info
info
Sony Ericsson W760i Fancy Red
Sony Ericsson W760i Fancy Red

4 969 Kč

4 107 Kč bez DPH
Bohužel, prodej tohoto produktu skončil
 

Sony Ericsson W760i Fancy Red

GPS modul, Bluetooth, Typ SIM miniSIM (standardní)

více parametru
Bohužel, prodej tohoto produktu skončil
Dobrou zprávou zustává, že máme podobné produkty od jiné značkyProdukty

1 2 3 4 5 ... 271 2 3 4 5 ... 27

Popis produktu Sony Ericsson W760i Fancy Red

Výsuvný Sony Ericsson W760i se řadí k těm povedenějším kouskům, které výrobce představil v tomto roce. Novinka nabízí propracovaný design s několika zajímavými prvky. Tradičně se nezapomnělo na logo Walkman, kterým se telefon pyšní dokonce pětkrát a napovídá tak o zařazení této novinky do hudební řady Walkman. Telefon s rozměry 103 x 48 x 15 milimetrů a hmotností 103 gramů působí v ruce dobrým dojmem. Nezbývá než mu přisoudit naši první pochvalu.

Na přední straně se nachází TFT displej, nad kterým si můžeme všimnout reproduktoru pro hovory, názvu výrobce a dvojice kláves, jenž slouží k práci s multimédii a hraní her. Bohužel zde marně hledáme kamerku pro videohovory. Pod displejem v okolním černém rámečku najdeme logo Walkman a napravo od něj jednoduché čidlo, které reguluje podsvětlení displeje v závislosti na okolním světle. Pokud se tedy budete pohybovat venku na přímém slunci, pak bude displej podsvětlený více, aby se zlepšila jeho čitelnost. Naopak v noci bude jeho podsvětlení co nejmenší. Tím se totiž celkem podstatně šetří baterie telefonu.

Na pravém boku Sony Ericssonu W760i si našlo své místo dvojice tlačítek pro regulaci hlasitosti a další logo Walkman. Na levém boku nalezneme konektor Fast-port, tlačítko Walkman pro spuštění hudebního přehrávače a na rozmezí se spodním bokem se nachází dírka pro uchycení šňůrky. Přecházíme na spodní bok, který skýtá pouze mikrofon. Na horním boku se uchytil slot pro paměťové karty Memory Stisk Micro (M2), krytý gumovou krytkou. Zadní strana telefonu je vyvedena téměř celá v tečkovaném vzoru, který je rozdělen na dvě části obyčejným plastovým pruhem v šedé barvě. Uvnitř tohoto pruhu je další logo Walkman, které se rozsvítí vždy, když začnete s telefonem pracovat. Obávám se, že to k výdrži baterie zrovna moc nepřispěje. V nastavení bohužel tento prvek nelze vypnout.

Jelikož se jedná o výsuvný model, tak jej výrobce vybavil výbornou numerickou klávesnicí s dostatkem volného místa po všech stranách. Tlačítka jsou tedy dostatečně velká, jejich stisk je jistý a pohodlný. Pro psaní dlouhých zpráv tedy jak dělaná. Tlačítka jsou matná, a tak na nich neulpívají otisky prstů. Tady si výrobce zaslouží značnou chválu. Naopak, co se nám nelíbilo, u testovaného prototypu jsme se setkali s nerovnoměrným bílým podsvícením tlačítek. Snad to švédsko-japonský výrobce do uvedení finálního produktu ještě vylepší.

Sony Ericsson W760i nabízí Li-Pol baterii s kapacitou 930 mAh. Jedná se o standardní údaj, který můžeme spatřit i u jiných hudebních telefonů řady Walkman. Během testování nám telefon vydržel s průměrnou denní zátěží, (tzn. několik hodin poslechu hudby, pořízení několika fotografií, brouzdání po internetu a uskutečnění několika hovorů) zhruba 3 až 4 dny v zápřahu. Důležité je ale zmínit, že z důvodu nefunkčnosti jsme nebrali v úvahu vestavěnou GPS navigaci. Ve finálním produktu je tedy nutné počítat raději s nižší výdrží. Celková výdrž pak bude záležet na tom, jak dlouho budete využívat GPS navigaci. Ještě doplním, oficiální informace hovoří o pohotovostní době maximálně 400 hodin (v GSM sítích) nebo 350 hodin (v sítích UMTS) a o maximální době hovoru 540 minut (GSM) nebo 240 minut (UMTS).

Hudební Sony Ericsson W760i nabízí TFT displej s rozlišením QVGA (240 x 320 px). Dokáže zobrazit až 262 tisíc barev a jeho úhlopříčka činí 2,2 palce. Čitelnost na slunci není ani tentokrát ideální. V nastavení nám alespoň trochu pomůže možnost zvolit si hodnotu jasu. Nechybí ani témata, pozadí nebo nastavení velikosti hodin v pohotovostním režimu.

Telefon přichází s platformou A200, která je založená na trojici kontextových tlačítek. V pohotovostním režimu jsou tedy k této trojici tlačítek přiřazeny následující funkce: levé kontextové tlačítko nabízí vstup do médií, uprostřed najdeme nabídku menu a napravo vstup do kontaktů. Odezva je téměř okamžitá. Sony Ericsson přichází s novou a velmi zdařilou grafikou. Jedná se o ikonky v menu, které se po jejich výběru plynule zvětšují až se zobrazí námi vybraná nabídka. Jednoduché a dle mého názoru velmi pěkné. V modelu W760i lze změnit zobrazení menu na matici, seznam ikonek a nebo rotující ikonky (sice s velmi pěknou grafikou, ale jde spíše zdlouhavý prvek). Telefonu nechybí jednoduchý multitasking.

Veškerý multimediální obsah nalezneme v nabídce média (a také ve správci souborů). Poté máme na výběr, kam se vydáme dále. Můžeme otevřít obrázky, hudební přehrávač, video přehrávač, hry, TV (pouze u operátorů, kteří tuto funkci poskytují), RSS čtečku a nebo nastavení, ve kterém se nachází pouze způsob zobrazení (na výšku, na šířku nebo automatické převrácení obrazu pomocí gyroskopu).

Začneme s hudebním přehrávačem. Sony Ericsson vybavil tuto novinku hudebním přehrávačem Walkman, který je velmi propracovaný, jedná se totiž o verzi 3.0. Skladby jsou tříděny podle ID3 tagů, nechybí rozšířené stereo, obrázek alba, opakování, náhodné přehrávání, funkce SensMe, lze vytvářet playlisty a k dispozici je také ovládání pohybem ruky díky funkci Shake control. Funkce SensMe sestaví seznam skladeb podle jejich tempa a stylu a umožní tak uživateli poslouchat hudbu odpovídající jeho momentální náladě. Stačí pouze zvolit vhodnou skupinu písní. Sony Ericsson W760i nabízí ekvalizér, který však lze otevřít pouze v případě, že je k telefonu připojený headset. Na výběr máte z několika režimů: normal, heavy, pop, jazz, unique, soul, easy, bass a treble. Nesetkáváme se tak již s oblíbeným Mega Bassem, což je trochu škoda.

Dvojice stereo reproduktorů se nezvykle skrývá pod a okolo tlačítek pro přijmutí a ukončení hovoru. Podobné umístění nabízel také podobný Sony Ericsson W580i, jen se jednalo pouze o jediný (mono reproduktor) pod čtyřsměrným ovládacím tlačítkem. To hudební novinka W760i umí hrát stereo. Kvalita reprodukce je na vysoké úrovni. Zabavit dokáže také stereo FM rádio, které disponuje funkcí RDS. Lze použít i funkci TrackID. Sony Ericsson W760i nabízí trojici aplikací pro úpravu multimédií: VideoDJ, MusicDJ a PhotoDJ. K telefonu bude dodávána 1GB paměťová karta Memory Stick Micro, která doplní vnitřní paměť o velikosti 40 MB.

Sony Ericsson W760i je uzpůsoben také k hraní her v režimu na šířku. Podobně jako u modelu W550i, i zde nalezneme nad displejem dvojici kláves, usnadňující hraní her v tomto režimu. Samozřejmostí je podpora her JAVA 2.0 s podporou 3D. V telefonu byla předinstalována trojice her: Need for Speed ProStreet, Rollercoaster Rush 3D a Guitar Legend. Výrobce udává, že bude možné také pro hry využít ovládání pohybem telefonu. Zatím však tuto funkci námi testovaný prototyp nenabízel.

Novinka disponuje také vestavěným GPS modulem. Jelikož jsme měli k dispozici pouze prototyp Sony Ericssonu W760i, GPS navigace je zatím v praxi nefunkční, telefon stále ověřuje kód a nenajde ani po půl hodině v otevřeném prostranství žádnou družici. Pojďme si tedy alespoň přiblížit funkce navigace. V telefonu jsou připraveny tři aplikace, které s GPS spolupracují. Klasické mapy v podobě Google Maps poslouží nejenom k vyhledání nejbližších klubů nebo památek. W760i poslouží i aktivním uživatelům jako fitness trenér. Funkce Tracker totiž dokáže zaznamenávat rychlost a vzdálenost, kterou uživatel uběhl nebo ušel. K dispozici je i klasická plnohodnotná navigace Wayfinder Navigator ve verzi 7.1.4, která vás například v automobilu navede k cíli hlasovými pokyny. Za použití této funkce však bude potřeba zaplatit. Chování aplikace a platby jsou stejné, jako v případě shodné aplikace k externímu GPS modulu HGE-100. Navigační funkce bude možné rychle spustit stisknutím speciálního tlačítka s ikonkou satelitu. V případě navigace s W760i v autě však bude limitující nepříliš velký 2,2 palcový displej. V zahraničí se pak prodraží nutnost připojení na internet pro vypočítání trasy nebo stažení map.

Po vysunutí telefonu se ukáže na zadní straně modul 3,2 Mpx fotoaparátu. Námi testovaný prototyp však zvládal maximální rozlišení jen 2 Mpx. Příliš nepotěší absence automatického zaostřování a přisvětlovací diody. Fotoaparát lze spustit pouze příslušnou ikonkou v menu nebo směrovou zkratkou na čtyřsměrném tlačítku, protože novinka bohužel nenabízí spoušť fotoaparátu. Poté se objeví prostředí, známé již z modelu W580i. Fotí se na výšku, v nastavení nechybí různé režimy (normální, panorama, rámečky, sekvence snímků), změna velikosti rozlišení (2 Mpx, 1 Mpx nebo VGA, finální produkt bude nabízet i 3 Mpx), noční režim, vyvážení bílé, kvalita fotografie, efekty (černobíle, negativ, sépie nebo vypnuto) atd. Novou zajímavou funkcí je možnost přidat současnou pozici ke snímkům, kde byly pořízeny díky vestavěné GPS navigaci. Bohužel jsme tuto funkci nemohli otestovat, neboť byla zatím nefunkční. Co nás ale mnohem více zklamalo byla ochrana pořízených fotografií. Ať už jsme je zkoušeli přesunout přímo z Walkmanu W760i přes kabel do PC nebo pomocí Bluetooth na starší model od Sony Ericssonu a poté přes kabel do počítače, tak se vždy nepodařilo následně obrázek v PC otevřít. Proto bohužel chybí testovací fotografie. Můžeme se pouze zmínit slovy o kvalitě snímků, i když to zatím nebude mít příliš velký význam. Prototyp Sony Ericssonu W760i fotografie příliš přepaloval, barvy měly daleko do reality a zřejmý byl i poměrně vysoký šum a rozostření v rozích snímků. Doufejme, že dá výrobce všechny tyto neduhy ve finální verzi do pořádku.

Sony Ericsson zvládá také pořizování videosekvencí v maximálním rozlišení QVGA (320 x 240 pixelů) s 30 snímky/s ve formátu mp4. Lze zapnout noční režim, nastavit vyvážení bílé, různé efekty atd. Škoda jen, že nemůžeme použít novou funkci u pořízeného videa jako u fotografií, abychom k nim přidali současnou pozici, kde byli pořízeny.

Sony Ericsson W760i v sobě ukrývá 5 opakovaných budíků, kalendář s možností zobrazení měsíce nebo týdne, poznámky, úkolovník, časovač, stopky, kalkulačku (bohužel stále pouze se základními operacemi plus, mínus, krát, děleno, procenta a rovná se), diktafon a paměť kódů. Co se týče datové výbavy, tato výsuvná novinka přináší kvarteto datových služeb, tedy GPRS, EDGE, 3G a HSDPA. Bohužel však chybí kamerka pro videohovory na přední straně. Rychlá data se budou hodit při stahování map do GPS aplikací nebo pro surfování pomocí vestavěného HTML prohlížeče NetFront, u kterého se nyní objevuje možnost automatického překlopení displeje (pomocí gyroskopu). Z výbavy se pochopitelně nevytratily ani další funkce, jako například RSS čtečka, emailový klient nebo organizační funkce. S počítačem se lze spojit klasicky skrze dodávaný USB kabel (USB 2.0) nebo pomocí Bluetooth 2.0 (včetně profilu A2DP pro bezdrátový poslech hudby).

 • Rozměry 103 x 48 x 15 mm
 • Hmotnost 103 gramů
 • Sítě Quad-band GSM 900 / 1800 / 1900 MHz + Tri-band UMTS 850 / 900 / 2100 MHz
 • Displej typu TFT, rozlišení QVGA (240 x 320 pixelů), 262 tisíc barev, úhlopříčka 2,2 palce
 • Paměť 40 MB vnitřní paměť
 • + paměťové karty Memory Stick Micro (M2) - v balení s telefonem 1 GB karta
 • Operační systém ne / vlastní UI Sony Ericsson
 • Multimédia 72-hlasá polyfonie, hudební přehrávač Walkman, ovládání pohybem telefonu (Shake control), SensMe, FM stereo rádio s RDS, TrackID, video přehrávač, grafický ekvalizér, blogování, videblogování, editor obrázků, editor videa, skladatel hudby, JAVA MIDP 2.0, speciální herní klávesy, Need for Speed Pro Street
 • Fotoaparát u prototypu max. rozlišení pouze 2 Mpx (1600 x 1200 px), finální verze by měla obsahovat 3,2 Mpx (2048 x 1536 px) , 2,4x digitální zoom, automatické otočení obrázku
  natáčení videa v maximálním rozlišení QVGA (320 x 240 pixelů) s 30 snímky/s ve formátu mp4
 • Připojení USB 2.0 (Fast-port konektor), Bluetooth 2.0 (včetně profilu A2DP)
 • GPRS (třídy 11), EDGE (třídy 10), UMTS (až 384 kb/s), HSDPA (až 3,6 Mb/s)
 • Organizační funkce Emailový klient s automatickým stahováním, kalendář, úkolovník, poznámky, kalkulačka, odpočítávací měřič, stopky, webový prohlížeč NetFront, RSS čtečka, integrované GPS, Google Maps, Tracker, Wayfinder Navigator 7
 • Baterie a výdrž Li-Pol 930 mAh
 • pohotovost max.: 400 hodin (GSM), 350 hodin (UMTS)
 • max. doba hovoru: 540 minut (GSM), 240 minut (UMTS)
 • max. doba videohovoru: 3 hodiny
 • max. doba přehrávání hudby: 20 hodin v offline režimuObsah balení Sony Ericsson W760i Fancy Red

 • mobilní telefonbaterienab.do sítěstereofoní headsetusb datový kabelcdmanuálzáruční list


Parametry Sony Ericsson W760i Fancy Red

Konstrukce

Hmotnost
103g
Šířka
48mm
Hloubka
15mm
Odolné (outdoor)
Ne

Konektivita

Podpora 4G (LTE)
Ne
Infračervený port
Ne
Bluetooth
FM rádio
Ano

Fotoaparát

Blesk nebo přisvětlovací dioda
Ne

Zabezpečení

Automatický zámek klávesnice
NULL

Navigace

GPS modul

Ostatní hardware

Typ SIM
miniSIM (standardní)
 
více parametru


SONYERICSSON Sony Ericsson W760i Fancy Red Sony Ericsson W760i Fancy Red 141343 141343 141343 141343 Náhled Sony Ericsson W760i Fancy Red Product #: 141343 stars, counts Regular price: Kc 5 219 4969
Ověřená kvalita
Kontakty
 • NetComp. spol. s r.o.
 • Bělehradská 68, 120 00 Praha 2
 • Tel.: +420 724 850 672
 • Po-Pá 9-18 hod.
 • Email: dotazy@huramobil.cz


Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
LiveZilla Live Chat Software
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.