LEKI

Značka LEKI je německá rodinná firma, která je největším výrobcem holí na světě a synonymem pověstné německé kvality již od roku 1948.  Patří do světové špičky v oblasti sjezdových, běžeckých a trekových holí, stejně jako holí pro nordic walking a sportovních rukavic. Všechny její produkty se vyznačují vysokou kvalitou, nebývalou funkcionalitou a důrazem na bezpečnost.

Vývoj holí, rukavic a dalšího vybavení probíhá v těsné spolupráci se závodníky, horskými vůdci, prodejci, dodavateli i amatérskými nadšenci, což zaručuje, že výrobky jsou opravdu funkční a plní požadavky všech svých uživatelů – ostatně, jména sportovců jako je Mikaela Schiffrin, Beat Feuz, Johannes Klaebo nebo svého času Gabriela Koukalová toho jsou jasným důkazem.

Sjezdové hole firmy LEKI disponují historicky prvním bezpečnostním vázáním – revolučním systémem Trigger S, respektive zbrusu novým Trigger 3D. V kombinaci s rukavicí od LEKI můžete díky Triggeru dát vale poutkům a pořádně se na svahu odpoutat. Dominanci a významnost značky LEKI v alpských disciplínách dokládá fakt, že hole LEKI mnohdy naleznete v rukou u více jak poloviny závodníků z první desítky v závodech světového poháru. Zde stojí za zmínku modely jako je Spitfire 3D či Speed S, dámské Artena, hole Rider pro ty nejmenší lyžaře nebo závodní Worldcup Venom pro ty nejnáročnější.

U běžeckých holí je situace obdobná. Systém Trigger Shark, kterým jsou vybaveny hole vyšší kategorie (například populární modely PRC 700 či CC 600), zajišťuje pevnější „zakousnutí“ díky přímému přenosu síly. Nejrychlejší a nejkomfortnější připnutí a vycvaknutí ocení všichni aktivní běžkaři se zájmem o co největší pohodlí ve stopě. Ze závodních soutěží tento systém dominuje především v biatlonu.

I mimo sníh se na produkty LEKI můžete spolehnout! Na trekkingové hole spoléhá například horská služba, horolezecká legenda Reinhold Messner a obrovské množství dalších horských dobrodruhů. Mezi ty nejklasičtější, lety ověřené modely patří Khumbu, Makalu či dámská Cressida.

Ani na severskou chůzi se u LEKI nezapomíná! Tento poměrně nový a zajímavý sport není rozhodně pro firmu LEKI novinkou, proto také v nabídce najdete širokou škálu produktů, které uspokojí i ty nejnáročnější uživatele. Nordic walkingové hole LEKI vlastní například i bývalý prezident Václav Klaus a stejně tak bývalý papež Benedikt XVI.

Hledáte-li kvalitu bez kompromisů, tak jste u značky LEKI jednoznačně správně!

Články

Videa