideální mobil pro školáky i náctileté? Vyzkoušejte náš návod!

Hledáte vhodný mobilní telefon pro své ratolesti nebo teenagery a stále si nevíte rady? Pomůžeme vám s výběrem!

Hodnotit tento produkt

Hodnotit tento produkt

VOLITELNĚ: Pokud nechcete přijít o důležité informace o telefonech, vyplňte svůj e-mail a my Vás budeme pravidelně informovat.

Přeji si být informován:

Anketa

Systémové upozornění

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Popis: You are only allowed to change your username once every 90 days. A record of your username change will be displayed in your public profile, but your old username will not be displayed.

Chyba formuláře

UŽIVATELSKÉ JMÉNO

Tato položka byla zadána chybně. Prosíme o kontrolu správnosti zadání.

V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.

Úspěšně provedeno

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Informace

FORMULÁŘ

Kontrola formuláře proběhla v pořádku. Formulář byl správně vyplněn a úspěšně uložen.

Nějaká informace

NÁZEV PROBLÉMU

Stojíte před rozhodnutím, jestli si zvolíte ANO pro pokračování a nebo NE pro zrušení operace. Co si vyberete?

Problém s přihlášením

UŽIVATELSKÉ JMÉNO / EMAIL

Zadaný email není ve správném tvaru.


Prosíme o kontrolu správnosti zadání. V případě opakování této chybové hlášky nás prosím kontaktujte na info@huramobil.cz.

Informace bez starostí

TO NEJLEPŠÍ Z HURAMOBILU V EMAILU

Pravidelný výpis toho nejzajímavějšího do Vaší e-mailové schránky.