MOTOROLA

Naprostá legenda, která stála u samotných počátků telekomunikací. Americký pionýr, který se podepsal pod nekonečnou řadu patentů, inovací a klíčových modelů, někdejší světová jednička. Motorola je považována za vynálezce mobilního telefonu a prvního výrobce vůbec. Jedná se pravděpodobně o nejznámější prvenství Motoroly, které by měli znát všichni fandové mobilních telefonů. Vůbec prvním přístrojem tohoto typu byl model DynaTAC 8000x z roku 1973 a o jeho návrh se postaral vynálezce Martin Cooper. Ten s pomocí jeho prototypu také v témže roce uskutečnil první mobilní hovor, a to z New Yorku, do sídla vedení společnosti v New Jersey.

Téměř stoletá historie Motoroly je ale zajímavá už samotného prvopočátku. Motorola drží několik zajímavých prvenství, které by jí mohly závidět i dnes výrazně slavnější výrobci. Stála třeba za zrodem autorádia, které představila v roce 1930 ještě jako Galvin Manufacturing Corporation. Přístroj se jmenoval Motorola a celá firma se v roce 1947 podle něj později přejmenovala.

Motorola dále vynalezla oboustranné vysílačky typu “walkie talkie” a model SCR-300 byl výraznou součástí komunikace v 2. světové válce. Jejím dalším příspěvkem do moderního světa byly klasické pagery a firma se dokonce octla i na Měsíci. Když přistáli astronauti Apolla 11 na naší přirozené družici a Neil Armstrong pronesl ikonickou větu ,,Malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo”, bylo to prostřednictvím rádiového transpondéru od Motoroly.

S příchodem iPhonu a nové éry smartphonůse Motorola začala vytrácet, dnes zbyla jen značka držená čínskou společností Lenovo, díky které drží stále krok s předními výrobci mobilních telefonů a představuje zajímavé mobilní telefony.

Články

Recenze Motorola Edge 30: Překvapení roku 2022

Recenze Motorola Edge 30: Překvapení roku 2022

Dnes vám přináším recenzi na mobil Motorola Edge 30. Telefon, který rozhodně nepatří do mainstreamu. Pokud nejdete společně s davem Apple či Samsung fanoušků, nebaví vás přemíra předinstalovaných aplikací u Xiaomi, možná právě pro vás je Motorola Edge 30. Mobil, který byste neměli rozhodně nechat bez povšimnutí.

Motorola Edge 20 - Honí najednou až příliš mnoho králíků [recenze]

Motorola Edge 20 - Honí najednou až příliš mnoho králíků [recenze]

Jak vybrat ideální mobil pro školáky i náctileté? Vyzkoušejte náš návod!

Jak vybrat ideální mobil pro školáky i náctileté? Vyzkoušejte náš návod!

Hledáte vhodný mobilní telefon pro své ratolesti nebo teenagery a stále si nevíte rady? Pomůžeme vám s výběrem!

Věnujte svým ratolestem na Den dětí dokonalý dárek!

Věnujte svým ratolestem na Den dětí dokonalý dárek!

A překvapte je něčím výjimečným!

TOP 5 telefonů do 3 500 Kč! [květen 2021]

TOP 5 telefonů do 3 500 Kč! [květen 2021]

Vybrali jsme pro Vás aktuálně 5 nejlepších telefonů do 3.500 Kč. Který bude ten pravý přímo pro Vás?