info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

Pamu Quiet: Designová sluchátka s potlačením okolního hluku! [recenze]

Dnes si představíme sluchátka od značky, o které většina z vás určitě nikdy neslyšela. To ale vůbec nevadí, značka Pamu vloni vtrhla na trh s hodně úspěšnými Pamu Slide a Slide Mini, na které dělal mimochodem Michal recenzi a dost si je pochvaloval. No a tato novinka v podobě dnešních Pamu Quiet posunuje laťku ještě dál.

Pamu Quiet: Designová sluchátka s potlačením okolního hluku! [recenze]

Jedinečné zpracování

Samozřejmě, moudří už vědí, že podle názvu Pamu Quiet se bude jednat o sluchátka s aktivním potlačením okolního hluku, ale o tom každopádně až za chvilku. Dorazí vám v celkem uniformním balení, ale o to víc budete příjemně překvapení, když je rozbalíte. Kromě klasiky v podobě různě velkých náušníků, USB-C kabelu totiž dostanete šňůrku a pytlík na nošení a hlavně hodně netradiční dockovací krabičku. Ta má samozřejmě imitovat klasické kapesní hodinky, proto i ta šňůrka v balení, ale když jsme se bavili v redakci, komu balení co připomíná, došlo i na placatici, sportovní stopky nebo na granát.

Každopádně, opravdu se jedná snahu napodobení kapesních hodinek a tomu je uzpůsobeno i stylové otvirání stiskem vrchního tlačítka. Ze začátku to chce si ale chytit trochu grif, protože jinak si budete totiž prsty kryt současně držet. Materiálově jde o kombinaci plastového těla a koženého víčka s povrchem designovaným alá Poco M3 nebo palubní deska auta.

Bezdrátové nabíjení

Každopádně plastové provedení těla má svoje opodstatnění. Kromě dobíjení skrz USB-C můžete totiž využít i jakoukoli bezdrátovou QI podložku nebo reverzní nabíjení vašeho mobilního telefonu – pokud to podporuje. To se docela hodí, protože teď vám řeknu prakticky o jedné jediné nevýhodě. Dockovací základna zvládne dodat totiž pouhá 2 nabití navíc. Holt nabíjecí cívka musela ustoupit menší kapacitě baterie. Na druhou stranu jde hlavně o způsob použití. Pokud jezdíte každý den plus mínus hodinku do práce a z práce, vydrží vám sluchátka celý týden bez nabíjení.

Když si s nimi půjdete zaběhat, zaposilovat, atd, což díky odolnosti IPX4 i můžete, už budou potřeba v průběhu týdne hodit na nabíječku. A nebo si zvykněte je vždy odkládat v noci vedle telefonu na nabíjecí podložku a budete úplně v pohodě. Každopádně ke zmíněným dvěma nabitím z dockovací základny vydrží sluchátka 3,5h s aktivovanou funkcí potlačení okolního hluku nebo zhruba 5h s vypnutým potlačením. Celkově tedy 10,5-15 hodin na kompletní 1 nabití.

Příjemné a snadné používání

Po designové stránce zapadají Quiety do klasické řady podobností s Airpody. I když mají 10mm drivery, musím říct, že jsou relativně kompaktní, podobně jako Honor Choice skvěle padnou do uší a ani po několika hodinách nošení nemáte pocit, že byste je potřebovali vyndat. Pokud navíc se sluchátky večer třeba u sledování filmu usnete, právě díky jejich kompaktnosti se vám narozdíl od třeba nedávno recenzovaných Panasonic S500W nezamáčknou až do mozku a v klidu můžete s nasazenými sluchátky ležet i na boku na polštáři.

Na každém ze sluchátek je i notifikační dioda značící spárování, bliká modře a bohužel se nedá nijak vypnout. Na druhou stranu třeba právě na rozdíl od Panasoniců bliká tmavě modře a hodně slabě, takže I když vedle vás někdo spí, nepůsobí to vůbec rušivě. V podlouhlých tyčkách sluchátek jsou kromě baterií schovaná i 2 senzorická tlačítka, kterými ovládáte klasicky přehrávání, pauzu, další písničku, asistenta, zesilování a zeslabování.

Mimochodem, jeden z rozlišovacích znaků u dražších sluchátek, kde poznáte, jestli to výrobce myslí vážně, je to jestli si dal tu práci a dovyvinul i nějakou aplikaci. Stejně jako právě u Panasoniců, kde se za půl roku aplikace hodně zlepšila a přidaly se nové funkce, tak i tady máte možnost si buď z App Store nebo Google Play stáhnout příslušnou aplikaci, kde vidíte stav nabití, můžete do budoucna upgradovat firmware nebo si přenastavit kompletně funkce senzorických tlačítek.

Snad jedině škoda, že chybí možnost senzorická tlačítka úplně deaktivovat. To v poslední aktualizaci přidal v aplikaci Panasonic, protože nechtěné dotyky kvůli tvaru sluchátek a občasné potřebě jejich úpravy v uších byly na denním pořádku. Tady jsou senzorická tlačítka umístěna uprostřed nožičky, takže k nechtěným pauznutím hudby prakticky nedochází, ale kdyby ta možnost existovala, bylo by to fajn.

Překvapivý zvukový projev

Musím říct, že po zvukové stránce jsem byl fakt mile překvapený. 10mm drivery odvádějí velmi dobrou práci a Quiety se dokážou plně poměřovat právě s Panasonicy. Dominují hlavně krásně čisté výšky a středy. Na vokály jsou tedy skvělé. Po basové stránce jsou spíš neutrální. Rozhodně od nich nečekejte přebasované JBLko nebo sluchátka, která by vás měla hutnými basy s výbušnou muzikou namotivovat k lepším krátkodobým intenzivním výkonům.

Možná právě naopak spíš na takové dlouhé výklusy, maratony, na běhání na výdrž jsou úplně ideální a koneckonců ta odolnost IPX4 proti potu je tu také. No a pokud jste esportovní nadšenci, ve smyslu hraní her, tady jsou Pamučka přímo skvělá. Podpora kodeků AAC a APTX vám zajísti jakékoli hraní bez sebemenšího zpoždění zvuku ať už jste na Applu nebo na Adroidu – samozřejmě, pokud váš telefon zrovna APTX podporuje také. U aktivního potlačení okolního hluku jsem byl také mile překvapen.

Nedosahuje samozřejmě kvality Sennheiseru ani Sony, ale zase je díky 3 mikrofonům o mnoho parníků lepší než mají nejlevnější 2 tisícová sluchátka a blíží se kvalitou zhruba právě někam k Panasonicům S500W. U zvuku mám tak prakticky jedinou výtku snad k hovorům. Nejsou vyloženě špatné, ale spíš takový šedý průměr.

Hodnocení

Když to mám vzít kolem a kolem, musím Padmate podobně jako u Pamu Slide a Pamu Slide mini pochválit. Za koncovou cenu 2 990,- namixovali výborný poměr ceny a výkonu. Za tyto peníze dostanete skvělá sluchátka po zvukové stránce a navíc díky podpoře kodeků jak AptX, tak AAC jsou vyloženě vhodná prakticky na cokoliv. Navíc podporují bezdrátové nabíjení, mají certifikaci IPX4 a hodně slušné potlačení okolního hluku, navíc se spoustou funkcí plně konfigurovatelných skrz dodávanou aplikaci. Prakticky jediná nevýhoda oproti o tisíc dražším Panasonicům je výdrž na 1 nabití, kterou ale zase vyváží o tisícovku nižší cena. Za mě tedy mohu Quiety opravdu doporučit.

Novinky na e-mail...Další podobné články

HURÁTIP: Nejlepší levná bezdrátová sluchátka? Padmate Pamu!

Michal Kužel | 18.05.2020
HURÁTIP: Nejlepší levná bezdrátová sluchátka? Padmate Pamu!

V dnešní době bezdrátových sluchátek existuje pouze jeden král a tím je Apple Airpods. Co když se ale objevila sluchátka, která můžeme s klidem doporučit jako odpovídající alternativu? Je vůbec možné v dnešní době porazit v kvalitě a poslechu Apple Airpods? Tomu přijdeme na kloub v dnešním Hurá...

Zobrazit celý článek

Google Fast Pair

Kateřina Červená | 25.12.2021
Google Fast Pair

Fast Pair je Google technologie, která zjednodušuje a zrychluje párování Bluetooth zařízení – typicky sluchátek s chytrým telefonem či tabletem. Výsledek je velmi podobný tomu, jak Apple páruje sluchátka AirPods se zařízeními s iOS.

Zobrazit celý článek

Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Petr Hudec | 24.10.2022
Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Jestli jste sledovali páteční post na Instagramu, je vám asi jasné, na co bude dnešní recenze. A pro ty z vás, kdo nesledují, tak dnešní malý cvalík je PartyBox Encore. Nejmenší a nejlehčí PartyBox na trhu od JBL – jedničky na našem trhu. Podle mých šedivých vlasů je vám asi jasné, že na plážové ...

Zobrazit celý článek

Recenze Huawei Freebuds Pro 2: Strčí Apple AirPods Pro do kapsy!

Petr Hudec | 30.06.2022
Recenze Huawei Freebuds Pro 2: Strčí Apple AirPods Pro do kapsy!

Často se říká, proč měnit něco, co skvěle funguje nebo, že na vítěznou sestavu se nesahá. Ano, když si pořizujete nový produkt, logicky čekáte, že bude lepší. A dlouho tomu tak i bylo. Poslední dobou se tak ale nějak setkávám s dalšími generacemi mobilních telefonů, které jsou často horší, zato d...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu

arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.