info
info

HUAWEI Band 6: Skvělý chytrý náramek za hubičku! [recenze]

Jestli chcete zařízení o velikosti náramku a funkcemi se blížící hodinkám, určitě zauvažujte právě o dnes recenzovaném Watch Bandu 6.

HUAWEI Band 6: Skvělý chytrý náramek za hubičku! [recenze]

První pohled

Musím říct, že tato kategorie se mi po čertech hodně líbí. Tradičně mám totiž u klasických hodinek problém třeba při klikování s jejich šíří a když ohnete zápěstí do úhlu 90 stupňů, vždycky vás sebelepší hodinky nějakým způsobem tlačí. Po konstrukční stránce jsou na tento typ cvičení vždycky lepší tím pádem různé bandy. Jejich nevýhodou jsou ovšem často slabší displeje a ikdyž už se kvalitativně vylepšují, pořád jsou relativně malé, krkolomně se ovládají a nedokážou logicky zobrazit tolik informací, kolik by možná někdo chtěl.

Nový Honor Band 6 jde kompromisní cestou, vytvaroval displej do trochu protáhlejší nudle, narval tam množství informací a ikdyž se mezigeneračně zvětšil z 0,96” na 1,47”, pořád jsme v relativně kompaktní kategorii s funkcemi blížícím se chytrým hodinkám. OLED displej má samozřejmě oproti předchozímu TFT hezčí barvy a jak by technologie trochu napovídala i režim Always On, ovšem ten tady trochu paradoxně chybí.

A je to celkem škoda – Huaweii se totiž mezigeneračně podařilo prodloužit výdrž až na 14 dní, což je dvojnásobek oproti předchůdci a přesto Always on nenabízí. Nejspíš tak jde jen o marketingové rozhodnutí, aby mezi jednotlivými výrobky byly viditelnější rozdíly. Jinak je ale displej strašně fajn, na sluníčku perfektně čitelný, pokrývá téměř celou plochu displeje s malinkatou bradou, ale právě tím, že jde o OLED s dokonalou černou, vlastně si toho pocitově ani nijak nevšimnete.

Výdrž a kompatibilita

Když už jsem nakousnul výdrž, ta je samozřejmě primárně závislá na spoustě faktorů – jas displeje, počet aktivit, jak často monitorujete životní funkce. Já jsem s displejem při úrovni jasu 3, nastavení nepřetržitého sledování tepovky, automatickým sledováním okysličení krve a pravidelné chůze do práce i z práce ztrácel necelých 10% baterie denně. To dá dohromady zhruba 10-12 dní výdrže, což je skoro 10x tolik co moje Apple Watche. U těch mě totiž neskutečně štve, že vydrží jen 1 den a nabíjet je musím přitom necelou hodinu. Naopak tento náramek dokážete za 5 minut nabít na 2 dny provozu.

To jen pro zajímavost, ne že bych chtěl tyto 2 produkty porovnávat, protože každý z nich má primárně jiné zaměření a přece jen Band 6 nemá tolik „smart“ funkcí. Samozřejmě s ním nemůžete telefonovat, odpovídat na zprávy, ale základní funkce plní dostatečně. Tím pádem zobrazuje notifikace, které si v telefonu zapnete, mimochodem včetně diakritiky a taková pozoruhodnost, že pokud vlastníte mobilní telefon Huawei, můžete náramek použít i pro ovládání foťáku. Malinko nevýhoda, že notifikace vidíte jen formou náhledu a třeba celou zprávu bohužel nepřečtete.

S ostatními telefony za zmínku stojí snad jedině widget pro ovládání hudby, třeba pokud si jdete zaběhat. Náramek v sobě totiž nemá žádnou interní pamět na písničky a ani GPS, tím pádem pokud si chcete zobrazit i proběhlou trasu, musíte si s sebou vzít telefon. Takové malé plus pak je, že proběhlá trasa měřená mobilním telefonem je samozřejmě daleko přesnější než z podobných chytrých zařízení. U widgetů jsem také spozoroval jednu věc, která si myslím, že by šla opravit v budoucí aktualizaci.

Swipujete mezi nimi doleva i doprava, ale úplně se mi nelíbilo, že widgetům chybí interaktivnost. Nemůžete se do nich prokliknout, pokud vás třeba u počasí zajímá, jak bude následující dny. Musíte vyskočit, jít do menu aplikací, tam zvolit počasí a teprve vidíte další informace. Jinak je ovládání hodně příjemné, až na tuto jednu vlastnost celkem intuitivní, nic se neseká a za tohle musím Huawei jednoznačně pochválit.

Sportovní funkce

Když už jsem jmenoval, že tu chybí GPS, rozhodně si Band 6 vzal z dospělých hodinek počet sportů, které můžete měřit. Je jich tu celkem 96, takže nechybí ty tradiční jako běh, cyklistika nebo plavání s vodotěsností do 5ATM, ale najdete tu i ty méně běžné jako břišní tanec, parašutismus nebo bungee jumping – to třeba abyste si mohli změřit jak moc jste si nadělali do gatí. Když někdo totiž řekne bungee jumping, já si okamžitě vzpomenu na Petra Novotnýho, kterému trochu špatně spočítali váhu a pak se praštil do hlavy nebo na jednoho turistu, kterému se pro změnu přetrhlo lano když skákal u viktoriiních vodopádů mezi krokodýly. No a světě div se, normálně to přežil.

Zpátky ale k náramku, který dokáže měřit i stres nebo vás zvednout ze židle když už dlouho sedíte. A co musím obzvlášť pochválit a třeba na Amazfitech, Xiaomi apod. to nenajdete, je nastavení základních tréninkových plánů, které vás tak trochu vedou zlepšováním kondice k nějakému cíli. Samozřejmě, v tomto ohledu je na špičce Garmin, ale to se bavíme o mnohem dražších hodinkách. Pokud vezmete v úvahu, že tréninkové plány dostatene u tohoto přístroje za 15 stovek, rozhodně bych to bral všema deseti. Pochválit musím také monitoring spánku, který dává smysl o to víc, že hodinky nemusíte každý den nabíjet. „Proklaté AppleWatch“.

Zpracování a aplikace

Já vám furt kecám o funkcích, ale vlastně jsem neřekl ještě nic o materiálu a zpracování. Samozřejmě celé tělo je plastové, tím pádem váha je opravdu muší, se silikonovým řemínkem, který je proprietální, to znamená nenahradíte jej ničím jiným než zase řemínkem vyrobeným přímo pro tento náramek. Ze startu si tím pádem vyberte, jestli chcete černé, červené nebo růžové provedení. Náhradní řemínky zatím u nás nejsou k dispozici, tak ať nemusíte někam na Aliexpress. Dlužím vám také informaci o aplikaci jako takové.

Připojit náramek můžete jak k iOS, tak Androidu a veškerá komunikace probíhá prostřednictvím aplikace Huawei zdraví. Na iOS ji najdete samozřejmě v AppStoru a na Androidu vám doporučuji spustit náramek, který zobrazí QR kód. Na telefonu pak namíříte foťák na displej náramku a nainstalujete doprovodnou aplikaci přímo ze stránek Huawei.

Takový fun fact v aplikaci, který jsem dnes objevil bylo to, když jsem zabrouzdal do historie celkových mých úspěchů s Huawei zdraví. Ten vám totiž na vašem účtu sčítá veškeré aktivity, které jste jejím prostřednictvím naměřili. V mém případě to bylo asi 13000 kalorií a to se podle aplikace rovná zhruba 46 kuřecím křidýlkům a ušlé kilometry to pro změnu přirovnává k tomu, kolikrát jste ušli maraton.

Závěrem

Pro koho je tedy nový Huawei Band 6 určen? Já bych jej opravdu doporučil všem těm, kteří chtějí malé a kompaktnější zařízení než třeba i klasické hodinky. Třeba na ruce něžných poloviček bude vypadat vždycky daleko líp než nějaké obrovské cibule. Navíc, ženy poměrně často nosí telefony v kabelkách, kde poté prošvihnou notifikaci nebo nějaký hovor a nebo se pak každých 10 minut dívají, jestli nějakou událost nezmeškaly. Tady vidím asi tu největší výhodu v kompaktnosti spojené s dlouhou výdrží a opravdu krásným displejem.

Samozřejmě, pokud nepotřebujete GPSku pro měření proběhlé nebo ujeté trasy, rozhodně doporučím Band 6 stejně tak i s ohledem právě na základní tréninkové plány. Počet ušlých kroků, tepovku nebo spánek jinak měří velmi dobře a po stránce měření jim mohu snad jedině vytknout fakt, že automatické rozpoznání aktivit by rozhodně ještě zasloužilo zlepšit. Zkrátka a dobře, tady rozhodně není úplně o čem přemýšlet a než třeba brát za podobné peníze Mi Watch Lite od Xiaomi, byť mají i GPS, já osobně bych šáhnul právě po tomto náramku od Huawei. A pokud náhodou tu GPS chcete, mrknout můžete i na novou barvu Fit Watchů v krásné lesklé barvě.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze OnePlus 10 Pro: Co se stalo s legendou?

Petr Hudec | 24.04.2022
Recenze OnePlus 10 Pro: Co se stalo s legendou?

Co se vám vybaví, když se řekne OnePlus? Většině zákazníků, kteří kupují mobilní telefony v marketu spolu s pračkou či ledničkou pravděpodobně nic moc. Pak jsou tu znalejší, kteří telefony tohoto výrobce registrují, ale pak existuje speciální skupina fanoušků, kteří vnímají OnePlus jako něco posv...

Zobrazit celý článek

Recenze HUAWEI WATCH GT 3 Pro: Brilantní šperk, který zaujme

Petr Hudec | 18.05.2022
Recenze HUAWEI WATCH GT 3 Pro: Brilantní šperk, který zaujme

Musím se přiznat, že hodinky od Huawei jsem měl vždy hrozně rád. Snoubila se v nich totiž elegance s úchvatným designem, ušlechtilými materiály a kupodivu softwarem, který patřil vždy mezi špičku a prakticky jediným konkurentem pro Huawei je dnes v hodinkách pouze Samsung. Ano, můžete mít Apple W...

Zobrazit celý článek

Nezapomeňte na Den matek!

Jakub Souček | 04.05.2021
Nezapomeňte na Den matek!

Přinášíme originální dárky pro všechny maminky, které 9.5. slaví svůj svátek. Vybírat můžete z nabídky různorodých kousků, tak, abyste potěšili přesně tu Vaši.

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.