info
info
Dle výrobce...
Dle OS...

Honor 7x z holčičího pohledu

Když mě Hurámobil oslovil s nabídkou spolupráce, neváhala jsem ani minutu a hned jsem souhlasila. Mobilní telefony je tak trochu můj koníček. Vždycky jsem byla spíš pro Apple, ale o to teď jsem byla radši, když jsem si mohla vyzkoušet telefon s Androidem. Spousta mých kamarádek jej má a já jsem si konečně mohla vyzkoušet všechny ty funkce o kterých mi vždycky vyprávěly.

Jaké bylo první setkání s Honorem 7x?

Když jsem se s Honorem setkala poprvé v životě, kamarádka mi ho vychvalovala, hlavně díky možnosti mít v něm dvě SIM karty. Věřím, že je to velká výhoda, ale já používám jednu SIM kartu, jedno telefonní číslo a žiju. Jakožto holka jsem si především říkala, že má moc pěkný design. Bývala bych si ho ráda někdy vyzkoušela, takže když jsem měla příležitost s ním týden fungovat, byla jsem nadšená.

Rozbalila jsem krásnou modrou krabičku, která mi dávala pocit, že jsem dostala vánoční dárek. Design si mě okamžitě získal. Krásná černá barva, minimální rámeček obrazovky. To je moje, to já ráda.

Jsem svým způsobem pohodlný člověk, takže do telefonu si zapisuji vše. Je to pro mě diář, poznámkový blog, foťák, kamera. Parťák, který mi vždy cokoliv připomene a samozřejmě ten jediný,  kdo mě ráno vytáhne z postele. Po telefonu toho požaduji opravdu hodně a vzhledem ke studiu a mému psaní, upřednostňuji velké telefony. Honor 7x se svojí obrazovkou o uhlopříčce 5,93 palců to splňuje na jedničku.

Jsem jablíčkářka :-)

Telefon jsem zapnula a byla jsem velmi příjemně překvapena grafikou. Syté barvy, ostrý obraz. Vyskočilo na mě stylovým efektem logo Honor. Ovšem jako jablíčkář, jsem měla lehké obavy, jak se zorientuju v jiném operačním systému. Tyto obavy opadly během první minuty. Jako nedočkavá holka, jsem všechny možnosti prvého nastavení přeskákala a už už jsem chtěla vědět, co mi telefon nabídne. Polovinu odemknuté obrazovky zabíraly informace o místě, kde se nacházím, respektive momentální počasí a lokální teplota – minus 10, brrr.

Hledám okamžitě mnou nejpoužívanější tři aplikace. Gól, dvě ze tří tady jsou přednastavené. Ovšem můj problém – jak jen že jsou ta hesla? Nevadí. Otevřu kameru a ta si mě získala na první jasnou – automatický zkrášlující efekt. Takže ačkoliv jsem nebyla úplně ve své krásné (haha) kůži, začala jsem okamžitě fotit a fotit a fotit. Musím se zde opakovat – krásné syté barvy a kvalita selfie fotek na jedničku. Rozmazané pozadí při focení přední kamerou – wow, to jsem nečekala. Žila jsem v tom, že tohle umí pouze přední foťák IPhonu X. Supr, hned jsem chytřejší. K tomu má honor 7x paměťovou kapacitu 64Gb, což i s ohledem na 10000 fotek v mém telefonu, je přijatelná velikost úložiště.

Co mě potěšilo?

Kalendář musím pochválit, jak jsem se již zmínila, telefon je můj diář a plánovač. Mám ráda pořádek a správné uspořádání, ráda vidím svůj program hodinu po hodině, každý den, celý týden. Týdenní kalendář, který mi nabídl přehledné zobrazení všech mých plánů jako školní rozvrh na základní škole, je pecka. Za mě rozhodně jedna z důležitých věcí, za kterou dávám palec nahoru.

Než jsem se zorientovala, co mi doma hraje, prošvihla jsem hovor. Jedním přejetím na stranu jsem během vteřiny vytočila nový hovor a opět se opakuji, byla jsem příjemně překvapena kvalitou zvuku.

Zprávy mě ničím nepřekvapily, ale ani nezklamaly. Jen jsem chvilku koukala do displeje a hledala ikonu smajlíků – v pořádku, našla jsem.

Telefon jsem zvyklá nabíjet přes noc a chci, aby mi vydržel po celý den. Ať už hodiny projíždím Instagram, dopisuji si s někým, píšu si do poznámek cokoliv co mě během dne napadne... Honor vydržel.

Co mi chybí, nebo spíš co jsem záviděla u jiných telefonů, je zobrazení messenger konverzací přímo na obrazovce, aniž byste museli otevřít aplikaci. Je to pohodlné a myslím si, že pro telefon i úleva, když při nikdy nekončící konverzaci s nejlepší kámoškou, nemusí stále dokola otevírat a zavírat aplikaci. Takhle je nonstop v pohotovosti. Honor asi ví, co je pro něho samého nejlepší.

Co mě zklamalo?

Aplikace Facebook se při mém rychlém a zbrklém projíždění občas sekla, nešlo to tak rychle, trochu pomaleji než jsem zvyklá a jak bych uvítala. Jenže to mi zatím nepředvedl žádný smartphone, asi jsem moc náročná....

Co dalo Honoru už zabrat byl Instagram. V dnešní uspěchané době, kdy hlavně denně nestíhám, chci aby se fotky mnou sledujících profilů zobrazovaly rychle a abych mohla celý Instagram jen prolítnout. Honor, nejenže si s tím neporadil tak rychle, ale ve chvíli kdy mi přicházely zprávy z messengeru a do toho klasická zpráva, se na moment seknul a nevěděl co dřív. Tohle bylo pro mě velké mínus.

Zmínila jsem se, že kvalita zvuku během hovoru byla na jedničku, ale co se týče na plné pecky pustit hudbu, doporučuji raději rádio. Kvalita zvuku se se zvyšující hlasitostí zhoršuje. Katastrofa to úplná není, ale zkrátka a dobře nic moc.

Za mě osobně ještě jedno mínus. Tohle je opravdu z mého pohledu a věřím, že někdo to naopak přivítá. Honor 7x, je na mě moc lehkej. Znám se a v mém rozlítaném stylu života, by byla jen otázka času, než mi vylítne z ruky. Váží pouhých 165g.

Shrnutí

Věřím, že si Honor 7x najde spoustu příznivců, já mu dávám za poměr kvalita, cena, výkon – 8 z 10. Pozor jen, že pokud budete sedět na mobilu neustále, přece jen nějaké škobrtnutí se najde. Jinak si dokážu představit, že bych s takovým telefonem v klidu fungovala a mohu jej s klidným srdcem doporučit.

Josefina Volopichová

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze Realme X50 Pro 5G: Nabušené parametry nejsou všechno!

Petr Hudec | 27.05.2020
Recenze Realme X50 Pro 5G: Nabušené parametry nejsou všechno!

Znáte značku Realme? Ti z vás, kteří se v mobilech orientují určitě ano. Ostatní určitě o Realme v životě ani neslyšeli. Tato značka vstoupila na český trh loni před Vánoci jako velká voda a jak rychle přišla a psalo se o ní všude, po chvíli vymizela a nikdo si na ní ani nevzpomněl. Teď ovšem při...

Zobrazit celý článek

Výprodej: Čistíme sklady

Michal Kužel | 15.05.2020
Výprodej: Čistíme sklady

Neváhejte a podívejte se na skvělé výprodejové nabídky, které jsme si pro vás připravili na květen.

Zobrazit celý článek

Honor zlepší herní výkon pomocí funkce GPU Turbo zpětně již prodávaným telefonům

Michal Šrajer | 07.06.2018
Honor zlepší herní výkon pomocí funkce GPU Turbo zpětně již prodávaným telefonům

Včera jsme se mohli poprvé podívat na nové herně zaměřené smartphony Honor Play a Honor 9i. Ty přinášejí krom jiného také velice zajímavou technologii GPU Turbo, která má ještě více zvýšit výkon těchto zařízení během hraní her. Jedná se tedy bez pochyb a zajímavou funkci, které se nakonec dočkají...

Zobrazit celý článek

Recenze Garmin Fénix 6X Pro: Nejlepší chytré hodinky!

Petr Hudec | 25.05.2020
Recenze Garmin Fénix 6X Pro: Nejlepší chytré hodinky!

Už asi měsíc a půl nosím na ruce jedny hodně zajímavé hodinky a není snad video nebo live stream, aby se mě někdo nezeptal, co to je za zač. No a protože vás zajímá za co jsem vyměnil Apple Watch, dneska vám prozradím, že na ruce nosím Garmin Fenix 6X Pro.

Zobrazit celý článek
Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.