info
info
Dle výrobce...
Příslušenství...
Dle OS...

Koupit originální nebo neoriginální příslušenství?

Koupit originální nebo neoriginální příslušenství?

Příslušenství je nepostradatelnou součástí každého mobilního telefonu, proto je důležité vybrat si to správné pro váš telefon. Připravili jsme malého rádce, který vás provede světem originálního a neoriginálního příslušenství. Když se řekne příslušenství, spousta z nás si jistě představí vše od pouzder, obalů, tvrzených skel až po selfie tyče, sluchátka, baterie do mobilu nebo externí nabíječky. Tyto doplňky má doma jistě každý z nás, ale řešili jste někdy odkud je máte? Ne každé příslušenství je totiž pro váš telefon vhodné. Je tak důležité nepodceňovat jeho výběr a vždy si rozmyslet, jestli chce investovat do dražšího, ale originálního kousku nebo si pořídit levnější.


Apple nabíječka | foto: Apple

 

Originální příslušenství

Originální příslušenství je jistota, že vám bude bez problému pasovat k vašemu telefonu. Tímto příslušenstvím se totiž rozumí takové, které vyrábí výrobci telefonů k jejich vlastním produktům. Může to tak být např. Samsung, Huawei nebo Apple. Takové příslušenství je tak s daným telefonem 100% kompatibilní. Většinou se jedná o sluchátka, bezdrátové nabíječky, kryty a další. S těmito doplňky máte navíc jistotu, že vám telefon nijak nepoškodí nebo dokonce úplně nezničí. Ovšem jednu nevýhodu tyto kousky mají a tou je často vyšší cena nebo omezený výběr.

 

 


Bedrátová nabíječka FIXED MagPad s podoporou uchycení pomocí MagSafe je ideální volbou pro bezpečné nabíjení všech Apple iPhone série 12. Stačí položit váš iPhone na nabíječku, silný magnet jí zajistí v ideální poloze k zádům telefonu a díky indukci se okamžitě spustí bezdrátové dobíjení. Nabíječka MagPad podporuje nabíjení pro iPhone s výkonem až 7,5W a zkrátí tak čas potřebný k dobití. Plně tak nahradí klasickou síťovou nabíječku a zbaví vás nutnosti připojovat k telefonu otravné nabíjecí kabely. Nabíječka je navíc vybavena i stojánkem, který umožní nastavit během nabíjení telefon do ideální polohy. | foto: Fixed

 

Neoriginální příslušenství

V první řadě je důležité si uvědomit, že nálepka neoriginální neznamená rovnou nekvalitní. Na poli neoriginálního příslušenství existují specializované firmy, které se zaměřují na výrobu a vývoj celého produktu i několik let. V jejich obchodech pak naleznete širokou nabídku kvalitního zboží, které je výsledkem poctivé práce od certifikovaných výrobců. Tyto firmy si totiž na svém výrobku zakládají své jméno. Nejznámějšími a osvědčenými výrobci jsou například Fixed, 4smarts, CELLY, CellularLine, Nillkin, CellFish. Velikou výhodou takového příslušenství je nízká cena a podstatně větší až neomezený výběr. Musíte se ale smířit s jedinou věcí a to je chybějící logo drahého výrobce.

 

 


4smarts adaptér Lightning | foto: 4smarts

 

Na co si dát pozor?

Pozor si dejte na noname neboli bezejmenné výrobky. Příslušenství se sice může na první pohled zdát jako kvalitní, ale opak je pravdou. Tyto výrobky nejsou vyráběné pod žádnou značkou. V takovém případě tak hrozí riziko, že zboží nebude s vaším telefonem kompatibilní, a dokonce se může stát, že si takovým kouskem poškodíte telefon. Máme ale na mysli hlavně nabíječky, baterie a kabely, u kterých je jejich původ opravdu důležitý. Při používání takových produktů se totiž vystavujete riziku trvalého poškození telefonu nebo snížení jeho životnosti. Společnost Apple dokonce sestavila průvodce, který vám pomůže rozeznat originální kabel od jeho padělku.

 

 


Rozpoznání doplňků s padělaným nebo necertifikovaným Lightning konektorem | foto: Apple
Novinky na e-mail...Další podobné články

Vybavte Váš iPhone pro každou příležitost s 4smarts!

Jakub Souček | 23.02.2021
Vybavte Váš iPhone pro každou příležitost s 4smarts!

Značka 4smarts vyniká výrobou mobilního příslušenství, a to jak pro smartphony se systémem Android, tak pro Apple produkty. Apple iPhone je celosvětově nejprodávanějším smartphonem, a tak není divu, že 4smarts produkty jsou kompatibilní s celým Apple ekosystémem, ale i s konkrétními modely iPhone...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.