info
info
Rychlé doručení | Doprava zdarma při objednávce nad 5 000 Kč | Nevhodné vánoční dárky můžete vrátit až do 6.1.2023

Huawei Freebuds 4i: Nejlepší sluchátka s ANC pod 2 tisíce! [recenze]

Když mají Huawei poslední dobou smůlu v telefonech, a všichni víme proč, o to víc se snaží předvádět v dalších odvětvích - třeba zrovna minulý týden představili Huawei svůj první monitor. Každopádně, ten teď nechám spát, ale představím vám jednu zbrusu žhavou novinku - jedny z nejlepších sluchátek s aktivním potlačením okolního hluku, které můžete pod 2 tisíce korun sehnat - nové Huawei Freebuds 4i, jejichž používání jsem si fakt užil.

Huawei Freebuds 4i: Nejlepší sluchátka s ANC pod 2 tisíce! [recenze]

Představení

Za loňský rok jsem testoval spoustu sluchátek, ale jen málokterá mi utkvěla v paměti natolik, abych si na ně ještě po delší době vzpomněl. Samozřejmě mezi ty nezapomenutelné počítám velké XM4 od Sony, Panasonic S500W, Honor Choice a nebo Huawei Freebuds Pro. Všechna tato sluchátka jsem si pro nějakou jejich specifickou vlastnost zapamatoval a rovnou vám řeknu, že dnes recenzované 4i se do mého seznamu rozhodně dostávají také.

Ten důvod je prostý, kombinují totiž v sobě to lepší z oblíbených Honor Choice a Huawei Freebuds Pro. Tím pádem dostanete za necelých 17 stovek nejen dobře vypadající sluchátka podobná Airpodům Pro, ale současně také i hodně slušné aktivní potlačení okolního hluku a to už v této cenové kategorii taková samozřejmost není.

Potlačení hluku

Aktivní potlačení okolního hluku je poslední dobou celkem trendy a pomalu se propracovává i do levnějších kategorií sluchátek. Samozřejmě aby správně fungovalo, je potřeba správně utěsnit zvukovod, bez čehož je i sebelepší potlačení k ničemu. U 4iček máte v základu 3 velikosti špuntů, takže s trochou štěstí si určitě vybere každý. Znova zdůrazňuji, že na správný výběr velikosti si dejte opravdu záležet, jde o to zvolit správný kompromis, aby vás nošení nebolelo, ale současně se zvukovod utěsnil, aby kolem gumy nepronikal nechtěný zvuk.

Pak budou správně fungovat 2 mikrofony na každém sluchátku. Ten jeden je venku a druhý zase uvnitř a právě na základě jejich vzájemné spolupráce dokáží sluchátka aktivně potlačovat okolní hluk. Funguje to tak, že vysílají na frekvenčním rozsahu opačný signál než generují klimatizace, motory letadla, vysavače, hluk z ulice a vy pak jednoduše tyto zvuky ne že úplně neslyšíte, ale jsou dramatickým způsobem utlumeny. Já osobně jsem si sluchátka oblíbil právě v práci, kdy se fakt potřebujete na něco soustředit a něco nebo někdo vás neustále ruší.

Na tento případ fungují velmi dobře i když samozřejmě mají svůj limit a spíš se jedná právě o potlačení monotónních nízkých tónů než těch vysokých, kde je potřeba už daleko sofistikovanější řešení, které nabízejí daleko dražší sluchátka. Ve své cenové kategorii jde ovšem o hodně velký nadprůměr. Pokud byste se naopak báli, že třeba při cestě neuslyšíte projíždějící auto nebo tramvaj, pak stačí zapnout tzv. awareness mód a mikrofony spolu se sluchátky se naopak postarají o to, abyste ty důležité zvuky slyšeli.

Výdrž

Awareness mód, stejně tak jako zapnutí či vypnutí aktivního potlačení hluku si můžete pohodlně přepínat pouhým poklepáním na sluchátko nebo pro to použít aplikaci AI Life od Huawei, která slouží pro veškeré chytré příslušenství podobně jako třeba Mi Home od Xiaomi. Kromě ANCčka si tak můžete nastavit právě dotykové ovládání u každého sluchátka nebo sledovat nabití sluchátek i krabičky.

No a když už jsem u výdrže, ta je hodně sympatická. Na jedno nabití až 10 hodin bez aktivního potlačení okolního hluku nebo 7,5 s potlačením což jsou výrobcem udávané hodnoty. Já se v praxi dostal někam k 8 hodinám na jedno nabití bez a 6 s aktivním potlačením a celkově zhruba na 2 denní výdrž, kdy jsem poslouchal cestou do práce i z práce hudbu, v práci používal často noise canceling a super bylo jejich použití pro konferenční hovory na Teamsech.

Pro samotné dobíjení pak logicky slouží krabička, která  dokáže dodat ještě dalších až 10h než bude sama potřebovat USB-C kabelem nabít. Reverzní nabíjení tady nehledejte a asi to není ani nijak zásadní slabina. Přece jen jde o sluchátka z levnějšího segmentu, kde se předpokládá jejich použití primárně s telefony od 5 do 10 tisíc, tím pádem s těmi, keré v drtivé většině případů ani samy žádné bezdrátové nabíjení nemají.

Zvuk

Teď asi čekáte, kde bude ten zakopanej pes v podobě zvuku. On tady vlastně vůbec není. 10mm měniče dokážou vykouzlit na svojí cenovku opravdu hodně příjemný a chytlavý zvuk. Samozřejmě záleží na tom, jaký druh hudby posloucháte. Huawei deklaroval, že sluchátka ladil spíš pro milovníky mainstreamu, popu atd. a pokud jste příznivci tohoto druhu hudby zaměřeného spíš na středy a výšky, určitě budete spokojeni.

Pokud naopak vyznáváte rock nebo R&B, bude vám basový rozsah asi chybět a pak bude lepší se poohlédnout jinde. Třeba na takovou Rihannu nebo AC&DC bych si asi dokázal představit lepší sluchátka, naopak na Chinaski, Michaela Jacksona nebo na Jeleny ideální volba stejně tak jako na podcasty nebo telefonování. U volání ovšem počítejte s tím, že baterka mizí trochu rychleji než jen u pasivního poslechu hudby.

Vlastně jediná disciplína, na kterou nejsou sluchátka vhodná jsou hry a to díky kodekům AAC a SBC, které na Androidu mají docela velké zpoždění. Tím pádem až třeba v Call of duty vystřelíte, uslyšíte zvuk zhruba vteřinu opožděný za obrazem. U filmů nebo Youtube už to problém není a zvuk je synchronní, protože se o to postaraly samotní vývojáři aplikací. Takže shrnuju, na všechno kromě her naprosto v pohodě.

Závěr

Rázem je tak mojí milou povinností nové Freebuds 4i za nějakých 17 až 18 stovek bez problému doporučit. Prakticky si představte oblíbená Honor Choice, přidejte jim skvělé zvládnutý Noise Canceling, mimochodem, stále je tu ochrana IP54 pro použití při běhání a máte Freebuds 4i. Kdybych měl přece jen něco vytknout, je to instalace doprovodné aplikace, kdy Freebuds 4i jsou moc nová sluchátka a verze aplikace dostupná na Google Play je ještě nepodporuje.

Stačí ovšem nascanovat QR kód, který vás navede na stažení poslední verze přímo od Huawei a problém je vyřešen. Samozřejmě na Androidu, u Applu si budete muset ještě na aktualizaci počkat, ale předpokládám, že tam stejně všichni používáte Airpody a jakýkoli jiný výrobce vás asi úplně tak netrápí.Na Applu budou fungovat samozřejmě také, ovšem bez komfortu nastavování v aplikaci, ale zase díky daleko lépe zvládnutému AAC kodeku je můžete u Applu použít i na hry, takže takový něco za něco. Jo a poslední věc na závěr pro ty z vás, kteří jako já usínají se sluchátky v uších. Zapadnou skvěle, tím pádem můžete spát úplně v klidu na boku.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Petr Hudec | 24.10.2022
Recenze JBL PartyBox Encore: Mega hodně muziky v kompaktním balení!

Jestli jste sledovali páteční post na Instagramu, je vám asi jasné, na co bude dnešní recenze. A pro ty z vás, kdo nesledují, tak dnešní malý cvalík je PartyBox Encore. Nejmenší a nejlehčí PartyBox na trhu od JBL – jedničky na našem trhu. Podle mých šedivých vlasů je vám asi jasné, že na plážové ...

Zobrazit celý článek

Recenze: Výjimečné Huawei Watch D umí měřit krevní tlak!

Petr Hudec | 05.12.2022
Recenze: Výjimečné Huawei Watch D umí měřit krevní tlak!

Nositelná elektronika, respektive abych byl konkrétní, spíše hodinky se v poslední době vyvinuly do velmi sofistikovaných zařízení. Už běžné je měření kroků, srdečního rytmu, záznam prošlé trasy skrz GPS, měření okysličení krve už je také jakýmsi standardem a z monitoringu životních funkcí už chy...

Zobrazit celý článek

Google Fast Pair

Kateřina Červená | 25.12.2021
Google Fast Pair

Fast Pair je Google technologie, která zjednodušuje a zrychluje párování Bluetooth zařízení – typicky sluchátek s chytrým telefonem či tabletem. Výsledek je velmi podobný tomu, jak Apple páruje sluchátka AirPods se zařízeními s iOS.

Zobrazit celý článek

HUAWEI MatePad 11: Tolik dárků navíc, že tablet je skoro ZADARMO! [recenze]

Petr Hudec | 27.08.2021
HUAWEI MatePad 11: Tolik dárků navíc, že tablet je skoro ZADARMO! [recenze]

HUAWEI uvedl na trh nový MatePad 11, který je odlehčenou verzí dospělé varianty s 12.6" displejem. Při svých 11" nabízí kompaktní rozměry, loňský vlajkový Snapdragon 865 a spoustu příslušenství zdarma hned od startu.

Zobrazit celý článek
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.