info
info
Prodejna v Praze 2 je otevřena pouze pro osobní odběry předem objednaného zboží. Pevné zdraví všem!
Dle výrobce...
Dle OS...

Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

Určitě jste už někdy viděli fotku iPhonu či jiného telefonu, který ukazuje na obrazovce zprávu o přehřívání a upozorňuje, že se za chvilku raději vypne. V takovém horku, jaké nyní sužuje naší zemi se s takovou zprávou můžete snadno setkat i vy. Proto vám přináším tento seznam tipů a upozornění, jak můžete svá zařízení před horkém a přehříváním ochránit. Možná se dozvíte něco nového, nebo vás přiměji více přemýšlet nad ochranou svého telefonu. Horko mu totiž stejně jako vám nedělá nejlépe.

Dělá vám starosti horko a chcete svůj telefon ochránit před přehříváním? Máme pro vás 7 tipů, jak na to

1. Nezapomínejte svůj telefon na sluníčku nebo v autě

Začneme velice jednoduše tím vůbec nejdůležitějším pravidlem. Zdá se to jako samozřejmost, ale spousta lidí na takové prosté pravidlo zapomíná. Nenechávejte svůj telefon v autě a nenechávejte jej při popíjení s kamarády na stole na sluníčku. Jen si uvědomte, jak nepříjemně je na slunci nebo v zavřeném autě vám. Takové vedro nedělá dobře ani žádnému přístroji, jako je právě váš smartphone. Alespoň jej přemístěte do stínu, schovejte třeba pod čepici nebo jej používejte jen lehce. Pokud byste nechali na slunci telefon třeba ještě navíc hrát hudbu, hrát náročné hry, natáčet video ve vysokém rozlišení či nabíjet, tak zasloužíte rovnou pohlavek. V případě takového většího zatížení je pravděpodobnost přehřátí telefonu ještě daleko větší. A když už musíte mít telefon na sluníčku třeba na pláži, položte jej vždy alespoň displejem dolů. Černá, jak známo, přitahuje sluneční paprsky nejvíce. Pokud máte ale celý telefon černý, tak si asi moc nepomůžete.  

2. Pokud to zchladí vás, zchladí to i telefon, takže jej dejte třeba před větrák

Co dělat, pokud jste ale telefon už na sluníčku delší dobu nechali? No, rozhodně zařízení vypněte, aby se dále nezahřívalo používáním ještě víc, tohle pravidlo zná kde kdo, ale zkuste i tohle. Prostě jen telefon postavte třeba před větrák. Jasně, možná to zní jako hloupost, ale fyzika je nekompromisní a co zchladí vás, zchladí většinou také přehřívající přístroj. Dokonce můžete telefon třeba zabalit do namočeného ručníky, pokud je tedy váš telefon pro jistotu voděodolný. Rozhodně ale telefon neházejte do bazénu a podobně, nechcete přeci přijít o záruku. A ještě si dejte pozor na teplotu vody. Hadr, do kterého byste telefon zabalili, by měl být jen trochu chladnější - žádnou ledovou vodu! S čímž souvisí náš další bod...

3. Vyhněte se velkým výkyvům teploty a nikdy nedávejte telefon do ledničky/mrazáku!

Telefon je rozžhavený, a tak by vás mohlo někdy napadnout, že byste jej přeci mohli dát do lednice či mrazáku. Jen krátce, třeba na minutku nebo dvě. To je však opravdu špatný nápad! Nejen že vlhko může vašemu telefonu uškodit, ale paseku může způsobit také prudká změna teploty. Některé komponenty telefonu nemusí být na takové zacházení vůbec připraveny a testovány. A to platí nejen pro telefony, ale třeba i tablety nebo notebooky.

Nyní si můžete říct, že máte ale voděodolný telefon, takže vlhko je vám jedno, jenže to není tak docela pravda. Telefony bývají totiž testovány pro své certifikace voděodolnosti jen v určitých podmínkách, a proto nemusí zvládnout rozpálené zařízení vlhký chlad lednice. Dokonce i telefony s nejvyšší certifikací IP68 nemusí ve skutečnosti obstát v podmínkách nižší certifikace IP65. Voděodolnost je zkrátka ošemetná, takže jí raději nepokoušejte. A stejně je tomu u armádní certifikace MIL STD-810G, při které se sice testují extrémní výkyvy teploty, ale chcete to skutečně riskovat a připravit se při nejmenším o záruku? Určitě ne, takže na lednice a mrazáky zapomeňte.

4. Stáhněte si aplikace na sledování teploty procesoru

Byť se to nemusí zdát, tak mohou skutečně pomoci s přehříváním také speciální aplikace, jako je třeba slavný Cooler Master. Tyhle appky většinou slibují lepší výdrž baterie a rychlejší běh telefonu, ale s tím raději nepočítejte. Důležitější ale je, že vám ukáží, jakou teplotu má procesor a další části telefonu, takže můžete mít přehled a v případě nutnosti učinit důležité kroky. Zároveň zde můžete snadno zjistit, které aplikace váš telefon rozpalují nejvíce a ty pak můžete jednoduše vypnout. Takových aplikací najdete opravdu nespočet, stačí napsat do obchodu s aplikacemi slovo “cooler” a vyberte si.

5. Vypněte funkce a aplikace, které nepotřebujete

I tohle se může stát jako maličkost, které nemůže způsobit velký rozdíl, ale skutečně může povypínání různých funkcí telefonu zabránit jeho přehřívání. Nejen, že byste neměli v tomto vedru moc dlouho na telefonu koukat na filmy, hrát náročné hry nebo často natáčet delší videa ve vysokém rozlišení, ale může se hodit vypnout i jiné funkce telefonu. GPS, LTE, Bluetooth, vysoký jas obrazovky, to všechno nesnižuje jen výdrž baterie, ale zároveň jí to také více zahřívá. Pokud tedy chcete pro jistotu opravdu svůj telefon ochránit, tak vypněte zbytečné funkce, které zrovna nepotřebujete. Vhod může přijít i nějaký režim úspory baterie, který většina telefonů má. I ten nejen šetří výdrž, ale také tím pádem sníží teplotu baterie.

6. Oddělujte při přenáší svůj telefon od jiných zařízení

Já to chápu, nechávat svůj notebook, tablet a telefon hezky u sebe je mnohem přehlednější a víte, že máte vždy vše u sebe. Pokud ovšem takto přenášíte vaše zařízení třeba v tašce, tak s tím v těchto vedrech možná raději přestaňte. Když se budou opékat v tom malém prostoru vašeho batohu všechna zařízení u sebe, tak zvyšujete možnost přehřátí. Udržujete tedy pokud možno vše hezky odděleně, a to se týká mimochodem třeba i kapes. Častokrát narazím na lidi, kteří zapojí telefon do powerbanky a hodí oboje do jedné kapsy či malé přihrádky v tašce. Při nabíjení se bude zahřívat nejen telefon, ale také powerbanka a v malém prostoru to opět nedělá v horku dobrotu. Jde jen o další drobnost, nad kterou nikdo často nepřemýšlí, ale v určitých podmínkách může udělat velký rozdíl.

7. Nepoužívejte neoficiální nabíječky a zamyslete se nad nabíjením

No a na závěr ještě jedno užitečné připomenutí. Univerzálnost nabíjení je určitě jednou z největších přednostní dnešních smartphonů. Pryč jsou doby, kdy měl prakticky každý výrobce telefonů vlastní nabíjecí konektor. Starší microUSB i nové USB-C kabely a nabíječky oproti tomu seženete snadno úplně všude a všechny fungují s každým telefonem s daným konektorem. To však ještě neznamená, že byste měli u svého drahého telefonu používat jakoukoli levnou či starou nabíječku.

Každý adaptér mají jiné parametry a telefony bývají většinou optimalizované jen pro své originální nabíječky. Proto může způsobit nabíjení s neoriginální nabíječkou a kabelem přehřívání či případně rychleji degradovat baterii. Obzvláště v těchto vedrech byste tedy měli preferovat nabíjení s oficiálním doporučeným příslušenstvím přímo od výrobce vašeho zařízení. Rozhodně se tedy vyhýbejte jako čert kříže ultra levným nabíječkám. Nezapomeňte ale, že důležitou roli při nabíjení hraje také kabel, byť ne tak výraznou. To samé platí samozřejmě také pro uživatelé iPhonů s Lightning kabelem.

Navíc byste se mohli vyhnout také dlouhému nabíjení telefonu přes noc. Přeci jen máme i v noci většinou pořádné horko a nechat telefon nabíjet nějakých 8 hodin není rozhodně dobré. Opět nezapomeňte, že jakékoli nabíjení zahřívá telefon. Pokud jej máte někde v horku a ještě navíc jej začnete nabíjet, efekt přehřátí se tím znásobuje. Zkrátka raději nabíjejte před spaním či v práci. Opět snížíte riziko přehřívání, a především tak budete mnohem šetrnější k baterii, která bude mít tím pádem delší životnost a váš telefon nevydrží po půl roce jen pár hodin mimo nabíječku. Dále pokud máte ještě bezdrátové nabíjení, tak byste mohli zvážit jeho omezení. Tento způsob nabíjení zahřívá telefony už sám o sobě a natož v horku, nebo obzvláště v autě (kam se v dnešní době bezdrátové nabíjení často přidává) by nemuselo dělat dobrotu.

Novinky na e-mail...Další podobné články

Jak udělat screenshot obrazovky

Petr | 24.05.2017
Jak udělat screenshot obrazovky

Dnes vám přinášíme jednoduchý návod, jak vyfotit displej vašeho mobilního telefonu rychle a jednoduše.

Zobrazit celý článek

5 tipů jak chránit svůj telefon před viry a bakteriemi

Petr Hudec | 10.04.2020
5 tipů jak chránit svůj telefon před viry a bakteriemi

Doma, v práci, na cestách - náš telefon je s námi opravdu všude. Častým kontaktem s našimi ne vždy úplně čistými dlaněmi se tak mobilní miláček stává doslova líhní pro nejrůznější bakterie, v horším případě potenciálním přenašečem chorob. Zde je několik rad, jak telefon dezinfikovat a ochránit př...

Zobrazit celý článek

Co je to Galileo, proč je to u nás ta nejpřesnější navigace v telefonech a v jakých zařízeních jej najdete?

Michal Šrajer | 22.08.2018
Co je to Galileo, proč je to u nás ta nejpřesnější navigace v telefonech a v jakých zařízeních jej najdete?

Určitě každý z vás občas používá ve svém smartphonu navigaci, nebo alespoň zjišťujete svou polohu pomocí GPS. V tom případě dozajista znáte také ten pocit, když se navigace nemůže chvíli najít a vaše poloha tancuje po mapě sem a tam, než se konečně někde usídlí. Existují ovšem telefony, které moh...

Zobrazit celý článek

Z našeho obchodu...

Copyright © 2012 NetComp, spol. s r.o. Všechna práva vyhrazena.
webDesign By: BPstyle - Graphic studio
arr
arr
Bonus program
Nákupem tohoto produktu získáte ... bodů(y).
zavrít okno
Dárek na Vás čeká v košíku.
Máme pro
Vás dárek.
Máme pro Vás dárek
zavrít okno
Dárek prosím aktivujte kliknutím na e-mail, který jsme Vám odeslali. Děkujeme.
zavrít okno
Na Váš e-mail jsme zaslali instrukce pro vyzvednutí dárku. Užijte si ho!
zavrít okno
Jste u nás poprvé? Máme pro Vás dárek.
Máme pro
Vás dárek.
arr
Hlídací pes
...
Jakmile tento produkt dorazí na sklad, chci poslat zprávu na e-mail.
Až cena klesne pod Kč s DPH, chci poslat zprávu na e-mail.